Wspaniali na zawsze..

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Zuzolka
Posty: 332
Rejestracja: pn mar 21, 2011 3:37 pm
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Re: Moja czwórka wspaniałych

Post autor: Zuzolka »

Łączenie panien poszło znakomicie, od niedzieli są razem w klatce. Dogadują się i od razu się zaakceptowały. W sumie Fredka znała się z Tosią, bo wcześniej gdy jeździliśmy do wawy to zabieraliśmy ją ze sobą. Ale ponoć szczury mają słabą pamięć ;)
w mam Zuzię Uszka Tosię Bilkusia Lusię Fredzię Pusię Tusię Mali Alaskę Doriana i Rubi.
Awatar użytkownika
Lusia
Posty: 363
Rejestracja: ndz paź 10, 2010 9:40 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Moja czwórka wspaniałych

Post autor: Lusia »

To super że sie polubiły;] dawaj fotki ich razem;]
Klusek[*][/color][/b] Hasko[*][/color][/b] Lusiek[*][/color][/b] Shogun[*][/color][/b]
Obrazek
Awatar użytkownika
Zuzolka
Posty: 332
Rejestracja: pn mar 21, 2011 3:37 pm
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Re: Moja czwórka wspaniałych

Post autor: Zuzolka »

Z Tosią zdjęć jeszcze nie mam, ale pokażę wam moje dotychczasowe pociechy ;)
Obrazek Biały Bilkuś :)

Obrazek Dziewczęta. Fredzia z lewej a Lusia i jej mordzia dzieciaka po prawej :D

Obrazek Uszek śpiący wśród poduszek :D

W końcu ogarnęłam dodawanie fotek od razu na forum ^-^
w mam Zuzię Uszka Tosię Bilkusia Lusię Fredzię Pusię Tusię Mali Alaskę Doriana i Rubi.
Awatar użytkownika
Lusia
Posty: 363
Rejestracja: ndz paź 10, 2010 9:40 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Moja czwórka wspaniałych

Post autor: Lusia »

http://imageshack.us/photo/my-images/21 ... 30001.jpg/ jakie to slodkie;]

Uszek jest piękny!
Klusek[*][/color][/b] Hasko[*][/color][/b] Lusiek[*][/color][/b] Shogun[*][/color][/b]
Obrazek
Awatar użytkownika
Zuzolka
Posty: 332
Rejestracja: pn mar 21, 2011 3:37 pm
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Re: Moja czwórka wspaniałych + Tosia i guz Bilka

Post autor: Zuzolka »

Obrazek
Guz o którym wspominałam. Chyba trochę urósł, a dzisiaj zauwarzyłam, że ciemny kolor jest w miejscu guza, a dotykając to stwierdziłam, że to jest strup. Wiecie może co to może oznaczać ? Zaraz zacznę szukać informacji na ten temat. Dodam jeszcze, że gdy pojawił się guz pojechałam z nim do weta i pani nazwała to gruczolakiem.
w mam Zuzię Uszka Tosię Bilkusia Lusię Fredzię Pusię Tusię Mali Alaskę Doriana i Rubi.
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Moja czwórka wspaniałych

Post autor: Paul_Julian »

Jesli jest strup, to może być ropień.
Ja bym to sprawdził u innego weta. Możesz też pomoczyć to miejsce i zobaczyć czy na granicy strupa nie przebija się ropa - będzie widać pod skórą. Można tez delikatnie rozmiękczyć strup i tez sprawdzić. Nie zdrapuj strupa na sucho, możesz ew. podwazyć ( przy zachowaniu sterylności).
Takie szybkorosnące kule to często własnie ropnie.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
Zuzolka
Posty: 332
Rejestracja: pn mar 21, 2011 3:37 pm
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Re: Moja czwórka wspaniałych

Post autor: Zuzolka »

Wolałabym tego nie ruszać i chyba Bili nawet nie dałby mi takiej możliwości. Taki wiercipięta z niego..
w mam Zuzię Uszka Tosię Bilkusia Lusię Fredzię Pusię Tusię Mali Alaskę Doriana i Rubi.
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Moja czwórka wspaniałych

Post autor: Paul_Julian »

To weż kogos do pomocy, chociaż do pomoczenia tego miejsca. Namocz wacik, szczura w garśc i po prostu przytknij mokrą watkę do brzuszka.

Albo weż ogona do weta i delikatnie zasugeruj " a może to ropień?"
Chociaz jak widzę w innym topiku, to jest już od końca pazdziernika ... Ropień powinien by sie juz otworzyć.

Powiem tak, bierz Bilkusia do weta. Zaraz jest długi weekend i wtedy jest większe prawdopodobieństwo, że coś złego sie stanie(oby nie).
Jeśli to ropień - może drązyć w środku i zamiast otworzyć sie przez skórę , zacznie infekować wewnatrz, a skoro to blisko wacka/dróg moczowych to niedobrze.
Jesli to guz/gruczolak - trzeba usunąć, zanim urosnie i (podobnie jak ropień) zacznie psuć wszystko wewnątrz.

Podręcz weta pytaniami. Spotkalem sie na forum z guzami zakończonymi strupem, ale to raczej były złośliwce.
Tutaj http://szczury.org/viewtopic.php?f=172& ... up#p653452 jest temat o ropniu. Poczytaj.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
Zuzolka
Posty: 332
Rejestracja: pn mar 21, 2011 3:37 pm
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Re: Moja czwórka wspaniałych

Post autor: Zuzolka »

Dzisiaj powąchałam to miejsce, bo wiem, że ropa ma swój specyficzny zapach. I rzeczywiście pachnie mi to ropą. Jutro jadę do Wrocławia do dr Piaseckiego z Fredką (przynajmniej taki mam plan, a nie lubię się wychylać z planami bo z doświadczenia wiem, że się to nie sprawdzi bo coś wypadnie, bo dłużej w pracy, etc.) więc zabieram też Białego. Wieczorem sprawdzę z tym wacikiem.
w mam Zuzię Uszka Tosię Bilkusia Lusię Fredzię Pusię Tusię Mali Alaskę Doriana i Rubi.
Awatar użytkownika
Domcia2605
Posty: 81
Rejestracja: czw sty 14, 2010 3:41 pm
Lokalizacja: Żagań

Re: Moja czwórka wspaniałych

Post autor: Domcia2605 »

Mam nadzieję, że jednak okaże się, że wszystko w porządku. Daj znac. ;)
Szczury Ludzi Lodu
Każdy ma czasem takie chwile, że chciałby się wczołgać pod łóżko i czekać na jakiegoś potwora.
Zaszczurowiona od 13. I. ;)
Awatar użytkownika
Zuzolka
Posty: 332
Rejestracja: pn mar 21, 2011 3:37 pm
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Re: Moja czwórka wspaniałych

Post autor: Zuzolka »

Jesteśmy :) Opiszę tu Bilka a Fredke w jej temacie. Hm, znowu mam nawał informacji, a że mam dobrą pamięć ale krótką... więc sami rozumiecie. Dr Piasecki obejrzał mu tego guza i z tego co zrozumiałam to faktycznie jest ropień, guz w którym/w okół zebrała się ropa. W każdym bądź razie Bili dostał antybiotyk, nazwy nie pamiętam, wpiszę jutro bo zawiozłam go już do chłopaków. Coś na A. W poniedziałek jedziemy na zabieg, więc trzymajcie kciuki, żeby wszystko poszło dobrze. Lekarz powiedział nam coś przykrego, że prawdopodobnie to będzie powracać... Trochę załamało.
w mam Zuzię Uszka Tosię Bilkusia Lusię Fredzię Pusię Tusię Mali Alaskę Doriana i Rubi.
Awatar użytkownika
Zuzolka
Posty: 332
Rejestracja: pn mar 21, 2011 3:37 pm
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Re: Moja czwórka wspaniałych

Post autor: Zuzolka »

Białemu zniknął ten guz. Po prostu go nie ma. Pozostał tylko strup. Nie wiem czy to była ropa i się wylała czy guz się wchłonął. W każdym razie jutro jest zabieg więc i tak i tak go obejrzą weci.
w mam Zuzię Uszka Tosię Bilkusia Lusię Fredzię Pusię Tusię Mali Alaskę Doriana i Rubi.
Awatar użytkownika
Zuzolka
Posty: 332
Rejestracja: pn mar 21, 2011 3:37 pm
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Re: Moja czwórka wspaniałych

Post autor: Zuzolka »

Bili jest po zabiegu. Narkoze miał wziewną. Jest bardzo ruchliwy, przez co boje się, żeby nie naruszył szwów. Dr Piasecki wyciął spory kawałek i wyczyścił w środku. To był ropień. Dostaliśmy 3 kapsułki, które mają za zadanie opóźnić powstawanie nowoworów. No właśnie, szkoda, że tylko opóźnić... O nazwę zapomniałam zapytać niestety, śpieszyliśmy się na pociąg. Za 10 dni jedziemy na ściągnięcie szwów. Oby prędzej sobie ich nie wyjadł, bo nawet nie będę wiedziała co robić.
w mam Zuzię Uszka Tosię Bilkusia Lusię Fredzię Pusię Tusię Mali Alaskę Doriana i Rubi.
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Moja czwórka wspaniałych

Post autor: Paul_Julian »

Spokojnie, po 3 dniach nawet jak wyciagnie szwy to nic nie powinno się stać. teraz niech zdrowieje.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
Zuzolka
Posty: 332
Rejestracja: pn mar 21, 2011 3:37 pm
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Re: Moja czwórka wspaniałych

Post autor: Zuzolka »

Proszę pomóżcie. Obejrzałam dzisiaj Bilka i oprócz tego, że prawą nóżkę trzyma z daleka od szwów. Dodam, że zachowuje się w miare normalnie chodzi, czasem skacze, je, pije. Ale nie w tym rzecz. Chodzi mi o to, że zauważyłam coś niepokojącego nad siusiakiem jest taki jakby spuchnięte miejsce, bo odstaje a sama cewka nie jest w normalnym miejscu. Tam gdzie powinna być jest taka jakby lekko wystająca kuleczka a cewka pod tym. Mam zrobione zdjęcie ale nie mam jak wstawić. To jest zaczerwienione. Czy to mogło wyjść pod wpływem opuchlizny ? Pierwszy raz spotykam się z czymś takim.. Mogę jakoś zaradzić ?
w mam Zuzię Uszka Tosię Bilkusia Lusię Fredzię Pusię Tusię Mali Alaskę Doriana i Rubi.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”