Dieta odchudzająca

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
WildMoon
Posty: 1145
Rejestracja: śr wrz 29, 2004 10:57 am

Dieta odchudzająca

Post autor: WildMoon »

Ilez to razy pisalam o wlasciwej diecie :)

Przestawila bym Ci te szczury na zdrowa diete, oj przestawila ;)
Ale do rzeczy, zrob nastepujaco:

Przestaw Twoje szczury na inne jedzonko. Podawaj przez tydzien lub dluzej gotowany ryz, podstawowa mieszanke ziaren i wode. Z ziarnami nie przesadzaj, ryzu natomiast moga sie najesc do woli. ja nawet kilka razy podawalam sam gotowany ryz i wode przez 1,5 tyg. a pozniej wracalam do normalnej diety, ktora zaraz tutaj opisze.

Po zakonczonej kuracji ryzowej (vel glodowki) zaczynasz karmic szczury mieszankami typu:

gotowany makaron, obrany ze skorki, krojony na kostki ogorek, kukurydza z puszki, fasolka np. kidney z puszki (ale uwazaj,powoduje wzdecia wiec 1-2 fasolki na szczura.. zmiekcza rowniez stolec, wiec jesli podasz duzo, spodziewaj sie miekkich kupali o niepowtarzalnej woni 8)), gotowana lub surowa marchweka, pokrojone gotowane kartofelki, gotowana kasza gryczana, kasza manna, kasza peczak, kasza jaglana - asortyment kasz nie zna granic. :) Moje szczury bardzo tez lubia kuskus (couscous), gotowany kurczak, gotowana wolowinka, wieprzowinka, tunczyk z puszki (uwaga, jest tlusty) rozne serki i jogurty, salate - ale tu uwaga, bo wchlania z gleby wszystko co niedobre. Mlecze z czystych lak, rozne ziola (ja np. daje dziurawca, mniszka lekarskiego, itd.) gotowany kalafiorek, gotowane brokuly, jabluszko, gruszeczke, jagodki, sliweczki bez pesteczki, bananki, arbuziki, itd. Oczywiscie ryz mozesz nadal gotowac i dodawac do jedzonka ;) I tak dalej...
Ja zawsze dodaje kilka kropel tluszczu (olej z oliwek, olej slonecznikowy) do zarelka moich podopiecznych, aby wchlonely im sie witaminki typu: A, D, E i K :)

Takie pyszne, dowolnie zestawione mieszanki (salatki) podajesz dziennie wieczorem lub co 2 dzien. Oczywiscie nie wszystko na raz :P

No i oczywiscie nie zapominac o podstawowej mieszance ziaren. Szczury maja szybka przemiane materii i zawsze potrzebuja cos na zab ;) A zeby te zabki scierac, polecam suchy makaron, suchy chlebuś i suche galazki ;)

Szczury winka nie pija (moze lubia, ale to nie dla nich ;)) wiec zadbaj o codzienna dawke swiezej wody w poidelku :)

Smacznego!

P.S. Nie zeby ktos pomyslal, ze mam jakies gourmet-rats i funduje im nie byle jedzonko. Zyjemy bardzo, bardzo skromnie a wyzej wymienione produkty naprawde drogie nie sa. W koncu nie trzeba kupowac dla dwoch szczurow calego kurczaka ;)
Before you speak, THINK!
T - is it TRUE?
H - is it HELPFUL?
I - is it INSPIRING?
N - is it NECESSARY?
K - is it KIND?
Mycha
Posty: 2607
Rejestracja: pt sty 17, 2003 4:16 pm
Lokalizacja: cracov
Kontakt:

Dieta odchudzająca

Post autor: Mycha »

Lista rzeczy do wyeliminowania ze szczurzej diety:
potraw przyprawianych [np. solą, pieprzem]
cytrusów
słodkości
alkoholi
kofeiny [kawa, niektóre herbaty, cola]
napoi gazowanych
zielonych części pomidora
produktów nieświeżych, zanieczyszczonych
sałaty, kapusty
A tu polecam artykuł: http://ratteria.w.interia.pl/otylosc.html
W sprawach jakichkolwiek (transport, pytania itd) proszę WYŁĄCZNIE o kontakt meilowy - ratteria[małpka]gmail.com
RATTERIA.W.INTERIA.PL
Awatar użytkownika
AngelsDream
Posty: 1069
Rejestracja: sob gru 11, 2004 11:38 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Dieta odchudzająca

Post autor: AngelsDream »

Mam ten sam problem - roztyły mi się szczurasy... Ale co tam - poradzimy sobie. Ziarno, świeże warzywa, kasze i ryże i jakos to będzie...:) No i of corz:P dużo ruchu:)
Wyjątki i dwa psy.
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

Dieta odchudzająca

Post autor: krwiopij »

ja problemow z grubasami nie mam (choc zra cholery jak male smoki :roll:), ale przekaze, jaka diete dla spasionej zuzu zalecila dr lewandowska - szczura przez miesiac miala jesc wylacznie warzywa i owoce... zadnej suchej karmy, zadnych smakolykow... warzywa oczywiscie urazmaicone, moga byc gotowane na parze, owoce z tych nieegzotycznych i niezbyt slodkich... podobno na takiej diecie zwierzak spokojnie przetrwa, a zapcha sobie brzuszek i nie bedzie czul sie glodny... za to schudnie na pewno...
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
pagan
Posty: 2
Rejestracja: wt wrz 20, 2005 6:06 pm

Oty?o??

Post autor: pagan »

Witajcie. Mój kochany Niutati je dosyć często i dosyć dużo, na dodatek roznosi jedzenie po całej klatce. Po czym poznać, że je za dużo?
Kaka
Posty: 1293
Rejestracja: pt lut 11, 2005 10:16 pm

Dieta odchudzająca

Post autor: Kaka »

Jak zrobi się gruby :D ale oczywiscie to żart ( w skrajnym przypadku tak moze być rzeczywiście ) ogólnie szczur powinnien dziennie zjadac tyle pokarmu ile waży jedna trzecia jego masy ciała, czyli powiedzmy jeśli szczur waży 30 dkg to powinien zjeść 10 dkg pokarmu. A to zę roznposi po klatce nie jest powodem do zmartwiania sie
W moim sercu na zawsze: WACŁAW 13.11.05r. BOB 3.07.05r. LUBOMIR 4.12.06r.
Niektórzy postradali zmysły, karmic trolla nie będę. Niektórym od władzy woda sodowa uderza do głowy
falka
Posty: 838
Rejestracja: pn paź 11, 2004 12:06 pm

Dieta odchudzająca

Post autor: falka »

Bo brzuchu ocierającym się o ziemię :lol: ! A tak serio, szczurki jedzą przez całą dobę i jest to całkowicie normalne. Jeśli szczurek będzie jadł za dużo smakołyków, wtedy po prostu utyje, co nie jest dla niego zdrowe. Napisz czym go karmisz i w jakich ilościach :). Aha, niektóre szczurki, tak samo jak ludzie, mają skłonność do nadwagi a inne nie, więc być może masz szczurka łakomczucha :).

[ Dodano: Sro Wrz 21, 2005 11:28 pm ]
Hehe, Kaka, ale nam się dowcip udał :P!
Kaka
Posty: 1293
Rejestracja: pt lut 11, 2005 10:16 pm

Dieta odchudzająca

Post autor: Kaka »

hehe Falka ostatnio mamy jakieś zgranie co do siebie :D
W moim sercu na zawsze: WACŁAW 13.11.05r. BOB 3.07.05r. LUBOMIR 4.12.06r.
Niektórzy postradali zmysły, karmic trolla nie będę. Niektórym od władzy woda sodowa uderza do głowy
pagan
Posty: 2
Rejestracja: wt wrz 20, 2005 6:06 pm

Dieta odchudzająca

Post autor: pagan »

Daje mu karmę dla szczurków 'Megan' i dla odmiany od czasu do czasu jakieś świeże warzywko (na razie próbowałem marchewki - bardzo polubił), biały jogurcik rzadko, jeszcze rzadziej żółty ser - 2 kawałeczki dziennie (bo Niutati uwielbia ser więc traktuje go jako największy smakołyk i największą nagrodę)
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

Dieta odchudzająca

Post autor: ESTI »

pagan, szczur powinien mieć stały dostęp do suchej karmy, gdyż one jedzą często, ale niedużych ilościach. Natomiast 2 kawałki serka dziennie, to stanowczo za dużo. Poczytaj tematy o karmieniu, znajdziesz wiele fajnych przepisów. ;)
Obrazek
falka
Posty: 838
Rejestracja: pn paź 11, 2004 12:06 pm

Dieta odchudzająca

Post autor: falka »

No warzywka i owocki jak najbardziej :), pomidorek bez skórki, jabłuszko, gruszka, gotowany ziemniaczek (niesolony), brokuł (nie za dużo, jedna różyczka). Rzeczy typu ser, jogurt, biały ser, jajko raz na 3-4 dni wystarczy. A i orzeszek (laskowy, włoski) w łupince do ścierania ząbków :).
pueblo
Posty: 46
Rejestracja: czw wrz 15, 2005 11:28 am

Dieta odchudzająca

Post autor: pueblo »

moje maluchy uwielbiają też wcinać ugotowane nitki makaronu i kaszę gryczaną. Największą frajdę daję im Marchewka za która biegają i łapią co mogą dla siebie :) innym jedzeniem nie powiem żeby gardziły, po prostu jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma :D
pani_rotten
Posty: 219
Rejestracja: czw sie 11, 2005 3:30 am

Dieta odchudzająca

Post autor: pani_rotten »

ten ser zolty do dwa kawaleczki ale na tydzien a nie dziennie ;) gdzies czytalam ze ma on zly wplyw na wech ogonka :| mozesz zamiast suchej karmy wsadzic do klatki kolbe..no i raz dziennie jakies urozmaicenie, ryz,ziemniaki,makaron, warzywka,troche mieska.....ja to daje im w zaleznosci co robie na obiad...odkladam po kawalku i gotuje im osobno w malym garnuszku...ile zje tez zalezy od szczurka,metoda prob i bledow zobaczysz ile jest jego dzienne zapotrzebowanie..no i koniecznie jakis dropsik lub ciasteczko na deserek :)
ukochany fredzio 24.7.2003-11.8.2005
Awatar użytkownika
Lulu
Posty: 4466
Rejestracja: sob wrz 04, 2004 1:21 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Dieta odchudzająca

Post autor: Lulu »

ja daje ser zolty tylko w wypadku choroby, kiedy trzeba szczura podtuczyc. tak po prostu to nigdy nie dostaja, za tluste....

za to codziennie dostaja (oprocz suchej karmy) gerberek, jogurcik i jakies warzywko lub owoc. i zadne nie ma nadwagi ;)

EDIT
no i ze dwa razy w tygodniu gotuje im ryz albo kasze, czasami robie im kaszke dla niemowlat, raz na pare tygodni gotuje jajko. no i dropsy czasem dostaja...
Ostatnio zmieniony wt kwie 25, 2006 9:14 am przez Lulu, łącznie zmieniany 1 raz.
pani_rotten
Posty: 219
Rejestracja: czw sie 11, 2005 3:30 am

Dieta odchudzająca

Post autor: pani_rotten »

[quote="LuLu"] gerberek, jogurcik i jakies warzywko lub owoc[/quote]
te to maja dobrze ;) hrabiostwo :lol: ja to bym tego gerbera musiala sama dojadac bo we dwoch by nie przejedli..........no i oczywiscie ogoni wsuwaja chlebek pod kazda postacia :)
ukochany fredzio 24.7.2003-11.8.2005
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”