Japońskie stadko Asmenki

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Asmena
Posty: 689
Rejestracja: wt cze 30, 2009 9:02 am
Lokalizacja: Poznań

Japońskie stadko Asmenki

Post autor: Asmena »

W moim stadku miałam już wiele chomików syryjskich, ale kiedy byłam mała to nawet nie liczyłam ile ich miałam ;)
Dopiero od gimnazjum zajęłam się nimi tak na serio (wcześniej rodzice mi kupowali tak do zabawy).
Tak więc od rozpoczęcia świadomej opieki nad zwierzakami miałam już:
- Mistera (chomika syryjskiego, który powszechnie był nazywany Kotletem, ponieważ był strasznie spasiony i lubił leżeć płasko na ziemi, dzięki czemu osiągał rozmiary kotleta ;) )
- Toto (prześliczny malutki chomik syryjski, który był cały rudy)
- Chii (śliczną szarą myszkę)
- Nyuu (śliczną czarną myszkę, którą przygarnęłam kiedy tylko zobaczyłam, że ma złamany ogonek- było mi jej strasznie żal :()



Obecnie towarzyszy mi Luno, śliczny chomik panda będący ponoć podrasą chomika dżungarskiego.
Tutaj są jego zdjęcia:
http://picasaweb.google.com/Asmenka/Luno#

Z Luno sprawa jest o tyle ciekawa, że kiedy był mały na jego grzbiecie była śliczna szara plamka, która wraz z biegiem czasu po prostu zniknęła :)



Od niecałego tygodnia jest u mnie Naka , śliczna szczurzyca :)
Nie jest rasowa, jest kinder-niespodzianką mojej znajomej.
W sierpniu dołączy do niej towarzyszka, na razie nie stać mnie na kupno większej klatki, żeby obie się zmieściły, ale doskonale wiem, jak szczury potrzebują swojego towarzystwa, dlatego zapewniam, że nie będzie samotna :)
Zdjęcia:
http://picasaweb.google.com/Asmenka/Naka#

A imię "Naka" jest dlatego, że kiedy wpuściłam ją do mojej klatki, ona od razu wbiegła do rury i nie wychodziła stamtąd przez trzy godziny, a "naka" to po japońsku "środek, wnętrze". Oczywiście, tej rury już nie ma w klatce, a Naka nauczyła się chować w moich rączkach ;)
Ze mną: Chibi, Riku, Shinju, Kambru, Arai, Chiki, Hagu, Sukui
Za TM: Akai, Filip, Aida, Naka, Lucy, Labisia, Kate, Mariusz, Nezumi, Doku, Haya
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Stadko Asmenki

Post autor: unipaks »

Chomiczek przesłodki , zawsze lubiłam patrzeć na te maleństwa :)
Szczurzynka Naka jest urocza, niech zdrowo rośnie.Wygłaszcz stworzonka ode mnie :)
A szczury lubią rury! :D
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Stadko Asmenki

Post autor: alken »

Jaki czyściutki ogonek, rózowiutki taki :D
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
Awatar użytkownika
Leia
Posty: 995
Rejestracja: sob sty 10, 2009 12:00 pm
Lokalizacja: Rogalin

Re: Stadko Asmenki

Post autor: Leia »

Aleee piękna szczurcia! No i przyznać muszę, że chomik też mi się podoba. A nie ukrywałam nigdy, że nie przepadam za chomikami. Ale ten jest taki jakiś słodziachny. Taki puchaty i ma prześliczne oczy.
odmienna
Posty: 3065
Rejestracja: pt gru 15, 2006 4:45 pm
Lokalizacja: kraków

Re: Stadko Asmenki

Post autor: odmienna »

O’o! Jaka-Naka :D śliczna, łaciata... cudna taka-Naka. ;D
Awatar użytkownika
Asmena
Posty: 689
Rejestracja: wt cze 30, 2009 9:02 am
Lokalizacja: Poznań

Re: Stadko Asmenki

Post autor: Asmena »

Moje dwie małe siostry (Emilka- 10lat, Michasia- 8lat) śmieją się z Luno, że ma wieczny wytrzeszcz ;)

Cieszę się, że zwierzaki się podobają :)
Prawdopodobnie już niedługo dołączy do nich szczurcia od Cavuni ;)

Jestem taka szczęśliwa, że hej! Naka już w ogóle się nie boi, jeszcze nie wychodzi mi na rękę tak chętnie, ale najważniejsze, że już lubi mój dotyk i sama się garnie do miziania :)
Jestem w trakcie odkrywania jej gustów kulinarnych ;)
Póki co- płatki owsiane i groszek ptysiowy :)

Chciałam się przed chwilą pobawić z Luno, ale jak tylko wzięłam go na rękę, to ten maluch spojrzał na mnie, ziewnął i obrócił się tyłem. Może i wygląda jak przytulanka, ale najczęściej totalnie mnie olewa ^^ Woli jedzenie i spanie. Ot, leniwy stworek ;)
Ze mną: Chibi, Riku, Shinju, Kambru, Arai, Chiki, Hagu, Sukui
Za TM: Akai, Filip, Aida, Naka, Lucy, Labisia, Kate, Mariusz, Nezumi, Doku, Haya
Awatar użytkownika
zalbi
Posty: 5371
Rejestracja: czw wrz 14, 2006 6:06 pm
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Stadko Asmenki

Post autor: zalbi »

śliczna szczurcia i śliczny chomiczek (z tym, że to raczej nie panda)


czekam z niecierpliwością na rozrost stadka =)
Szczur potrzebuje szczura. Taka jest jego natura.
Obrazek
bazarek ciuchowo różnościowy:www
biżu, figurki i inne na zamówienie:www
Awatar użytkownika
Asmena
Posty: 689
Rejestracja: wt cze 30, 2009 9:02 am
Lokalizacja: Poznań

Re: Stadko Asmenki

Post autor: Asmena »

Rozrost stadka jest już stuprocentowy :)
Teraz tylko doczekać do 10 lipca, kiedy będzie transport ;)...

Aaach, już nie mogę się doczekać ^^ I w myślach urządzam klatkę, którą będę miała w przyszłym tygodniu ;)
Ze mną: Chibi, Riku, Shinju, Kambru, Arai, Chiki, Hagu, Sukui
Za TM: Akai, Filip, Aida, Naka, Lucy, Labisia, Kate, Mariusz, Nezumi, Doku, Haya
Babli
Posty: 4604
Rejestracja: ndz kwie 27, 2008 10:21 am
Lokalizacja: Maków Podhalański

Re: Stadko Asmenki

Post autor: Babli »

Ahh.. Cudnie jest się przygotowywać na szczurki z adopcji.. :) Kiedy zobaczyłam swoją pierwszą, adopcyjną, waciczkę, myślałam, że mi serce z dumy pęknie :D. Albo jak zamówiłam wolierę :P I toto urządzić, haha!

Zwierzaki śliczne :) Co do chomika.. hm. Dżungarki i pandy to ten sam gatunek, tylko inna odmiana. W sumie z daleka nie odróżnię, ale mniejsza :P
Awatar użytkownika
Asmena
Posty: 689
Rejestracja: wt cze 30, 2009 9:02 am
Lokalizacja: Poznań

Re: Stadko Asmenki

Post autor: Asmena »

No ja słyszałam, że panda to odmiana dżungarskiego. A różnią się diametralnie! Dżungarskie są takie brązowo-czarno-szaro-białe, cuś w tym guście ;) Zawsze wolałam syryjskie ;)

Hihi, klatki nie będę miała... Dzisiaj zamówiłam wolierę ^^ Mam nadzieję, że już w weekend u mnie będzie ^^

A, i w przyszłym tygodniu mój znajomy, który prowadzi hodowlę myszy rasowych i za niedługo też szczurów rasowych, przywozi mi na tydzień swoje dwie samiczki ^^
Ze mną: Chibi, Riku, Shinju, Kambru, Arai, Chiki, Hagu, Sukui
Za TM: Akai, Filip, Aida, Naka, Lucy, Labisia, Kate, Mariusz, Nezumi, Doku, Haya
Babli
Posty: 4604
Rejestracja: ndz kwie 27, 2008 10:21 am
Lokalizacja: Maków Podhalański

Re: Stadko Asmenki

Post autor: Babli »

Hmm. Asmenka.. Ja kojarzę tylko jednego hodowcę szczurów, który będzie miał niedługo pierwszy miot. Znajomy jest zrzeszony?
Awatar użytkownika
Asmena
Posty: 689
Rejestracja: wt cze 30, 2009 9:02 am
Lokalizacja: Poznań

Re: Stadko Asmenki

Post autor: Asmena »

Myślę, że jeszcze niezrzeszony.
A on jeszcze nie będzie miał miotu, bo ma dopiero dwie samiczki i czeka na transport z Czech.

Ksywę ma Destro i mieszka w Poznaniu. Cieszę się, że wreszcie będzie hodowla w Poznaniu, będę miała blisko do ciurków ^^ I spokojnie- on będzie dobrym hodowcą :) Jego myszki są dość znane i lubiane na wystawach (mają kilka czy kilkanaście nagród :) ).
Ze mną: Chibi, Riku, Shinju, Kambru, Arai, Chiki, Hagu, Sukui
Za TM: Akai, Filip, Aida, Naka, Lucy, Labisia, Kate, Mariusz, Nezumi, Doku, Haya
Awatar użytkownika
Asmena
Posty: 689
Rejestracja: wt cze 30, 2009 9:02 am
Lokalizacja: Poznań

Re: Stadko Asmenki

Post autor: Asmena »

http://mus-musculus.prv.pl/ - strona tego znajomego

I moja ciura, która zostanie w przyszłości informatyczką, bo kiedy siedzę przy kompie, ona tak sobie spokojnie łazi po moim karku (czasem też głowie ^^) i słucha dźwięków klawiszy ;)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ze mną: Chibi, Riku, Shinju, Kambru, Arai, Chiki, Hagu, Sukui
Za TM: Akai, Filip, Aida, Naka, Lucy, Labisia, Kate, Mariusz, Nezumi, Doku, Haya
Awatar użytkownika
zalbi
Posty: 5371
Rejestracja: czw wrz 14, 2006 6:06 pm
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Stadko Asmenki

Post autor: zalbi »

zapytaj sachmy o tego znajomego - bo jezeli ten ktoś nie będzie zrzeszony, nie bierz od niego zwierząt - bo to najzwyklejszy pseudo hodowca.. i nie wazne jakie warunki beda miały zwierzęta itd.. jeżeli nie będzie należał do shsrp jest najzwyklejszym rozmnażaczem.

a co do ciurki.. drugie zdjęcie.. jakie to jest maleństwo.. :o
Szczur potrzebuje szczura. Taka jest jego natura.
Obrazek
bazarek ciuchowo różnościowy:www
biżu, figurki i inne na zamówienie:www
Awatar użytkownika
Asmena
Posty: 689
Rejestracja: wt cze 30, 2009 9:02 am
Lokalizacja: Poznań

Re: Stadko Asmenki

Post autor: Asmena »

Ona ma dopiero dwa miesiące.

Znajomy myszy hoduje legalnie. Szczurów JESZCZE nie hoduje, dopiero zaczyna sprowadzać zwierzaczki, z tego, co mi mówił, to dopiero pod koniec roku to ruszy. Nie wiem, na jakim etapie trzeba się zrzeszać, czy po zgromadzeniu jakiegoś stadka, czy po wymyśleniu nazwy dla hodowli xD...
Ale ma dopiero dwie samiczki, a myślę, że chyba trzeba mieć tego troszkę więcej, żeby rozpocząć działalność oficjalną i legalną.
Zresztą- myszki to on od ponad roku gromadzi, a dopiero w czerwcu założył hodowlę, więc pewnie ze szczurkami jest tak samo. Ale nie wiem, nie znam się na tym ;)

Mmm, szczur w biustonoszu, to jest to ^^ Aż dziwne, że to samiczka ^^
Uwielbia siedzieć w tej przerwie na wysokości mostka ^^
Ze mną: Chibi, Riku, Shinju, Kambru, Arai, Chiki, Hagu, Sukui
Za TM: Akai, Filip, Aida, Naka, Lucy, Labisia, Kate, Mariusz, Nezumi, Doku, Haya
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”