co dobrego zaserwowaliście dzisiaj swoim ogonom?

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Boza-Krufka
Posty: 117
Rejestracja: śr maja 29, 2013 12:17 pm
Lokalizacja: Tychy

Re: co dobrego zaserwowaliście dzisiaj swoim ogonom?

Post autor: Boza-Krufka »

Dziś była już marchewka która została dwa razy ugryziona i dosłownie olana(nie mogły bardziej pokazać że jej nie lubią :P )
A teraz będzie obiad: kurczak, ziemniak i ogórek zielony do tego. Na deser myślę że zaserwuję im Gerberka(jabłko-banan-morela) i jabłuszko do pochrupania na noc :D
nienazwana
Posty: 1434
Rejestracja: pn mar 18, 2013 10:48 am
Lokalizacja: Grójec

Re: co dobrego zaserwowaliście dzisiaj swoim ogonom?

Post autor: nienazwana »

Moje małe po raz pierwszy dostały labofeed i truskawki. No szału nie było ;) ;) ;) ! Truskawkę troche pomamlały i głównie rozmazały po klatce. Co do labo to z pazerności drapnęły i natychmiast porzuciły. Mam obawy, że nie odróżniają od żwirku drewnianego ;) . Wiem, że dużo znawców tematu na forum poleca labo jako najlepszą karmę i że ogony trzeba do niej przyzwyczaić. No więc mają noc z labo ;) . Jak na razie są głodne i obrażone, przegrzebują żwirek a tu suprise, porządek zrobiłam :D . Trochę zaczęły gryźć granule. Staram się wyrzucić z głowy głupie wyrzuty sumienia, bo te koble tak jakoś ubogo wyglądają ;). A bedą przecież dostawały jeszcze wiele innych dodatków. W końcu moja suńka od początku jak jest u nas
(5 lat od podrzuconego szczeniaka mieszczącego się w dłoni) szamie suchą purinę i jest okazem zdrowia, nic jej nie brakuje (no i trochę dozwolonych dla psów smakołyków) ;D .
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: co dobrego zaserwowaliście dzisiaj swoim ogonom?

Post autor: noovaa »

Wiesz, miałam tymczasówki które jadły tylko chleb i czekoladę... przegłodziłam je pełne 3 doby zanim się na karmę skusiły ;) Ale później już jadły wszystko.

Moje osobiste szczury jadły labo od początku, ale one już kilka razy się przekonały że głodne będą jeśli nie zjedzą co mają.
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
nienazwana
Posty: 1434
Rejestracja: pn mar 18, 2013 10:48 am
Lokalizacja: Grójec

Re: co dobrego zaserwowaliście dzisiaj swoim ogonom?

Post autor: nienazwana »

Labo zostało zzakceptowane ;D .Sukcessssssss!!! To nie jest tak, że rzucają wszystkie inne smakołyki i wyszarpują sobie granule ;) ale widzę, że przenoszą z miseczki do swojej spiżarni i zjadają. Cieszę się, bo przy wzbogaceniu o różne inne dozwolone smakołyki i warzywa (owoce olewają globalnie; czasem skubną banana łaskawie) zapewnię im w ten sposób zbilansowaną dietę.
Ale myślę, że w tym przypadku zadziałało przyzwyczajenie z wczesnego "dzieciństwa". Moje maluszki były przeznaczone na karmę lub do hodowli karmowej (nie wiem dokładnie) i przez pierwsze 1,5 -2 mies. życia w pseudohodowli pewnie biedaczki dostawały tylko jakiś tego typu granulat. ::)
Awatar użytkownika
Arau
Posty: 1326
Rejestracja: wt cze 12, 2012 5:22 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: co dobrego zaserwowaliście dzisiaj swoim ogonom?

Post autor: Arau »

nienazwana pisze:Labo zostało zzakceptowane ;D .Sukcessssssss!!! To nie jest tak, że rzucają wszystkie inne smakołyki i wyszarpują sobie granule ;) ale widzę, że przenoszą z miseczki do swojej spiżarni i zjadają. Cieszę się, bo przy wzbogaceniu o różne inne dozwolone smakołyki i warzywa (owoce olewają globalnie; czasem skubną banana łaskawie) zapewnię im w ten sposób zbilansowaną dietę.
Ale myślę, że w tym przypadku zadziałało przyzwyczajenie z wczesnego "dzieciństwa". Moje maluszki były przeznaczone na karmę lub do hodowli karmowej (nie wiem dokładnie) i przez pierwsze 1,5 -2 mies. życia w pseudohodowli pewnie biedaczki dostawały tylko jakiś tego typu granulat. ::)
No i fajnie :) Ja, żeby nie latały zasikane resztki po klatce dzielę im kołeczki na mniejsze - lubią porwać kolek, wbiec na piętro/do hamaka napocząć i rzucić. Mniejsze kawałki zjadają w całości.

W ramach rekompensaty za karcer (Alek lata w dziurą w udzie po wyjęciu sobie szwów, o wybiegach nie ma mowy, a brat solidarnie siedzi z nim) dostajemy jedzonko (tak pół miseczki na dwóch dziennie) na zabicie nudy. Dzisiaj kasza jęczmienna z "gerberkiem" - gotowane i zmiksowane marchew (duuużo), pietruszka, seler, kawałek indyka, wymieszane razem. Schodzi :) Gdybym podała wszystko osobno, zniknąłby tylko indyk ;P
Obrazek
Zaraza, Szuriken, Kaszmir
[klik!]



Za tęczowym mostem...
Alucard, Belzebub, Zenek, Bazyl, Edgar, Arrow, Krecik, Afera, Wichura. Tęsknię za Wami...
nienazwana
Posty: 1434
Rejestracja: pn mar 18, 2013 10:48 am
Lokalizacja: Grójec

Re: co dobrego zaserwowaliście dzisiaj swoim ogonom?

Post autor: nienazwana »

Chyba też zacznę moim paskudom przecierać warzywa ::). Marchewkę w kawałku podziubią, wyrzucam zwiędniętą >:( , gotowaną też jedzą z łaski. Ale jak wczoraj wieczorem (robiłam surówkę ;) ) dałam im do michy utartą marchew "dosmaczoną" odrobiną miodu, to rano micha była wylizana. Spróbuję też z jabłkiem lub innymi owocami. Niestety moje królewny zupełnie pogardzają owocami. Najchętniej to by wyżerały psu z michy granulki puriny. Czasem od święta (dużo białka :D ) dostają po granuli i wtedy nie ma miłości siostrzanej ;D . Każda jak pies ogrodnika w swoim kącie pochłania z obłędem w oczach. Ale warzywa i owoce to be ::) . No i ziemniaka gotowanego lubią bardzo i makaron. Na razie wagowo są w porządku, nawet "pod kreską" po chorobie, więc o linię dbać nie musimy ;D.
AgaCork
Posty: 51
Rejestracja: wt maja 14, 2013 1:10 pm
Lokalizacja: Irlandia

Re: co dobrego zaserwowaliście dzisiaj swoim ogonom?

Post autor: AgaCork »

Moje ogony dostana zaraz na sniadanie gotowana dynie, z jablkiem, truskawkami, bananem i ananasem z odrobina miodu i po migdalku.
na obiad bedzie kurczak z marchewka i ogorkiem. a na wieczor sucha karma.
AgaCork
Posty: 51
Rejestracja: wt maja 14, 2013 1:10 pm
Lokalizacja: Irlandia

Re: co dobrego zaserwowaliście dzisiaj swoim ogonom?

Post autor: AgaCork »

a jutro idziemy na pole po mleczyk i poszukac babki.moze zjedza.
nienazwana
Posty: 1434
Rejestracja: pn mar 18, 2013 10:48 am
Lokalizacja: Grójec

Re: co dobrego zaserwowaliście dzisiaj swoim ogonom?

Post autor: nienazwana »

A moja Helka sama zaserwowała sobie dzisiaj rano zdechłą muchę :-\ , taką dużą. Nie zdążyłam zareagować i wyrwać z ryja tak szybko uciekała i połykała w pośpiechu! Zostały tylko skrzydełka. Mam madzieję że jej nie zaszkodzi ale fuj :-\
AgaCork
Posty: 51
Rejestracja: wt maja 14, 2013 1:10 pm
Lokalizacja: Irlandia

Re: co dobrego zaserwowaliście dzisiaj swoim ogonom?

Post autor: AgaCork »

a co z rukola nigdzie nic nie pisza a moje ogony ja lubia.
nienazwana
Posty: 1434
Rejestracja: pn mar 18, 2013 10:48 am
Lokalizacja: Grójec

Re: co dobrego zaserwowaliście dzisiaj swoim ogonom?

Post autor: nienazwana »

Rukola i inne kapustne nie powinna zaszkodzić. Jeśli ogony ją lubią i nie powoduje u nich sensacji żołądkowych typu biegunka lub wzdęcia (choć nie wiem jak sprawdzić że szczur ma wzdęcia ;) ??? ) to jak najbardziej. Moje lubią kapustę pekińską. Z podobnych dawałam im jeszcze na próbę troszkę sałaty, choć opinie o niej na forum nie są zbyt pochlebne. Ale u moich ogonów nie zauważyłam biegunki lub innych dolegliwości, a jadły chętnie. A moje szczurasy niestety nie należą do entuzjastów warzyw, owoców zresztą również prawie nie uznają :-\ . Cały czas próbuję dając im codziennie świeże warzywa, czasem jabłko lub truskawę ale większość z tego, prawie wszystko w zasadzie, wyrzucam zwiędnięte na drugi dzień rano :-\
AgaCork
Posty: 51
Rejestracja: wt maja 14, 2013 1:10 pm
Lokalizacja: Irlandia

Re: co dobrego zaserwowaliście dzisiaj swoim ogonom?

Post autor: AgaCork »

zalezy od szczura...ale salata nie ma duzo wartosci odzywczych dlatego nie powinno sie jej dawac za czesto.moze jako smakolyk jesli szczuras ja lubi.
AgaCork
Posty: 51
Rejestracja: wt maja 14, 2013 1:10 pm
Lokalizacja: Irlandia

Re: co dobrego zaserwowaliście dzisiaj swoim ogonom?

Post autor: AgaCork »

rukole daje po listku, dwoch.na wszelki wypadek.moje szczurki bardzo ja lubia..nie znalazlam nigdzie informacji na temat wartosci odzywczych odnosnie szczurow.
nienazwana
Posty: 1434
Rejestracja: pn mar 18, 2013 10:48 am
Lokalizacja: Grójec

Re: co dobrego zaserwowaliście dzisiaj swoim ogonom?

Post autor: nienazwana »

O zbilansowanej diecie dla szczurów oraz o wymaganych parametrach idealnej diety jest mnóstwo wiadomości na naszym forum w dziale karmienie oraz na innych szczurzych forach typu ratteria ;D
AgaCork
Posty: 51
Rejestracja: wt maja 14, 2013 1:10 pm
Lokalizacja: Irlandia

Re: co dobrego zaserwowaliście dzisiaj swoim ogonom?

Post autor: AgaCork »

no tak tak...ale mi sie rozchodzi konkretnie o rukole :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”