Nie ma szczurków [*][*][*][*][*][*][*][*]

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Magamaga
Starszy Moderator na urlopie
Posty: 2996
Rejestracja: sob paź 06, 2007 7:22 am
Lokalizacja: Gdynia

Odp: Tuptuś i Milka

Post autor: Magamaga »

Jak widać nazwa tematu zmieniona (dziękuję modom).
Mileczka ma zastrzyki z enrofloksacyny. Miałam je jej robić sama, ale przeżyłam straszliwy horror, poryczałam się i w ogóle więcej nie chcę tego robić. Wydaje mi się, że malutka kicha rzadziej, ale niestety wciąz kicha...
Tuptuś mi się socjalizuje, przychodzi na mizianko, rozpłaszcza się, mruży oczka i strzela zębami gdy ją głaszczę.
Poza tym wykształciła się między panienkami konkurencja "siuśkowa" - nie mają bezpośredniej styczności ze sobą, ze względu na chorobę Mileczki, ale obie chodzą po mnie osikując mnie - i tak na zmianę. No i jeśli Milka puści kropelkę, to w tym miejscu Tuptek puści takiego siura, że aż mi z ręki ścieka.
Poza tym Tupti zrobiła sobie wc na moim biurku, jak tylko ją wezmę na nie, polata, polata, stanie koło głośnika, potupta i siuuuur... W tym samym miejscu.
Obrazek
Ze mną: kotka Luna i kocurek Borys

Za TM- Tuptuś [*] Fiona [*] Milejka [*] Batman [*] Mania [*] Lolek [*] Zefir [*] Bobek [*] Zawsze będę pamiętać....[/size]
Awatar użytkownika
Telimenka
Posty: 4993
Rejestracja: czw lut 01, 2007 2:37 pm
Lokalizacja: Poznań :)

Odp: Tuptuś i Milka

Post autor: Telimenka »

Moje Szczury to kupciają za monitrem  ::) i siurkaja a fe:P a pozniej sprzatac trzeba  hihi :D Ohydki kochane. Milka niech sie nie wyglupia!i zdrowieje. Mizianie dla Panienek  :-* :-* i caluski
W oczekiwaniu na dwa Nakotowe Bebetki :):) <3

[']..: Rudolf,Telimenka,Bazylek,Jogi,Kuha,Pupa,Ylah,Eliot,Capri,Ember,Ekler,Fizyk, Flos...
Awatar użytkownika
dimi
Posty: 136
Rejestracja: sob lis 03, 2007 12:16 pm
Lokalizacja: Bytom.

Odp: Tuptuś i Milka

Post autor: dimi »

no no, żeby tylko panna wyzdrowiała, trzymamy za to kciuki i końcówki ogonków.
--
Mówił, że to nie jego świat
Pragnął wrócić tam, gdzie się rodzi dusza
Gdzie zostawił tą najważniejszą rzecz
Wielką przyjaźń i miłość ponad śmierć
Awatar użytkownika
Magamaga
Starszy Moderator na urlopie
Posty: 2996
Rejestracja: sob paź 06, 2007 7:22 am
Lokalizacja: Gdynia

Odp: Tuptuś i Milka

Post autor: Magamaga »

Mileczka dostała dziś w klatce parę nowych rzeczy bo mnie denerwuje że ma tak pusto. Mała jest ruchliwa, biega po klatce, skacze po kratach i chyba zdrowieje :).
Niestety po dzisiejszym zastrzyku pojawil się strupek z żółtym środkiem, podejrzewam, że to może być martwica:(.
Milka dostała hamaczek z kaptura od bluzy i teraz w nim spędza większość czasu.

Obrazek
Obrazek
Ze mną: kotka Luna i kocurek Borys

Za TM- Tuptuś [*] Fiona [*] Milejka [*] Batman [*] Mania [*] Lolek [*] Zefir [*] Bobek [*] Zawsze będę pamiętać....[/size]
Awatar użytkownika
Telimenka
Posty: 4993
Rejestracja: czw lut 01, 2007 2:37 pm
Lokalizacja: Poznań :)

Odp: Tuptuś i Milka

Post autor: Telimenka »

ujuj jaki słodziak...ahhh martwica... ::) ::) ::) skad ja to znam..mozna kupic lek pzyspieszajacy gojenie sie martwicy i lagodzacy swedzenie bo to swedzi szczurasa  :). Lek sie jakos na ch..kurcze..nie pamietam.o CHITOPAN  ;) sie to nazywa.kosztuje ok 16 zł
W oczekiwaniu na dwa Nakotowe Bebetki :):) <3

[']..: Rudolf,Telimenka,Bazylek,Jogi,Kuha,Pupa,Ylah,Eliot,Capri,Ember,Ekler,Fizyk, Flos...
Awatar użytkownika
Magamaga
Starszy Moderator na urlopie
Posty: 2996
Rejestracja: sob paź 06, 2007 7:22 am
Lokalizacja: Gdynia

Odp: Tuptuś i Milka

Post autor: Magamaga »

Jesteśmy już po kolejnym zastrzyku. Jest duża poprawa, ale niestety podejrzenie martwicy się potwierdziło  :(. Wetka zasmarowała Mili ten strupek takim aluminiowym spreyem, którym zabezpiecza się rany pooperacyjne, żeby mała się nie podrapała. Na razie powiedziała, żeby nie smarować niczym, bo to spowoduje zainteresowanie strupem i czochranko.  Za jakiś czas będzie można użyć jakiejś maści gojącej.

Moje obie panienki mają tak różne charaktery, że aż mnie to śmieszy - Ogień i Woda... Tutpusia jest stateczna, leniwa, spokojna, żarłoczna, humorzasta, płochliwa i nieufna. Milka to żywe srebro, mały złodziejaszek, psotnik. Ale obie lubią mizianko:).
W ramach eksperymentu dałam pannom kuskus (bez soli oczywiście), bo wyczytalam na forum, że mżna. Jak zwykle Tupti zaraz wszystko wszamała a Milka pociapała trochę i dalej...kraśc mi rzeczy z biurka i je gryźć....
Obrazek
Ze mną: kotka Luna i kocurek Borys

Za TM- Tuptuś [*] Fiona [*] Milejka [*] Batman [*] Mania [*] Lolek [*] Zefir [*] Bobek [*] Zawsze będę pamiętać....[/size]
odmienna
Posty: 3065
Rejestracja: pt gru 15, 2006 4:45 pm
Lokalizacja: kraków

Odp: Tuptuś i Milka

Post autor: odmienna »

imię - "trafiony- zatopiony" Milka jest słodka jak milka  ;D (luudze! jak ja lubię czekoladę  ::) )
szybkiego ozdrowienia!
Obrazek
Nina
Posty: 6027
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 9:30 pm
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Odp: Tuptuś i Milka

Post autor: Nina »

Ślicznotki :) Dobrze, że są już dwie ;)
Zdrówka życze chorutce  :)
Wymiziaj je ode mnie skoro obie lubią pieszczoty  ;D
Ze mną: LeeLee + Lily
W pamięci 35 indywidualistów: H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F + Grażyna, Kluska, Mia, Trufla, Zambia, Mała Mi, Weszka i Pcheła
Tupot Małych Stóp
Awatar użytkownika
Magamaga
Starszy Moderator na urlopie
Posty: 2996
Rejestracja: sob paź 06, 2007 7:22 am
Lokalizacja: Gdynia

Odp: Tuptuś i Milka

Post autor: Magamaga »

Wczoraj stwierdziliśmy, że skoro Milka już zdrowieje to je połączymy. Urządziliśmy klatkę (zdjęcie w odpowiednim temacie) i zapoznaliśmy dziewuchy. Wszystko przebiegło ok, na razie są na etapie szorstkiej przyjaźni, dostały dziś rano pierwszą wspólną miskę i było zadziwiająco dobrze. Niestety domek dla kota nie przeżyłby nocy, gdybyśmy go nie wyjęli. Jest podziurawiony przez ich ząbki jak ser szwajcarski, chyba jednak pozostaniemy przy doniczce.
Obrazek
Ze mną: kotka Luna i kocurek Borys

Za TM- Tuptuś [*] Fiona [*] Milejka [*] Batman [*] Mania [*] Lolek [*] Zefir [*] Bobek [*] Zawsze będę pamiętać....[/size]
Awatar użytkownika
Telimenka
Posty: 4993
Rejestracja: czw lut 01, 2007 2:37 pm
Lokalizacja: Poznań :)

Odp: Tuptuś i Milka

Post autor: Telimenka »

to dobrze ze z mala juz lepiej :D. hehe szorstka przyjazn szybko zmieni sie w szalona milosc ;* wyczochraj Ogonki od cioci Telimenki hihi  ::) ::) nie noo.. w kazdym razie mizianie.. cos mi sie z mozgiem gąbczy. Sliczne Pannice  :D
W oczekiwaniu na dwa Nakotowe Bebetki :):) <3

[']..: Rudolf,Telimenka,Bazylek,Jogi,Kuha,Pupa,Ylah,Eliot,Capri,Ember,Ekler,Fizyk, Flos...
Awatar użytkownika
Magamaga
Starszy Moderator na urlopie
Posty: 2996
Rejestracja: sob paź 06, 2007 7:22 am
Lokalizacja: Gdynia

Odp: Tuptuś i Milka

Post autor: Magamaga »

Pannice się nawet ze sobą całkiem nieźle czują. Przemeblowują klatkę w nocy aż trzeba ją wystawiać do korytarza żeby móc spać. Dziś ich łupem padła drabinka z bambusów - sznurek został przegryziony w 2 miejscach :(. Chyba musimy ją zrobić na druciku.
2 fotki: wspólne spanko, i poranny gerberek (po ich "własnoręcznym"przemeblowaniu w klatce :( ).
Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony sob lis 10, 2007 1:35 pm przez Magamaga, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Ze mną: kotka Luna i kocurek Borys

Za TM- Tuptuś [*] Fiona [*] Milejka [*] Batman [*] Mania [*] Lolek [*] Zefir [*] Bobek [*] Zawsze będę pamiętać....[/size]
Awatar użytkownika
Magamaga
Starszy Moderator na urlopie
Posty: 2996
Rejestracja: sob paź 06, 2007 7:22 am
Lokalizacja: Gdynia

Odp: Tuptuś i Milka

Post autor: Magamaga »

Łączenie przebiegło w 100% bezprobelmowo - panny nawet nie za bardzo się "kuksały". Teraz żyć bez siebie nie mogą, śpią razem, nie kłocą się o żarełko i w ogóle jest harmonia :).
Ja mam GMR - marzy mi się dumbiaczek :( ale wiem, że narzeczony wyrzuciłby mnie z chałupy.
Hamaczek z poprzedniego postu jest w praniu zasikały go paskudy i trochę podziurkowały, ale nie na tyle, żeby nie dało się z niego korzystać. Tupti często gryzie pręty klatki, mimo iż przynajmniej 2 razy dziennie na ok. godzinkę - dwie biorę ja na kanapę. Ze względu na przemyślane konstrukcje mogą biegać po: kanapie, taborecie, ławie, fotelu i małej szafce - sporo miejsca, a małe i tak uwielbiają najbardziej wleźć pod narzutę. Na podłogę ich nie puszczam, bo Milka ma dziwne uwielbienie do kabli a  Tuptuś jest nieufna i nie bardzo przychodzi do człowieka. Dziś wieczorem, albo jutro wrzucę nowe fotki.
Aha, uzdatniliśmy klatkę dziewczyny mają swój konar ze śliwy, i czekamy na norkę i tunel od Justki :).
Niestety Tuptunia nie mieści się w żadnej chałupce, muszę kupić jakąś większą doniczkę, bo ani chomikowy domek, ani wiadereczko po serku nie jest na tyle duże, aby się zmieściła.
Obrazek
Ze mną: kotka Luna i kocurek Borys

Za TM- Tuptuś [*] Fiona [*] Milejka [*] Batman [*] Mania [*] Lolek [*] Zefir [*] Bobek [*] Zawsze będę pamiętać....[/size]
Awatar użytkownika
Telimenka
Posty: 4993
Rejestracja: czw lut 01, 2007 2:37 pm
Lokalizacja: Poznań :)

Odp: Tuptuś i Milka

Post autor: Telimenka »

hihi moje hamaki sa na raz i do kosza :D . Bo sa zasikane oblepione zarełkiem..i w ogole fe..  :-\
hehe sliczne Panny.. moje domkow nie znosza..wola hamaczki,caluski i mizianie dla Panienek..dobrze ze laczenie bezproblemowo przebieglo i ze sie pokochaly..podejrzewam ze klotnie jeszcze beda toc to Baby w koncu ;D
W oczekiwaniu na dwa Nakotowe Bebetki :):) <3

[']..: Rudolf,Telimenka,Bazylek,Jogi,Kuha,Pupa,Ylah,Eliot,Capri,Ember,Ekler,Fizyk, Flos...
Awatar użytkownika
Magamaga
Starszy Moderator na urlopie
Posty: 2996
Rejestracja: sob paź 06, 2007 7:22 am
Lokalizacja: Gdynia

Odp: Tuptuś i Milka

Post autor: Magamaga »

Obrazek
Dowód na dobre i szybkie łączenie :).
Obrazek
Ze mną: kotka Luna i kocurek Borys

Za TM- Tuptuś [*] Fiona [*] Milejka [*] Batman [*] Mania [*] Lolek [*] Zefir [*] Bobek [*] Zawsze będę pamiętać....[/size]
Awatar użytkownika
Pamelka666
Posty: 255
Rejestracja: ndz cze 17, 2007 12:44 pm
Lokalizacja: Kobyłka
Kontakt:

Odp: Tuptuś i Milka

Post autor: Pamelka666 »

Cudowne szczurzynki :) i nie martw się też mam DMR i nic nie moge zrobić...
U mnie: Mafia, Cappuccino, oraz Blues ;) Oraz tymczasowo: Kler i Tiru :)
(*)Chilli, maleństwo, które zbyt wcześnie odeszło na drugą stronę...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”