Nie ma szczurków [*][*][*][*][*][*][*][*]

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Magamaga
Starszy Moderator na urlopie
Posty: 2996
Rejestracja: sob paź 06, 2007 7:22 am
Lokalizacja: Gdynia

Nie ma szczurków [*][*][*][*][*][*][*][*]

Post autor: Magamaga »

Moja Tuptuś jest ślicznym i grzecznym szczurkiem, ale dziś niestety mnie udziabała. Jej zachowanie mnie martwi, bo wzięłam ją z zoologika i boję się, że może by w ciąży - jest doś tłuściutka, ale nie bardzo wiem, czy na tak właśnie wygląda samiczka w ciąży.
Od początku. Była u mnie kumpela - tuż przed jej przyjściem bawiłam się z małą i nic się nie działo, jak zwykle pogryzała lekko i lizała mój palec. Gdy koleżanka wyszła włożyłam palucha w kratkę klatki a moja Tuptuś mnie ugryzła - i to mocno i dośc głęboko.  Gdy kolezanka była u mnie, faktycznie Ogon biegał jak szalony, skakał, gryzł pręty od klatki (co dotychczas mu sę nie zdarzyło), ale że mam ją dośc krótko i jesteśmy dopiero na etapie oswajania myślałam, że po prostu jest w "zabawowym" nastroju. Mała od wczoraj wywala ściółkę z kuwety, przestawia domek itp. Teraz próbowałam jak będzie się zachowywa ze sznurkiem od bluzy - też łapie go bardzo mocno i ciągnie z całych sił. Z palcem boję się próbowac...
Jak myslicie, to ciąza, ruja, czy skutek wizyty nieznajomej osoby? Martwię się bardzo, bo na razie nie mam warunków żeby trzyma więcej niż 1 szczurka a moi znajomi generalnie krzywią się, gdy tylko usłyszą, że mam jako zwierzątko domowe Ogona.
Czy ewentualnie, gdyby się okazało, że to ciąża któreś z was pomogło by mi z małymi?  ???
Tuptuś jest rudym husky z czerwonymi oczkami - jest śliczna, więc ewentualne dzieciaki też pewnie będą ładniutkie.
Wiem, jak traktujecie tu osoby, które kupują ciężarne samiczki, ale może moim usprawiedliwiehniem będzie niewiedza - na wasze forum trafiłam troszkę za późno...  :(

Spróbowałam z palcem - dośc ostrożnie, nadal się na niego rzuca.  :'(
Ostatnio zmieniony pt gru 14, 2007 7:43 pm przez yss, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Ze mną: kotka Luna i kocurek Borys

Za TM- Tuptuś [*] Fiona [*] Milejka [*] Batman [*] Mania [*] Lolek [*] Zefir [*] Bobek [*] Zawsze będę pamiętać....[/size]
Nina
Posty: 6027
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 9:30 pm
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Odp: Tuptuś....

Post autor: Nina »

Ciężko powiedzieć o co ogonowi chodzi... Mógł tak na nią zadziałaś zapach koleżanki, a może rzeczywiście jest w ciąży i robi się nerwowa. Postaraj sie zrobić jej fotke jak stoi na tylnych łapkach.
No i przede wszystkim obserwuj...
Moje paskudy też gryzą przez pręty, niektóre mocno i boleśnie, inne lekko, a Mafia wcale...
PS. Z tego co wiem, nie ma rudych husky  ;)
Ze mną: LeeLee + Lily
W pamięci 35 indywidualistów: H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F + Grażyna, Kluska, Mia, Trufla, Zambia, Mała Mi, Weszka i Pcheła
Tupot Małych Stóp
Awatar użytkownika
Magamaga
Starszy Moderator na urlopie
Posty: 2996
Rejestracja: sob paź 06, 2007 7:22 am
Lokalizacja: Gdynia

Odp: Tuptuś....

Post autor: Magamaga »

Hm, może źle to określiłam, jest biało-ruda (tak jak husky, a nie jak kapturek) z czerwonymi oczami.
Teraz śpi, ale zmieniła miejsce spania, przeniosła się za domek. Boję się ją złapac, a miałam dziś jej sciółkę wymieni.
Zdjęcie zrobię jak naładuję akumulatorki do aparatu :).
Dzięki za pomoc...
Po chwili - wróciła spac, na stare miejsce, nic z tego nie kapuję.
Ostatnio zmieniony śr paź 10, 2007 5:16 pm przez Magamaga, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Ze mną: kotka Luna i kocurek Borys

Za TM- Tuptuś [*] Fiona [*] Milejka [*] Batman [*] Mania [*] Lolek [*] Zefir [*] Bobek [*] Zawsze będę pamiętać....[/size]
odmienna
Posty: 3065
Rejestracja: pt gru 15, 2006 4:45 pm
Lokalizacja: kraków

Odp: Tuptuś....

Post autor: odmienna »

Maga: „dość krótko” to znaczy ile? ciąża u szczurki nie trwa zbyt długo ;) (ok. 3 tyg.), więc, jeśli jesteście razem od, powiedzmy miesiąca...
No i nie martw się, tu przecież nikt nie krzyczy na osoby, które „wchodzą w posiadanie” ciężarnej szczurzyny- tu „krzyczą” na osoby bezmyślnie rozmnażające te bidusie. W sklepach, często niestety dochodzi do takich przypadków- i to nas złości( chyba rozumiesz dlaczego).
Mam nadzieję, że Tuptuś nie będzie mamusią tylko ma chumory; a że Cię dziabnęła? No, z rudzielcami trzeba uważać, bo charakterne bywają ;). Grzeczny szczurek? może jej się znudziło być grzeczną  ;D
Obrazek
Awatar użytkownika
Magamaga
Starszy Moderator na urlopie
Posty: 2996
Rejestracja: sob paź 06, 2007 7:22 am
Lokalizacja: Gdynia

Odp: Tuptuś....

Post autor: Magamaga »

Razem jesteśmy od niespełna tygodnia, więc jeszcze ma czas...
Obrazek
Ze mną: kotka Luna i kocurek Borys

Za TM- Tuptuś [*] Fiona [*] Milejka [*] Batman [*] Mania [*] Lolek [*] Zefir [*] Bobek [*] Zawsze będę pamiętać....[/size]
odmienna
Posty: 3065
Rejestracja: pt gru 15, 2006 4:45 pm
Lokalizacja: kraków

Odp: Tuptuś....

Post autor: odmienna »

łoj, to chyba... szykuj pieluchy, bo młodziutkie szczurki rzadko bywają "tłuściutkie" ot-tak. No cóż; zrobisz awanturę w sklepie(koniecznie), a potem się zastanowisz. Na razie trzymam kciuki, żeby nie...ja nie mam żadnego doświadczenia z samiczkami, ale większość osób na Forum ma i napewno możesz liczyć na ich rady :)
Trzymaj się.
Obrazek
Awatar użytkownika
Telimenka
Posty: 4993
Rejestracja: czw lut 01, 2007 2:37 pm
Lokalizacja: Poznań :)

Odp: Tuptuś....

Post autor: Telimenka »

uuu ;/ pokaz koniecznie zdjecie w pozycji jak juz wyzej ktos wymienil  :). oby nie dzieciatka....bede sie modlic..do nie wiem kogo ale bede. czekamy na zdjecia. mizianko dla Ciurki
W oczekiwaniu na dwa Nakotowe Bebetki :):) <3

[']..: Rudolf,Telimenka,Bazylek,Jogi,Kuha,Pupa,Ylah,Eliot,Capri,Ember,Ekler,Fizyk, Flos...
Awatar użytkownika
Magamaga
Starszy Moderator na urlopie
Posty: 2996
Rejestracja: sob paź 06, 2007 7:22 am
Lokalizacja: Gdynia

Odp: Tuptuś....

Post autor: Magamaga »

Moja Ściurka nie jest taka młoda- w zoologiku mówili, że jest u nich dośc długo, ale ile nie umieli mi powiedziec.
Jak baterie się naładują (jutro pewnie) zrobię fotkę.
Obrazek
Ze mną: kotka Luna i kocurek Borys

Za TM- Tuptuś [*] Fiona [*] Milejka [*] Batman [*] Mania [*] Lolek [*] Zefir [*] Bobek [*] Zawsze będę pamiętać....[/size]
Awatar użytkownika
Karen
Posty: 639
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:56 am
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Odp: Tuptuś....

Post autor: Karen »

ciąża jest możliwa. Co do gryzienia przez pręty to moim chłopakom się to zdarza ciągle. Dosłownie rzucają się na wszystko co znajdzie się między prętami, czyli u mnie to normalne ;) z resztą jest mnóstwo szczurków, które tak reagują. U niektórych tak jest "bo takie już są" a u niektórych, bo myślą, że jakiś smakołyk czy coś innego co jest do jedzenia właśnie im wkładamy ;)
Moje Aniołki: moje ogoniaste

Nowi domownicy Alvin i Remi
Awatar użytkownika
Dagaz
Posty: 216
Rejestracja: śr kwie 23, 2003 11:06 pm
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Odp: Tuptuś....

Post autor: Dagaz »

Jesli nie jest juz tak mloda to moze dorasta ? Moze jej hormony podskoczyly i wariuje. U samiczek zdarza sie to rzadziej ale sie zdarza.
Jesli jest gruba to wez ja zlap, przytrzymaj i sprobuj wymacac czy nic sie nie rusza w brzuchu. Samica na kilka dni przed porodem robi sie nerwowa. Uklada sie w dziwnych pozycjach i nie moze sobie znalezc miejsca.
Mimo wszystko mam nadzieje (jak wiekszosc z nas) ze to nie ciaza.
Ostatnio zmieniony śr paź 10, 2007 10:51 pm przez Dagaz, łącznie zmieniany 1 raz.
Ze mną: pustka... Wszystkie moje maleństwa śpią za Tęczowym Mostem...
W mym sercu i pamięci [']: Mufka, Mafia, Virus, Nefertiti, Czarna, Lulu, Nano, Shiroi, Owieczka, Kuroi, Krówka i Yuki...
Serce Pamięta i Cierpi... 20.04.2003 - 17.09.2009
Awatar użytkownika
Magamaga
Starszy Moderator na urlopie
Posty: 2996
Rejestracja: sob paź 06, 2007 7:22 am
Lokalizacja: Gdynia

Odp: Tuptuś....

Post autor: Magamaga »

Wczoraj i dziś sytuacja się unormowała -chyba... Mój narzeczony (który też ją oswaja) brał ją do rąk, najpierw przez rękawiczki, potem je zdjął i było ok. Wymieniliśmy jej ściółkę, a teraz jest bardzo spokojna, leży sobie w swoim ulubionym miejscu zwinięta w kłębuszek i śpi.
Postaram się zrobic foteczki, nie wiem tylko jak zmusi ją do stójki - pewnie przekupię ją dropsem :).
Obrazek
Ze mną: kotka Luna i kocurek Borys

Za TM- Tuptuś [*] Fiona [*] Milejka [*] Batman [*] Mania [*] Lolek [*] Zefir [*] Bobek [*] Zawsze będę pamiętać....[/size]
Awatar użytkownika
Magamaga
Starszy Moderator na urlopie
Posty: 2996
Rejestracja: sob paź 06, 2007 7:22 am
Lokalizacja: Gdynia

Odp: Tuptuś....

Post autor: Magamaga »

Fotki zrobiłam, proszę bardzo. Niestety mała jest dziś mocno przestraszona, wszystkie postępy w oswajaniu poszły w d... :(.
Tuptuś boi się aparatu, więc fotki są jakie są. No i jak wygląda na ciężarną, czy nie?


ObrazekObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazek

Aby powiększy fotkę trzeba kliknąc na miniaturkę, fotki są dośc spore.
Ostatnio zmieniony czw paź 11, 2007 9:01 am przez Magamaga, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Ze mną: kotka Luna i kocurek Borys

Za TM- Tuptuś [*] Fiona [*] Milejka [*] Batman [*] Mania [*] Lolek [*] Zefir [*] Bobek [*] Zawsze będę pamiętać....[/size]
Awatar użytkownika
ofilka
Posty: 128
Rejestracja: ndz wrz 09, 2007 2:02 pm
Lokalizacja: gdańsk
Kontakt:

Odp: Tuptuś....

Post autor: ofilka »

Ale słodka dziewczynka! Każdy szczurek ma lekko zaokląglony brzuszek, po zdjęciach patrząc wydaje mi się, że Tuptuś jest prędzej wredotką, niż przyszłą mamusią.
Gdy jedna z moich dzewczynek była w ciąży brzuszek był prawie do ziemi, a kilka dni przed przewidywanym porodem, gdy kładła mi się na rękę dosłownie czułam jak maluszki tam pływają, można było dosłownie policzyć ogonki nie ruszając ręką
Skosztuj trujących dźwięków http://www.arshenic.pl
Awatar użytkownika
Mja
Posty: 236
Rejestracja: sob wrz 29, 2007 7:53 pm
Lokalizacja: Kraków/Łódź

Odp: Tuptuś....

Post autor: Mja »

O, ma nawet kość szmacianą dla psa do gryzienia :P
Obrazek <= Mat
Wiercik, Bombka, Biała & Mat
w sercu: Zuzia, Klara, Matylda, Ofelia, Balbinka, Telimena, Krystyna, Piszczałka & Patuś
Awatar użytkownika
Magamaga
Starszy Moderator na urlopie
Posty: 2996
Rejestracja: sob paź 06, 2007 7:22 am
Lokalizacja: Gdynia

Odp: Tuptuś....

Post autor: Magamaga »

Ma :). Miała by do wspinania, ale skończyło się na gryzieniu. Ma też hamak w którym nie śpi :).
No coż, poczekam jeszcze 2 tygodnie i będę na 100% pewna.
Dziękuję za komplementy w imieniu mojej Ogonki .
Obrazek
Ze mną: kotka Luna i kocurek Borys

Za TM- Tuptuś [*] Fiona [*] Milejka [*] Batman [*] Mania [*] Lolek [*] Zefir [*] Bobek [*] Zawsze będę pamiętać....[/size]
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”