[Strączkowe]Bób, fasola, groszek, soczewica itp.

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Gosik
Posty: 414
Rejestracja: wt maja 04, 2004 8:21 pm

[Strączkowe]Bób, fasola, groszek, soczewica itp.

Post autor: Gosik »

Tequilla oddałaby własny brzuszek za jedno ziarenko bobu. Po prostu wpada w amok, gdy tylko poczuje jego zapach.No a ja nie wiem czy mogę jej troszkę dać, bo przecież bób jest ciężkostrawny(?). Co o tym myślicie? (Oczywiście mówię o bobie bez soli! I bez skórki.)
Awatar użytkownika
Angua
Posty: 513
Rejestracja: śr sie 20, 2003 9:17 pm
Lokalizacja: Poznań

Bób, fasola, groszek

Post autor: Angua »

jedno ziarenko na pewno nie zaszkodzi
Niektóre opowieści się kończą, ale inne stare historie wciąż trwają. - T. Pratchett
Z nami: Charlie
Odeszły: Miłka +++ Cykoria +++ Jeżu +++ Smużka +++ Spłoszka +++ Strzyga +++ Bezik +++ Chrupek +++ Pippi +++ Bravo
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

Bób, fasola, groszek

Post autor: krwiopij »

ja moim tez ostatnio dalam po ziarenku... az im sie uszka z radosci trzesly... :lol: zadnych porlemow po konsumpcji nie zauwazylam, wiec mysle, ze i tequilli nic nie bedzie... :)
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 4523
Rejestracja: pt gru 27, 2002 10:52 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Bób, fasola, groszek

Post autor: Ania »

Daję systematycznie ile wcisną. Bób jest bardzo bogaty w błonnik - srednio szczur zmieści od 5 do kilkunastu "ziaren" bobu ;)
¡oɹƃǝןן∀ ɐu ʎɹnʇɐıʍɐןʞ ǝıdnʞ ǝıu ʎpƃıu znſ
Awatar użytkownika
Paula
Posty: 150
Rejestracja: pt lut 13, 2004 12:16 am
Lokalizacja: Bielsko-Biała/ Kraków

Bób, fasola, groszek

Post autor: Paula »

Moje też są maniakami bobu. Wcinają go ile wlezie, i nie zauważyłam żadnych problemów.Zresztą one są maniakami wszystkiego co jadalne(i nie tylko)Przy okazji: Tequilla to super imię dla gryzonia!Pzdr.
Zuszka
Posty: 58
Rejestracja: sob mar 20, 2004 6:24 pm

Bób, fasola, groszek

Post autor: Zuszka »

to ja musze sprobowac :D Czy tak samo jest z fasolka szparagowa?
Awatar użytkownika
lajla
Posty: 2716
Rejestracja: śr maja 07, 2003 7:08 pm
Lokalizacja: krakow

Bób, fasola, groszek

Post autor: lajla »

oo floyd tez za nim przepada starsznie mi sie do ust dobieral gdy juz zjadl swoich niewiadomo ile bardzo go lubi :) poprotu szaleje nigdy nie odmowi kocha bob bardzej niz pomidory! ;)
Chips
Posty: 57
Rejestracja: czw lip 08, 2004 6:27 am

Bób, fasola, groszek

Post autor: Chips »

Chips i Mysia pewnie chętnie sprzedałyby się na przeszczepy za bób, ale wolę nie przesadzać z ilością, bo sama, jako fanatyczka tego warzywa, wiem, jak ciężki staje się człowiek, gdy przeje się bobem :wink:

Aha, jeszcze jedno - bób jest tuczący, więc trzeba być ostrożnym, żeby nie utuczyć zwierzaków...
..: Ze mną: Bucik, Agutek, Szyszka (ur. 7.07.2004) i Przesterek (adoptowany 1.09.2004) :..

..:: Był ze mną: Chips , tatuś ww szczurków("Chipsik", "Pysiek", "Potworek"); odszedł 30.05.2005 ::..
Awatar użytkownika
maua_czarna
Posty: 1289
Rejestracja: pt lip 16, 2004 3:27 pm
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Kobiór

Bób, fasola, groszek

Post autor: maua_czarna »

kurcze...hm...jestescie pewni?bob dziala no wiecie...rozdymajaco:Dja chcialam dac i juz zmierzalam do klatki,ale moja mama zasiala we mnie wtpliwosc,zebym tego nie robila bo mi szczura rozerwie :lol:
Obrazek Chrupka i Banieczka :)
Obrazek: Myszka,Bohun, Glorka, Ciri, Loluś, Bryndza, Blixa, Żorżeta, Groszek, Zagłoba, Soldat, Brusi, Anarchia, Rebelia,Rusalka, Ebola, Kofola, Obalka, Dżuma, Sepsa
Awatar użytkownika
lajla
Posty: 2716
Rejestracja: śr maja 07, 2003 7:08 pm
Lokalizacja: krakow

Bób, fasola, groszek

Post autor: lajla »

nieno troszke nie zaszkodzi np. jedno ziarenko jak narazie nikomu szczurka nierozerwalo od takiej ilosci bobu ;)
Awatar użytkownika
maua_czarna
Posty: 1289
Rejestracja: pt lip 16, 2004 3:27 pm
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Kobiór

Bób, fasola, groszek

Post autor: maua_czarna »

lajla-widze :lol: bo dalam ogoniastej jedno wlasnie.prawie oderwala mi reke :lol: z taka pasja wciagnela do domku,ze obgryzla by mi pewnie palec...eh...
Obrazek Chrupka i Banieczka :)
Obrazek: Myszka,Bohun, Glorka, Ciri, Loluś, Bryndza, Blixa, Żorżeta, Groszek, Zagłoba, Soldat, Brusi, Anarchia, Rebelia,Rusalka, Ebola, Kofola, Obalka, Dżuma, Sepsa
Awatar użytkownika
mrylka
Posty: 136
Rejestracja: wt mar 23, 2004 9:41 pm
Lokalizacja: Wrocław

Bób, fasola, groszek

Post autor: mrylka »

Musze to wypróbować :D Moja miszka jeszcze bobu nie jadła. Ciekawe jak zareaguje... :)
Miszka 3.04.04 - 3.06.06 [']
OlaA
Posty: 536
Rejestracja: ndz lip 18, 2004 4:25 pm

Bób, fasola, groszek

Post autor: OlaA »

Bób?? Muszę spróbować. Pola przepada za fasolą, takim jaśkiem gotowanym.
Jak robimy fasolke po bretońsku to zawsze coś dostanie :P
Pozdrawiamy
OlaA + Pola (ur. 23.06.2004r - data umowna):D
Emilka

Bób, fasola, groszek

Post autor: Emilka »

gdy podaje Bezie rozne smakolyki najczesciej je grzecznie z reki ale gdy jej cos baaaardzo smakuje wyrywa lapami tak tez zrobila z bobem, narazie konczy pierwsze zairenko zobaczymy ile zje :)
ania85
Posty: 989
Rejestracja: śr lip 07, 2004 4:20 pm

Bób, fasola, groszek

Post autor: ania85 »

zachwalałyście i zachwalałyście, więc się ugięłam, no i moje dziewczynki też dostały po ziarenku :)
w pierwszej chwili entuzjazm był powiedzmy, mocno średni ;) ale jak już przegryzły sie do środka, to pochłonęly po ziarenku każda :P
...na dziś chyba wystraczy - w końcu nie chce przedobrzyć ;)
w serduszku:
*Stiuartka zm.18.03.2004r.

przy mnie:
*Mirabelka ur.1.05.2004r. (data umowna)
*Amfetaminka ur.1.06.2004r. (data umowna)
*Minka, Zuzia, Szara Mysz - z nami od października 2003r
... i już ze mną --> Iwo (ur.24.10.2003r.) :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”