Moje wesołe szczurzo-myszoskoczkowe stadko

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Astry
Posty: 529
Rejestracja: śr lut 24, 2010 7:52 am
Lokalizacja: Poznań

Moje wesołe szczurzo-myszoskoczkowe stadko

Post autor: Astry »

Tak więc, rozpisałam się jak nigdy i przez przypadek nacisnęłam iksika >:( Ale cóż, zdarza się, rozpocznę jeszcze raz.

Najpierw była Schizofreniczka. Nabyłam ją w roku 2007 w zoologu niestety. Nic o szczurach za bardzo nie wiedziałam, więc dobre pół roku mieszkała sama. Ale w wakacje dołączyła do niej Sepsa. Też z zoologa, ale "sprawdzonego". Więc aż tak źle nie było. Żyły sobie razem, bardzo się lubiły. Dwa przeciwne charaktery. Schizia potulna, leniwa i spokojna, Sepsa narwana, ADHD i te sprawy. Ale obydwie były kochane. Następnie zaadoptowałam dla szczury, Ninę i Ciapka. To już starsze małżeństwo. Obydwoje ok. 2 lat. Krótko po tym odeszła moja kochana Schizia... pewnie nie wykryłam jakiejś choroby. Po niej przyszła kolej na Ciapka. Podejrzewam jakąś "starczą" chorobę, może raka, bo mu z brzuszka krew leciała :( . W międzyczasie przybyła do mnie mała Tequilka, zmarła niestety młodo, nie wiem też dlaczego. Mam tylko nadzieję, że to nie przeze mnie. Nina i Sepsa żyły sobie razem same. Polubiły się dosyć. Był bardzo podobne z wyglądu. Jednak charakterki inne, Nina była raczej samotnikiem i nie do końca się oswoiła. Ale na ręce jak miała ochotę to przychodziła :P. W wakacje okropnie schudła, potrafiła siedzieć cały dzień i jeść, a chuda była jak Żydzi w Auschwitz (dobra, to było niesmaczne :( ). Chodziłyśmy do lekarza, po kilkunastu wizytach niestety uśpiliśmy, lepiej, żeby się nie męczyła. Sepsa pomieszkała parę dni sama. Chciałam szybko załatwić jakieś towarzystwo, więc niestety padło na zoologa. Mieli malutkie siostrzyczki, chude i wyłysiałe. Pani ze sklepu jeszcze wciskała mi kit, że to rasa łysiejąca... . Wzięłam małe, oswoiłam, szczurzyce się zapoznały. Niestety na jesień Sepsa zaczęła kichać, "harkać", cała w porfirynie. Diagnoza - zapalenie płuc. Wyleczyliśmy. Tydzień temu to samo. Tym razem - zapalenie oskrzeli. Niestety w niedzielę (21.02, 4 dni temu) weterynarz chyba zrobił źle zastrzyk. Bo Mała udusiła się godzinę później :(. Teraz mieszkają u mnie siostry Kokaina i Heroina, świetne dziewczynki, które wyglądają jak proboszcze na plebanii :P. Nie chcą mi schudnąć, jędze małe. Ale otyłe nie są, więc aż tak źle nie jest.

Kokainka wypatruje sobie czegoś :P
Obrazek

Kokainka jak zwykle się rozgląda, a Sepsa [*] bawi się w kota. Nie wiem dlaczego ucięło pyszczek Kokaince
Obrazek

Mała orgia :D. Od lewej: Koka, Sepsa [*] i Hera
Obrazek

I takie coś, Koka albo Hera, one są podobne jak dwie krople wody :P
Obrazek

Mam jeszcze myszoskoczki. Trafiły do mnie w tym samym czasie co Schizia. Nigdy nie były chore, normalnie cudowne zwierzęta :D. Są genialne i tak słodko tarzają się w piasku :P. Ale głupiutkie są ^^

Nefretete siedzi w przewróconym domku (ich ulubionym zajęciem jest wywalanie domku do góry nogami :P)
Obrazek

Kleopatra sobie skacze, w końcu jest myszoskoczkiem :)
Obrazek

No poszpanuję Cziką, kochanym bezrasowcem, który właśnie śpi na kanapie ^^

Biegnieeeeemy!
Obrazek

i stoimy :)
Obrazek

Jak na razie to wszystkie moje zwierzaczki, niedługo planuję nabyć kolejnego ogonka (a może ogonki? :))

A w ogóle to można tu wklejać zdjęcia, czy zmienić na linki?
Ze mną: już żaden szczurek... :(
Oraz piesek Czika, tymczas Antoś, tymczas kotek Oczko :)
Za TM [*]: Schizia, Tequila, Ciapek, Nina, Sepsa, Kokaina, Heroina, Emi, Sonic, Juna, Filiżanka, Jacky
I dwa skoki Kleopatra i Nefretete [*]
Awatar użytkownika
kulek
Posty: 1812
Rejestracja: śr cze 10, 2009 8:25 pm
Lokalizacja: Chrzanów/Kraków

Re: Moje wesołe szczurzo-myszoskoczkowe stadko

Post autor: kulek »

Śliczne zwierzaki! I takie fajne imiona :D
Zdjęcia Cziki pięknepiękne. Jaki masz aparat? Ostatnio moje standardowe pytanie ghaha.

A zamiast zdjęć wklejaj miniaturki do nich :) (na np. imageshacku tam gdzie masz odnośniki do zdjęcia masz też link do miniatura forum. czy coś w ten deseń.)
Za TM: Febe, Mizia, Armia, Doris, Dylema
Awatar użytkownika
lavena
Posty: 1889
Rejestracja: pn lip 23, 2007 10:56 pm
Lokalizacja: Lublin/Puławy

Re: Moje wesołe szczurzo-myszoskoczkowe stadko

Post autor: lavena »

Najlepiej wklejaj miniaturki.
Ładny zwierzyniec :) Psiak rewelacyjny.
Awatar użytkownika
Astry
Posty: 529
Rejestracja: śr lut 24, 2010 7:52 am
Lokalizacja: Poznań

Re: Moje wesołe szczurzo-myszoskoczkowe stadko

Post autor: Astry »

Wentzowa pisze:Jaki masz aparat? Ostatnio moje standardowe pytanie ghaha.
Sony A200 :D

Własnie zauważyłam, że mi wszystkie poucinały, a edytować chyba na razie nie mogę :(. No ale cóż, mam nauczkę na przyszłość :P
Ze mną: już żaden szczurek... :(
Oraz piesek Czika, tymczas Antoś, tymczas kotek Oczko :)
Za TM [*]: Schizia, Tequila, Ciapek, Nina, Sepsa, Kokaina, Heroina, Emi, Sonic, Juna, Filiżanka, Jacky
I dwa skoki Kleopatra i Nefretete [*]
Awatar użytkownika
zalbi
Posty: 5371
Rejestracja: czw wrz 14, 2006 6:06 pm
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Moje wesołe szczurzo-myszoskoczkowe stadko

Post autor: zalbi »

Astry pisze: Kokainka jak zwykle się rozgląda, a Sepsa [*] bawi się w kota. Nie wiem dlaczego ucięło pyszczek Kokaince
Obrazek

Mała orgia :D. Od lewej: Koka, Sepsa [*] i Hera
Obrazek
na pierwszym Koka wygląda całkiem inaczej niż na drugim zdjęciu.
miało byc chyba "od prawej..." ;)


widzę, że gmr dopadło =P
Szczur potrzebuje szczura. Taka jest jego natura.
Obrazek
bazarek ciuchowo różnościowy:www
biżu, figurki i inne na zamówienie:www
Awatar użytkownika
bubu
Posty: 838
Rejestracja: śr lis 25, 2009 6:07 pm
Lokalizacja: Libiąż

Re: Moje wesołe szczurzo-myszoskoczkowe stadko

Post autor: bubu »

Cudny zwierzyniec :)
Nie widziałam jeszcze myszoskoczka takiej barwy (?) jak Kleopatra. Siedzę i się gapię :P .
Awatar użytkownika
Astry
Posty: 529
Rejestracja: śr lut 24, 2010 7:52 am
Lokalizacja: Poznań

Re: Moje wesołe szczurzo-myszoskoczkowe stadko

Post autor: Astry »

Oo, na pierwszym zdjęciu to chyba jest Heroinka :P. One wyglądają identycznie, na szczęście "na żywo" ich nie mylę :D
Ze mną: już żaden szczurek... :(
Oraz piesek Czika, tymczas Antoś, tymczas kotek Oczko :)
Za TM [*]: Schizia, Tequila, Ciapek, Nina, Sepsa, Kokaina, Heroina, Emi, Sonic, Juna, Filiżanka, Jacky
I dwa skoki Kleopatra i Nefretete [*]
Awatar użytkownika
kulek
Posty: 1812
Rejestracja: śr cze 10, 2009 8:25 pm
Lokalizacja: Chrzanów/Kraków

Re: Moje wesołe szczurzo-myszoskoczkowe stadko

Post autor: kulek »

Astry pisze:One wyglądają identycznie, na szczęście "na żywo" ich nie mylę :D
Haha, mam tak samo z moimi pannami. Na zdjęciach są identyczne a na żywo ich nie mylę :P
Za TM: Febe, Mizia, Armia, Doris, Dylema
Awatar użytkownika
Vicka211
Posty: 1698
Rejestracja: ndz mar 22, 2009 6:36 pm
Lokalizacja: Szczecin

Re: Moje wesołe szczurzo-myszoskoczkowe stadko

Post autor: Vicka211 »

Cudowne stadko :D
Ze mną: Koda, Sitka, Kenai, Denahi, Toffik
za TM: Kasia, Edgar, Filip i 14 innych pupilków (*)
Awatar użytkownika
Jessica
Posty: 4306
Rejestracja: ndz lis 08, 2009 10:14 am
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Moje wesołe szczurzo-myszoskoczkowe stadko

Post autor: Jessica »

świetne zwierzaki!
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 44#p793844 -Wąsate Mordki moje
."Nie ma znaczenia ile masz pieniędzy, ani ile rzeczy, możesz być biedakiem, ale mając psa jesteś bogaty" - /Louis Sabin/
Awatar użytkownika
Sysa
Posty: 948
Rejestracja: śr gru 30, 2009 1:45 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Moje wesołe szczurzo-myszoskoczkowe stadko

Post autor: Sysa »

Co do myszoskoczków to wydaje mi się, że zgłupiały wraz z latami hodowli.. Kiedyś je miałam i były cudownymi, inteligentnymi zwierzakami.. Teraz, mimo iż dalej mądrzejsze od chomików, to nie mogą się równać ze szczurami..
Awatar użytkownika
Astry
Posty: 529
Rejestracja: śr lut 24, 2010 7:52 am
Lokalizacja: Poznań

Re: Moje wesołe szczurzo-myszoskoczkowe stadko

Post autor: Astry »

Ale i tak są słodziutkie, a od chomików mądrzejsze na pewno. I wiem, że tak jak szczury, będę chciała mieć je zawsze przy sobie ;)
Ze mną: już żaden szczurek... :(
Oraz piesek Czika, tymczas Antoś, tymczas kotek Oczko :)
Za TM [*]: Schizia, Tequila, Ciapek, Nina, Sepsa, Kokaina, Heroina, Emi, Sonic, Juna, Filiżanka, Jacky
I dwa skoki Kleopatra i Nefretete [*]
Awatar użytkownika
Sysa
Posty: 948
Rejestracja: śr gru 30, 2009 1:45 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Moje wesołe szczurzo-myszoskoczkowe stadko

Post autor: Sysa »

Są słodziutkie, to prawda! Ciągle gdzieś coś każe mi mieć jeszcze kiedyś myszoskocze...
I tak btw, bez obrazy dla chomików, które jakby nie było są rozkoszniaste, ale chyba nie ma zwierzaka domowego futrzastego głupszego od chomika :P
Awatar użytkownika
LaCoka
Posty: 2049
Rejestracja: śr wrz 02, 2009 3:32 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Moje wesołe szczurzo-myszoskoczkowe stadko

Post autor: LaCoka »

Też mam Kokę i Herę ;D wymiziaj maluchy :)
<:3)~ Feta, Koka+Hera, Szu, Banshee, Neytiri, Nanami+Calypso, Balder+Hoder, Zgredki x2, Rosalie AR, Nisha+Amishi, Tamika+Yuki
TM: Kira, Amisia, Lelia, Elvis, Buzia, Sachma, Zgredka, Tadzio, Fuzja, Enkeli, Pasio, Psiuta, Rubi, Keiko, Chiyo, Agutka,Osama
Awatar użytkownika
Astry
Posty: 529
Rejestracja: śr lut 24, 2010 7:52 am
Lokalizacja: Poznań

Re: Moje wesołe szczurzo-myszoskoczkowe stadko

Post autor: Astry »

No cóż, chomiki to najinteligentniejszych zwierząt nie należą :D LaCoka - maluchy wymiziane :D
Ze mną: już żaden szczurek... :(
Oraz piesek Czika, tymczas Antoś, tymczas kotek Oczko :)
Za TM [*]: Schizia, Tequila, Ciapek, Nina, Sepsa, Kokaina, Heroina, Emi, Sonic, Juna, Filiżanka, Jacky
I dwa skoki Kleopatra i Nefretete [*]
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”