[Akcesoria] - Hamak

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Ausaya
Posty: 1183
Rejestracja: czw cze 28, 2007 4:47 pm
Lokalizacja: Warszawa

Odp: [Akcesoria] - Hamak / sitko

Post autor: Ausaya »

no ja tez sie zastanawialam zeby im do koszyczka dac sciolke bawelniana zeby mieciutko mialy. Tylko ze jak mialy raz taka sciolke to ja wcinaly, tzn nie to zeby w ogromnych ilosciach no ale troche tego zjadly. Czy to im nie zaszkodzi?
ze mną: Tequila i Lima :* :*

za TM: Helenka [*] Kama [*] Sutra [*] Mała [*] Ebolcia [*] Furia [*] Coco [*] Koleś [*]
nairda
Posty: 209
Rejestracja: pn paź 29, 2007 4:43 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: [Akcesoria] - Hamak

Post autor: nairda »

Wracam do tematu, bo mam wiadomość, która może sie komuś przydać:
w M1 (przynajmniej w Krakowie i Czeladzi, a pewnie i wszędzie indziej) są tanie kocyki polarowe - 10zł za koc 130-170cm. Pomyślcie, ile hamaczków można z jednego zrobić! ;D
jorgito
Posty: 7
Rejestracja: czw lis 06, 2008 9:56 pm

Re: [Akcesoria] - Hamak

Post autor: jorgito »

opracowalam nowy patent na zasikiwany hamaczek, moze komus sie przyda:) i inne patenty

1. na tym forum znalazlam przepis na miksturke w ktorej prac zasikane szmatki (2 lyzki soli i lyzka octu we wrzacej wodzie) -sprawdzone,skutkuje znakomicie jak odmoczysz scireczki ok 1h
2. zrobilam hamaczek z poszewki na jaska ale poniewaz szybko byl zasikiwany i cuchnelo niemilosiernie, wiec wymyslilam zeby do srodka jaska (miedzy dwie warstwy materialu) wrzucac troche zwirku drewnianego. okazalo sie ze to strzal w dziesiatke, spokojnie pochlania zapachy do nawet 2tygodni, co jakis czas pranie poszewki w occie i wymiana sciolki:)
3. mam drewniana poleczke w klatce,no i tez jej sie dostalo, ciezko sie pozbyc zapachu moczu z takiej poleczki,wiec w miejscu gdzie Jorge sikal, polozylam stara skarpetke wypelniona oczywiscie drewnianym zwirkiem:) sprawdza sie swietnie, Jorge siedzi i sika na skarpete a ta wchlania zapachy:)

mam nadzieje ze komus sie przydadza te pomysly:)
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Re: [Akcesoria] - Hamak

Post autor: yss »

drewniane półeczki trzeba zaimpregnować albo wymienić na panelowe lub plastikowe :D

ja tam bardzo zasikane szmatki wywalam, a mniej zasikane po prostu piorę. kilka prań i wywalam. nie będę się trząść nad byle szmatką :D
ten się nie myli, kto nic nie robi
Nina
Posty: 6027
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 9:30 pm
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Re: [Akcesoria] - Hamak

Post autor: Nina »

A ja nie widze sensu w chłonięciu zapachu przez hamaki, norki, itp. Skoro są zasikane, to trzeba je wymienić. Chyba nikt nie chciałby spać na zasikanych szmatkach ::) U nas hamaki są zmieniane maksymalnie co 5dni, zależnie od tego jak mocno są zasikane.
Ze mną: LeeLee + Lily
W pamięci 35 indywidualistów: H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F + Grażyna, Kluska, Mia, Trufla, Zambia, Mała Mi, Weszka i Pcheła
Tupot Małych Stóp
Awatar użytkownika
Magamaga
Starszy Moderator na urlopie
Posty: 2996
Rejestracja: sob paź 06, 2007 7:22 am
Lokalizacja: Gdynia

Re: [Akcesoria] - Hamak

Post autor: Magamaga »

W Jysku koce polarowe o pow. 130X170 cm są w cenie 11.11 zł.
Obrazek
Ze mną: kotka Luna i kocurek Borys

Za TM- Tuptuś [*] Fiona [*] Milejka [*] Batman [*] Mania [*] Lolek [*] Zefir [*] Bobek [*] Zawsze będę pamiętać....[/size]
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Re: [Akcesoria] - Hamak

Post autor: yss »

są tez kocyki i bluzy w szmateksach. jak ktoś nie ma jyska czy ikei pod ręką.

aktualnie moje baby siedzą w hamaku zrobionym z akrylowego szmateksowego kocyka [porządnie wypranego]. mają jeszcze z tego kocyka 5 takich całkiem sporych hamaków na zmianę. kocyk kosztował jakieś 4 zł ::)

droższe hamaczki [np śliczne justkowe] opłaca się tak naprawdę kupować zwierzaczkom, które nie siusiają pod siebie jak śpią. albo chociaż siusiają mało.....
ten się nie myli, kto nic nie robi
jorgito
Posty: 7
Rejestracja: czw lis 06, 2008 9:56 pm

Re: [Akcesoria] - Hamak

Post autor: jorgito »

coz, wole mu uprac ten hamaczek raz na jakis czas niz mu robic nowy co 2 dni, mam ograniczony dostep do szmatek i nie bede specjalnie kupowac kocyka na pociecie bo sie nie kalkuluje z jego tempem zasmradzania ;) Jorge lubi ten hamak wiec chyba jest ok, nie spi w zasikanym wlasnie dlatego ze caly mocz wchlania nadzienie, a wczesniej niestety wchlanialo jego futerko ;/
Nakasha
Posty: 5397
Rejestracja: wt sty 04, 2005 7:14 pm
Numer GG: 4379189
Lokalizacja: Białystok - Kuriany
Kontakt:

Re: [Akcesoria] - Hamak

Post autor: Nakasha »

A nie lepiej raz kupić koc (10 - 15 zł za koc polarowy na rynku czy w szmateksie to tak strasznie dużo?), pociąć, zrobić kilka hamaków i prać je na zmianę? Na pewno tak jest bardziej higienicznie... przecież na tych hamaczkach, nawet mimo żwirku, mogą się rozwijać bakterie :/ już nie mówiąc o drewnianych półeczkach.
Z nami: Ganix, Yetta, Inari, Cerridwen, Ceres Ciel i dziczek Włóczykij
Za TM: 88 szczurzych duszyczek

Obrazek
Izold
Posty: 1695
Rejestracja: sob lut 21, 2009 12:31 am

Re: [Akcesoria] - Hamak

Post autor: Izold »

Ja kupuje w szmatexach - W sobote ide tam gdzie jest najtaniej (10 zł za kg) nakupuje szalików i tego typu rzeczy i im robie np.hamak wyściółke do ich koszyka do spania ^^
Awatar użytkownika
Aersnem
Posty: 160
Rejestracja: czw mar 12, 2009 5:53 pm
Lokalizacja: Pszczyna

Re: [Akcesoria] - Hamak

Post autor: Aersnem »

Mam taki patencik na hamak. Kupuję w carrefour małe ręczniczki (jakieś 4 zł za sztukę) po dwa w jakimś kolorze. Mam takich kompletów 4. Do mocowania używam "krokodylków" do kabli. Kładę ręczniki jeden na drugim i podwieszam w klatce. Na koniec jeszcze jednym krokodylkiem podpinam do pręta górny ręcznik tworząc wejście pomiędzy dwie warstwy. Wychodzi hamak i namiot w jednym. W zależności od tego czy pannom jest ciepło czy zimno, śpią na wierzchu lub pomiędzy ręcznikami. Wymieniam to co trzy dni zanim jeszcze pojawi się zapaszek. Na razie ciury nie mają ochoty dziurawic ręczników, więc rozwiązanie sprawdza mi się to doskonale :)
Lola [*][/size]
Trootka [*][/size]
Lola (pierwsza) [*][/size]
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: [Akcesoria] - Hamak

Post autor: smeg »

Jak wyglądają te krokodylki, bo jakoś nie mogę skojarzyć? :>
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Awatar użytkownika
Aersnem
Posty: 160
Rejestracja: czw mar 12, 2009 5:53 pm
Lokalizacja: Pszczyna

Re: [Akcesoria] - Hamak

Post autor: Aersnem »

O tak wyglądają:
http://www.unipol.torun.pl/krokodylek1.jpg

zabezpieczam nimi też wejścia do klatki.
Lola [*][/size]
Trootka [*][/size]
Lola (pierwsza) [*][/size]
Izold
Posty: 1695
Rejestracja: sob lut 21, 2009 12:31 am

Re: [Akcesoria] - Hamak

Post autor: Izold »

Smeg ja też chyba nie wiem :D
Myślałam że chodzi o takie do bielizny ale 'do kabli' te 'krokodylki' służą.
Awatar użytkownika
Aersnem
Posty: 160
Rejestracja: czw mar 12, 2009 5:53 pm
Lokalizacja: Pszczyna

Re: [Akcesoria] - Hamak

Post autor: Aersnem »

Klamerki do bielizny są za słabe do mocowania tego hamaka. Krokodylki trzmają dwie warstwy ręcznika i są nie do ruszenia przez ciury (no opórcz tych rączek z tworzywa ;D
Lola [*][/size]
Trootka [*][/size]
Lola (pierwsza) [*][/size]
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wyposażenie / akcesoria”