Problem - szczur nie chce jeść warzyw i owoców

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Anita
Posty: 937
Rejestracja: ndz paź 17, 2004 2:43 pm
Lokalizacja: Warszawa Radość

Problem - szczur nie chce jeść warzyw ani owoców

Post autor: Anita »

A lubią suchy chleb? Moje za to oddadzą ciało i duszę ;)

[quote="knautia"]ja zuważyłam, ze w grupie więcej zjadają, nawet tych rzeczy, których do tej pory nie lubiły, pewnie jak jedna widzi, że druga zajada, to dochodzi do wniosku, ze to nie takie złe i tez wcina [/quote]

Też to zauważyłam :)
knautia
Posty: 372
Rejestracja: czw kwie 14, 2005 4:33 pm

Problem - szczur nie chce jeść warzyw ani owoców

Post autor: knautia »

moje owszem jedza suchy chleb, nawet lubią, ale tylko jak nie ma nic lepszego (czyt. miękkiego :lol: ) i znacznie bardziej lubią swieży :wink:
KasiaGdańsk
Posty: 453
Rejestracja: ndz maja 01, 2005 3:33 pm

Problem - szczur nie chce jeść warzyw ani owoców

Post autor: KasiaGdańsk »

Tak moja robi tak samo, gotuję jej często kaszę jęczmienną, ryż z marchewką i pietruszką, wcinamy to obie, bo mój małżonek nie jada warzyw, a ja mam w końcu towarzysza do jedzenia zielska, mniam...
Ja i moje kujciaki Słodziak i Bombelek oraz Arista, Juniper , Azja, Ajka i Europka za Tęczowym Mostkiem...
pani_rotten
Posty: 219
Rejestracja: czw sie 11, 2005 3:30 am

Problem - szczur nie chce jeść warzyw ani owoców

Post autor: pani_rotten »

moje maluchy surowych warzyw tez nie tkna wiec dzis im ugotowalam marchewke, serca cielece, troche mieska, ryz i kaszke :) neo pokrecil noskiem ale jak zobaczyl ze morfi wcina to tez sie zabral za sniadanko
ukochany fredzio 24.7.2003-11.8.2005
Sylvii_i_Fredek
Posty: 4
Rejestracja: czw sie 25, 2005 10:04 pm

Problem - szczur nie chce jeść warzyw ani owoców

Post autor: Sylvii_i_Fredek »

Mój Fredek też woli miękkie, np. dropsy :D . Jak ostatnio dostał czekoladowe to potem nic już nie chciał je?ć :wink: . Ale potem mu pszeszło. Poza tym przepada za jogurtami i innymi takimi pierdołkami :lol: . Jego ideał to jogurcik na sreberku (tym którym jest przykryty jogurcik przy kupowaniu). Zawsze mu zostawiam sreberko i wcina (a raczej liże) jak szalony :lol: . A potem jeszcze szuka czy nie ma więcej :wink: :lol: .
Mój kochany Fredek i ja podpisujemy to co wyżej wybazgralismy ;).
Livonia
Posty: 650
Rejestracja: sob maja 15, 2004 6:57 pm
Lokalizacja: Poznań

Problem - szczur nie chce jeść warzyw ani owoców

Post autor: Livonia »

moja też wylizuje. Co do warzyw to wydaje mi się, że to kwestia przywyczajenia...jeżeli dajemy od małgo takie warzywka to je. Najczęściej jednak kiedy szczur zje coś smaczniejszego niz warzywka to potem wybrzydza( tak samo jak my;) moja wybrzydza strasznie. :roll: Z gotowanych tylko: kukurydza, ziemniaki i kalafior brokuły, ale marchewki pod żadna postacią;PPPPPPPP mam nadzieje, że jak bedą dwie i będzie konkurencja do jedzenia to więcej będzie jeść:)
zona
Posty: 941
Rejestracja: ndz cze 26, 2005 6:39 am

Problem - szczur nie chce jeść warzyw ani owoców

Post autor: zona »

Moje szczurasy dla odmiany nie jedzą owoców, żadnych owoców. :| Przemycić mogę jakieś jedynie w jogurcie. A z warzyw - tylko sałata. Próbuję im podawać jakieś chrupki owocowe dla gryzoni, suszone ziółka, ale czy farbujące chrupki owocowe dla szczurów mogą mieć dużo witamin? :? Jak dla mnie- jedna wielka ściema. Chyba pozostaje mi tylko kupować codziennie sałatę i jogurt. :|
knautia
Posty: 372
Rejestracja: czw kwie 14, 2005 4:33 pm

Problem - szczur nie chce jeść warzyw ani owoców

Post autor: knautia »

moje tez nie lubią owoców, nawet tych w jogurcie :? jeśli już cos skubną, to naprawdę mały kawałeczek... najchętniej również żyłyby na jogurcie i sałacie, chociaż co do drugiego miałabym wątpliwości... a jakby zabrakło jogurtu! nie ma nawet takiej możliwosci- byłby strajk głodowy :lol:
Nisia
Posty: 2363
Rejestracja: sob lut 12, 2005 7:07 pm

Problem - szczur nie chce jeść warzyw ani owoców

Post autor: Nisia »

[quote="knautia"]
ja zuważyłam, ze w grupie więcej zjadają, nawet tych rzeczy, których do tej pory nie lubiły, pewnie jak jedna widzi, że druga zajada, to dochodzi do wniosku, ze to nie takie złe i tez wcina[/quote]
Kiedyś słyszałam, że w stadach dzikich szczurów jest tak, że najsłabszy osobnik próbuje nowego jedzenia, a reszta patrzy, czy nie padł. Jak z nim wszystko jest ok, to reszta też zaczyna to jeść. Może nasze szczurki też się tak zachowują?

Moje owoce tylko tolerują w postaci soków ;)
Awatar użytkownika
Maugosia
Posty: 829
Rejestracja: pn lip 11, 2005 1:39 pm
Lokalizacja: Tychy

Problem - szczur nie chce jeść warzyw ani owoców

Post autor: Maugosia »

Hm, moje tez są strasznie wybredne. Dziś wyjatkowo skubły 'kawalątek' kalarepki, ale za chwile byly zainteresowane czymś innym (czymś innym czytaj: płatki kukurydziane ze słoiczka : )
A czy nie macie wrażenia, że te paskudki im wiecej jedzą jogurtu tym szybciej im rosna pazury ? tzn sa dlugie, spiczaste i twarde,... a i drapią przeokropnie (mam kreski na skorze jakbym sie cieła ; D ). Domyślam sie, ze ten efekt powstaje od duzej ilosci wapna zawartego w jogurcie i dodatkowo maja wapno suche (hihih teraz zastanawiam sie czy to wapno i to wapno, to to samo :shock: ). Poprzedniej szczurce nie dawałam jogurtu, wcale... i wydaje mi sie ze miała o wiele miekksze paznokcie.
Ostatnio zmieniony śr sie 31, 2005 11:14 am przez Maugosia, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Obrazek
knautia
Posty: 372
Rejestracja: czw kwie 14, 2005 4:33 pm

Problem - szczur nie chce jeść warzyw ani owoców

Post autor: knautia »

[quote="Nisia"]w stadach dzikich szczurów jest tak, że najsłabszy osobnik próbuje nowego jedzenia, a reszta patrzy, czy nie padł. Jak z nim wszystko jest ok, to reszta też zaczyna to jeść[/quote]
rzeczywiście tak jest u dzikich szczurów, dlatego mają takie zdolnosci przystosowawcze i niełatwo je wytępić, bo jak jeden natnie się na trutkę to reszta juz jej nie tknie...
a moje panny miały zawsze różnorodne żarełko, ale próbowały i nie jadły zbyt wiele, ogórki jadła tylko flusia, a teraz wszystkie szamią :D silver przekonała je do sałaty, bo przedtem więdła, a teraz znika w skunde, chociaż mała i tak pochłania większość :lol: myślę, że to tak przez zazdrość, jak u małych dzieci :)
Nisia
Posty: 2363
Rejestracja: sob lut 12, 2005 7:07 pm

Problem - szczur nie chce jeść warzyw ani owoców

Post autor: Nisia »

Jedyna metoda na zbyt długie, ostre i drapiące pazurki to obcinanie. Ja weszłam w kooperację w tym zakresie z moją siostrą ;) Ona trzyma szczura, a ja łapkę i obcinacz ;)
Anita
Posty: 937
Rejestracja: ndz paź 17, 2004 2:43 pm
Lokalizacja: Warszawa Radość

Problem - szczur nie chce jeść warzyw ani owoców

Post autor: Anita »

Ja tam nie wiem czy to jest ze sobą związane, ale moim daje dużo jogurtu i mają ostre pazury [prócz Bombki, która sobie obgryza ;) ]
Aniula
Posty: 96
Rejestracja: pt sty 28, 2005 9:44 am

Problem - szczur nie chce jeść warzyw ani owoców

Post autor: Aniula »

Moje z warzywami tez sa troche na bakir-marchewke to tylko gotowana,jablka to jednym zebem :wink: Jak i z nami-rozne smaki rozne gusta.A co do pazurkow-moje tez maja ostre,nie obcinam im bo nie zauwazylam zeby im to przeszkadzalo.
:>
Fam
Posty: 824
Rejestracja: śr mar 23, 2005 7:51 am
Kontakt:

Problem - szczur nie chce jeść warzyw ani owoców

Post autor: Fam »

moja tez tak miala, suchego nie rczcial jesc, napewlnilam jej poidlo woda i miske jedzeniem, i tak zostawilam dopóki nier zjadla, to dziala, teraz nie wybrzydza
za tęczowym mostem: Karolcia
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”