[klatka] wybór klatki

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
myshu
Posty: 10
Rejestracja: czw mar 31, 2011 5:02 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: myshu »

Blanny pisze:Ja naprawdę mocno ją odradzam.
Co do tej klatki, którą podałaś: http://allegro.pl/klatka-willa-2-pietra ... ml#gallery Ona ma odstępy 2 cm pomiędzy prętami, ale ja mam nawet większe odstępy, a dwumiesięczne malce (około 320 gram) już mi się nie przeciskały. :)
hmm coraz bardziej mi się ta klatka podoba :))
Awatar użytkownika
jordan
Posty: 2005
Rejestracja: ndz maja 02, 2010 5:38 pm

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: jordan »

http://img686.imageshack.us/i/dsc01499zd.jpg/

ja mialem taka a one zrobily po parunastu h kuku bo kuweta jest z waty cukrowej :)
Obrazek
Blanny
Posty: 1731
Rejestracja: śr sie 19, 2009 9:13 am
Lokalizacja: Warszawa/Piaseczno/Kąty

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: Blanny »

To już zależy, czy mamy szczury gryzące kuwety, czy nie. :) Ja miałam dwie klatki od PYKO i żadna kuweta nie była nadgryziona, teraz mam Effie piętrową już spory czas i też wszystko gra. ;)
<3 Paulie <3 Jimi <3 Nero <3 Dante <3 Fabio <3 Nessie <3 Zero <3
Moje koszmary <3
szyszka
Posty: 28
Rejestracja: czw sty 27, 2011 12:00 am
Lokalizacja: Smołdzino, Słupsk

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: szyszka »

Witam. Mam pytanie odnośnie klatki. Czy moja http://img826.imageshack.us/i/zdjcie0005g.jpg/ o wymiarach:
- długość 70 cm
- wysokość 63 cm
- szerokość 40 cm
będzie dobra dla trzech szczurów? Czy może za mała?
Ze mną od stycznia 2011: Klakier, Azor [*]
od września 2012: Julian & Morys[/color]
Blanny
Posty: 1731
Rejestracja: śr sie 19, 2009 9:13 am
Lokalizacja: Warszawa/Piaseczno/Kąty

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: Blanny »

Wystarczyło użyć kalkulatora.. ( http://www.fancy-rats.co.uk/information ... alculator/ )
Wynika z niego, że klatka jest dobra na trzy szczury.
<3 Paulie <3 Jimi <3 Nero <3 Dante <3 Fabio <3 Nessie <3 Zero <3
Moje koszmary <3
szyszka
Posty: 28
Rejestracja: czw sty 27, 2011 12:00 am
Lokalizacja: Smołdzino, Słupsk

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: szyszka »

Dziękuję :) nie wiedziałam o czymś takim.
Ze mną od stycznia 2011: Klakier, Azor [*]
od września 2012: Julian & Morys[/color]
Blanny
Posty: 1731
Rejestracja: śr sie 19, 2009 9:13 am
Lokalizacja: Warszawa/Piaseczno/Kąty

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: Blanny »

W tym dziale jest temat, który jest poświęcony temu kalkulatorowi. Wystarczyło spojrzeć kilka tematów niżej. ;)
<3 Paulie <3 Jimi <3 Nero <3 Dante <3 Fabio <3 Nessie <3 Zero <3
Moje koszmary <3
Awatar użytkownika
myshu
Posty: 10
Rejestracja: czw mar 31, 2011 5:02 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: myshu »

hej hej,
no i zamówiłam u PYKO klatkę... przyszły połamane kuwety, nie do użytku.. Pan Krzysztof zaproponował, że prześle nowe, ale te kuwety były takiej jakości :/, że postanowiłam zwrócić całość... no i się zaczęło. Okazało się, że muszę zapłacić za kuriera zwrotnego i nie dostanę zwrotu za kuriera, którego już opłaciłam..
rozbój w biały dzień.. Dlaczego mam ponosić koszty przesyłki wadliwego towaru :/ żenada...

Kupiłam na szczęście klatkę w Kakadu.

Mam nadzieję, że dostanę od PYKO zwrot za klatkę, bo jak nie.... ech :(
Blanny
Posty: 1731
Rejestracja: śr sie 19, 2009 9:13 am
Lokalizacja: Warszawa/Piaseczno/Kąty

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: Blanny »

O, ale dziwnie.. To się chyba jeszcze nie zdarzyło. :-\
<3 Paulie <3 Jimi <3 Nero <3 Dante <3 Fabio <3 Nessie <3 Zero <3
Moje koszmary <3
Awatar użytkownika
myshu
Posty: 10
Rejestracja: czw mar 31, 2011 5:02 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: myshu »

Blanny pisze:O, ale dziwnie.. To się chyba jeszcze nie zdarzyło. :-\
szkoda, że jestem pierwsza :(
No ale dziewczyny już szaleją w nowym domku. :) Łażą po drabinkach jak małpki. Bo przecież po co schodki, jak może sobie wejść po prętach :D Mam ubaw.
Awatar użytkownika
Afera
Posty: 2768
Rejestracja: śr kwie 28, 2010 9:37 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: Afera »

myshu faktycznie dziwna sprawa. Ja też zamawiałam klatę od Pyko i wszystko jest ok... wiesz może to nie być winą samej firmy Pyko tylko kuriera... wiem jak wygląda praca w tej branży. Wszystko na czas, nawet jak na opakowaniu jest napisane "uwaga szkło" to oni też tym rzucają... albo brawurowa jazda na trasie - wtedy też może klatka się poobijać po samochodzie. Niestety tak to u nas wygląda z kurierami, więc niekoniecznie Pyko zrobiło Cię w balona.
9 duszyczek za TM [*]
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: smeg »

Myshu, sprzedawca działał niezgodnie z prawem, powinnaś reklamować towar z tytułu niezgodności z umową (bo połamana kuweta to towar niezgodny z umową), a wtedy przysługuje Ci zwrot wszystkich kosztów, łącznie z kosztami przesyłki w obie strony. I Ciebie nie powinno obchodzić, czy to wina kuriera, czy sprzedawcy, o to ma się martwić sprzedawca. Ty dostajesz połamaną klatkę, więc reklamujesz.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Awatar użytkownika
myshu
Posty: 10
Rejestracja: czw mar 31, 2011 5:02 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: myshu »

smeg pisze:Myshu, sprzedawca działał niezgodnie z prawem, powinnaś reklamować towar z tytułu niezgodności z umową (bo połamana kuweta to towar niezgodny z umową), a wtedy przysługuje Ci zwrot wszystkich kosztów, łącznie z kosztami przesyłki w obie strony. I Ciebie nie powinno obchodzić, czy to wina kuriera, czy sprzedawcy, o to ma się martwić sprzedawca. Ty dostajesz połamaną klatkę, więc reklamujesz.
Niestety nie otworzyłam przesyłki przy kurierze i nie został spisany protokół, a na to się powołuje PYKO.
Ale nigdzie na stronie aukcji, ani na ich stronie nie ma informacji, że reklamacje są tylko wtedy uznane. To firma sie umawia z kurierem, a nie ja.. ja płacę PYKO i Pyko dostało ode mnie kasę :(
Wysłałam od razu PYKO zdjęcia połamanych kuwet. Ale to nie wystarcza. Uparł się, że może mi wysłać nowe kuwety wtedy nie poniosę kosztów... a najbardziej mnie ubawił tekst "wtedy będzie miała Pani 4 kuwety i te dobre i te połamane"...
Awatar użytkownika
aneczkaa
Posty: 697
Rejestracja: wt mar 08, 2011 12:08 pm

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: aneczkaa »

A jak wygląda sprawa z klatkami, które dno mają również wyłożone drutami, odgradzając szczury od kuwety? Na jednej z aukcji pisano, że chodzi o ochronę kuwety przed ewentualnym pogryzieniem, ale nie jestem w stanie sobie wyobrazić, żeby to miało większy sens...

Chodzi o takie rozwiązanie jak w tych klatkach:
http://allegro.pl/fretka-szynszyl-piekn ... 74131.html
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: noovaa »

Kratka ta jest niewygodna i jest ryzyko że szczurek zrobi sobie krzywdę w łapkę, bądź będzie miał odciski.
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
ODPOWIEDZ

Wróć do „Klatki”