[Klatka] - na 2 szczury

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
sechmet
Posty: 555
Rejestracja: sob wrz 04, 2004 11:32 am
Lokalizacja: Warszawa

[Klatka] - na 2 szczury

Post autor: sechmet »

popatrz na te klatke, też w granicach 60 zł i jak będziesz często wypuszczał to na 2 szczurki wystarczy ;)

http://www.animalia.pl/produkt.php?kat=115&id=1377
she's got the devil in her heart ...
moje szczurki
kamyczek1995
Posty: 46
Rejestracja: pt mar 03, 2006 6:06 pm

[Klatka] - na 2 szczury

Post autor: kamyczek1995 »

Klatka fajna ,ale kuweta za mała... I w tej klatce są małe możliwości "tiuningu".
A Ty co sądzisz o szczurach?
sechmet
Posty: 555
Rejestracja: sob wrz 04, 2004 11:32 am
Lokalizacja: Warszawa

[Klatka] - na 2 szczury

Post autor: sechmet »

hm to jak będziesz często wypuszczał (naprawde często) to ta pierwsza z allegro którą pokazałeś też może być.
ale pamiętaj że samce mogą naprawde duże urosnąć i z czasem klatka będzie po prostu za mała :roll:
she's got the devil in her heart ...
moje szczurki
viridjam
Posty: 265
Rejestracja: pt lut 17, 2006 12:30 am

[Klatka] - na 2 szczury

Post autor: viridjam »

proponuje wziac drugiego szczuraska mimo wszystko ;)
Dona
Posty: 2033
Rejestracja: pt lip 09, 2004 3:45 pm

[Klatka] - na 2 szczury

Post autor: Dona »

A ja proponuję najpierw zadbać o dobre warunki do trzymania tych szczurasów.
Janek
Posty: 6
Rejestracja: czw mar 09, 2006 1:50 pm

[Klatka] - na 2 szczury

Post autor: Janek »

Mam klatke 50/40/50 ma 3 poziomy. Trzymam w niej jednego szczurka (samca)5 tygodni. Zastanawiam się nad dokupieniem mu kolegi. CZy nie jest ta klatka za mała? Zamierzam zrobić im wybieg z desek dodatkowo.

Ten wybieg ma być sporawy. Na pól pokoju.

[ Komentarz dodany przez: ESTI: Sro Mar 15, 2006 6:53 pm ]
Posty polaczone.
ESTI adm.
Ostatnio zmieniony śr mar 15, 2006 6:53 pm przez Janek, łącznie zmieniany 1 raz.
Janek
Nisia
Posty: 2363
Rejestracja: sob lut 12, 2005 7:07 pm

[Klatka] - na 2 szczury

Post autor: Nisia »

Za mala. Ale z polaczonym wybiegiem sie nada (zalezy od kalibru wybiegu).
Tylko pamietaj - dawaj szczurom poznac swiat rowniez poza wybiegiem. Rozumiem, ze dostep do wybiegu bylby non stop?
Janek
Posty: 6
Rejestracja: czw mar 09, 2006 1:50 pm

[Klatka] - na 2 szczury

Post autor: Janek »

No właśnie raczej ten wybieg nie bylby połączony z klatką. Babka powiedziała w sklepie że spokojnie zmieszczą się dwa szczury w tej klatce. A z tym wybiegiem to bym je wkładał z raz dziennie. Myślałem że to wystarczy.

Jak czytam wypowiedzi. Co jakiś czas jest mowa o przeliczniku (kalkuklator) może ktoś napisać jak sie go oblicza. Bo chciałbym mieć dwa szczurki.

[ Komentarz dodany przez: LuLu: Sro Mar 15, 2006 10:03 pm ]
Posty scalone. Zamiast pisac jeden post zaraz po drugim, mozesz uzyc opcji edytuj.
Ostatnio zmieniony śr mar 15, 2006 9:59 pm przez Janek, łącznie zmieniany 1 raz.
Janek
Awatar użytkownika
Lulu
Posty: 4466
Rejestracja: sob wrz 04, 2004 1:21 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

[Klatka] - na 2 szczury

Post autor: Lulu »

>>klik<<, temat przyklejony nawet :roll:
Nisia
Posty: 2363
Rejestracja: sob lut 12, 2005 7:07 pm

[Klatka] - na 2 szczury

Post autor: Nisia »

Nie wierz sprzedawcom w zoologach. Oni sie znaja na szczurach jak kura na gwiazdach. Ta klatka moze byc, ale na JEDNEGO szczura.
Aniula
Posty: 96
Rejestracja: pt sty 28, 2005 9:44 am

[Klatka] - na 2 szczury

Post autor: Aniula »

Oj tak.W tych sklepach to naprawde nie wiadomo czy sie smiac czy plakac.Jak kupowalam pierwsza w zyciu klatke to nie wiele o szczurkach i ich zwyczajach wiedzialam,a sprzedawca mi klatke wlasciwie dla chomika sprzedal.Dopiero jak sobie madra ksiazke kupilam to okazalo sie ze moja klatka jest o wiele o wiele za mala.
Ze nie wspomne o kaciku weterynaryjnym w centrum handlowym na Wieńskim-mojej kolezance pani powiedziala ze jej szczurkowi w przedniej lapce napeno ten 5 palec urosnie,bo one sie pozniej wykrztalcaja :bije:
:>
Mikulinka
Posty: 434
Rejestracja: czw lut 02, 2006 2:19 pm

[Klatka] - na 2 szczury

Post autor: Mikulinka »

Bywa (i to całkiem często), że sprzedawcy ze sklepów zoologicznych nie potrafią nawet rozróżnić płci szczurków (co notabene wcale nie jest trudne dla osób posiadających zmysł wzroku), o czym miałam się okazję przekonać osobiście.Moim zdaniem nie należy się kierować ich opinią przy wyborze czegokolwiek.Oczywiście zdarzają się wyedukowane wyjątki (nie mylić z wymądrzającymi się, nic niewiedzącymi), ale o tym, czy sprzedawca posiada odpowiednią wiedzę, czy też nie, możemy się przekonać tylko wtedy, kiedy sami mamy pewnien zasób wiadomości.Dlatego radzę Janek, abyś poczytał forum, a na pewno znajdziesz odpowiedzi na męczące Cię pytania, bo sklep zoologiczny jest najmniej wiarygodnym źródłem informacji.Pozdrawiam :D
Od lewej: Małpka, Borsusia, Kretusia, Bimbla
Janek
Posty: 6
Rejestracja: czw mar 09, 2006 1:50 pm

[Klatka] - na 2 szczury

Post autor: Janek »

Jak już posiadam klatke dosyć mała 50/28/43. TO może dokupie jeszcze jedną taką samą i ustawie ją jedną na drugą. To wtedy chyba powinna być dobra na 2 szczurki. Tylko zastanawia, się czy to będzie bezpieczne.
Janek
Dona
Posty: 2033
Rejestracja: pt lip 09, 2004 3:45 pm

[Klatka] - na 2 szczury

Post autor: Dona »

Jeśli dobrze je połączysz, to ja nie widze przeciwwskazań.
Nisia
Posty: 2363
Rejestracja: sob lut 12, 2005 7:07 pm

[Klatka] - na 2 szczury

Post autor: Nisia »

Janek, ta klatka jest dosyć płytka. Ja bym postawiła jedną obok drugiej. Takie klatki zwykle posiadają drzwiczki z boku - wyjęła jedne drzwiczki, ew. i drugie, całość związała ze sobą. Sparwzdziło się przy 3 dorosłych szczurach (fakt, przez tydzień).

Chodzi mi o to, ze szczurki lubią też mieć przestrzeń "w poziomie" - łatwiej ją zagospodarować, jakies półeczki, domek i inne bajery. A taka "wieża"... nie wydaje mi się najlepszym pomysłem.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Klatki”