[Strączkowe]Bób, fasola, groszek, soczewica itp.

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
zuzka-buzka
Posty: 2095
Rejestracja: pt maja 14, 2010 12:24 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: Surowa soczewica

Post autor: zuzka-buzka »

Ale nie opieraj się tylko na soczewicy. Jest tak dużo rzeczy, które mogą jeść szczury... Moje grzmotki to by mnie zacałowały za kaszkę z HIPP'a i gerbera mięsnego. ;) Podawaj też jak najwięcej owoców i warzyw, wszystkch oprócz cytrusowatych i kapustowatych. ;) Kapusta powoduje wzdęcia, a cytynowate (wszelakie mandarynki, pomarańczki, grepfruty, pomelo, cytryny itp. itd.) nie wiem co, ale podawać nie wolno. :P
ObrazekObrazekObrazek
Alex [*][/color][/b] i Marty [*][/color][/b] u mnie od 09.10.10 Eldo od 11.11.10 Belusia [*][/color][/b] od 08.04.11 Jinxx od 24.05.12 Sykes i Danny od 25.09.12
Hanka&Medyk
Posty: 1916
Rejestracja: pt lut 13, 2009 7:56 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Surowa soczewica

Post autor: Hanka&Medyk »

Cytrusy: Olejki eteryczne między innymi. Dodatkowo u samców mogą powodować nowotwory.
[*]:Dziunia,Gienia,Gaja+UtahMerch'sField,OmegaEM,Amiga,Destra+DaithiRL,Aguta,Albi,Fufa,Yumi,Belzebub,Wacław,Krówka
Są:Miotła,LuxTorpeda,Teodora,Ciapka,Piszczałka,Rubi,Tesla,Gniotka
mamamili
Posty: 2
Rejestracja: śr lis 03, 2010 9:40 am

Re: Surowa soczewica

Post autor: mamamili »

OK, dzięki. Widzę, że juz biorą się za włoszczyznę. Dałam też gotowaną pietruszke (korzeń) z zupy niedzielnej, była pycha!
Awatar użytkownika
RattaAna
Posty: 1312
Rejestracja: sob sty 06, 2007 5:24 pm
Lokalizacja: Pruszków/Gorzów Wlkp.

Re: Surowa soczewica

Post autor: RattaAna »

byłabym ostrożna z surową soczewicą - bałabym się bolesnych wzdęć między innymi; obstawiam ugotowaną, lekko ciepłą jeszcze - bo szczur też potrzebuje czegoś cieplejszego, niż same zimne gryzaki-chrupaki;
mój cały babiniec już za TM...
[*] Fiona Pumka Lusia Tola Layla Sheila Zbójka Rita Frida Ziuta Emma Laguna Dotka Szelma Andariel i kotka Loona
[/size]
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”