Majaki Nocne - doszczurzenie ekstremalne

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
valhalla
Posty: 2245
Rejestracja: pt gru 10, 2010 11:26 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Majaki Nocne

Post autor: valhalla »

:(
Trzymaj się, IHime...
Rozpieszczury: pomknęły wszystkie...
Za Tęczowym Mostem: Gluś, Frodo, Pan Lizawka, Czmyś, Trzpiotek, Człapek, Szkodnik, Ryjek, Herman, Mlekołak, Adolf, Węgielek, Marquand, Ulli i Klusek [*]
Awatar użytkownika
Megi_82
Posty: 2126
Rejestracja: ndz paź 14, 2012 8:22 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Majaki Nocne

Post autor: Megi_82 »

:( Obrazek
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=38243

[*] Kluseńka, Czarnuszka, Pączek, Tulia, Liwia, Alutka, Tina, Czikita, Bajeczka, Filipek, Szarutka, Gadżet, Thau, Afri, Bąbelek, Dzidzia Rambo, Bulinka, Placuszek, Rudzinka, Bianuszka, Violetka, Wanilka, Lolcia, Tika, Lusia, Elżunia, Anuszka, Klekotek
ol.
Posty: 6644
Rejestracja: wt gru 16, 2008 7:41 pm

Re: Majaki Nocne

Post autor: ol. »

Za dużo tego było na małe ciałko :(
A ona i tak trwała tak dzielnie i tak długo... Niech śpi spokojnie, Bagulka.

Ściskam, IHime
Awatar użytkownika
diana24
Posty: 816
Rejestracja: wt maja 11, 2010 4:07 pm
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Majaki Nocne

Post autor: diana24 »

[*] dla Bagulki... :(
Bardzo mi przykro... Trzymaj się...
Z nami : Kreska, Tosia (http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=41343)
Przetransportowane: 8 przystojniaków i 8 samiczek
Za TM [*][/b]: Lucy, Hera, Topej, Fiona, Całka, Aria, Albert, Iskierka, Gabi, Safi, Plamka
Awatar użytkownika
margot1408
Posty: 350
Rejestracja: wt lip 06, 2010 10:01 am
Lokalizacja: Warszawa/Łódź

Re: Majaki Nocne

Post autor: margot1408 »

Tak mi przykro :( Trzymaj się, IHime...
[/color]
[*] Sonia, Maksiu, Frideluch, Lotka, 3N: Nessie-Serdelek, Maleństwo, TurboNorka - mój prosiaczek i dwie szare śliczności: Uszatka i Puchatka, Rudasek, Myszorek[/b]
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Majaki Nocne

Post autor: Paul_Julian »

:( Dobrze było poznać Bagisię. Nawet jako babcia wyglądała dostojnie, chociaz słabiutko.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
Arau
Posty: 1326
Rejestracja: wt cze 12, 2012 5:22 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Majaki Nocne

Post autor: Arau »

Przykro mi :( Obrazek
Trzymajcie się dzielnie...
Obrazek
Zaraza, Szuriken, Kaszmir
[klik!]



Za tęczowym mostem...
Alucard, Belzebub, Zenek, Bazyl, Edgar, Arrow, Krecik, Afera, Wichura. Tęsknię za Wami...
IHime
Posty: 4523
Rejestracja: czw kwie 08, 2010 3:34 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Majaki Nocne

Post autor: IHime »

Bardzo Wam dziękuję! Najbardziej jestem wdzięczna, że zdążyłam, że te ostatnie godziny mogłam być z Bagisią.

A mogłam nie zdążyć, bo całą niedzielę spędziłam w Warszawie na interwencji z ramienia SPS.
W warszawskim parku od dłuższego czasu koczowały szczurki, najprawdopodobniej dwa. Podobno mieszkały na placu zabaw już od października, dokarmiane przez dzieci. Odebrałam żywołapki od osoby, która używała ich wcześniej i w niedzielę pojechałam z Łodzi do Warszawy.
Dzięki wskazówkom pani Anny znalazłam miejsce, gdzie miały być szczurki. Widać było ich ślady, natomiast samych zwierzaków nie, dlatego rozstawiłam żywołapki i ustaliłam dyżury z kilkoma przesympatycznymi i bardzo pomocnymi osobami z Warszawy. Na zmianę sterczeliśmy w chłodzie i deszczu, czatując na ogonki, niepewni, czy w ogóle jeszcze żyją. Jeszcze raz chciałam bardzo im podziękować, jeśli to czytają! Dzięki ich pomocy udało się złapać szczurki o zmierzchu, w czasie wymiany drugiej i trzeciej warty.
Szczurki okazały się dwiema ślicznymi, drobnymi i najprawdopodobniej młodymi samiczkami, z całą pewnością hodowlanymi. Obie są dumbo, jedna to niebieska husky, druga siamese. Nie boją się ludzi, chociaż mają obawy przed łapaniem, korzystają z poidła i zaraz po dotarciu do Łodzi skorzystały z miseczki pełnej karmy i sputnika ze szmatkami. Żadna nie wygląda, jakby była w ciąży lub karmiła młode.
Szczurki są drobne, ale nie wyglądają na chore czy wygłodzone, dlatego do weterynarza wybieram się dopiero jutro.

Panna husky dała się złapać pierwsza, wczoraj była wystraszona, dzisiaj pcha się na kolana, pozwala podnosić, głaskać i miziać za uszkiem.
ObrazekObrazekObrazek

Panna siamka jest bardziej wycofana, wychyliła nos na wybieg, a teraz siedzi zbunkrowana w sputniku, ale bierze jedzenie z ręki. Obie są bardzo łagodne.
ObrazekObrazekObrazek
Ta panna ma charakterystyczny układ plamek na lewym policzku:
Obrazek

Nie wiem czy wyobrażacie sobie tę radość, kiedy złapała się pierwsza i zdaliśmy sobie sprawę, że skoro ona żyje, to i druga może też, a kilkanaście minut później złapała się i druga. I jaka zmęczona i zmarznięta, ale szczęśliwa wracałam do domu. Wiadomość, że z Bagisią źle i trzeba się spieszyć do domu zastała mnie już na parkingu pod domem.
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Majaki Nocne

Post autor: noovaa »

Dziewczynki są cudne. Dobrze że się znalazły!
Mam jakieś zboczenie, bo znów czytam o zwierzaku złapanym na podwórku i poczułam silniejsze uderzenie serca -.-
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Majaki Nocne

Post autor: Paul_Julian »

Ale cuda kudłate ! I zostaną u Ciebie ? zostaną ?
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Nietoperrr...
Posty: 5467
Rejestracja: sob paź 17, 2009 12:28 pm
Lokalizacja: Oleśnica
Kontakt:

Re: Majaki Nocne

Post autor: Nietoperrr... »

Bagisiu,jaki smutek...


Ale jaką radość dałaś w zamian!
Bo to przecież ona sprawiła,żeby łzy zatrzymać w czas - ja w to wierzę!Nic nie dzieje się bez przyczyny.
O tych szczurkach czytałam już zupełnie gdzie indziej i tak mnie coś mocno za serducho złapało - takie przeczucie,że się uda je odłowić i że będą miały ciepło do końca życia.
TU I TERAZ Gwizdo,Duszek
Za TM Agata,Kleofas,Figo,Bobek,Frodo,Niko,Bazyl,Zgredek,Indiana,Otiś,Angel,Bercik,Apsik,Rademenes,
Akysz,Szopen,Akuku,Duszka,Tosia,Rambo,Hektor,Lian-Czu[*]
Mebelki polarkowe http://www.fotosik.pl/u/iwonakoziarska/album/1166241/38
Awatar użytkownika
gosja1
Posty: 1809
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 12:22 pm

Re: Majaki Nocne

Post autor: gosja1 »

Niezwykła interwencja! Jeśli szczurki były tam od października, to cud, że tak dobrze wyglądają :) Prześliczne.
Zostają u Ciebie?
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 00#p982390
-------------------------------------------------------------
Kubuś [*], Kacperek [*], Boguś[*], Marcelek[*]
Awatar użytkownika
Eve
Posty: 2256
Rejestracja: wt lis 16, 2010 11:15 pm
Lokalizacja: Legnica

Re: Majaki Nocne

Post autor: Eve »

Ihime - normalnie kocham Cię ! ale najpierw po kolei.

Bardzo mi przykro z powodu Bagusi. Liczyłam że znów zbierze się i odbije do nas. Że wróci i będzie zachwycać .. Nie zawsze jest czas żeby napisać , zatrzymać się na dłużej ale dla niej było warto dołożyć dodatkowe spojrzenie. Taki to był szczur .. Wiem też że czasami lepiej się pożegnać wcześniej niż choćby minutę za późno .. A najlepiej kiedy zasypiają w domu "na czas".. I tak jak napisał Paul : Dobrze ją było znać.

Bagula pędź do moich choler i do Misia i Luśka ..


A teraz zaczynam piszczeć bo właśnie z dobre pół godziny wlepiem się w zdjęcia panien na fb a one przecież w domu, u swojej !
Znajdą , znajdą dom a nawet jak nie znajdą to co ? ;D Są w dobrych rękach.

I świąteczny drobiazg dla Cię : :P

Obrazek


:-*
Łapki malutkie ale wyobraźnia ogromna..
Moje miziaki: Futra z Charakterem
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=33133

Hamaczki dla każdej paczki :P
http://szczury.org/viewtopic.php?f=149&t=38219
Awatar użytkownika
gosja1
Posty: 1809
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 12:22 pm

Re: Majaki Nocne

Post autor: gosja1 »

Co słychać, IHime?
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 00#p982390
-------------------------------------------------------------
Kubuś [*], Kacperek [*], Boguś[*], Marcelek[*]
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Majaki Nocne

Post autor: unipaks »

IHime, bardzo mi przykro... :(
Dla Bagisi [*]

Parkowe ogonki śliczne, jak dobrze, że udało się je uratować :)
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”