[ŚWIERZBOWIEC] krostki, strupki, drapanie cz. 1

Drapanie? Ranki? Martwica tkanki? Pasożyty? ... i inne dolegliwości związane ze skórą i pokrywającym je futerkiem.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Tynka
Posty: 5
Rejestracja: ndz paź 17, 2004 10:07 am

[SWIERZBOWIEC] objawy i leczenie

Post autor: Tynka »

ale jak posmarowalam te uszka rivanolem to 1 strupek odpadl poprostu go niema jest tylko ranka jak to jest gdy zdrapie sie strupki. w okolicach odbytu i wogule niema ani czerwonego ani nic ja chyba jednak przejde sie do weta ale boje sie ze on niebedzie wiedzial jak ja leczyc i zabije mi moja malenka :cry:juz sama niewiem czy zaryzykowac i isc czy co niema jakiegos sammodzielnego sposobu??ktory jest napewno skuteczny i pewny?? :(na dodatek jej sliczny ogonek tez jest wysypany malenkimi chrostkami :( :cry:aha i czy to moze byc zarazliwe bo mam 2 szczurki tuptusie i miesieczna zuzie czy mala moze sie zarazic???
Beeata
Posty: 923
Rejestracja: sob lut 28, 2004 12:48 pm

[SWIERZBOWIEC] objawy i leczenie

Post autor: Beeata »

jesli to swierzbowiec to jest zarazliwy.
"Dwie rzeczy są nieskończone - Wszechświat i głupota ludzka. Co do tej pierwszej istnieją jeszcze wątpliwości." A .Einstein
Tynka
Posty: 5
Rejestracja: ndz paź 17, 2004 10:07 am

[SWIERZBOWIEC] objawy i leczenie

Post autor: Tynka »

tuptusiowi zaczely zmniejszac sie chrostki od wczoraj gdy zaczelam je smarowac rivanolem :) moja mama mowi ze ja obserwowala i niesiusia tak czestona czerwono moze faktycznie cos zjadla niewiem musze ja jeszcze poobserwowac jeszcze bardziej mam nadzieje ze bedzie dobrze jezeli za kilka dnie niebeddzie dobrze to odizoluje zuzie na czas leczenia DZIEKUJE WAM WSZYSTKIM ZA RADY I POMOC !!!
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 4523
Rejestracja: pt gru 27, 2002 10:52 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

[SWIERZBOWIEC] objawy i leczenie

Post autor: Ania »

Posłuchaj, nie ważne jak często siusia na czerwono - istotne jest to, że w ogóle coś takiego występuje. Szczur powinien dostać zastrzyk z Ivermektyny, lekarz nie zabije Ci szczura jeśli będzie wiedział jak podać, jeśli nie będzie wiedział - zaraz Ci tu napiszę i będziesz mogła mu powiedzieć natomiast jeśli do weta nie pójdziesz - skończyć się może na prawdę źle, nie ma sensu czekać aż samo przejdzie bo to samo NIE przejdzie a może być tylko gorzej. Wiem, że rivanol działa ale on działa WYŁĄCZNIE na zewnętrzne objawy antomiast nie wybija świerzbu i będą stale nawroty, dodatkowo jeśli świerzb zaatakował narządy płciowe to tragedia, nie ma ŻADNEGO domowego sposobu by wyleczyć tak zaawansowaną chorobę.

IVERMECTIN: 220 do 440 mikrogram na 1 kg masy ciała szczura, doustnie lub podskórnie Raz w tygodniu przez trzy tygodnie.
Niech wet dokładnie zważy małą i przeliczy dawkę.
¡oɹƃǝןן∀ ɐu ʎɹnʇɐıʍɐןʞ ǝıdnʞ ǝıu ʎpƃıu znſ
Tynka
Posty: 5
Rejestracja: ndz paź 17, 2004 10:07 am

[SWIERZBOWIEC] objawy i leczenie

Post autor: Tynka »

skoro tak mowisz to przejde sie w najblizszym czasie najlepiej jutro po szkole thx
n50
Posty: 6
Rejestracja: ndz lis 07, 2004 2:36 pm

Nowy a chory

Post autor: n50 »

2 dni temu kupiłam panią szczurkę ponoć ma 6 tygodni, wszystkie w sklepie wygladały tak samo i nie obarwę mi tu chodzi a o wysypkę. Przyjżałam sie bliżej : sierść ma czystą ale końce uszek i ogon a także łapka i nos sa w białych twardych krostach. Na nosku szczególnie długa i czerwona. Czytałam o tym na forum i prócz rivanolu którym przemywam ją drugi dzień nie dowiedziałam się nic szczególnego. a mam jeszcze świnki morskie i króliki, i co kolwiek ma szczur lepiej żeby sie nie rozprzestrzeniało. Co to jest?
Awatar użytkownika
Lulu
Posty: 4466
Rejestracja: sob wrz 04, 2004 1:21 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

[SWIERZBOWIEC] objawy i leczenie

Post autor: Lulu »

wiesz, ja bym sie nie podjela jakiejkolwiek proby diagnozy...

musisz poprostu isc do weterynarza, bo z samego opisu... coz, musi to poprostu zobaczyc specjalista. ZOBACZYC.
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

[SWIERZBOWIEC] objawy i leczenie

Post autor: krwiopij »

w zyciu nie spotkalam sie ze swiezbem, ale z opisu wnioskowac mozna, ze to wlasnie to... swiezb ciezko i dlugo sie leczy... nie ma na niego domowych sposobow, musisz isc z mala do weterynarza... przygotuj sie na spore wydatki... :roll:

niestety ze zwierzakami ze sklepu tak bywa... sprzedawcom nie zalezy na zdrowiu maluchow, tylko na tym, zeby szybko sie sprzedaly... koniecznie pojdz do sklepu i powiadom ich, ze ich zwierzeta sa chore (najlpiej z zaswiadczeniem od weta)... zglos tez sprawe do miejscowego oddzialu towarzystwa opieki nad zwierzetami (http://www.toz.pl)...

p.s. napisz w swoim profilu, skad jestes... to ulatwia orientacje innym uzytkownikom forum...
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
n50
Posty: 6
Rejestracja: ndz lis 07, 2004 2:36 pm

[SWIERZBOWIEC] objawy i leczenie

Post autor: n50 »

świerzbem mogą zarazić się inne gatunki zwierząt, bądź człowiek?
Beeata
Posty: 923
Rejestracja: sob lut 28, 2004 12:48 pm

[SWIERZBOWIEC] objawy i leczenie

Post autor: Beeata »

czlowiek raczej nie ale inne zwierzaki tak. Jesli to swierzbowiec to pewnie wet da ivermectin 3x w odstepach czasowych.To powinno zalatwic problem .Ze 30 zl bedzie cie wiec kosztowac leczenie w sumie .
"Dwie rzeczy są nieskończone - Wszechświat i głupota ludzka. Co do tej pierwszej istnieją jeszcze wątpliwości." A .Einstein
n50
Posty: 6
Rejestracja: ndz lis 07, 2004 2:36 pm

[SWIERZBOWIEC] objawy i leczenie

Post autor: n50 »

jest taka maść klotrimazol przeciw grzybiczna można kupić w aptece czy ktoś o niej słyszał?
Beeata
Posty: 923
Rejestracja: sob lut 28, 2004 12:48 pm

[SWIERZBOWIEC] objawy i leczenie

Post autor: Beeata »

owszem tak,ale swierzb nie jest grzybem:))))
"Dwie rzeczy są nieskończone - Wszechświat i głupota ludzka. Co do tej pierwszej istnieją jeszcze wątpliwości." A .Einstein
pomarańczowy jelcz
Posty: 1868
Rejestracja: pn sie 30, 2004 9:40 pm
Kontakt:

[SWIERZBOWIEC] objawy i leczenie

Post autor: pomarańczowy jelcz »

Lepiej idz do weta!
['] Kubuś ['] Groszek ['] Gucio ['] Pan Przytulak
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

[SWIERZBOWIEC] objawy i leczenie

Post autor: krwiopij »

30, jesli trafisz do taniego weta... u nas 24 biora za sama wizyte... :(

bez pomocy weterynarza nie dasz rady, n50... tylko on bedzie mogl poprawnie zdiagnozowac dolegliwosc twojego malucha i podac odpowiednie lekarstwa... radze sie spieszyc, bo im wczesniej rozpocznie sie leczenie, tym bedzie latwiej...
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
n50
Posty: 6
Rejestracja: ndz lis 07, 2004 2:36 pm

[SWIERZBOWIEC] objawy i leczenie

Post autor: n50 »

Dzięki za odpowiedzi, trochę się obawiam weterynarzy bo z błahostki robią rzecz nieuleczalną a mimo to próbują leczyć nie za grosze. ja im po prostu nie wierzę, Beeata rzaden fachowiec nie ocenił czy to świerzb a słyszałam że po tej maści przechodziło w podobnych przypadkach-być może to grzybica. Moja szczurka się nie drapie, a skórę pod futerkiem ma w idealnym stanie.
Zablokowany

Wróć do „Skóra i sierść”