Wiewióra z ogonami

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
wiewi
Posty: 909
Rejestracja: pn wrz 10, 2012 12:39 am
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Wiewióra z ogonami

Post autor: wiewi »

No ja też będę się teraz bała i na pewno będę długo obserwowała. Zwiodło mnie trochę pierwsze łączenie, chociaż byłam przygotowana na to, że to będzie trudniejsze.
Zmyliło mnie ich zachowanie w czasie łączenia i przed. Przed to, że nie wyglądały na zestresowane, wychodziły z klatki, miziały się, przysypiały na kolanach i pulsowały oczami. Jadły z ręki. No pełen luz.
Do tego podobno wcześniej były w stadzie z dwoma młodymi szczurami.
No i podczas łączenia Labiś wpierw tylko zrobił rundkę i obwąchał towarzystwo a potem siedział w kącie i obserwował a czarny latał i iskał wszystkich pokolei. I nagle to. Dziabnął od góry w grzbiet, nie rzucił się do gardła. Po prostu strasznie pechowo trafił :(
Będę to wszystko analizowała jeszcze pewnie bardzo długo na wszystkie strony, cały czas przypominam sobie ich zachowanie i próbuję wyłapać jakieś detale które wtedy na żywo mi mogły umknąć a mogły być znaczące.
Wiem na pewno, że będę się bała łączyć maluchy ze starszakami, a już szczególnie w takim akurat wieku, czyli pół roku - burza hormonalna.
Edek,Maniek,Dean,Beam,Dełko
Obrazek
wątek
bazarek
za TM: Sammy[*]
Awatar użytkownika
wiewi
Posty: 909
Rejestracja: pn wrz 10, 2012 12:39 am
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Wiewióra z ogonami

Post autor: wiewi »

A jeszcze, tak się cały czas zastanawiam właśnie nad kastracją tego półrocznego samca. Bo niby jakoś agresywny nie był, to był jeden dziab, podobno - zdarza się stosunkowo często. Ale on oprócz tego ma tłustawe futerko (chociaż nie zauważyłam samczego łupieżu - pomarańczowej skóry) no i śmierdzi ;) Jego starszy kolega ma normalny szczurzy zapach, a ten nooo daje czadu.
Teraz sobie przypomniałam, że przy łączeniu się początkowo śmialiśmy, bo po chwili od wsadzenia ich razem rozniosła się siiilna woń. Aż nas to zdziwiło, w ciągu kilkunastu sekund w pokoju capiło jak nie wiem.
Edek,Maniek,Dean,Beam,Dełko
Obrazek
wątek
bazarek
za TM: Sammy[*]
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Wiewióra z ogonami

Post autor: smeg »

Rzeczywiście, to oznaka nadmiaru testosteronu i ja bym w takim przypadku wykastrowała ogona. Jeśli ma 6 miesięcy, to pewnie dojrzewanie dopiero się zaczyna i jeszcze może pokazać rogi także w stosunku do człowieka. Po kastracji przynajmniej przyszły właściciel będzie mógł być trochę spokojniejszy o łączenie ;)
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Awatar użytkownika
wiewi
Posty: 909
Rejestracja: pn wrz 10, 2012 12:39 am
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Wiewióra z ogonami

Post autor: wiewi »

Tak też właśnie myślałam :) Możesz mi doradzić gdzie u nas najlepiej pójść? Do Gdyni?
Edek,Maniek,Dean,Beam,Dełko
Obrazek
wątek
bazarek
za TM: Sammy[*]
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Wiewióra z ogonami

Post autor: smeg »

Młode szczury można kastrować na iniekcyjnej narkozie - u dr Ani Bielskiej na Osowej za 80 zł, w lecznicy w Gdyni na Stryjskiej za 50 zł, u dra Kreffta w Gdyni chyba za 75 zł. Jeśli chcesz na wziewnej, polecam lecznicę Hajdo/Benkowski w Gdyni Chwarznie - koszt to ok. 150 zł. Wziewkę mają też w GKW w Gdyni na Kieleckiej i podobno w Gdańsku na Łąkowej, ale strasznie zdzierają kasę i pacjentów traktują trochę "hurtowo". Kasik z Alloszczura kastrowała samca w GKW i nie była zadowolona, możesz ją zapytać o szczegóły. Ja 2 szczury kastrowałam na Stryjskiej i 3 u dra Kreffta, wszystkie na iniekcyjnej, w tym jeden nie wybudził się z narkozy, po sekcji wyszły kłopoty z płucami. U pozostałych nie było żadnych problemów, no, może poza ropniami u dwóch szczurków w miejscu po jajkach, ale uporaliśmy się z nimi po jednokrotnym oczyszczeniu i antybiotyku. Teraz gdybym miała wybierać - na iniekcyjną dr Bielska, na wziewkę dr Benkowski ;)
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Awatar użytkownika
wiewi
Posty: 909
Rejestracja: pn wrz 10, 2012 12:39 am
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Wiewióra z ogonami

Post autor: wiewi »

Wow :D Dziękuję Ci bardzo bardzo za tak obszerne informacje :D
No według właścicielki on ma pół roku, czyli można spokojnie na iniekcyjnej mówisz? Na Osowie to nawet bliżej niż w Gdyni :)
Trzeba będzie jakiś bazarek chyba zrobić na sterylkę w takim razie :)
Edek,Maniek,Dean,Beam,Dełko
Obrazek
wątek
bazarek
za TM: Sammy[*]
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Wiewióra z ogonami

Post autor: smeg »

Jeśli nie jest otyły, nie chrumka i ogólnie jest zdrowy, to kastrowałabym na iniekcyjnej ;)
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Awatar użytkownika
wiewi
Posty: 909
Rejestracja: pn wrz 10, 2012 12:39 am
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Wiewióra z ogonami

Post autor: wiewi »

Raczej nie jest otyły (w przeciwieństwie do Wacika) nie chrumka, ale i tak najpierw go chyba obejrzą nie? Wtedy będę miała pewność :) Jeśli będą jakiekolwiek przeciwwskazania do iniekcji to zrobi się na wziewce :)
Edek,Maniek,Dean,Beam,Dełko
Obrazek
wątek
bazarek
za TM: Sammy[*]
spinka2430
Posty: 945
Rejestracja: czw sie 23, 2012 10:29 am
Numer GG: 10899066
Lokalizacja: Szczecin

Re: Wiewióra z ogonami

Post autor: spinka2430 »

Trzymam kciuki za czarnego jajka ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
wiewi
Posty: 909
Rejestracja: pn wrz 10, 2012 12:39 am
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Wiewióra z ogonami

Post autor: wiewi »

Maniek dzisiaj wpadł w szał iskania :D Gania za Deanem i Edkiem rzuca ich na glebę i iska :)
Zmieniłam żwirek na inny i Dean zaczął mi kichać lekko, szczególnie wtedy kiedy w nim kopie, a robi to z upodobaniem. Muszę znów zmienić na inny.
A teraz kilka zdjęć
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Edek,Maniek,Dean,Beam,Dełko
Obrazek
wątek
bazarek
za TM: Sammy[*]
Awatar użytkownika
Camellia
Posty: 346
Rejestracja: pn sie 13, 2012 1:54 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Wiewióra z ogonami

Post autor: Camellia »

Ale czarny szczuraso, weź go w nocy szukaj po pokoju :) Masz tam też łakotkowo-huszczakowe potwory, hehe ;D

Galeria moich chłopaczków Obrazek
Obrazek

Oraz ich wątek: klik!
Awatar użytkownika
ssylvusia
Posty: 983
Rejestracja: wt lis 14, 2006 10:02 am
Numer GG: 1989601
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wiewióra z ogonami

Post autor: ssylvusia »

O, moje ulubione Łakotki ;)

właśnie wiewi, musisz czarnuchowi strzelić jakiegoś neonowego irokeza, bo po ciemku go chyba nie widać ;D
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
gosja1
Posty: 1809
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 12:22 pm

Re: Wiewióra z ogonami

Post autor: gosja1 »

Czarny jak smoła! Zazdroszczę :P
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 00#p982390
-------------------------------------------------------------
Kubuś [*], Kacperek [*], Boguś[*], Marcelek[*]
Awatar użytkownika
wiewi
Posty: 909
Rejestracja: pn wrz 10, 2012 12:39 am
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Wiewióra z ogonami

Post autor: wiewi »

a żebyście wiedziały :) ja jeszcze do tego mam ciemnobrązową podłogę :) uszyję mu kubraczek na zimę, żarówiasto żółty sasasa 8) ]:>
Edek,Maniek,Dean,Beam,Dełko
Obrazek
wątek
bazarek
za TM: Sammy[*]
Awatar użytkownika
wiewi
Posty: 909
Rejestracja: pn wrz 10, 2012 12:39 am
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Wiewióra z ogonami

Post autor: wiewi »

Dean ma 3 białe elementy :)
serduszko na brzuszku :) (cały czas trzyma formę, nie "rozlazło" się w trakcie rośnięcia! jupi!)
troszkę skarpetki na przednich łapkach
iiii koniuszek ogonka :) Taką malutką białą kropeczkę na samym czubeczku :) :-*
Edek,Maniek,Dean,Beam,Dełko
Obrazek
wątek
bazarek
za TM: Sammy[*]
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”