[UKLAD ODDECHOWY] charczenie i kichanie

Archiwum na ważne stare tematy

Moderator: Junior Moderator

Layla
Posty: 1052
Rejestracja: pt sty 20, 2006 2:57 pm
Lokalizacja: Gdańsk

[UKLAD ODDECHOWY] charczenie i kichanie

Post autor: Layla »

U którego weta byłaś kasiu? Mam nadzieję, że z Bazylką będzie dobrze :)
Obrazek
kasia...123
Posty: 294
Rejestracja: pt mar 03, 2006 12:03 pm

[UKLAD ODDECHOWY] charczenie i kichanie

Post autor: kasia...123 »

chodze do weterynarza kolo placu komorowskiego...kurde nigdy nie wiem jaka to ulica i jak ma na nazwisko weterynarz...wiem że Marcin ma na imię :)
Mieszkamy na tej samej ulicy...w sumie to na przeciwko siebie.
klik <--- galeria moich uszatych
Awatar użytkownika
Lulu
Posty: 4466
Rejestracja: sob wrz 04, 2004 1:21 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

[UKLAD ODDECHOWY] charczenie i kichanie

Post autor: Lulu »

Kasiu, ja bym radzila jeszcze na wszelki wypadek zrobic rtg...
sama mialam okazje sie przekonac, ze sam osluch niewiele daje (a u nas osluchiwala tak chwalona na forum Wojtys) i ciesze sie, ze pomimo jej zapewnien zdecydowalam sie na rtg no i wtedy wyszlo: zapalenie pluc.
dlatego ja jestem za tym by dmuchac na zimne i zawsze jak sa problemy z oddychaniem zajrzec w plucka, nie tylko osluchac... a wiadomo, gdyby mialo to byc cos powaznego (odpukac, tfu, tfu) to zawsze sa wieksze szanse na wyleczenie jezeli wczesnie sie wykryje.

zycze zdrowia dla szczury :thumbleft:

EDIT:
no i oczywiscie Scanomune warto jej teraz podawac jako wspomagacz w leczeniu...
kasia...123
Posty: 294
Rejestracja: pt mar 03, 2006 12:03 pm

[UKLAD ODDECHOWY] charczenie i kichanie

Post autor: kasia...123 »

Lulu więc mam pytania zwiazane z tym co napisałaś.

O rtg mam spytać weterynarza czy mógłby zrobić?
On to robi od reki czy jak co?
Ile tak mniej więcek kosztuje to badanie?

Scanomune kupuje się na recepte?
Jak dawkować mojej szczurzycy to?
Wyczytałam gdzieś że dla zdrowych szczurów małych 1/4 kapsułki, a 1/2 dla dorosłego, ale nie jestem pewna czy to dobre informacje.

----------
jak teraz wzięłam Bazyle na ręce to już nie słychać tak tego oddechu. Rano było to slychać z daleka i bez przerwy...a teraz raz na jakiś czas jej się tak robi. Mam nadzieję że to ten zastrzuk pomógł. Szczurka jest troszkę dzisiaj ospała, ale pije i ma apetyt więc chyba o to nie musze się martwić.
klik <--- galeria moich uszatych
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

[UKLAD ODDECHOWY] charczenie i kichanie

Post autor: ESTI »

[quote="kasia...123"]O rtg mam spytać weterynarza czy mógłby zrobić?
On to robi od reki czy jak co?
Ile tak mniej więcek kosztuje to badanie? [/quote]
Jesli bedziesz chciala zrobic, to nie maja prawa Ci odmowic.
Przewaznie robia to od reki, w zaleznosci od kliniki.
w Warszawie kosztuje od 30 do 50 zl, ale najlepiej zadzown i sie dowiedz ile u Ciebie.
[quote="kasia...123"]Scanomune kupuje się na recepte?
Jak dawkować mojej szczurzycy to?
Wyczytałam gdzieś że dla zdrowych szczurów małych 1/4 kapsułki, a 1/2 dla dorosłego, ale nie jestem pewna czy to dobre informacje. [/quote]
Nie, scanomune nie kupuje sie na recepte, ale nie zawsze maja na miejscu, najlepiej zadzwonic i sie dowiedziec.
Dawaj jej przynajmniej pol kapsulki dziennie, a najlepiej zeby dostawala cala.
Obrazek
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

[UKLAD ODDECHOWY] charczenie i kichanie

Post autor: merch »

Osobiście uważam, ze nie ma sensu robić rtg w każdym wypadku objawów choroby ukladu oddechowego , natomiast zgadzam się z Lulu ,ze czase mosłuchiwanie moze nie ujawnić zmain w płucach. Osobiści uzalezniam to od stanu ogólnego szczura , jesli stan ogólny jest dobry i widać ,ze zastosowane leczenie pomaga ( zazwyczaj antybiotyk ) uwazam ,że mozna sobie odpuscić rtg, jeśli stan ogólny się pogarsza mimo leczenia a osłuchiwanie nie wyjasnia pogorszenia , wtedy uważam ,że rtg jest jak najbardziej celowe.Moze wyjaśnić zarówno stopień zaawansowani jak i rodzaj zamin w płucach czy sercu. Samo badanie jest jednak bardzo stresujące dla większości moich szczurków i uwazam ,ze powinno byc wykonywane wtedy , kiedy wydaje się ,ze może zmienić diagnozę a co za tym idzie leczenie.
Obrazek
*NiuniuśMysiaMałyniaMyszulAllegroKichanioSzarikSzymaGuciaKropkai7rodzRudiPankracy, BrysiaCzapkaCelaCzesiaZdzisiuCezarCzaruśEdiCzejenFeluśZeniaUbocikGryzajkaMała KapturkaOfelkaJajcusWulfikmaluszkiHieronimHefryśmałyeFekDarEstiNosioOliFaramuszkaDafiDorota
kasia...123
Posty: 294
Rejestracja: pt mar 03, 2006 12:03 pm

[UKLAD ODDECHOWY] charczenie i kichanie

Post autor: kasia...123 »

Scanomune - byłam dzisiaj w 4 aptekach i nigdzie tego nie mieli...w dwuch nigdy nie słyszeli a w jednej babka na mnie się wydarła :/ no cóż ale poszukam jeszcze w końcu musi gdzieś być a aptek to tutaj nie brakuje.
klik <--- galeria moich uszatych
Anita
Posty: 937
Rejestracja: ndz paź 17, 2004 2:43 pm
Lokalizacja: Warszawa Radość

[UKLAD ODDECHOWY] charczenie i kichanie

Post autor: Anita »

Scanomune kupuje się u weterynarza ;)
kasia...123
Posty: 294
Rejestracja: pt mar 03, 2006 12:03 pm

[UKLAD ODDECHOWY] charczenie i kichanie

Post autor: kasia...123 »

hahaha :haha: jak widać człowiek uczy się całe życie...no cóż trudno w takim razie gdy pójdę do weterynarza na kolejną wizytę (w poniedziałek) to kupie, a ktos może mi powiedziec ile mniej więcej kosztuje Scanomune?
klik <--- galeria moich uszatych
Awatar użytkownika
Azi
Posty: 1065
Rejestracja: czw wrz 11, 2003 6:49 pm

[UKLAD ODDECHOWY] charczenie i kichanie

Post autor: Azi »

Shurka
Posty: 414
Rejestracja: czw mar 02, 2006 6:07 pm
Kontakt:

[ODDYCHANIE] dziwne chrobotanie

Post autor: Shurka »

Od jakiegoś czasu słyszę, że Czarna przy oddychaniu wydaje dźwięk jakby chrumkanie świnki. Takie chrobotnięcie. Nie dzieje się tak za każdym razem. Kilka razy normalnie wciagnie powietrze, a kilka razy chrumknie. Nie zauwazyłam aby się to nasilało. Nie zauważyłam również, żeby miała na coś uczulenie.
W takim razie czego wynikiem może być takie chrumkanie? Zauważyłam również, że czasami dokonywała nieudanych prób wdrapania się lub wskoczenia gdzieś i po prostu spadała z powrotem. Może się gdzieś uderzyła? Jednak wydaje mi się, że gdyby tak właśnie się stało, tak chrumkałaby cały czas...
Proszę o odpowiedź.
szukałam tematów podobnych do założonego przeze mnie, jednak nie znalazłam, więc jeśli istnieje takowy, a ja po prostu przypadkowo pominęłam go, proszę o przekierowanie i zamknięcie tego. Z góry dziękuję i w razie czego przepraszam za zamieszanie ;)

Temat polaczony z istniejacym - wskazanym przez Kasie.
ESTI adm.
Ostatnio zmieniony pt cze 16, 2006 11:10 am przez Shurka, łącznie zmieniany 1 raz.
zapraszamy do naszej galeryji ;)

oraz na temat poświęcony nam
kasia...123
Posty: 294
Rejestracja: pt mar 03, 2006 12:03 pm

[UKLAD ODDECHOWY] charczenie i kichanie

Post autor: kasia...123 »

kliknij --> tu

to może być zapalenie płuc.
Czy szczurce wycieka z nosa i oczu porfiryna?

Idź lepiej ze szczurkiem jak najszybciej do weterynarza
klik <--- galeria moich uszatych
Shurka
Posty: 414
Rejestracja: czw mar 02, 2006 6:07 pm
Kontakt:

[UKLAD ODDECHOWY] charczenie i kichanie

Post autor: Shurka »

nie, nie wycieka porfiryna. Nie dzieje się nic, prócz stonowanego chrumkania.
zapraszamy do naszej galeryji ;)

oraz na temat poświęcony nam
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

[UKLAD ODDECHOWY] charczenie i kichanie

Post autor: ESTI »

Takie dzwieki moga byc pierwszymi oznakami zblizajacego sie zapalenia oskrzeli a pozniej pluc - moga, ale nie musza.
Moze to katar, albo alergia.

Proponuje udac sie do weta, w celu osluchania szczurka i sprawdzenia czy gorne drogi oddechowe sa czyste i oczywiscie pluca. Mozesz robic inhalacje (sol iwonicka i septosan lub tymianek), podawac cos na wzmocnienie (vibowit, scanomune) i wyeliminowac z ototczenia pylaca sciolke, lub innne rzeczy wskazujace na reakcje alergiczna.

Mam nadzieje, ze to nie poczatek choroby. Powidzenia.
Obrazek
Shurka
Posty: 414
Rejestracja: czw mar 02, 2006 6:07 pm
Kontakt:

[UKLAD ODDECHOWY] charczenie i kichanie

Post autor: Shurka »

z tego co tu czytam to forumowicze posiadają/-li szczurki z takim samym problemem jak moja Czarna, jednak mój ogonek tylko i wyłącznie chrumka i to nie tak często,od jakiegoś tygodnia. Nic poza tym. Jej stan nie pogarsza się! nie kicha, nie sączy jej się porfiryna... może to coś innego niż u forumowiczów? :?
zapraszamy do naszej galeryji ;)

oraz na temat poświęcony nam
ODPOWIEDZ

Wróć do „Archiwum Główne”