Rana po ropniu.

Drapanie? Ranki? Martwica tkanki? Pasożyty? ... i inne dolegliwości związane ze skórą i pokrywającym je futerkiem.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

Re: Rana po ropniu.

Post autor: merch »

poki ma otwarta rana to papirowe reczniki czesto zmieniane lub lignine, pom to juz poczytaj o sciolkach
Obrazek
*NiuniuśMysiaMałyniaMyszulAllegroKichanioSzarikSzymaGuciaKropkai7rodzRudiPankracy, BrysiaCzapkaCelaCzesiaZdzisiuCezarCzaruśEdiCzejenFeluśZeniaUbocikGryzajkaMała KapturkaOfelkaJajcusWulfikmaluszkiHieronimHefryśmałyeFekDarEstiNosioOliFaramuszkaDafiDorota
Awatar użytkownika
Jess
Posty: 29
Rejestracja: wt sie 03, 2010 12:46 am
Lokalizacja: Lublin

Re: Rana po ropniu.

Post autor: Jess »

Czytałam. Ale nie wiedziałam co jej mogę dać na tą ranę.. Będzie w ręcznikach.
Boję się o nią strasznie. ; ( Okropnie to wygląda.
Awatar użytkownika
Jess
Posty: 29
Rejestracja: wt sie 03, 2010 12:46 am
Lokalizacja: Lublin

Re: Rana po ropniu.

Post autor: Jess »

Dawałam przed chwilą Carmen jabłko. Zaczęła `gadać`, chrumkać... ;(
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Rana po ropniu.

Post autor: Paul_Julian »

To moze być trochę z wrazenia albo stresu, ma przecież dziure paskudną w szyi. Moze dawaj jej coś na wzmocnienie, echinacee, rutynacee?
Staraj sie jej dawac wszsystko w formie papki, zeby nie musiała gryzc.
Trzymajcie sie.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
Jess
Posty: 29
Rejestracja: wt sie 03, 2010 12:46 am
Lokalizacja: Lublin

Re: Rana po ropniu.

Post autor: Jess »

Gerberki je, teraz ma jabłko-morela. Poza tym to ścieram na tarce wszystko. Ale zostawiam jej w klatce chlebek suchy, żeby jak będzie chciała to sobie gryzła. Czytałam na forum, że rutinoscorbin można rozpuścić w poidełku. Zastanawiam się czy to moim szczurasom podać. Poza tym to zastanawia mnie to, że nie załatwia się. Siusia, ale kupek dziś nie widziałam w ogóle... Możliwe, że przez cały dzień i noc nic nie zrobiła?
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Rana po ropniu.

Post autor: Paul_Julian »

Rutinoscorbin mozna podawac , oczywiscie. Ale w tabletce jest paskudnie kwasny, kup rutynaceę w syropku. Wtedy już nie podawaj wibowitu itp.
Kupek moze nie być , bo moze mało jadła. A brzusio jest miękki (jesli tak, to dobrze)? Moze zrobiła gdzieś jakąs małą kupkę , albo niedługo zrobi.
Mozesz jej też podawać Nutridrink. Mozna to zamrozić (bo otwarte trzyma sie tylko 24 h) i po kawałku rozmrazać w kąpieli wodnej. To jest wysokokaloryczne picie dla ludzi chorych, mozesz w szukajce poczytać więcej o tym. Jest w aptece i kosztuje ok 8-9 zł , są rózne smaki.
Jak wogole biedulka sie czuje ? :(
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Cyklotymia
Posty: 2376
Rejestracja: wt kwie 21, 2009 1:37 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: Rana po ropniu.

Post autor: Cyklotymia »

Może zjadła kupę? Też jest taka opcja, czytałam że zjadanie kup to jeden z objawów bólu u ogonów (szukaj pod "pica", to zjadanie rzeczy, których zdrowe zwierzę nie wcina, kup również) Naciągana teoria, ale może jednak?
Awatar użytkownika
Jess
Posty: 29
Rejestracja: wt sie 03, 2010 12:46 am
Lokalizacja: Lublin

Re: Rana po ropniu.

Post autor: Jess »

Nie widziałam żadnej kupki. Była w małej klatce i jak wyrzucałam papier i myłam kuwete to na pewno bym zauważyła... :( Cały dzień nic nie widziałam. A z tym zjadaniem kupek to może tak jak u psów? jak zjadają to im witamin brakuje i dlatego. może w tym przypadku też? Brzusio ma miękki ;) taki normalny, jak zawsze. Dziś zjadła brokuł, gerberka, świeży chlebek, tarte jabłuszko i do suchego cały czas ma dostęp. Raczej wybiera papki, ale czasem sobie skubnie suchy chlebek czy ziarenka.
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Rana po ropniu.

Post autor: Paul_Julian »

Tak, zjadają jak im czegoś brakuje, to taka pamiątka z dawnych czasów. A pewnie jak nie brakuje nic to tez moze zjadają. Mamy temat o tym , szukaj pod "zjadanie odchodów" czy coś takiego :) Wiem, ze coś było.
Jak brzusio miękki to wszystko ok.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
Jess
Posty: 29
Rejestracja: wt sie 03, 2010 12:46 am
Lokalizacja: Lublin

Re: Rana po ropniu.

Post autor: Jess »

To białe co ma jest twarde.. Martwica jest twarda? Przemywam jej to rywanolem z wodą utlenioną. Podaję jej też 1/4 tabletki rutinoscorbinu. Tak jak radziliście. Mam nadzieję, że pomoże. Byłam z psem w lcmz wczoraj. W nocy już i nie było pani doktor od szczurków, więc nie brałam Carmen ze sobą. Wytłumaczyłam wetce u której byłam jak mniej więcej to wygląda, kazała przemywać rywanolem. Na forum czytałam o maści witaminowej, że zmniejsza swędzenie. Tutaj też mogę jej użyć?
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

Re: Rana po ropniu.

Post autor: merch »

jess , koniecznie z nia pojdz do weta!
Obrazek
*NiuniuśMysiaMałyniaMyszulAllegroKichanioSzarikSzymaGuciaKropkai7rodzRudiPankracy, BrysiaCzapkaCelaCzesiaZdzisiuCezarCzaruśEdiCzejenFeluśZeniaUbocikGryzajkaMała KapturkaOfelkaJajcusWulfikmaluszkiHieronimHefryśmałyeFekDarEstiNosioOliFaramuszkaDafiDorota
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Rana po ropniu.

Post autor: Paul_Julian »

Martwica to taki strup jest,a pod strupem rana. Absolutnie nie białe i nie twarde. Idz z nią jutro koniecznie, tak jak mówi Merch. Jesli to nie guz, to nie wiem , moze jakaś inna tkanka ? Cokolwiek to jest (oby nic złego ), koniecznie to musi obejrzec specjalista.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Rana po ropniu.

Post autor: Paul_Julian »

Jess, co tam u małej ? :(
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
Jess
Posty: 29
Rejestracja: wt sie 03, 2010 12:46 am
Lokalizacja: Lublin

Re: Rana po ropniu.

Post autor: Jess »

Wet kazał przemywać. Zrobił jej się teraz ciemny strupek z tego. To już babcia jest. :((( Druga szczurcia ją przewraca, podgryza a ona nie ma siły ani się bawić ani bronić. Są w oddzielnych klatkach. Jak je wypuszczam to pochodzi trochę i przychodzi spać na kolana. 29 października minie 2 lata od kiedy ją mam. :( Nawet suchy chlebek sobie gryzie, więc ząbki są ścierane. W klatce cały czas śpi. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Jess
Posty: 29
Rejestracja: wt sie 03, 2010 12:46 am
Lokalizacja: Lublin

Re: Rana po ropniu.

Post autor: Jess »

Carmelkowi mojemu zrobił się znowu guz. Na policzku. Wygląda jak napakowany chomik ;( Urósł w ciągu dnia. Jadę do lcmz jutro. Chyba trzeba będzie ją uśpić. :( Przewraca się, włazi na ścianki klatki i z nich spada :( . Nie wiedziałam, że tak można się przywiązać do szczurka. Strasznie ciężko jest podjąć taką decyzję. Ale mysia już ma swoje lata :( A taka kochana jest :( Już wiem, że nie będę miała więcej Ogonków. :( 17 października minie 2 lata od kiedy jest u mnie, a miała 3 miesiące jak ją wzięłam. Biedna Carmen ; ((
ODPOWIEDZ

Wróć do „Skóra i sierść”