Mam/chcę mieć 1 szczura

Pytania i odpowiedzi, czyli ogólnie o szczurach.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
sachma
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lip 11, 2004 2:11 pm
Lokalizacja: TriCity
Kontakt:

Średnie warunki kontra Wąż

Post autor: sachma »

nie ma sensu... ale jaki sens ma bicie? to tylko oznaka naszej slabosci i porazki... jesli metoda nagrod nie potrafimy nauczyc ulubiencow czego od niech wymagamy to tym bardziej nie nauczy ich nikt tego sila i brutalnoscia... ale glupota ludzka nie zna granic...
Obrazek
Awatar użytkownika
marlena91
Posty: 726
Rejestracja: sob sty 28, 2006 5:51 pm
Lokalizacja: Białystok

Średnie warunki kontra Wąż

Post autor: marlena91 »

a ja was troszke nie rozumiem. Bo przeciez waz tez musi jesc. Co on ma zdechnac z głodu, czy jak. Jezeli waz je myszke to nic a jak szczurka to juz cos nie tak. Nie chodzi mi o to Ze jestem jakas sadystka. Tylko,ze tak musi byc, jak np weze karmia królikami ( dlatego ze waz jes bardzoo duzy). Przeciez bardzo duzy waz nie naje sie konikami polnymi czy jakimis robakami. A jak na wolnosci zjada. przeciez my tez zjadamy drugie zwierze. :cry: To smutne ale taka jest prawda. Nie krzyczcie na mnie, ale taka jest prawda!! I nie mozna tu krzyczec na kogos ze ktos kupuje szczurki,myszki na karme bo czym ten ktos ma karmic weza czy pajaka??
Obrazek
Ze mną szczurki ,,Inka,Sława i Tequilla i Reszta zwierzaków
[*]Feta,Kropka,Tequila,Angol,Frania,Buffy...[*][/size]
mazoq
Posty: 1795
Rejestracja: pn lut 13, 2006 11:35 pm
Kontakt:

Średnie warunki kontra Wąż

Post autor: mazoq »

marlena91, istnieją humanitarne sposoby zabijania zwierząt poprzez uśpienie, i dopiero wtedy podawanie wszelkiego rodzaju gadom (można je nauczyć). niemniej jednak ten temat był na tym forum już tyle razy wałkowany że chyba nie ma sensu dalej się nad tym zastanawiać
Awatar użytkownika
Lulu
Posty: 4466
Rejestracja: sob wrz 04, 2004 1:21 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Średnie warunki kontra Wąż

Post autor: Lulu »

marlena91, proponuje bys najpierw zapoznala sie z tematem dyskusjii... po to bynajmniej nie jest temat o tym czy waz musi jesc szczury... jezeli sie wypowiedziec nt. karmienia wezy szczurami to proponuje zrobic to w odpowiednim temacie...
viridjam
Posty: 265
Rejestracja: pt lut 17, 2006 12:30 am

Średnie warunki kontra Wąż

Post autor: viridjam »

fakt, Marlenka, bylo juz troche tematoow z tym zwiazanych...
a co do wlascicieli 1go szczurka- ja mysle, ze wiekszosc z nich trzyma je samotnie w zwiazku z niewiedza.. ale z drugiej strony nie widzialam nigdy na forum, zeby ktokolwiek naskakiwal na kogokolwiek z txtami typu 'jesli nie mozesz miec wiecej niz 1, to w ogoole nie bierz'. Jest odwrotnie: pisza ludzie, ze maja jednego, to wszyscy radza 'zapewnij mu towarzystwo'. I to wszystko. Takie jest przynajmniej moje wrazenie. A dwa szczurki to naprawde nie taki wielki wydatek... przeciez mozna codziennie dawac im nieosolone ziemniaki, warzywa, makaron itd.. ;)
ale wiadomo- lepiej jeden u czlowieka, niz jeden w gardle weza...
Awatar użytkownika
marlena91
Posty: 726
Rejestracja: sob sty 28, 2006 5:51 pm
Lokalizacja: Białystok

Średnie warunki kontra Wąż

Post autor: marlena91 »

no dobra nie bede sie sprzeczac. Ale przeciesz niektóre weze czy pajaki nie jedza juz nie zywych zwierzat. :P TTYlko takie zywe. wiem cos o tym bo przez miesiac na przechowaniu miałam weza.
Obrazek
Ze mną szczurki ,,Inka,Sława i Tequilla i Reszta zwierzaków
[*]Feta,Kropka,Tequila,Angol,Frania,Buffy...[*][/size]
mazoq
Posty: 1795
Rejestracja: pn lut 13, 2006 11:35 pm
Kontakt:

Średnie warunki kontra Wąż

Post autor: mazoq »

Marlenuś, po pierwsze zbaczasz znów z tematu po drugie gadasz głupoty. :roll: a po trzecie po co wałkować ten już rozwałkowany temat? no po co?
Ostatnio zmieniony pt mar 10, 2006 9:29 pm przez mazoq, łącznie zmieniany 1 raz.
Dona
Posty: 2033
Rejestracja: pt lip 09, 2004 3:45 pm

Średnie warunki kontra Wąż

Post autor: Dona »

Proszę nie wszczynać sprzeczek i wyrażać się kulturalnie. Inaczej temat zostanie zamknięty.
KiKi
Posty: 20
Rejestracja: pt gru 08, 2006 9:24 am

Jeden szczurek i lepsze warunki czy żaden? Prosze o rade :)

Post autor: KiKi »

Ogonki powinny być trzymane razem ale... czy istnieje sytuacja w której powinny być trzymane osobno dla ich dobra... nie biorąc pod uwage szczurków, które same ze swojej natury chcą żyć osobno...
Prosze was o rade... moja bliska znajoma bardzo chciałaby mieć szczurka ale może pozwolić sobie tylko na jednego z pewnych względów, mieszka w małej miejscowości gdzie znajduje się sklep zoolgiczny (o ile można go takim nazwać) gdzie kilkanaście szczurków (15-20, niedawno się urodziły) jest trzymane w niezbyt dużym akwarium... więc lepiej wziąść jednego szczurka zapewnić mu przyzwoite warunki czy lepiej nie brać żadnego, który będzie mieszkał sam ???

Scalone z podobnym tematem.
/ mod. Lulu
Ostatnio zmieniony ndz sty 21, 2007 2:24 pm przez Lulu, łącznie zmieniany 1 raz.
lenalove
Posty: 557
Rejestracja: wt sty 31, 2006 10:07 pm

RE: Jeden szczurek i lepsze warunki czy żaden? Prosze o rade :)

Post autor: lenalove »

powiem tak... lepiej mieć więcej ogonków albo zadnego ale... jesli ma sporą klatkę to koszt utrzymania 2 ogonków jest taki sam jak 1!!!!!!!!! gdy jest ich 5 no to już gorzej!
moje aniołeczki: Natka ['], Miszel [']- zawsze w moim serduchu
KiKi
Posty: 20
Rejestracja: pt gru 08, 2006 9:24 am

RE: Jeden szczurek i lepsze warunki czy żaden? Prosze o rade :)

Post autor: KiKi »

Klatka jest dla jednego szczurka :-(

Mojej koleżance poprostu zrobiło się żal tych maleństw... czyli nie brać żadnego ? Czy jednego i zapewnić mu bardzo dobre warunki ?
Wiem, że szczurki powinny być trzymane razem ale skoro ona nie ma takich warunków :-(
Awatar użytkownika
sue
Posty: 376
Rejestracja: pn gru 05, 2005 9:23 pm
Lokalizacja: Lublin

RE: Średnie warunki kontra Wąż

Post autor: sue »

Są szczurki które całe życie spędzają bez osobnika swojego gatunku.. ale wiele razy okazało się, że jest im o wiele lepiej w grupie, bo właściciel nigdy nie zapewni odpowiedniego.. towarzystwa, potrzebny jest ktoś, z kim można pogadać, do kogo sie przytulić, z kim spać na hamaku. Proponuję zrobić tak. Szczurki są jeszcze malutkie, przez kilka tygodni raczej nie będzie mowy o kupnie. Niech dziewczyna porozgląda się za klatkami na allegro, w sklepach, jest sporo tanich, może by połączyła klatki? Jeśli chodzi o jedzenie, nie są to duże koszty, nawet na dwa szczurki. Ściółka? Jak klatki połączyłaby 'na sobie' to koszty pozostałyby bez zmian. Może niech się zarejestruje i sama dokładnie przedstawi sytuację? Jakie są wymiary tej klatki?
Nobody is perfect. My name is nobody.

['] Pestka [II 2006 - 31 VIII 2007]


Obrazek
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

RE: Średnie warunki kontra Wąż

Post autor: yss »

eh. są używane klatki.....
może niech kupi dwa maluchy do małej i odłoży na większą, a po zakupie odsprzeda małą - zawsze trochę się zwróci :)
ten się nie myli, kto nic nie robi
KiKi
Posty: 20
Rejestracja: pt gru 08, 2006 9:24 am

RE: Średnie warunki kontra Wąż

Post autor: KiKi »

Udało się :D są dwa maluchy i duża klatka :D:D
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

RE: Średnie warunki kontra Wąż

Post autor: yss »

hurrrrrrra! :D
ten się nie myli, kto nic nie robi
ODPOWIEDZ

Wróć do „O szczurach”