Właśnie czytam... Właśnie przeczytałem/łam...|| Topic czytel

Polecane przez Was książki adresy stron WWW - o szczurzej i nie tylko tematyce.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Re: Właśnie czytam... Właśnie przeczytałem/łam...|| Topic czytel

Post autor: yss »

Zorlis: moja ulubiona tego pana to "52 model do składania". :P

ciąg dalszy fanklubu Dukaja: czytam aktualnie "Inne Pieśni", trochę jak "Lód", trochę jak "Perfekcyjna Niedoskonałość" szczególnie w strefie Skoliodoi, trochę jak "Aristoi" Williamsa, czyli mamy piękne słowotwórstwo zgodne z opisywanym światem, wyginanie rzeczywistości, specyficzne podejście do samego pojęcia ludzkiej woli, a wszystko trochę tak, jakby Lem nadal żył.....
ten się nie myli, kto nic nie robi
Awatar użytkownika
strup
Posty: 937
Rejestracja: pn cze 30, 2008 8:46 pm
Lokalizacja: wołów/wrocław

Re: Właśnie czytam... Właśnie przeczytałem/łam...|| Topic czytel

Post autor: strup »

paulo coelho - "11 minut"
Właśnie czytam, polecam. ;)
ruth. oktawia. mela. fibi. odetta. bit. box. bletka. blesss ya. puff. bella. dorotka.
(*) hera. schizma. kryszna. kometa. sziwa. freya.

Obrazek
Awatar użytkownika
pariscope
Posty: 664
Rejestracja: czw lip 03, 2008 8:16 pm
Lokalizacja: Nowa Sarzyna

Re: Właśnie czytam... Właśnie przeczytałem/łam...|| Topic czytel

Post autor: pariscope »

Właśnie czytam: Edward Redliński "Telefrenia".
Cytuję jedno zdanie: "...Bo udowodniono już, że nawet szczury śmieją się po swojemu, smucą, śnią, marzą..." :)
SZCZURCIA 02.2006 - 23.04.2008 ; PEREŁKA ??.08.2008 - 05.04.2011 ; FRYGA ??.08.2008 - 16.11.2010; CYKORIA 01.01.2011 - 16.05.2012 ; DAKOTA 17.01.2011 - 02.05.2012; KRECIA ??.09.2012 - 08.08.2014; KICIA ??.09.2012 - 20.09.2014;
ogonowa
Posty: 2149
Rejestracja: ndz wrz 14, 2008 4:23 pm
Numer GG: 7589945
Lokalizacja: Wrocław

Re: Właśnie czytam... Właśnie przeczytałem/łam...|| Topic czytel

Post autor: ogonowa »

Przeczytałam "Sposób na Alcybiadesa" - lektura
I "2/3 sukcesu" to bardzo polecam ;)

A teraz nie wiem ,ale coś autorki drugiej książki :P
Naven
Posty: 21
Rejestracja: wt gru 16, 2008 10:39 pm

Re: Właśnie czytam... Właśnie przeczytałem/łam...|| Topic czytel

Post autor: Naven »

no a ja powinnam czytać dzieło profesora Sawickiego pt. "Histologia" ale jakoś nie mogę się zebrać i po raz kolejny poszedł "Harry Potter" XP ale marze o jakiejś dobrej polskiej fantasy np. pana Pilipiuka lub kolejna cześć "Pana lodowego ogrodu" Grzędowicza :P
Ze mną : ogonki-Ciemna i Mała :P koty-Liza i Ruda papuzki-Krakers i Nabudochonozor oraz żółw :P
Malachit
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lis 02, 2008 4:20 pm
Numer GG: 2405640
Lokalizacja: Wrocław

Re: Właśnie czytam... Właśnie przeczytałem/łam...|| Topic czytel

Post autor: Malachit »

Naven pisze:ale marze o jakiejś dobrej polskiej fantasy np. pana Pilipiuka lub kolejna cześć "Pana lodowego ogrodu" Grzędowicza :P
oj, tak... ::) dla 3tomu Grzedowicza to nawet egzaminy bym na jeden dzien odpuscila :P
ja ostatnio przeczytalam kolejnego Pratchetta 8) oczywiscie polecam kazda jego ksiazke
Wyszukiwarka nie gryzie
Naven
Posty: 21
Rejestracja: wt gru 16, 2008 10:39 pm

Re: Właśnie czytam... Właśnie przeczytałem/łam...|| Topic czytel

Post autor: Naven »

Akurat Pratchetta wielką fanką nie jestem... może nie przeczytałam wielu jego książek ale na 3 przeczytane 1 była super 1 ok a 1 nie nadawała się do czytania dla mnie :p
Ze mną : ogonki-Ciemna i Mała :P koty-Liza i Ruda papuzki-Krakers i Nabudochonozor oraz żółw :P
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Re: Właśnie czytam... Właśnie przeczytałem/łam...|| Topic czytel

Post autor: yss »

Malachit: przybij piątkę, ja dziś przeczytałam Zimistrza świeżo kupionego :) nie przepadam za feeglową serią więc mam opóźnienia w kupowaniu :P bo ten "nromalny" świat dysku obowiązkowo jak tylko wychodzą kolejne tomy...... ale teraz to już chyba niewiele zostało albo nic bo Pratchett przestał pisać :(

Naven: wybaczamy ci. w końcu dary rozumu nie są rozdzielane równo, i nie twoja w tym wina :P
ten się nie myli, kto nic nie robi
Malachit
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lis 02, 2008 4:20 pm
Numer GG: 2405640
Lokalizacja: Wrocław

Re: Właśnie czytam... Właśnie przeczytałem/łam...|| Topic czytel

Post autor: Malachit »

yss :D
ja mam straszne tyly w ksiazkach Pratchetta, nawet nie czytam ich po kolei :-[ czytam to, co mi wpadnie jakims cudem w rece, no i po sesji (praktycznie calym strasznym styczniem:P) planuje codzienne posiedzenia w empiku celem nadrobienia zaleglosci :D bo niestety biednej studentce, takiej jak ja szkoda kasy na zakup ksiazki :P
Wyszukiwarka nie gryzie
ogonowa
Posty: 2149
Rejestracja: ndz wrz 14, 2008 4:23 pm
Numer GG: 7589945
Lokalizacja: Wrocław

Re: Właśnie czytam... Właśnie przeczytałem/łam...|| Topic czytel

Post autor: ogonowa »

Czytam: Joanna Chmielewska; wszyscy jesteśmy podejrzani

Zapowiada się obiecująco ;)
Naven
Posty: 21
Rejestracja: wt gru 16, 2008 10:39 pm

Re: Właśnie czytam... Właśnie przeczytałem/łam...|| Topic czytel

Post autor: Naven »

yss: nie szczegolnie zrozumialam twoja aluzje ale moze faktycznie za glupia jestem -.-

a jesli chodzi o Chmielewska to moja mama jest wielka wielbicielka... ma jej wszystkie książki... i ja sama tez zamierzam przeczytać coś autorstwa pani Joanny :p
Ze mną : ogonki-Ciemna i Mała :P koty-Liza i Ruda papuzki-Krakers i Nabudochonozor oraz żółw :P
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Re: Właśnie czytam... Właśnie przeczytałem/łam...|| Topic czytel

Post autor: yss »

naven, to było z muminków..... przynajmniej w części.

chmielewskiej uwielbiam "Lesia" i też, ale mniej, "Dzikie białko", jej kryminałów nie czytałam, bo kryminalne wstawki w "Białku" mnie strasznie drażniły, nie lubię wątków sensacyjnych w naszym przaśnym polskim wydaniu, nawet u pani Chmielewskiej... po prostu nie.

dostałam za to "Rozważną i romantyczną" :) trochę po świętach. czytam właśnie drugi raz.
ten się nie myli, kto nic nie robi
Awatar użytkownika
pin3ska
Posty: 3006
Rejestracja: sob maja 10, 2008 4:26 pm

Re: Właśnie czytam... Właśnie przeczytałem/łam...|| Topic czytel

Post autor: pin3ska »

A ja wczoraj czytałam "Bajki Pana Bałagana" :P Książka dla dzieci, ale to mnie strasznie odpręża :D
Bazarek: szczurkowe rzeczy, ciuszki, biżuteria, książki... Zapraszam :)

“...Widzi pan, perfumy powinny być jak wymierzony policzek, żeby nie zastanawiać się godzinami czy one pachną, czy nie. "(Coco Chanel)
Naven
Posty: 21
Rejestracja: wt gru 16, 2008 10:39 pm

Re: Właśnie czytam... Właśnie przeczytałem/łam...|| Topic czytel

Post autor: Naven »

Rozważna i romantyczna... taaak... zawsze byłam anty romansidła ale jak obejrzałam ten serial to aż mnie ochota na książkę wzięła ale cóż sesja XP może w wakacje poczytam XP

Yss: A muminków to ja namiętnie nie oglądałam... sama nie wiem czemu więc mogłam się nie zorientować :P
Ze mną : ogonki-Ciemna i Mała :P koty-Liza i Ruda papuzki-Krakers i Nabudochonozor oraz żółw :P
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Re: Właśnie czytam... Właśnie przeczytałem/łam...|| Topic czytel

Post autor: yss »

naven: ile masz lat? sześć?
muminki to taki kultowy cykl książek. jakaś bajka japońska na podstawie tegoż była, ale co z tego?

Austen to klasyka angielskiej literatury. zaraz mi pewnie napiszesz że "Anna Karenina" to romanisdło, albo np "Bracia Karamazow" :P o ile słyszałaś o czymś takim. albo powiedzmy "Romeo i Julia"..... ot romansidła do pociągu, bo to wszystkie bez wyjątku książki sprzed twojej epoki, co?......

ach, dzieci telewizji i internetu :/ higiena na najwyższym poziomie, a intelekt z epoki kamienia łupanego. [to z "Lolity", takie tam romansidło jednego ruska ze stanów, chyba nie warto się brać, co ruski mogą wiedzieć o literaturze.]
ten się nie myli, kto nic nie robi
ODPOWIEDZ

Wróć do „Książki i Linki”