oswajanie

Archiwum na ważne stare tematy

Moderator: Junior Moderator

Awatar użytkownika
ciotkamonia
Posty: 10
Rejestracja: pn lis 09, 2009 10:55 pm
Lokalizacja: Józefów k. W-wy

Re: oswajanie

Post autor: ciotkamonia »

Moje szczurki zaczęły być chętne do kontaktów po około 4 dniach... Wcześniej chowały się i bujały z nóżki na nóżkę zastygając w miejscu w którym je zastałam. Podeszłam do nich metodą "po dobroci" Siadałam przy ich otwartej klatce i pozwalałam wchodzić na siebie lub obwąchiwać się :) teraz jest co raz lepiej z chwili na chwilę :) Boją się tylko gwałtowniejszych ruchów.


PS Drodzy zwolennicy adopcji lub opi..nia, daje do przemyślenia fakt, że zaśmiecacie tematy które są pomocne dla osób szukających pomocy lub odpowiedzi na pytania...
Adoptując zwierzę nie zmienisz świata, lecz świat zmieni się dla tego zwierzęcia


Obrazek
Daria872
Posty: 34
Rejestracja: pt lis 13, 2009 1:08 pm
Lokalizacja: Gdańsk

Re: oswajanie

Post autor: Daria872 »

W Gdańsku w zoologach nie ma nawet "pół" szczuraska ;) (bynajmniej w kilku dzielnicach), w Tczewie i Gniewie tez nie. Myślę że ta kampania antyzoologowa działa:) zanim poznałam to forum stawałam na uszach żeby zdobyć szczurka , zamówiłam go u przemiłej Pani z zoologicznego .Następnego szczurka na pewno zaadoptuje albo odkupie od kogoś z forum. :):):) jeżeli chodzi o oswajanie to chyba całkiem nieźle mi idzie, metoda po dobroci działa:) malucha zaczyna podchodzić interesuję się mną, a jaką cudowną demolkę robi mi właśnie na biurku:)
:) :) Pixi i Dixi (vel Szera) :) :)
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: oswajanie

Post autor: smeg »

Daria872 pisze:W Gdańsku w zoologach nie ma nawet "pół" szczuraska ;) (bynajmniej w kilku dzielnicach)
Jak to nie, w samym Wrzeszczu szczury można dostać co najmniej w trzech zoologach ;>
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Daria872
Posty: 34
Rejestracja: pt lis 13, 2009 1:08 pm
Lokalizacja: Gdańsk

Re: oswajanie

Post autor: Daria872 »

centrum -zero , orunia - zero , chełm - zero , siedlce- zero no chyba że nie wyczaiłam wszystkich zoologów w tych dzielnicach :)
:) :) Pixi i Dixi (vel Szera) :) :)
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: oswajanie

Post autor: smeg »

No, to bardzo dobrze :) W Madisonie kiedyś były szczurki, ale teraz na szczęście zrezygnowali w ogóle ze sprzedaży żywych zwierząt. Chciałabym, żeby wszystkie sklepy tak zrobiły :)
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
NEXO
Posty: 9
Rejestracja: wt paź 19, 2010 9:08 pm

Re: RE: Boi się panicznie

Post autor: NEXO »

Witam! Mam podobny problem ze swoim ogonkiem. Jest u mnie ponad tydzien i panicznie boi sie wszystkiego.Kiedy jestem w pokoju nawet nie wychodzi z domku,dopiero gdy gasnie swiatlo wychodzi i zachowuje sie normalnie. Kiedy biore go na rece zaraz jestem caly obsikany. Jest jakis sposob zeby go do siebie przyzwyczaic???
Awatar użytkownika
syntonia
Posty: 451
Rejestracja: pn lis 23, 2009 2:42 am

Re: RE: Boi się panicznie

Post autor: syntonia »

Poczytaj dział o oswajaniu. Tydzień to krótko i ma prawo się jeszcze wszystkiego bać.
"Kto jest okrutny w stosunku do zwierząt, ten nie może być dobrym człowiekiem."
Arthur Schopenhauer

[*] Smrodzio - na zawsze w moim serduchu [*][/b] [/i][/color][/size]
Awatar użytkownika
Kameliowa
Posty: 3342
Rejestracja: wt lis 24, 2009 12:18 am
Lokalizacja: Łódź

Re: RE: Boi się panicznie

Post autor: Kameliowa »

czytać czytać, stosować się do rad z forum, i być cierpliwym :) poza tym, szczury to zwierzeta stadne i muszą mieć towarzysza tej samej płci. Ułatwia to oswajanie.
George Orwell was wrong. Aldous Huxley was right.

Jeżeli widzisz: błąd ortograficzny, niepokojący post/temat, chcesz poprawić swój temat, zamknąćtemat
Zgłoś to moderatorom klikając w ikonę wykrzyknika w poście!
NEXO
Posty: 9
Rejestracja: wt paź 19, 2010 9:08 pm

Re: RE: Boi się panicznie

Post autor: NEXO »

Dzieki za pomoc. Planuje drugiego szczura zeby nie bylo mu smutno:)
Zablokowany

Wróć do „Archiwum Główne”