Moje wesołe szczurzo-myszoskoczkowe stadko

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Astry
Posty: 529
Rejestracja: śr lut 24, 2010 7:52 am
Lokalizacja: Poznań

Re: Moje wesołe szczurzo-myszoskoczkowe stadko

Post autor: Astry »

Dzisiejsze świąteczne śniadanie:

http://img63.imageshack.us/i/swieta2f.jpg/

Od lewej: Emi, Sonic, Koka :) Hera gdzieś powędrowała, a Juna siedziała w klatce, biedaczysko. Ale jajo też dostała :D
Ze mną: już żaden szczurek... :(
Oraz piesek Czika, tymczas Antoś, tymczas kotek Oczko :)
Za TM [*]: Schizia, Tequila, Ciapek, Nina, Sepsa, Kokaina, Heroina, Emi, Sonic, Juna, Filiżanka, Jacky
I dwa skoki Kleopatra i Nefretete [*]
matrix360
Posty: 2385
Rejestracja: pn paź 26, 2009 8:34 pm

Re: Moje wesołe szczurzo-myszoskoczkowe stadko

Post autor: matrix360 »

Jaka uczta :D
I wszystkie cudne pyszczki w obiektyw akurat patrzyły..
Cudo ^^

Wymiaziaj :*
Awatar użytkownika
kulek
Posty: 1812
Rejestracja: śr cze 10, 2009 8:25 pm
Lokalizacja: Chrzanów/Kraków

Re: Moje wesołe szczurzo-myszoskoczkowe stadko

Post autor: kulek »

Świetne ! :D I te wzroki typu "nasze żarcie, nie oddamy" ;D
Za TM: Febe, Mizia, Armia, Doris, Dylema
Awatar użytkownika
Astry
Posty: 529
Rejestracja: śr lut 24, 2010 7:52 am
Lokalizacja: Poznań

Re: Moje wesołe szczurzo-myszoskoczkowe stadko

Post autor: Astry »

Dzisiaj sądny dzień - ściąganie szwów (a właściwie jednego :P) Junie. Muszę powiedzieć, że strasznie się boję, ale dam radę 8) . A Juna jest tak kochana, spała mi właśnie w bluzie przez chyba godzinę :P. Fajnie mieć wreszcie ciura, który daje się głaskać i śpi sobie w bluzie xD. Z resztą ogonów wszystko ok, dzisiaj znów spróbuję je połączyć.

"Spadaj, moje jajo! Mojeeeeee!!!" - Sonic Panasonic :D
Obrazek

A to zdjęcie mnie rozbroiło :D. Modelką była piękna Emi!
Obrazek

Myju myju - Juna
Obrazek

Juna :)
Obrazek
Ze mną: już żaden szczurek... :(
Oraz piesek Czika, tymczas Antoś, tymczas kotek Oczko :)
Za TM [*]: Schizia, Tequila, Ciapek, Nina, Sepsa, Kokaina, Heroina, Emi, Sonic, Juna, Filiżanka, Jacky
I dwa skoki Kleopatra i Nefretete [*]
Awatar użytkownika
Astry
Posty: 529
Rejestracja: śr lut 24, 2010 7:52 am
Lokalizacja: Poznań

Re: Moje wesołe szczurzo-myszoskoczkowe stadko

Post autor: Astry »

Ehh, problemy mamy. Juna już się zagoiła, łączymy na neutralu, ale za to Hera sobie coś zrobiła. Albo połamana, albo nie wiem co w sumie. Mam nadzieję, że tylko się nadwyrężyła. W każdym razie niedługo chyba jadę do weta z Emi, bo zauważyłam porfirynę, to Herę też wezmę :D. Mam troszku fotek z łączenia :).

Gryziemy :D
Obrazek

Jedzeeeeeeeeeeenie! :D
Obrazek

Kokaina, urodzona modelka. Sierść jej ostatnio wyładniała :).
Obrazek

Emi, też modelka :P
Obrazek

Wszystkie dupki, tylko Kokainka się wyłamała xd
Obrazek

Taaka jestem śliczna :)
Obrazek

No Hera no, pogadaj ze mną, nie uciekaj, ja i tak Cię złapię! :P
Obrazek

Co się gapisz, weź mnie stąd, nie podoba mi się ten stół!
Obrazek

Sonic :D
Obrazek

Ah, jaki pyszny gerberek :D
Obrazek

Właśnie, a nie wydaje się wam, że Koka i Hera to są rexy? Ja sie nie znam, ale mają pokręcone wąsiki i taką fajną sierść
Ze mną: już żaden szczurek... :(
Oraz piesek Czika, tymczas Antoś, tymczas kotek Oczko :)
Za TM [*]: Schizia, Tequila, Ciapek, Nina, Sepsa, Kokaina, Heroina, Emi, Sonic, Juna, Filiżanka, Jacky
I dwa skoki Kleopatra i Nefretete [*]
Awatar użytkownika
Astry
Posty: 529
Rejestracja: śr lut 24, 2010 7:52 am
Lokalizacja: Poznań

Re: Moje wesołe szczurzo-myszoskoczkowe stadko

Post autor: Astry »

Kwiecień jest strasznym miesiącem. Hera po 1. ma uraz łapki i jest przeziębiona. Dzisiaj straciła apetyt. A u Juny wykryłam guzka... ale nie jestem pewna co to jest. Na zdjęciach te guzki zawsze były porośnięte sierścią, a ten jest goły ze strupkiem. Mam nadzieję, że to od ugryzienia, którego nie zauważyłam wcześniej :(. Juna ugryzła Emi w łapkę przez kraty, ale jest ok. Łączenie nam nie idzie. Niech ten kwiecień już się skończy :(. Do weta jutro... kolejny raz.
Ze mną: już żaden szczurek... :(
Oraz piesek Czika, tymczas Antoś, tymczas kotek Oczko :)
Za TM [*]: Schizia, Tequila, Ciapek, Nina, Sepsa, Kokaina, Heroina, Emi, Sonic, Juna, Filiżanka, Jacky
I dwa skoki Kleopatra i Nefretete [*]
Awatar użytkownika
Astry
Posty: 529
Rejestracja: śr lut 24, 2010 7:52 am
Lokalizacja: Poznań

Re: Moje wesołe szczurzo-myszoskoczkowe stadko

Post autor: Astry »

Odświeżam sobie temat. Hera nadal kuleje i biedna siedzi prawie całymi dniami w malutkiej klatce... ale niestety musi. Jeszcze pije antybiotyk, ale jutro lub pojutrze do weta. Ropień Juny okazał się mał i prawie nie było w nim ropy, ale na kontrolę idziemy ;). Łączenie kiepsko... na neutralnym ok, ale w pokoju by się pozabijały :(

A że temat jest także o myszoskoczkach, to dam trochę ich zdjęć :)

1. Nefretete podczas piaskowej kąpieli. Piaseczku nie widać, ale tam był :P
Obrazek

2. Kleopatra w piasku
Obrazek

3. Kleo mówi mi "cześć" :P
Obrazek

4. Nefcia
Obrazek

Teraz szczurki ;)

5. Rok 2010. Bitwa o hamak. Zwyciężył Sonic, bo Emi olała :P.
Obrazek

6. Co się gapisz, wypuśc mnie!
Obrazek

7. Emi i Koka w swojej chomikowej kulce :P
Obrazek
Ze mną: już żaden szczurek... :(
Oraz piesek Czika, tymczas Antoś, tymczas kotek Oczko :)
Za TM [*]: Schizia, Tequila, Ciapek, Nina, Sepsa, Kokaina, Heroina, Emi, Sonic, Juna, Filiżanka, Jacky
I dwa skoki Kleopatra i Nefretete [*]
matrix360
Posty: 2385
Rejestracja: pn paź 26, 2009 8:34 pm

Re: Moje wesołe szczurzo-myszoskoczkowe stadko

Post autor: matrix360 »

http://images48.fotosik.pl/285/f6e518a4543db672med.jpg ooooo, jak słodkoooo ::) Wymiziaj tego małego diabełka!
Awatar użytkownika
kulek
Posty: 1812
Rejestracja: śr cze 10, 2009 8:25 pm
Lokalizacja: Chrzanów/Kraków

Re: Moje wesołe szczurzo-myszoskoczkowe stadko

Post autor: kulek »

http://images50.fotosik.pl/282/ee80a22d65ce4bcbmed.jpg świetne dupeczki :D
http://images49.fotosik.pl/286/10c026ebd8804e3amed.jpg :o cóż za bitwa! Emocje sięgają zenitu.

Myszoskoczki genialne :D Nie byłam zbytnio fanką tych zwierzątek, ale od wczoraj mieszkają ze mną dwie przedstawicielki tego gatunku i powiem ci, że to całkiem fajne i zabawne zwierzątka :P Powiedz mi, w czym je trzymasz?
Jak wspominałam - mam mysiorki od wczoraj, siedzą narazie w akwarium, dość wysokim, ale Rysiek doskakuje, wychodzi i idzie do szczurzej spiżarni (pudło z żarciem, dodatkami itd :P) i na spacerek po półce. Przykryłam czymś akwarium, bo boję się, że mi do szczurów pójdzie, ale chyba będę musiała się za czymś innym dla nich rozejrzeć... co proponujesz? :D
Za TM: Febe, Mizia, Armia, Doris, Dylema
Awatar użytkownika
Astry
Posty: 529
Rejestracja: śr lut 24, 2010 7:52 am
Lokalizacja: Poznań

Re: Moje wesołe szczurzo-myszoskoczkowe stadko

Post autor: Astry »

Ja je trzymam w normalnej klatce, ale nie pamiętam wymiarów... ale jest taka http://devijaar.w.interia.pl/klatki/squir63.jpg. Mają tam coś w stylu hamaczków, jedną wielką gałąź, taki konar, nie mogę znaleźć odpowiednich słów ;D . A niedługo dostaną piaskowca. Myszoskoczki kochają się wspinać, więc klatka będzie najlepsza ;)
Ze mną: już żaden szczurek... :(
Oraz piesek Czika, tymczas Antoś, tymczas kotek Oczko :)
Za TM [*]: Schizia, Tequila, Ciapek, Nina, Sepsa, Kokaina, Heroina, Emi, Sonic, Juna, Filiżanka, Jacky
I dwa skoki Kleopatra i Nefretete [*]
Awatar użytkownika
kulek
Posty: 1812
Rejestracja: śr cze 10, 2009 8:25 pm
Lokalizacja: Chrzanów/Kraków

Re: Moje wesołe szczurzo-myszoskoczkowe stadko

Post autor: kulek »

Serdecznie dziękuję za odpowiedź! :-* Bardzo wysypują z klatki?
:) Biję się z myślami co zrobić, bo popatrz: moja Kaleka to już takie wymęczone stare babsko (3 lata), najchętniej śpi i je, myślę, że takie łażenie po prętach nie byłoby dla niej dobrym rozwiązaniem, bo dodatkowo nie ma kilku paluszków u tylnej łapki... Za to Rysiek (2 lata) to szalona kobieta, skacze, kopie, bryka, biega i czuję, że w klatce byłaby frajda nieziemska. ::) Pożyczę klatkę jutro i zobaczę jak się będą obie zachowywać, o. A te hamaczki sama zrobiłaś? Czy coś? Dowiedziałam się od byłej właścicielki moich skoków, że miały zawieszoną taką jakby poduszkę do spania - niby hamak - Kalece zaplątały się paluszki w nią i je straciła :( Dobra, idę z tego Twojego tematu, bo znajdę jeszcze sto pytań, które chcę ci zadać ;D
Poproszę jeszcze tylko o jakieś zdjęcia szczurków i gerbilków (i gerbilowej klatki! :D :D )
Za TM: Febe, Mizia, Armia, Doris, Dylema
Awatar użytkownika
Astry
Posty: 529
Rejestracja: śr lut 24, 2010 7:52 am
Lokalizacja: Poznań

Re: Moje wesołe szczurzo-myszoskoczkowe stadko

Post autor: Astry »

Moje też mają ok. 3 lat i wspinają się jak głupie :). "Hamaczki" to takie półeczki dla dzieci z Ikei. Biedna myszoskoczka bez paluszków, mam nadzieję, że jej nie boli

Zdjęcia będą jak zrobię ;D
Ze mną: już żaden szczurek... :(
Oraz piesek Czika, tymczas Antoś, tymczas kotek Oczko :)
Za TM [*]: Schizia, Tequila, Ciapek, Nina, Sepsa, Kokaina, Heroina, Emi, Sonic, Juna, Filiżanka, Jacky
I dwa skoki Kleopatra i Nefretete [*]
Awatar użytkownika
Sysa
Posty: 948
Rejestracja: śr gru 30, 2009 1:45 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Moje wesołe szczurzo-myszoskoczkowe stadko

Post autor: Sysa »

Astry.. Miałam dokładnie taką samą parkę myszoskoczków.. Czarnego Towanka i brązową Sarę.. Tak miło patrzeć na zdjęcia Twoich maluchów, bo normalnie wracają mi wspomnienia z dzieciństwa :)
Wygłaskaj myszoskocze i szczurasy ;D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”