Mam/chcę mieć 1 szczura

Pytania i odpowiedzi, czyli ogólnie o szczurach.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Afera
Posty: 2768
Rejestracja: śr kwie 28, 2010 9:37 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola

Re: Koleżanka chce trzymać 1 szczurka !

Post autor: Afera »

ale wy gadace.. ja jestem żywym dowodem na to że szczurki będąc w dobrych warunkach moga nawet pojedynczo życ!
Jesteś szczurkiem? Hmm... ciekawe.

Mogą oczywiście, że mogą żyć pojedynczo a nawet muszą jak głupi i tępi ludzie je do tego zmuszają. Nie sądzę aby szczury wybierały samotność z własnej woli... to ludzie je do tego zmuszają. Owszem są pojedyncze przypadki samotników, ale to się zdarza bardzo rzadko i to jest duże odstępstwo od normy! Zanim Ty zaczniesz gadać poczytaj sobie troszkę na temat szczurów, prace uczonych, którzy udowodnili, że szczury są stadne... z resztą nie muszą tego udowadniać, każdy normalny człowiek jest w stanie to zauważyć... oczywiście jeśli jest wrażliwy na sygnały i zachowania jakie wysyła mu jego pupil.
9 duszyczek za TM [*]
Awatar użytkownika
SugarbabyLove
Posty: 79
Rejestracja: sob lis 26, 2011 8:52 am

Re: Koleżanka chce trzymać 1 szczurka !

Post autor: SugarbabyLove »

nie nie jestem szczurkiem ale mialam szczurki i wczesniej i jakoś było ok gdy żyły same. I nie rzucaj się tak od razu na innych jeśli maja inne zdanie.. i mnie nie obrażaj bo sobie tego nie życzę nie jestem Twoją koleżanką więc sobie nie pozwalaj!
Pozatym teraz mam 2 szczuraski a wczesniej bylam gó*** i do tego nie mialam neta a nikt z otoczenia nie mial szczurkow wiec nie mial mi kto powiedziec ze one żyją stadnie. :o :( wiec nie oceniaj i daruj sobie takie teksty zanim napiszesz pomysl. Owszem cenie szczerosc ale nie znosze obrażania i najeżdżania na kogoś
Obrazek
Moje Ogony..
Kochana Łatka i Jej siostra Czarnulka :)
http://www.fotosik.pl/u/SugarbabyLove/album/1036331
dusiaczek
Posty: 1775
Rejestracja: śr paź 28, 2009 11:00 pm
Lokalizacja: Żory/Opole
Kontakt:

Re: Koleżanka chce trzymać 1 szczurka !

Post autor: dusiaczek »

ale ludzie potem czytają takie rzeczy i myślą że mogą meić jednego. a my chcemy im uświadomić, że nie mogą.
~"zapomnialem ze ziarno tez ma uczucia i rodzine.."

~80% Twoich problemów rozwiąże Google i opcja "Szukaj" na odpowiednim forum, na pozostałe 20% wystarczy wódka.
Awatar użytkownika
Afera
Posty: 2768
Rejestracja: śr kwie 28, 2010 9:37 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola

Re: Koleżanka chce trzymać 1 szczurka !

Post autor: Afera »

SugarbabyLove pisze:nie nie jestem szczurkiem ale mialam szczurki i wczesniej i jakoś było ok gdy żyły same. I nie rzucaj się tak od razu na innych jeśli maja inne zdanie.. i mnie nie obrażaj bo sobie tego nie życzę nie jestem Twoją koleżanką więc sobie nie pozwalaj!
Pozatym teraz mam 2 szczuraski a wczesniej bylam gó*** i do tego nie mialam neta a nikt z otoczenia nie mial szczurkow wiec nie mial mi kto powiedziec ze one żyją stadnie. :o :( wiec nie oceniaj i daruj sobie takie teksty zanim napiszesz pomysl. Owszem cenie szczerosc ale nie znosze obrażania i najeżdżania na kogoś
Wybacz Pani SugarbabyLove. :) Ja mam inne zdanie, takie jak 99,9% ludzi, którzy korzystają ze strony szczury.org i będę się go trzymać. :)
Wiesz... jak jedna osoba coś Ci mówi, to możesz w to wątpić/nie wierzyć, natomiast jeśli już mówią Ci to samo dwie, trzy osoby, które się nie znają to znaczy, że coś w tym jest... a teraz zobacz ilu jest forumowiczów tutaj, którzy podzielają moje zdanie, a ile Twoje. Pomyśl tylko.
Poza tym nie miałam na myśli Cię obrażać... po prostu ja tak myślę o ludziach, którzy skazują swoje zwierzęta na cierpienie... są tępi, bezmyślni i egoistyczni. Szczerze mówiąc ja też taka byłam, bo pierwszego szczura męczyłam w samotności przez pół roku, ale poszłam po rozum do głowy i więcej tego błędu już nie popełnię.
9 duszyczek za TM [*]
Awatar użytkownika
Niamey
Posty: 613
Rejestracja: pt gru 26, 2008 11:30 pm

Re: Koleżanka chce trzymać 1 szczurka !

Post autor: Niamey »

SugarbabyLove, to nie jest kwestia opinii, czy poglądów. To są fakty. Każdy naukowiec zajmujący się szczurami powie ci, że to zwierzęta wybitnie stadne. Wiesz jak w laboratoriach wywołują depresję u szczurów? Trzymając je same, bez stada. Oczywiście, że może się zdarzyć, że taki szczur dożyje starości, równie dobrze można go trzymać w słoiku.

Wiem, że może być ci trudno przyjąć tę wiadomość, bo wcześniej miałaś tylko pojedyncze szczury, ale każdy kto choć raz zobaczy szczury w stadzie i nie jest skończonym egoistą, rozumie, że te zwierzęta potrzebują do szczęścia drugiego szczura.

Poza tym, szczur to zwierzę nocne - a człowiek w nocy śpi i nie jest w stanie zapewnić szczurowi towarzystwa
Cyklotymia
Posty: 2376
Rejestracja: wt kwie 21, 2009 1:37 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: Koleżanka chce trzymać 1 szczurka !

Post autor: Cyklotymia »

Ok, wszystko pięknie, ale to troszkę offtop :) Możecie kontynuować dyskusję w temacie do tego przeznaczonym, a tutaj zająć się rozwiązaniem konkretnej sprawy? :)
http://szczury.org/viewtopic.php?f=17&t=8541 tu na przykład można sobie ogólnie o tym podyskutować.
Awatar użytkownika
SugarbabyLove
Posty: 79
Rejestracja: sob lis 26, 2011 8:52 am

Re: Koleżanka chce trzymać 1 szczurka !

Post autor: SugarbabyLove »

Cyklotymia pisze:Ok, wszystko pięknie, ale to troszkę offtop :) Możecie kontynuocwać dyskusję w temacie do tego przeznaczonym, a tutaj zająć się rozwiązaniem konkretnej sprawy? :)
http://szczury.org/viewtopic.php?f=17&t=8541 tu na przykład można sobie ogólnie o tym podyskutować.
tak ta przepraszamy :D zagalopowałam się :)
Noo ja tylko napisałam co myśle pozatym teraz jest inaczej mam 2 szczurki i to nie ze sklepu więc wiesz, bylo minęło :D
Co do tematu TEGO akurat wątku to chyba juz dziewczyny porady dały przekonać ją pokaż jej fotki i informacje o szczurkach z netu. :)
Obrazek
Moje Ogony..
Kochana Łatka i Jej siostra Czarnulka :)
http://www.fotosik.pl/u/SugarbabyLove/album/1036331
dudusiakowa
Posty: 33
Rejestracja: pt gru 16, 2011 11:11 am
Lokalizacja: Stuchowo

Re: Koleżanka chce trzymać 1 szczurka !

Post autor: dudusiakowa »

Przetańcie. Ja mojego Tofika kupiłam, kiedy miał 3 miesiące i miałam go przez 2,5 roku. Cały ten czas był sam. W drugim miesiącu pobytu u mnie oddałam klatke, bo szczurek do spania upodobał sobie szufladę z ciuchami, którą szybko opróżnił i zrobił sobie mieszkanie. Chodził sobie po całym mieszkaniu a w nocy spał ze mną w łóżku na swojej mini poduszce. Reagował na każde zachowanie, przybiegał się witać kiedy wracałam ze szkoły i nigdy nie dawał żadnych oznak smutku, wrecz przeciwnie, był rozpieszczony do granic możliwości ;)
Na zawsze w mym serduszku Tofiś[*] Fuksiu [*]
Obecnie życie uzupełnia Fred[/b][/color]
dusiaczek
Posty: 1775
Rejestracja: śr paź 28, 2009 11:00 pm
Lokalizacja: Żory/Opole
Kontakt:

Re: Koleżanka chce trzymać 1 szczurka !

Post autor: dusiaczek »

To nei temat od tego, jak wyżej Paul napisał, wiec odpowiem Ci w podanym przez niego linku.
~"zapomnialem ze ziarno tez ma uczucia i rodzine.."

~80% Twoich problemów rozwiąże Google i opcja "Szukaj" na odpowiednim forum, na pozostałe 20% wystarczy wódka.
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Koleżanka chce trzymać 1 szczurka !

Post autor: smeg »

dudusiakowa pisze:Przetańcie. Ja mojego Tofika kupiłam, kiedy miał 3 miesiące i miałam go przez 2,5 roku. Cały ten czas był sam. W drugim miesiącu pobytu u mnie oddałam klatke, bo szczurek do spania upodobał sobie szufladę z ciuchami, którą szybko opróżnił i zrobił sobie mieszkanie. Chodził sobie po całym mieszkaniu a w nocy spał ze mną w łóżku na swojej mini poduszce. Reagował na każde zachowanie, przybiegał się witać kiedy wracałam ze szkoły i nigdy nie dawał żadnych oznak smutku, wrecz przeciwnie, był rozpieszczony do granic możliwości ;)
Widziałaś jak się zachowują szczury w stadzie? Jeśli nie, to nie możesz mówić o "braku oznak smutku".
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
marts
Posty: 1070
Rejestracja: ndz cze 05, 2011 10:01 pm
Lokalizacja: opole

Re: Koleżanka chce trzymać 1 szczurka !

Post autor: marts »

Właśnie. Nigdy nie widziałam tak silnie stadnego zwierzęcia jak szczur. Widok szczurów bawiących się w berka jest nieziemski <3 Poza tym, jak się nie ma doświadczenia to się nie wypowiada, bo wprowadza się taką osobę w błąd.
stajesz się na zawsze odpowiedzialny za to co oswoiłeś.
treehouse
Posty: 406
Rejestracja: wt paź 18, 2011 11:56 pm
Lokalizacja: USA

Re: Koleżanka chce trzymać 1 szczurka !

Post autor: treehouse »

smeg pisze:
dudusiakowa pisze:Przetańcie. Ja mojego Tofika kupiłam, kiedy miał 3 miesiące i miałam go przez 2,5 roku. Cały ten czas był sam. W drugim miesiącu pobytu u mnie oddałam klatke, bo szczurek do spania upodobał sobie szufladę z ciuchami, którą szybko opróżnił i zrobił sobie mieszkanie. Chodził sobie po całym mieszkaniu a w nocy spał ze mną w łóżku na swojej mini poduszce. Reagował na każde zachowanie, przybiegał się witać kiedy wracałam ze szkoły i nigdy nie dawał żadnych oznak smutku, wrecz przeciwnie, był rozpieszczony do granic możliwości ;)
Widziałaś jak się zachowują szczury w stadzie? Jeśli nie, to nie możesz mówić o "braku oznak smutku".
Moja Pani wet powiedziała, że szczur samotnik bardziej przywiązuje się do człowieka, ale... od razu dodała, ze pomiędzy szczurem zyjącym w stadzie a samotnikiem jest kolosalna róznica i w wyglądzie i w zachowaniu i że zawsze wie który z jej pacjentów żyje w samotnosci zanim zapyta opiekuna.
Po pierwsze wg niej, te, które zyją w stadzie są:
A) zdrowsze, rzadziej chorują
B) rzadziej gardzą jedzeniem
C) rzadziej stwierdza się u nich nadwagę
Po drugie, to chyba najważniejsze, powiedziała, że na setki szczurów, które przyszło jej leczyć, żyjace w stadzie rzadziej zapadają na nowotwory a przedewszystkim żyją dłuzej. Poczym nazwała je iskierkami. A potem jeszcze dodała, co w przypadku weta tutaj nie jest podejściem profesjonalnym, że szczur samotnik jest ofiarą egoizmu człowieka.

I to chyba wystarczy. Jeśli ktoś tego nie rozumie, to tylko współczuć.

Kiedy widzę jak moje dziewczyny sie do siebie tulą, smyrają się, pieszczą, bawią się ze sobą i w klatce i na wybiegach i jeszcze mnie zapraszają do zabawy, to wiem, ze nigdy już nie chciałabym patrzeć na Dulkę , która przez ponad 3 tyg. była sama. I pomimo, że ona teraz nie chce żebym ja miziała po brzusiu jak wtedy kiedy była sama (bardzo mi tego brakuje, przyznaję), to i tak nigdy, ale to nigdy nie skazałabym jej tylko na siebie i moje wolne 4 h na dobę, które mogłam jej poświęcać.
Awatar użytkownika
nigghtmare
Posty: 5
Rejestracja: śr paź 19, 2011 4:34 pm

Samotność szczurka.

Post autor: nigghtmare »

Cześć, mam jedno pytanie.
Czy szczurek może być sam w klatce? bez towarzysza?
niestety, nie mam (póki co, bo zamierzam się na kolejnego przyjaciela) możliwości, żeby opiekować się, a właściwie posiadać dwa ogonki, lub więcej.
póki co Franek jest sam, ale poświęcam mu baaaardzo dużo czasu, zastanawiam się nad drugim szczurkiem, ale nie wiem czy MUSZĘ. chciałabym - owszem, ale rodzice.. nie byliby zadowoleni, choć kochają Frana tak samo jak ja.
Franek ma zajęcia, zabawy ze mną, czy kimś z rodziny, spanie (ulubiona czynność :D ), a czasami zajmuje się zabawkami.
czekam za odpowiedzią :D nigghtmare
rat is a unique friend, he loves you, everyday, in sorrow and in happiness, HE'S YOUR HAPPINESS <3
Franek <3
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Samotność szczurka.

Post autor: Paul_Julian »

Szcurek nie może być sam. Wbrew pozorom opieka nad 2ma nie jest trudniejsza , a nawet jest latwiejsza, bo szczurek bawi sie z kumplem , kiedy Ty spisz. Kumpel tej samej płci jest konieczny do prawidłowego rozwoju psychofizycznego.

Tutaj http://szczury.org/viewforum.php?f=17 jest cały dział jak przekonac rodziców.

Kumpla tylko trzeba odpowiednio połaczyc (nie wolno wrzucac obu do klatki lub spotykac jesli sie nie znają) http://szczury.org/viewforum.php?f=16

Ogonka mozesz zaadoptowac z forum, nie kupuj.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
carrie17
Posty: 353
Rejestracja: sob paź 01, 2011 10:31 am
Lokalizacja: Kraków

Re: Samotność szczurka.

Post autor: carrie17 »

Szczurek powinien mieć kolegę, ponieważ człowiek nie jest w stanie zastąpić mu drugiego szczura :) może Ci się wydawać, że poświęcasz mu dużo uwagi, ale nie pomożesz mu w czyszczeniu futerka, prawdziwych szczurzych zabawach, nie przytulisz go podczas snu.. Tylko ktoś, kto posiada minimum dwa ogonki może potwierdzić, że w stadzie zachowują się one zupełnie inaczej i mają bardzo złożone relacje.
W przekonywaniu rodziców pokaż im filmiki z dwoma szczurkami, czy chociażby zdjęcia z tutejszego działu 'nasi pupile' ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „O szczurach”