Japońskie stadko Asmenki

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Nue
Posty: 1641
Rejestracja: wt wrz 30, 2008 9:35 am
Lokalizacja: Siemianowice Śl.

Re: Stadko Asmenki

Post autor: Nue »

Ja najwięcej miałam 5 - 3 moje i 2 na przechowaniu. Do tego moje baby niezbyt miło przyjęły gości, więc musiałam robić dwa wybiegi, ale te dwie kochane szczurki od Aersnem do dziś wspominam bardzo miło :)
A Ty wypuszczasz je wszystkie razem? Jeśli tak, to przeprowadzałaś jakieś łączenie itp.?
[*] Mała Kawowa Apokalipsa... ciąg dalszy nastąpi. [/color][/size]

Gdyby szczury nie istniały, należałoby je wymyślić.
Awatar użytkownika
Asmena
Posty: 689
Rejestracja: wt cze 30, 2009 9:02 am
Lokalizacja: Poznań

Re: Stadko Asmenki

Post autor: Asmena »

Wypuszczam wszystkie razem. Najpierw wszystkie- oprócz Mariusza. Mariusz jest alfą i to bardzo lubiącą dominować. Dopiero kiedy całe stadko już się fajnie bawi, to wtedy Mariusza. I tak codziennie. I w sumie nigdy nie skończyło się to źle, prócz jednego przypadku, kiedy Mariusz wyrwała mnóstwo sierści Tarji, szczurce Destro, ale poza tym- nigdy nic bardzo złego się nie działo. Gorzej było, kiedy podczas wybiegu jakiś obcy szczur wlazł do woliery (zawsze na wybiegach mam wszystkie klatki pootwierane, żeby miały jedzenie, picie, albo mogły się po prostu położyć). Wtedy były piski i gonienie po całej wolierze.

Dzisiaj wypuszczę Shinę i Nessę, szczurki Shinsa. Zobaczymy, jak zareaguje. Jak bardzo źle- będą dwa wybiegi- moje stadko+Berta i Furia i szczurki Shinsa + Akai, którą już poznały dwa tygodnie temu.
susurrement pisze:te przytulaśne zdjęcia na hamaczku są obłędne :)
Sus- ja mogę na nie patrzeć godzinami ^^ A najlepiej- na żywo ^^
Ze mną: Chibi, Riku, Shinju, Kambru, Arai, Chiki, Hagu, Sukui
Za TM: Akai, Filip, Aida, Naka, Lucy, Labisia, Kate, Mariusz, Nezumi, Doku, Haya
Awatar użytkownika
Telimenka
Posty: 4993
Rejestracja: czw lut 01, 2007 2:37 pm
Lokalizacja: Poznań :)

Re: Stadko Asmenki

Post autor: Telimenka »

Sliczne Panny ale to juz powiedzieli poprzednicy :).
Ucaluj cala 3 i tymczasowiczow
W oczekiwaniu na dwa Nakotowe Bebetki :):) <3

[']..: Rudolf,Telimenka,Bazylek,Jogi,Kuha,Pupa,Ylah,Eliot,Capri,Ember,Ekler,Fizyk, Flos...
Awatar użytkownika
Asmena
Posty: 689
Rejestracja: wt cze 30, 2009 9:02 am
Lokalizacja: Poznań

Re: Stadko Asmenki

Post autor: Asmena »

Cała trójka jest na mnie obecnie wściekła, bo wylądowały w kąpieli ^^
Nio, ale nie ma to jak czyste i pachnące ciurki ^^

Następna kąpiel- tylko w trybie pilnym, ponieważ ludzie znowu będą myśleć, że się tnę xD... A to tylko te małe pazurki... Za to wtarłam im w sierść odrobinę talku dla zwierzaków futerkowych i małych gryzoni. Muszę przyznać, że całkiem fajny. Zobaczymy, czy rzeczywiście im pomoże :)

Wieczorem- fotki Flosa i moich mokrych szczurzynek ^^ (nie mogłam się powstrzymać, wyglądały bajecznie xD).
Ze mną: Chibi, Riku, Shinju, Kambru, Arai, Chiki, Hagu, Sukui
Za TM: Akai, Filip, Aida, Naka, Lucy, Labisia, Kate, Mariusz, Nezumi, Doku, Haya
Awatar użytkownika
Ogoniasta
Posty: 2285
Rejestracja: wt lut 10, 2009 11:17 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Stadko Asmenki

Post autor: Ogoniasta »

Asmena pisze: Wieczorem- fotki Flosa i moich mokrych szczurzynek ^^ (nie mogłam się powstrzymać, wyglądały bajecznie xD).
Czekam z niecierpliwością! :D Mokre szczurki wyglądają rozkosznie. :) Mój TŻ stwierdził, że jak takie "szczuro-jeże" ;D
Ze mną:Mary,Serduszko,Brie,Odyseja i IliadaHS,Berta,Xavi
W sercu:Meggy,Pampuszek,Fibi,Rossa,Vilemo,Sasha,CelicaSR,Lexi,SeventhHeaven,Delicja,Izzie,Lily,Muffinka,FoxyLady,Brook,Brandy,
Shandy,Lucynka,Whisky,Bajka,Daisy,Morelka,Impala,Tessa,Tequila
Awatar użytkownika
Vicka211
Posty: 1698
Rejestracja: ndz mar 22, 2009 6:36 pm
Lokalizacja: Szczecin

Re: Stadko Asmenki

Post autor: Vicka211 »

Asmena pisze:Następna kąpiel- tylko w trybie pilnym, ponieważ ludzie znowu będą myśleć, że się tnę xD... A to tylko te małe pazurki...
Haha moja nauczycielka tak myślała ;D ;D A ja że ja się nie tnę tylko mnie szczury podrapały xD
Asmena pisze:Wieczorem- fotki Flosa i moich mokrych szczurzynek ^^ (nie mogłam się powstrzymać, wyglądały bajecznie xD).
Ooo mokre ogonki <33 :D Czekam ;D
Ze mną: Koda, Sitka, Kenai, Denahi, Toffik
za TM: Kasia, Edgar, Filip i 14 innych pupilków (*)
Awatar użytkownika
Asmena
Posty: 689
Rejestracja: wt cze 30, 2009 9:02 am
Lokalizacja: Poznań

Re: Stadko Asmenki

Post autor: Asmena »

Wszystkie fotki (zarówno moich lasek, jak i Flosika Telimenki) wrzucę, kiedy tylko odzyskam komputer, który jest obecnie w naprawie...
Ze mną: Chibi, Riku, Shinju, Kambru, Arai, Chiki, Hagu, Sukui
Za TM: Akai, Filip, Aida, Naka, Lucy, Labisia, Kate, Mariusz, Nezumi, Doku, Haya
Awatar użytkownika
StasiMalgosia
Posty: 1460
Rejestracja: śr sty 28, 2009 7:43 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Stadko Asmenki

Post autor: StasiMalgosia »

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/dbe ... 659e2.html Plątanina szczurzych ogonków i łapek to to co lubie najbardziej. Piękne szczurzynki
Obrazek
Awatar użytkownika
Asmena
Posty: 689
Rejestracja: wt cze 30, 2009 9:02 am
Lokalizacja: Poznań

Re: Stadko Asmenki

Post autor: Asmena »

Vicka211 pisze:Asmena ma na imię Celina, ma 18 lat, jest z Poznania, ma urodziny 11 maja, tańczy z ogniem :D , miała rude włosy w pierwszej klasie liceum bodajże :P , teraz ma włosy czarne, kolczyka w brwi i dużo w uszach :P , nie wychodzi z domu bez makijażu i wciąż czekam na fotki jej mokrych ogoniastych :P .
Rude / czerwone (w zależności od farby) miałam owszem- w pierwszej klasie liceum :)

Nio i specjalnie for You, Vicka211 :) Wreszcie zrobiłam porządki w fotkach.

Mokre ogoniaste:
Akai:

Obrazek
Obrazek

Naka i Mariusz, że tak powiem, od tyłka strony :)

Obrazek

Naka i Mariusz:

Obrazek



Trochę wieści z frontu:
Okazało się, że ojciec Olgi, która miała wziąć Mariusza, ma bardzo poważną alergię na sierść zwierząt. Jako że jest to człowiek dość poważnego wieku i na emeryturze- nie chcą robić żadnych badań, odczulań, etc.
Razem z Cavunią ustaliłyśmy, że Mariusz zostanie u mnie :)
Olga będzie nas odwiedzać, dorzucać się do karmy, etc.
Tak więc koniec końców- moje stadko to teraz Naka, Nezumi, Akai i Mariusz :)
Imię już takie zostanie :) Myślę, że doskonale obrazuje sytuację w stadku- to Mariusz jest samicą alfa i trzyma całą resztę w ryzach ^^



Trochę fotek woliery:
wymiary: 56/56/146cm

Obrazek

parter:

Obrazek
Obrazek

pierwsze piętro:

Obrazek

drugie piętro:

Obrazek

z Akai:

Obrazek

Nezumi na prętach:

Obrazek

teraz Naka:

Obrazek

Akai i ja:

Obrazek

Akai:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Zagadka: znajdź szczura ^^:
Obrazek



Tak wyglądało u mnie w pokoju w ostatnim tygodniu wakacji:
od lewej: moja woliera, na stoliczku klatka Luno, na dole transporterek z Shiną i Nessą od Shinsa, który musiał wyjechać na dzień w trybie natychmiastowym i klatka z Bertą i Furią od Roba$iulka:

Obrazek
Ze mną: Chibi, Riku, Shinju, Kambru, Arai, Chiki, Hagu, Sukui
Za TM: Akai, Filip, Aida, Naka, Lucy, Labisia, Kate, Mariusz, Nezumi, Doku, Haya
Awatar użytkownika
*Delilah*
Posty: 2040
Rejestracja: pt lut 01, 2008 2:37 pm
Lokalizacja: krk

Re: Stadko Asmenki

Post autor: *Delilah* »

Woliera iscie imponująca :)
Fotki z kapieli rozbrajajace, uwielbiam te rozczapierzone łapska i totalnie zamoknięte wypłoszki :)
+ Anioły:Banshee,Buba,Carphata,Cirilla,Dziabaducha,Jacuś,Kokarda,Kroova,Layla, Lilitu,LordKlaklon,Masumi,Mushishi,Nefilim,Noktula,Pudlich,Runa,Rosalka,Sandija,Shiloh,Shirin,
Spirulina,Rubin,Trebuszka +
Na moim ramieniu:PaniFujibe~
odmienna
Posty: 3065
Rejestracja: pt gru 15, 2006 4:45 pm
Lokalizacja: kraków

Re: Stadko Asmenki

Post autor: odmienna »

" znajdź szczura" - toż mówię, że te białe to znikoszczury... dobrze że ogonki mają, bo zadanie byłoby niewykonalne ;D , ale "kąpielowe" - rozwalają.
Awatar użytkownika
Vicka211
Posty: 1698
Rejestracja: ndz mar 22, 2009 6:36 pm
Lokalizacja: Szczecin

Re: Stadko Asmenki

Post autor: Vicka211 »

No wreszcie mokre ciurasy :-* :D dziękować ;D
Woliera świetna :)
Mariuszek urocza ;)
Ze mną: Koda, Sitka, Kenai, Denahi, Toffik
za TM: Kasia, Edgar, Filip i 14 innych pupilków (*)
Awatar użytkownika
Asmena
Posty: 689
Rejestracja: wt cze 30, 2009 9:02 am
Lokalizacja: Poznań

Re: Stadko Asmenki

Post autor: Asmena »

We wtorkowy wieczór serce me płakało rzewnymi łzami...
Co chwilę latałam do kibla wypluć wnętrzności, a Akai przez 4(!!!) godziny czatowała przy drzwiczkach od woliery patrząc na mnie... Ona błagała mnie wzrokiem, żebym ją wzięła na łapki, ale ja nie mogłam, bo ciągle wymiotowałam :/...
Ale już wczoraj wieczorem poczułam się lepiej, wypuściłam szczuraki na wybieg, a Akai wspięła się na mnie i do jakiejś 1 w nocy siedziała mi na ramieniu :)...

Przesłodkie stworzonko...


Obrazek

Obrazek
Ze mną: Chibi, Riku, Shinju, Kambru, Arai, Chiki, Hagu, Sukui
Za TM: Akai, Filip, Aida, Naka, Lucy, Labisia, Kate, Mariusz, Nezumi, Doku, Haya
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Stadko Asmenki

Post autor: alken »

Wymiziać słodzizny :-* żeby mi tak szczur usiadł na czymkolwiek choć na 15 sekund ::) (pomijając gryzienie sznurka od bluzy :P)
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
xMsMartax
Posty: 573
Rejestracja: ndz wrz 13, 2009 12:50 pm
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Stadko Asmenki

Post autor: xMsMartax »

Słodziutka bielutka :D
Moje tez potrafia siedziec na mnie godzinami, tylko efekt koncowy do najmilszych nie nalezy 8) (bobki bobki boki)
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”