Black'owe dzieciaczki...

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
BlackRat
Posty: 2542
Rejestracja: pt maja 04, 2012 12:22 pm
Numer GG: 5750987
Lokalizacja: Ska

Re: Black'owe dzieciaczki...

Post autor: BlackRat »

A to nie iwciunia czy jakoś tak chciała moją Golduścinkę? Ta z Łukowa?
A ja ją mam! Ja ja ja! Moja i tylko moja jest! :P :P :P Możecie sobie pomarzyć ;D Moje dziecię autystyczne :D

alinak, pytasz o opaski zaciskowe do kabli? W każdym budowlanym i tam, gdzie kable możesz kupić, czasem nawet w "zwykłych" sklepach widuję. Ja kupiłam w Brico, bo tylko tam mieli czarne ;)
"And If You're Not Down With That, I've Got Two Words For You..."
Moje dzieciaczki: Kane, Kofi, Triple H i Goldust Obrazek nasz temacik

[*][/b]: MoDo,Łatka,Gacuś,Piwniczuś,Myszka,Złośniczka,Ogryzek,Wisienka,Achmedzik,Porzeczka,Dustie.
Awatar użytkownika
BlackRat
Posty: 2542
Rejestracja: pt maja 04, 2012 12:22 pm
Numer GG: 5750987
Lokalizacja: Ska

Re: Black'owe dzieciaczki...

Post autor: BlackRat »

O takie cuś to jest Obrazek
"And If You're Not Down With That, I've Got Two Words For You..."
Moje dzieciaczki: Kane, Kofi, Triple H i Goldust Obrazek nasz temacik

[*][/b]: MoDo,Łatka,Gacuś,Piwniczuś,Myszka,Złośniczka,Ogryzek,Wisienka,Achmedzik,Porzeczka,Dustie.
alinak
Posty: 524
Rejestracja: śr kwie 25, 2012 8:38 pm

Re: Black'owe dzieciaczki...

Post autor: alinak »

Oo dziekuje bardzo :D jutro sie przejde do Brico po rozpoczeciu i zakupie :)
a no ja chcialam Guldust czekalam az podrosnie, ale Maja u mnie wyladowala (inaczej poszlaby na weza) i wzielam ja a z tej slicznosci musialam zrezygnowac :P
Awatar użytkownika
szalooonaxD
Posty: 136
Rejestracja: czw maja 03, 2012 10:24 pm
Lokalizacja: Busko-Zdrój

Re: Black'owe dzieciaczki...

Post autor: szalooonaxD »

Tak ta dziewczyna z Łukowa też ją chciała ale wtedy kłopot z transportem był :P A co do opasek to dobrze wiedzieć bo też zamieniam na koszyczki, trzeba trochę im przemeblować klatkę. Na razie mam 3 półeczki z pręcików tak jak było od nowości, ale je wyciągnę i założę koszyczki bo wygodniejsze :D No i wreszcie muszę im założyć osobny wątek bo już się zbieram i zbieram i zebrać się nie mogę....
Obrazek
Freddie Bandyta

"Istoty ludzkie to jedyny gatunek zwierząt, których szczerze się obawiam."
"Zwierzę jest nam bliższe niźli anioł, choć bardziej niepojęte."
Awatar użytkownika
BlackRat
Posty: 2542
Rejestracja: pt maja 04, 2012 12:22 pm
Numer GG: 5750987
Lokalizacja: Ska

Re: Black'owe dzieciaczki...

Post autor: BlackRat »

No właśnie, właśnie! A ja czekam i czekam na wątek "naszej rodzinki" :P
"And If You're Not Down With That, I've Got Two Words For You..."
Moje dzieciaczki: Kane, Kofi, Triple H i Goldust Obrazek nasz temacik

[*][/b]: MoDo,Łatka,Gacuś,Piwniczuś,Myszka,Złośniczka,Ogryzek,Wisienka,Achmedzik,Porzeczka,Dustie.
Awatar użytkownika
Bratka.a10
Posty: 762
Rejestracja: sob paź 22, 2011 9:53 pm
Lokalizacja: Szprotawa
Kontakt:

Re: Black'owe dzieciaczki...

Post autor: Bratka.a10 »

Łoo matko jak ja dawno tutaj u Ciebie nie gościłam ::)
Śliczne masz te szczuraski! Pokochałam je! :D :D
Wymiziaj, wyczochraj, wycałuj ::)
Obrazek
Awatar użytkownika
BlackRat
Posty: 2542
Rejestracja: pt maja 04, 2012 12:22 pm
Numer GG: 5750987
Lokalizacja: Ska

Re: Black'owe dzieciaczki...

Post autor: BlackRat »

No i mamy mały problem z suplementem :/ Kane nie chce go w niczym jeść. Kapsułki są bardzo duże, wypełnione po brzegi, a ona dostaje (czy też właściwie ma dostawać) pół takiej na dzień, a w niczym w czym do tej pory dawałam zwierzakom leki nie chce jeść. Spróbowałam tego i jest obrzydliwie gorzkie,po prostu wstrętne. Polecono mi spróbować w serku waniliowym lub w syropie truskawkowym - w tym drugim rozrobiłam, ale i tak było wstrętne i Kane'usia nie chciała, polizała tylko i tyle :( Zresztą nawet jakby jadła, to przecież dzień w dzień taka dawka cukru (a dużo musiałam tego syropu nalać, żeby choć trochę "zabić" smak suplementu) to masakra :( Zupełnie nie mam pomysłu co jeszcze można spróbować, zwłaszcza że proszku naprawdę dużo i w małej ilości żarełka się nie mieści. A przecież muszę jej to w końcu zacząć podawać :(
"And If You're Not Down With That, I've Got Two Words For You..."
Moje dzieciaczki: Kane, Kofi, Triple H i Goldust Obrazek nasz temacik

[*][/b]: MoDo,Łatka,Gacuś,Piwniczuś,Myszka,Złośniczka,Ogryzek,Wisienka,Achmedzik,Porzeczka,Dustie.
Awatar użytkownika
szalooonaxD
Posty: 136
Rejestracja: czw maja 03, 2012 10:24 pm
Lokalizacja: Busko-Zdrój

Re: Black'owe dzieciaczki...

Post autor: szalooonaxD »

A jakbyś np do gerberka owocowego lub warzywnego dosypała po troszku dawki, nie całą połówkę? Bo raz dziennie ma dostawać te pół kapsułki tak? Może posyp na fragment owocka np arbuza, na sam czubek żeby akurat to ugryzła. A próbowałaś np ten syrop przez strzykawkę? Moja Kremówka jak zachorowała, musiała mieć podawany syrop, ale za nic nie chciała go pić.... Wet zalecił mi podawanie go przez strzykawkę po unieruchomieniu szczurka za kark. Wtedy piła bez problemu, mimo że syrop też był gorzkawy.... Ale dawałam czasem jedną dawkę nawet kilka podejść w ciągu godziny. Umęczyłam się ale poskutkowało. Miałam troche wyrzuty sumienia, że tak na siłę, ale zdrowie szczurka ważniejsze. Spróbuj, może u ciebie tez poskutkuje. Trzymam kciuki :-*
Obrazek
Freddie Bandyta

"Istoty ludzkie to jedyny gatunek zwierząt, których szczerze się obawiam."
"Zwierzę jest nam bliższe niźli anioł, choć bardziej niepojęte."
Awatar użytkownika
szalooonaxD
Posty: 136
Rejestracja: czw maja 03, 2012 10:24 pm
Lokalizacja: Busko-Zdrój

Re: Black'owe dzieciaczki...

Post autor: szalooonaxD »

OO właśnie, a próbowałaś rozcieńczyć lekarstwo w odrobinie wody i dodać trochę soli? Zneutralizuje to gorzki smak. Moje ogonki lubią lizać solne bloczki, które czasem dostają, więc Kane'usia też może się połasi :) Jak podajesz lek np w jedzonku to możesz ubrudzić jej łapki to wtedy będzie zmuszona je wylizać, i wtedy chociaż troszkę leku jej się dostanie :D
Obrazek
Freddie Bandyta

"Istoty ludzkie to jedyny gatunek zwierząt, których szczerze się obawiam."
"Zwierzę jest nam bliższe niźli anioł, choć bardziej niepojęte."
Awatar użytkownika
szalooonaxD
Posty: 136
Rejestracja: czw maja 03, 2012 10:24 pm
Lokalizacja: Busko-Zdrój

Re: Black'owe dzieciaczki...

Post autor: szalooonaxD »

Pogrzebałam trochę u wujka Google i znalazłam stronkę, która być może ci się przyda (mam przynajmniej taką nadzieję :D)
http://www.ogonek.waw.pl/weterynaria-w- ... stnie.html
Obrazek
Freddie Bandyta

"Istoty ludzkie to jedyny gatunek zwierząt, których szczerze się obawiam."
"Zwierzę jest nam bliższe niźli anioł, choć bardziej niepojęte."
Awatar użytkownika
BlackRat
Posty: 2542
Rejestracja: pt maja 04, 2012 12:22 pm
Numer GG: 5750987
Lokalizacja: Ska

Re: Black'owe dzieciaczki...

Post autor: BlackRat »

Dzięki za porady, ale: tego jest ogrom. Takie tricki stosowałam ze zwykłymi lekami, których dużo nie jest. To ja bym musiała pół lub nawet całą strzykawkę dla dzieci wypełnić syropem z suplementem, żeby choć odrobinę zabić smak. Soli szczurkom absolutnie nie wolno, więc to zupełnie odpada. Nad dzieleniem na kilka części się zastanawiam, choć wolę nie, bo jednak jak coś powinno być raz dziennie to raz dziennie. No i nawet gdybym podzieliła, to zostaje kwestia tego z czym to dać by nie było szkodliwe, bo jednak będzie to musiała jeść co dzień do końca życia, więc wszelkie słodzone i doprawiane rzeczy odpadają :/
Dzięki za stronę, poczytam może coś się przyda :)
"And If You're Not Down With That, I've Got Two Words For You..."
Moje dzieciaczki: Kane, Kofi, Triple H i Goldust Obrazek nasz temacik

[*][/b]: MoDo,Łatka,Gacuś,Piwniczuś,Myszka,Złośniczka,Ogryzek,Wisienka,Achmedzik,Porzeczka,Dustie.
Awatar użytkownika
szalooonaxD
Posty: 136
Rejestracja: czw maja 03, 2012 10:24 pm
Lokalizacja: Busko-Zdrój

Re: Black'owe dzieciaczki...

Post autor: szalooonaxD »

Kurcze to już nie wiem.... Ja też się nie znam za dobrze, tak powiedziałam, jak mi się wydawało, że może zadziałać. To w sumie ze strony chyba niewiele pozostaje, nie wiem bo nie czytałam całej do końca... Ale rzeczywiście ciężka sprawa, jeszcze dałoby radę, gdyby to była chwilowa terapia.... No cóż, pozostaje mi trzymać kciuki :)
Obrazek
Freddie Bandyta

"Istoty ludzkie to jedyny gatunek zwierząt, których szczerze się obawiam."
"Zwierzę jest nam bliższe niźli anioł, choć bardziej niepojęte."
Awatar użytkownika
akzi
Posty: 3941
Rejestracja: pn sty 11, 2010 12:22 pm
Lokalizacja: W W A

Re: Black'owe dzieciaczki...

Post autor: akzi »

black, przypomina mi się jak latałam za tutsi z lekami, a może w tym a może w tym, tak schodził mi lek a ona nic nie chciała zjeść

ja dawałam z dżemem, z pasztetem, z kaszką Sinlac, z czekoladą, z cherbatą ze wszytskim co mozliwe, czasem niestety i z chipsem ale nie miałam wyjścia 3 razy dziennie lek to tragedia,

myślę że jak dasz troszkę soli nic nie będzie, oby mała jadła co nie ?

ale ci współczuje to jest strasznie męczące
Obrazek

Za TM : Marysia Tutuś Kleo Gucio
Mała Mi uciekła ... :( Melina ma się dobrze w nowym domku
saszenka
Posty: 2138
Rejestracja: ndz cze 10, 2012 10:59 am
Lokalizacja: Łódź

Re: Black'owe dzieciaczki...

Post autor: saszenka »

Kiepsko :( współczuję bardzo, i Tobie i przede wszystkim maluchowi!

A może po prostu dopyszcznie jakoś hmmm siłowo? strzykawką z rozpuszczonym paskudztwem? no nie wiem, ale taka "końska" dawka na raz a potem coś smacznego w nagrodę...

trzymamy kciuki i ogony oraz nieustająco mizianko!!!
saszenka
Stado: Turkuć, Podjadek, Pafnucy, Milord, Gimel

Na tymczasie: cała wataha
Awatar użytkownika
BlackRat
Posty: 2542
Rejestracja: pt maja 04, 2012 12:22 pm
Numer GG: 5750987
Lokalizacja: Ska

Re: Black'owe dzieciaczki...

Post autor: BlackRat »

Tego jest łyżeczka do herbaty :/ I na serio jest przeobrzydliwe - wiecie jakie syropy są słodkie - ja rozrobiłam to w dwóch łyżkach stołowych syropu bez wody, żeby było słodsze i bardziej suplement znieczuliło ale dupa. Jak spróbowałam to szklanką soku nie mogłam zabić tej goryczy w paszczy :/
Myślę cały czas co tu jeszcze, ale nie mam pomysłu, a naprawdę nie chcę jej doprowadzić do gorszego stanu niż jest przez podawanie z tym innych świństw (jak np.serek waniliowy czy ten syrop choćby, choć to nie dział więc wymieniać nie powinnam).
Spróbuję jeszcze z papką brokułową jak mi Ajlii poleciła albo żółtkiem, chociaż żółtko co dzień to też nie bardzo...ehhh... :/
Ale i tak dzięki Wam za rady :-*
"And If You're Not Down With That, I've Got Two Words For You..."
Moje dzieciaczki: Kane, Kofi, Triple H i Goldust Obrazek nasz temacik

[*][/b]: MoDo,Łatka,Gacuś,Piwniczuś,Myszka,Złośniczka,Ogryzek,Wisienka,Achmedzik,Porzeczka,Dustie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”