[Klatka] - Wasze klatki

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Maszka
Posty: 1605
Rejestracja: sob paź 17, 2009 2:04 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: [Klatka] - Wasze klatki

Post autor: Maszka »

A to nasza klatka - samoróbka, istnieje chyba od czerwca 2011 roku. Aktualnie 4 szczury (a wg kalkulatora jest na 11-15 ;) ):
Obrazek
Obrazek Obrazek - góra: 3 piętrowy hamak, duży hamak łapacz, tunel między dwoma rurami, narożny hamak z norkami oraz domek z koszyków
Obrazek - na środku mamy mały hamak łapacz-mostek, domek z sitek oraz koszyk
Obrazek - na dole długi tunel, oraz mnóstwo miejsca na gonitwy :)
Awatar użytkownika
Szeliza
Posty: 740
Rejestracja: czw paź 22, 2009 6:19 pm
Lokalizacja: Ostróda

Re: [Klatka] - Wasze klatki

Post autor: Szeliza »

świetna klatka :) taka tam klatka dla chomiczka :D
też mam domek z sitek, moi chłopcy śpią tylko tam ::) :P
Awatar użytkownika
ania2832
Posty: 731
Rejestracja: wt sty 04, 2011 8:17 pm

Re: [Klatka] - Wasze klatki

Post autor: ania2832 »

Blanny pisze:Aniu, czemu wyrzucić? Zawsze można wyprać. :) Ja wymieniłam wszystkie hamaki na koszyczki, mniej śmierdzi. ::) Jak z powrotem wrzucę ich do klaty dużej, to może im jeden powieszę. Ale wkurza mnie to użeranie się z nimi, szczególnie, że wiszą maks jeden dzień, zwykle 2-3 godziny i ciągle muszę je naprawiać, bo moje paskudy je po prostu wżerają, a resztki znoszą do gniazda. ::)
Nie chodzi tu o zaśmierdzenie, ale o destrukcje tych prowizorycznych hamaków :D O własnie jak u ciebie ;)
Ja koszyczki właśnie wymieniłam im na hamaki, bo strasznie do nich kupkało-sikały i tworzyła się niezbyt zachęcająca breja... spały na niej ::)
, Cyna, Soda Nafta [*]
Blanny
Posty: 1731
Rejestracja: śr sie 19, 2009 9:13 am
Lokalizacja: Warszawa/Piaseczno/Kąty

Re: [Klatka] - Wasze klatki

Post autor: Blanny »

A ja rozwiązałam ten problem! 8) W każdym koszyczku, w rogu, który jest położony najniżej, wycięłam DZIURĘ. Wszystkie siuśki spływają nimi do kuwety, tak samo bobki spadają. I koszyczki wyglądają ciągle na czyste. 8)
<3 Paulie <3 Jimi <3 Nero <3 Dante <3 Fabio <3 Nessie <3 Zero <3
Moje koszmary <3
Awatar użytkownika
Afera
Posty: 2768
Rejestracja: śr kwie 28, 2010 9:37 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola

Re: [Klatka] - Wasze klatki

Post autor: Afera »

Maszka świetna klatka, dla mnie rewelacja!
9 duszyczek za TM [*]
Awatar użytkownika
ania2832
Posty: 731
Rejestracja: wt sty 04, 2011 8:17 pm

Re: [Klatka] - Wasze klatki

Post autor: ania2832 »

Blanny pisze:A ja rozwiązałam ten problem! 8) W każdym koszyczku, w rogu, który jest położony najniżej, wycięłam DZIURĘ. Wszystkie siuśki spływają nimi do kuwety, tak samo bobki spadają. I koszyczki wyglądają ciągle na czyste. 8)
Ale jednak byłoby tam troche mokro.. ;)
Ja myślę nad Druszlakiem, żeby im gdzieś tam wywiesić :D Z dziurkami od razu ;D
, Cyna, Soda Nafta [*]
Blanny
Posty: 1731
Rejestracja: śr sie 19, 2009 9:13 am
Lokalizacja: Warszawa/Piaseczno/Kąty

[Klatka] - Wasze klatki

Post autor: Blanny »

Myślę, że jeśli ma się cokolwiek, choć najmniej, poprawić u jakichś szczurów dzięki nam i temu, że uświadamiamy komuś jego głupotę i ignorancję, że być może jakieś szczury przeżyją, a nie umrą i będą miały godne warunki, to jeśli niechcący zaśmiecimy przy okazji jakiś temat, to nie jest to aż taka straszna rzecz, skoro istnieje szansa, że poprawimy byt jakiegoś ogona.
Chyba, że się mylę i porządek w temacie jest ważniejszy, niż życie jakiegoś stworzenia. :)
Chociaż rozmowę też uważam za zakończoną, w tym przypadku niestety nic nie zdziałamy.

Jako, że skończyła mi się bateria ładować, wrzucam takie na szybko walnięte fotki. Teraz tak to u nas wygląda:
Obrazek Obrazek Obrazek
Wiem, że niektóre miejsca wydają się puste, ale przez wzgląd na to, że moje szczury są dość duże, potrzebują trochę większą ilość wolnej przestrzeni. Nie chcę, by ciągle musiały się schylać i przeciskać. Szczególnie, że lubią się poganiać, co chciałam im umożliwić. :)




Mod edit: Offtop i kłótnie usunięte. /Dulci
<3 Paulie <3 Jimi <3 Nero <3 Dante <3 Fabio <3 Nessie <3 Zero <3
Moje koszmary <3
Rajuna
Posty: 1368
Rejestracja: sob lip 23, 2011 9:50 pm

Re: [Klatka] - Wasze klatki

Post autor: Rajuna »

Te srebrne rury to z czego są zrobione? O.o musiałaś jakoś zabezpieczyć zakończenia, żeby nie były ostre? Bo u mnie wisi rura drenażowa (pomysł Klimki jeśli dobrze pamiętam) i jak ją cięłam, to na krawędziach robiły się zadziory i musiałam je wyrównywać :/
Hertz, Kokos, Tina, Wydra, Merrill, Resa, Sówka, Rina, Iwan Groźny, Guarana, Pchła, Szachrajka, Rudzik
klimejszyn
Posty: 8060
Rejestracja: sob sie 08, 2009 9:09 pm
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Kontakt:

Re: [Klatka] - Wasze klatki

Post autor: klimejszyn »

Rajuna, to są rury takie jak np przy okapach czy piecykach gazowych, aluminiowe, harmonijkowe. ja miałam taką kiedyś, ale nie był to dobry pomysł - dziewczyny się do niej załatwiały (mimo, że ją uwielbiały i spało w niej kilkanaście naraz), ciężko się to czyściło no a potem szczury chodziły żółte jak żonkile, jak się tym pokisiły ::) :D
znalazłam jakieś zdjęcie :
http://img707.imageshack.us/img707/8400 ... 00x600.jpg
ja brzegi tylko pozaginałam, ale czasem się odginały i męczące było doginanie tego co chwilę :P
drenażowe o niebo lepiej się spisują, i tez musiałam krawędzie wyrównywać ;)
bez szczurków...
ze mną 2 króliki, 3 szynszyle, 3 świnki morskie, 2 psy, kot, kogut.
za TM: 45 szczurzych duszyczek..
Blanny
Posty: 1731
Rejestracja: śr sie 19, 2009 9:13 am
Lokalizacja: Warszawa/Piaseczno/Kąty

Re: [Klatka] - Wasze klatki

Post autor: Blanny »

Dokładnie tak, jak mówi Klim. :) Tylko ja je nożyczkami pozaginałam i spłaszczyłam te końce i to się nie odwija. Szczury się u mnie do nich nie załatwiają, ani nie śpią w nich, bo po prostu są zbyt stromo postawione. :) (A u Ciebie, Klim, była poziomo.) Po prostu nimi schodzą na parter/wchodzą na piętro. :)
<3 Paulie <3 Jimi <3 Nero <3 Dante <3 Fabio <3 Nessie <3 Zero <3
Moje koszmary <3
Rajuna
Posty: 1368
Rejestracja: sob lip 23, 2011 9:50 pm

Re: [Klatka] - Wasze klatki

Post autor: Rajuna »

No własnie u mnie takie długie, półmetrowe odcinki rur robią za przejścia ;) i szczury tym śmigają tam i z powrotem. Jak Rina ostatnio się chciała położyć na wylocie i obserwować co się dzieje dookoła, to Tina jej wlazła na głowę i nakrzyczała, że blokuje przejście :P
A co do czyszczenia, to ja biorę rury do wanny i bardzo ostrym strumieniem gorącej wody czyszczę to dziadostwo od środka, 95% syfu się wypłukuje :)
Hertz, Kokos, Tina, Wydra, Merrill, Resa, Sówka, Rina, Iwan Groźny, Guarana, Pchła, Szachrajka, Rudzik
klimejszyn
Posty: 8060
Rejestracja: sob sie 08, 2009 9:09 pm
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Kontakt:

Re: [Klatka] - Wasze klatki

Post autor: klimejszyn »

Rajuna pisze: A co do czyszczenia, to ja biorę rury do wanny i bardzo ostrym strumieniem gorącej wody czyszczę to dziadostwo od środka, 95% syfu się wypłukuje
no ja wkładam do wanny całe klatki i w rury też wpuszczam gorącym strumieniem, z prysznica i się wypłukuje, ale z tą aluminiową miałam problem, bo tam mnóstwo wąskich szczelinek i no ;)
bez szczurków...
ze mną 2 króliki, 3 szynszyle, 3 świnki morskie, 2 psy, kot, kogut.
za TM: 45 szczurzych duszyczek..
Awatar użytkownika
ania2832
Posty: 731
Rejestracja: wt sty 04, 2011 8:17 pm

Re: [Klatka] - Wasze klatki

Post autor: ania2832 »

Mi się dzisiaj nudziło, i ze strachu wygrzebałam parę cudów. ;) Nowa klateczka:

Obrazek
, Cyna, Soda Nafta [*]
Awatar użytkownika
Igaśka
Posty: 1492
Rejestracja: śr wrz 07, 2011 1:56 pm
Lokalizacja: Łuków

Re: [Klatka] - Wasze klatki

Post autor: Igaśka »

Pomysłowoo ;D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Klatki”