Waga szczurów

Pytania i odpowiedzi, czyli ogólnie o szczurach.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
jordan
Posty: 2005
Rejestracja: ndz maja 02, 2010 5:38 pm

Re: Waga szczurów

Post autor: jordan »

5dag - 0,05kg :) jak juz

5dag to 50gram
Obrazek
macik001
Posty: 905
Rejestracja: czw gru 02, 2010 4:54 pm
Lokalizacja: Stargard Szczeciński

Re: Waga szczurów

Post autor: macik001 »

A waga w porządku. Są nawet i cięższe. Chociaż to też pewnie od budowy zależy
Awatar użytkownika
zyberka
Posty: 1043
Rejestracja: pt sie 29, 2008 3:08 pm
Lokalizacja: wlkp.

Re: Waga szczurów

Post autor: zyberka »

imie: Bazyl
plec: samiec
wiek: 15 miesięcy
waga: 500 gram

imie: Bobek
plec: samiec
wiek: 10 miesięcy
waga: 550 gram
Chomika
Posty: 92
Rejestracja: sob sty 23, 2010 6:52 pm
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Waga szczurów

Post autor: Chomika »

Szczurki roczne:

Kawa - 365g
Balbina - 355g
Wuwuzela - 310g (taki maluszek :D)
Obrazek
Awatar użytkownika
gruszka1990
Posty: 355
Rejestracja: czw kwie 17, 2008 6:38 pm
Lokalizacja: Poznań / Białystok

Re: Waga szczurów

Post autor: gruszka1990 »

Grysina, moja "kruszynka" waży "tylko" pół kilo :p ma około 1 rok 7 miesięcy i jest ewidentnie otyła, ale nawet nie ma szans jej odchudzić :)
Wiki, Lejla i Gruba są siostrzyczkami z jednego miotu, a tak totalnie różnią się wagą..
Lejla - ok 370 g
Gruba - ok 250 g (ważyła tyle co Lejla, ale dużo schudła z powodu choroby i złamania szczęki)
Wiki - nie wiem ile waży ale jest karzełkiem i na oko waży tyle co Gruba
Wszystkie mają 11 miesięcy
Obrazek

Obecnie przy mnie trzy dzielne siostrzyczki: Wiki, Gruba, i Lejla <3 oraz kot o imieniu Kot =)
Za TM: Maciuś, Wojtuś i Grysia[']
Awatar użytkownika
gosja1
Posty: 1809
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 12:22 pm

Re: Waga szczurów

Post autor: gosja1 »

Szczurki dzisiaj przy okazji wizyty u weterynarza zostały zważone ;) Oba mają po 8-9 m-cy (nie wiem dokładnie):
Marcelek pulpecior- 640 g (chyba nie jest jeszcze tak źle? ;))
Boguś - 470 g
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 00#p982390
-------------------------------------------------------------
Kubuś [*], Kacperek [*], Boguś[*], Marcelek[*]
Awatar użytkownika
gotfrydka
Posty: 46
Rejestracja: czw sty 07, 2010 5:25 pm

prosze o radę

Post autor: gotfrydka »

mam dwa szczurki Mańka i Eskilka (chłopaki). gdy wziełam je Maniek wcinał wszystko jak leci i był grubaskiem w porównaniu do Eskilka. Potem zachorował na zapalenie dróg oddechowych. Dostawał zastrzyki, dodatkowe szmatki zeby nie marzł (ale Eskilek otwierał mu klatke zeby Maniek przychodził na noc do mojego łożka i spał mi w zagięciu łokcia:) )
po chorobie Manianie spadła waga. był szczuplutki, ale w normie. Widziałąm ze to raczej on dowodzi w "stadzie". ta choroba była niecały rok temu. dwa tygodnie temu byłam z Eskilkiem na wycięciu guza, który mu się zrobił tak wiec maniek był przez 2 noce sam. nie widać było żeby jakoś to przeżył specjalnie. ale zauwazyłam inne "zjawiska". Eskil ma sie dobrze, ale Maniek schódł. Weterynarz powiedizał, że to nic złego, ze ejst ok i ma za długię zeby (ma tyłozgryz) wiec trudniej mu się jadło (i dlatego szorował zębami całe noce o kratkę i brzmiało to tak jakby dwa noże o siebie się ocierały..- masakra). tak więc obciał mu zabki, ja go przytrzymywałam. zazwyczaj flegmatyczny i spokojny Maniek ożył i niezbyt chetnie pozwolił sobie na te zabiegi. po zabiegu cały dygotał jakby go kto tam mordował. rozumiem stres. przynisłam go do domu, odłozyłam do jego domku. niezbyt chetnie zaczał jesc, no ale w koncu tam cały czas cos ciamał. jak tylko cos włożę do terrarium, to od razu się na to rzuca, no ale Eskil (wiekszy i silniejszy) zabiera mu to za wszelką cenę i jak trzeba to stłucze Mańka. i widze ze maniek teraz syzbko odpuszcza i zgadza sie pokornie brac w drugiej kolejności. ok 4-5 dni temu zauważyłamże Maniek schódł tak, że ma jakby boki zapadnięte. jak złącze palec wskazujący i kciuk to tam maniek w najgrubszym miejscu się spokojnie zmieści. do tego nie biega juz z taką energią jak jeszcze z 3-4 miesiace temu. teraz jak je wypuszczam (a robię to codziennie na kilka godzin) to wlezie do łóżka pod kołdrę i spi. no i ta waga:( przed tym jak zauwazyłam ze schódł ważył 360 gram. teraz nie wiem ile:(
zaczełam go oddzielać od eskilka w trakcie karmienia. Daję mu żółtko zmieszane z jogurtem nat. i chudym twarogiem, daje ser zółty, świeże orzechy laskowe. tak naprawde nie wiem w czym jest problem:( ma ktoś z was jakis pomysł? czy to może efekt jakiegoś stresu?
w ogóle on jest jakis dziwny:) jak go wziełam był bardzo towarzystki a teraz zachowuje sie tak jakbym tłukła nim trzy razy dziennie o ściane. sam podchodzi ostrożnie, jakbym miała go zaraz bić, obwachuje bardzo delikatnie, czasami jak leze spokojnie to sie przytuli i zaśnie (ma tak od czasu choroby - co jest wielkim postepem) no ale.. Maniek ma l.ek wysokosci:) nie znosi wysokich rzeczy, wspinania, zeskakiwania..
moze te wszystkie lęki i te chudniecie to objaw jakiejs choroby??
Awatar użytkownika
gotfrydka
Posty: 46
Rejestracja: czw sty 07, 2010 5:25 pm

Re: Waga szczurów

Post autor: gotfrydka »

zwazyłam go teraz na wadze kuchennej, wazy ok 270-280 g
Awatar użytkownika
albireo
Posty: 92
Rejestracja: ndz cze 13, 2010 10:11 am

Re: Waga szczurów

Post autor: albireo »

imie: Gruby
plec: samiec
wiek: 20 miesięcy
waga: 710 gram

Obecnie odchudzany (ale słabo to idzie); waga nie przeszkadza mu jednak w byciu aktywnym - jest po prostu bardzo duży.
Awatar użytkownika
Wilczek777
Posty: 533
Rejestracja: ndz sty 07, 2007 2:08 pm
Lokalizacja: Szczecin

Re: Waga szczurów

Post autor: Wilczek777 »

Tak patrzę na wasze posty i się dziwię. Okazuje się że mam i miałam same małe okazy :P
Aktualnie posiadam dwóch chłopców. Mają koło 4 miesięcy. Wyglądają ładnie ale waga to około 250 gram.
Mam nadzieje że jeszcze im się urośnie. Kumpela mówiła że husky z natury małe i w sumie Silver był mniejszy niż kaptur mój ale czy to zasada to nie wiem...
Na spółę z TŻ:
Desant, Anubis(Ibasan)Beris, Kaszmir Beris, Miętus EmeraldMoon, Bjorn, Belfast
Za TM:Silver&Sharingan, Destruktorzy, Śpioch&Grubas, Czarnuszek&Bibs, Miki

Pieseła - Nessie
Obrazek
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Waga szczurów

Post autor: smeg »

Nie ma żadnej zasady, że husky są małe - wielkość szczura nie zależy od koloru i rodzaju futra, uszu czy znaczenia ;) 250 g to faktycznie mało, mam stado 6 samiczek i 2 kastratów i tylko jedna dziewczynka waży ok. 250 g, reszta powyżej 300. Czym są karmieni Twoi chłopcy?
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Awatar użytkownika
Wilczek777
Posty: 533
Rejestracja: ndz sty 07, 2007 2:08 pm
Lokalizacja: Szczecin

Re: Waga szczurów

Post autor: Wilczek777 »

Niby żadnej zasady nie ma ale małego (zdrowego) dumbo nie widziałam ;) Aczy mał oto nie wiem. Wyglądają bardzo ładnie. Z resztą są młode więc... Mieszam 3 karmy plus wszelkiego rodzaju dodatki typu gerberki, owoce lalala. Mieszam aktualnie vitapol, versele-laga i tą którą wcinają najmniej chętnie czyli Beaphar Care+.
Na spółę z TŻ:
Desant, Anubis(Ibasan)Beris, Kaszmir Beris, Miętus EmeraldMoon, Bjorn, Belfast
Za TM:Silver&Sharingan, Destruktorzy, Śpioch&Grubas, Czarnuszek&Bibs, Miki

Pieseła - Nessie
Obrazek
Awatar użytkownika
Sky
Posty: 1567
Rejestracja: pn cze 15, 2009 4:27 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Waga szczurów

Post autor: Sky »

Ostatnio ważyłam chłopków, w porównaniu z moimi pierwszymi, Cookiem i Biscuitem, wypadają słabo :D

Kavi - 440
Anouk - 480
Muffin -550

+/- 5g

płeć: samce
wiek: 7 miesięcy
W pamięci Cookie, Biscuit, Manu, Muffin, Anouk, Kavi, Tytus i Festus.

http://www.szkicz.blogspot.com <- rysuję sobie.
Awatar użytkownika
gosja1
Posty: 1809
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 12:22 pm

Re: Waga szczurów

Post autor: gosja1 »

Wilczek777 pisze:Mam nadzieje że jeszcze im się urośnie. Kumpela mówiła że husky z natury małe i w sumie Silver był mniejszy niż kaptur mój ale czy to zasada to nie wiem...
Husky małe? :D W życiu. Mój Marcelek nie ma jeszcze roku, a dobija powoli do 700 gram. Jest duży i ma wielką puchatą kulkę zamiast brzuszka, ale przy tym jest bardzo zwinny i naprawdę dużo biega ;)
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 00#p982390
-------------------------------------------------------------
Kubuś [*], Kacperek [*], Boguś[*], Marcelek[*]
nati2b
Posty: 7
Rejestracja: czw gru 29, 2011 8:18 am

Wielkość szczurów ?

Post autor: nati2b »

Witam !

Od niedawna mam 2 szczurki (samce) mają teraz 2,5-3miesiące i łącznie z ogonem 26cm.
Chciałam się zapytać do jakiego wieku szczurki rosną i czy jeszcze urosną (jeśli tak to ile mniej więćej ma dorosły szczur?).

Pozdrawiam i z góry dziękuje za odpowiedzi ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „O szczurach”