[ZNACZENIE] terenu/właściciela

Wszystko o zachowaniu i nawykach naszych milusińskich - obserwacje i porady.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Ressa
Posty: 242
Rejestracja: czw lis 20, 2008 7:53 pm
Lokalizacja: Świnoujście

Re: Znaczenie terenu przez samca

Post autor: Ressa »

Moi 9 miesięczni chłopcy też siusiają jak tylko im się chce, ewentualnie jak coś je wielce przestraszy to szlaczki zostawiają jak te pszczółki z Kubusia Puchatka :D
były ze mną: Snickers, Twix, Ick, Iman, Lenek, Niebieska Świruska
jest ze mną: Benga
Izold
Posty: 1695
Rejestracja: sob lut 21, 2009 12:31 am

Re: Znaczenie terenu przez samca

Post autor: Izold »

Ressa pisze:jak te pszczółki z Kubusia Puchatka :D
Co za porównanie! :D
Moje zostawiają na mnie co chwile siuśki,ale ta ich bezczelność!wchodzą mi na ręke w te i z powrotem tylko po to by mnie osikać,kiedy się porusze uciekają ile sił w nóżkach małe zarazy, i w ukryciu boki pewnie ze mnie zrywają 'ale ją obszczałem!' :D
Awatar użytkownika
glucjan
Posty: 423
Rejestracja: śr mar 11, 2009 2:34 pm
Lokalizacja: B-town Co.Carlow.Ireland

Re: Szczurzy szczoszek :(( :[[[

Post autor: glucjan »

Mycha pisze: Samce w każdym gatunku są ochydne :P
haha co prawda to prawda :D
Obrazek Obrazek
http://www.youtube.com/watch?v=--1E5fyH57c
Kochany Glutek i Donek za TM...a z nami nasza mala Tatianka:)
Kiki21
Posty: 47
Rejestracja: sob cze 06, 2009 8:56 pm
Lokalizacja: Zabrze

Re: Znaczenie wlasciciela/terenu

Post autor: Kiki21 »

Pysia robi identycznie! xD
Idzie sobie idzie do mnie,wącha,przepycha się i patrzę już na mojej ręce strumyczek szczurzych siuśków ,a ona biegnie jak najdalej ode mnie ile sił w łapkach i bezczelnie jest jeszcze z tego zadowolona :D (z osikania oczywiście)
"Czasami ma się wrażenie, że zwierzęta, zwłaszcza młode, są jakby naukowcami, którzy nie spoczną, póki nie zbadają tego, co ich interesuje."

— Antoni Kępiński
sachmet
Posty: 28
Rejestracja: śr sty 02, 2008 3:17 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Znaczenie wlasciciela/terenu

Post autor: sachmet »

Ja przez to całe sikanie moich szczurów właściwie w ogóle przestałam brać je na ręce. Owszem, są bardzo sympatyczne, bardzo je lubię ale nie wygląda to tak jak powinno. Czytałam wiele przed zakupem tych zwierząt i tyleż to odpowiadań się nasłuchałam jak to szczury grzecznie chodzą na ramieniu ze swoimi włascicielami i są takie kochane. Nie wiem jaka to przyjemność kiedy jestem do krwi podrapana przed szczura na karku albo non stop on próbuje zejść ze mnie więc zwisa mi z bluzki. Do tego bezustannie zostawia plamy moczu, a średnio co 4,5 minuty obsikuje mnie obficie. To się wszystko mija z celem. One się meczą i ja się męczę. Puszczam je na balkonie gdzie mają kawałek starej kanapy dla siebie i wtedy aż się przepychają żeby na mnie wejść, puszczone na podłogę też ale oczywiście brane na ręce zaczynają sikać i schodzić.

Nie wiem jak Wy tutaj potraficie tego szczurów oduczyć, jak z nimi wychodzicie bez transportera i nie jesteście cali w moczu.
******
Awatar użytkownika
zalbi
Posty: 5371
Rejestracja: czw wrz 14, 2006 6:06 pm
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Znaczenie wlasciciela/terenu

Post autor: zalbi »

na balkonie pchaja się do Ciebie bo boja się by na balkonie.

z ramienia schodzą bo nie są jeszcze na tyle oswojone i przyzwyczajone
Szczur potrzebuje szczura. Taka jest jego natura.
Obrazek
bazarek ciuchowo różnościowy:www
biżu, figurki i inne na zamówienie:www
Izold
Posty: 1695
Rejestracja: sob lut 21, 2009 12:31 am

Re: Znaczenie wlasciciela/terenu

Post autor: Izold »

Sachmet taki urok szczurka. :)
Szczurki znaczą właściciela,i nic na to nie poradzisz.Kiedy drapie cię w kark to oznacza że ma za długie pazurki.Widocznie boją się być na balkonie że tak się na nim do ciebie kleją.
Awatar użytkownika
glucjan
Posty: 423
Rejestracja: śr mar 11, 2009 2:34 pm
Lokalizacja: B-town Co.Carlow.Ireland

Re: Siusianie:(((

Post autor: glucjan »

Izold pisze:Moje chłopaki sikają na mnie metodą 'przypadkiem-specjalnie' :
Podchodzą do mnie,łaszą sie, wchodzą na ręke,obsikują i uciekają ile sił w nóżkach.
Gdybym umiała słyszeć ultradźwięki,dam sobie głowe uciąć że wtedy aż piszczały z uciechy :D
hehe dokladnie, a najbardziej mnie bawi, jak sie z nimi drocze, chwytam leciutko Glutka lub Donka za tylek, a te leja zadowolone, uciekaja, i wracaja, i tak na okraglo, w koncu, robia ze mnie jedna wielka plame hehe
Obrazek Obrazek
http://www.youtube.com/watch?v=--1E5fyH57c
Kochany Glutek i Donek za TM...a z nami nasza mala Tatianka:)
Awatar użytkownika
czarnaxd
Posty: 70
Rejestracja: pt sie 14, 2009 6:48 pm

Re: Znaczenie wlasciciela/terenu

Post autor: czarnaxd »

Mam pewnien problem.. Mój szczurek nauczył się, że jeśli wlezie mi na głowę to od razu siusiu.. jest to dośc nie przyjemne, bo leci mi po włosach na bluzkę i trochę śmierdzi.. na początku myślałam, że mu przejdzie, albo, że to jakiś pojedynczy wybryk, ale on robi tak za każdym razem.. czy można go jakoś tego oduczyc?
Izold
Posty: 1695
Rejestracja: sob lut 21, 2009 12:31 am

Re: Znaczenie wlasciciela/terenu

Post autor: Izold »

Nie można.Szczur znaczy teren.Jest to dla niego tak samo ważne jak dla Ciebie zjedzenie rano śniadania.Nic nie poradzisz.
Awatar użytkownika
czarnaxd
Posty: 70
Rejestracja: pt sie 14, 2009 6:48 pm

Re: Znaczenie wlasciciela/terenu

Post autor: czarnaxd »

ale akurat na mojej głowie? dośc dziwne miejsce.. xd
Izold
Posty: 1695
Rejestracja: sob lut 21, 2009 12:31 am

Re: Znaczenie wlasciciela/terenu

Post autor: Izold »

to nie pozwól wchodzić im na głowe. ;]
Awatar użytkownika
czarnaxd
Posty: 70
Rejestracja: pt sie 14, 2009 6:48 pm

Re: Znaczenie wlasciciela/terenu

Post autor: czarnaxd »

na ramieniu nie siedzi zbyt chętnie,a tak to łapeczkami łąpie się kurczowo głowy i w tedy mogę z nim chodzic wszędzie, ale na początku dostaję suprise w postaci siuśków ; p
Nakasha
Posty: 5397
Rejestracja: wt sty 04, 2005 7:14 pm
Numer GG: 4379189
Lokalizacja: Białystok - Kuriany
Kontakt:

Re: Znaczenie wlasciciela/terenu

Post autor: Nakasha »

Prawdopodobnie to ze stresu. Szczur boi się i chwyta się Twojej głowy i sika ze strachu...

Być może nie jest jeszcze do końca oswojony, a może po prostu boi się być tak wysoko, szczególnie że gdzieś z nim chodzisz...

Szczury powinny same biegać tam, gdzie chcą i gdzie jest dla nich bezpiecznie. Noszenie szczura na głowie to nie jest dobry pomysł... lepiej jest, gdy pozwala się dla szczurka biegać po zabezpieczonym pokoju, a opiekun powinien być w pobliżu, np. siedzieć z ogonkiem na kanapie czy dywanie.
Z nami: Ganix, Yetta, Inari, Cerridwen, Ceres Ciel i dziczek Włóczykij
Za TM: 88 szczurzych duszyczek

Obrazek
Izold
Posty: 1695
Rejestracja: sob lut 21, 2009 12:31 am

Re: Znaczenie wlasciciela/terenu

Post autor: Izold »

Kiedy szczurek nie jest oswojony to odradzam spacery.Kiedy szczurek bedzie juz na 100% przekonany do nas to ok,ale tak to w żadnym wypadku - bo utoniesz w siurach :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zachowania i nawyki”