usypiam jutro szczurkę

Niepokojące zachowania szczurów, objawy chorób i ich leczenie.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: usypiam jutro szczurkę

Post autor: Paul_Julian »

Ninka koniecznie potrzebuje przyjaciółki. Tylko nie kupuj, zajrzyj w dział Zwierzeta -oddam, sprzedam.
Adopcja jest darmowa, transport też sie znajdzie i tez jest darmowy. Nie kupuj zwierzątka w sklepie ani na allegro.

A teraz jest wysyp albinosków, potrzebują domków.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
vAnetav
Posty: 186
Rejestracja: pt gru 17, 2010 2:10 pm

Re: usypiam jutro szczurkę

Post autor: vAnetav »

Nine i Lune kupiłam w dobrym sklepie zoologicznym we Wrocławiu gdzie widać że na prawdę dbają tam o zwierzątka.
Dlaczego mam nie kupowac ze sklepu? Szkoda mi tych zwierzatek samych w tych klateczkach i uszczesliwilo by mnie to jak bym chociaz jednemu dala "rodzinny domek" ...
Proszę o odpowiedź
Dziękuję z góry...
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: usypiam jutro szczurkę

Post autor: noovaa »

Nam też ich szkoda... to jest nie fair że muszą tam siedzieć ... ale kupując je, przyczyniamy się do cierpienia następnych ... Jest temat dlaczego nie kupujemy w zoologach.. poczytaj :)

Szczurki do adopcji też nie mają domu, też nie mają rodziny i też są biedne... one również zasługują na to by się nimi zaopiekować :) i im również można pomóc ... a taka pomoc przynajmniej daje nam pewność że nie spowoduje to krzywdy następnego.
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: usypiam jutro szczurkę

Post autor: Paul_Julian »

Tutaj masz topik http://szczury.org/viewtopic.php?f=2&t=24678 i tu też http://szczury.org/viewtopic.php?f=2&t=7212&start=60

Szczurki do sklepów trafiają z tzw. rozmnazalni, wczesnie odebrane matkom, często z chwowów wsobnych. Jest niemal norma , że kazdy szczurek ze sklepu ma świerzb :( I potem takie osoby piszą tutaj , szukając ratunku , albo okazuje sie , zę mają samicę w ciązy zamiast samca :(
To, że wygląda , ze w sklepie są dobre warunki to jedno, a inna sprawa jak jest naprawdę :(

Ogonki adopcyjne sa już częsciowo oswojone, to tez jest plus adopcji. Staramy sie dążyc do tego, zeby zwierzęta w ogóle zniknęły ze sklepów. Da sie to zrobić tylko wtedy, jesli jak najmniej osób bedzie kupować.

Ogonki do adopcji tylko czekają, i naprawdę są fantastyczne i przekochane ! A albinosy chyba najbardziej :D
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
vAnetav
Posty: 186
Rejestracja: pt gru 17, 2010 2:10 pm

Re: usypiam jutro szczurkę

Post autor: vAnetav »

Rozumiem. A gdzie można adoptować szczurka?? Ja mieszkam w woj. Lubuskim w Żaganiu i chciała bym gdzies z pobliska zaadoptowac szczurkonia bo nie stac mnie zeby daleko gdzies jechac po ogonka...
I własnie chciala bym albinoskę ponieważ Ninka tak sadze, przyzwyczaila sie do Luny ktora byla wlasnie albinosem
Niech spoczywa w spokoju [*] ehhh troche minie zanim sie uporam z tym bólem:(
Czekam na odp od Was i serdecznie pozdrawiam
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: usypiam jutro szczurkę

Post autor: Paul_Julian »

Tutaj http://szczury.org/viewforum.php?f=163 są zwierzaczki.
Tutaj jest wątek też szczurkowy : http://szczury.org/viewtopic.php?f=161& ... 88#p740688
Tu jest wątek transportowy http://szczury.org/viewtopic.php?f=4&t=18819

Nie zawsze to Ty jedziesz, często szczuirek przyjezdza do Ciebie, bo akurat ktos przejeżdża niedaleko.
Mozesz tez napisać ogłoszenie tu : http://szczury.org/viewforum.php?f=164

I zajrzyj jeszcze na SPS : http://stowarzyszenieprzyjaciolszczurow.pl/index.php do działu Adopcje.

Innym szczurkom kolor chyba obojętny. Trzeba tez odpowiednio połączyć szczurki, o tym tu : http://szczury.org/viewforum.php?f=16
Żeby sie zaprzyjaznily, nie mozna tak od razu wrzucić razem.

Lunce teraz jest duzo lepiej, naprawdę.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
vAnetav
Posty: 186
Rejestracja: pt gru 17, 2010 2:10 pm

Re: usypiam jutro szczurkę

Post autor: vAnetav »

Dziękuję za wiadomość, ale niestety nie mogę znaleźć żadnej adopcji w pobliżu mojego miasta.;/:(
Powtórzę jeszcze raz: mieszkam w Żaganiu, woj. Lubuskie.
Jeśli ktoś by przez przypadek znalazł ogłoszenie o adopcji samiczki proszę niech mi napisze, będę wdzięczna.
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: usypiam jutro szczurkę

Post autor: Paul_Julian »

Napisz po prostu ogłoszenie i daj w tamten dział, tu nei zawsze ktos zajrzy. Poza tym, jest mozliwy transport. Wiec szczurek moze do Ciebie przyjechać np. z Warszawy albo Szczecina.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
vAnetav
Posty: 186
Rejestracja: pt gru 17, 2010 2:10 pm

Re: usypiam jutro szczurkę

Post autor: vAnetav »

Szukam cały czas ogłoszenia, ale ja mieszkam w takim mieście że wszędzie jest daleko;/:(
Proszę pomóżcie, bo nie wiem co mam robić:(
Nina już nie je i cały czas leży w domku:( Ona była zawsze taka rozbrykana szalona a teraz jak nie Ona...widać bardzo trudno przechodzi rozstanie z Luną[*] ;(
Nie chcę teraz Jej stracić, to już by było za trudne dla mnie:(...
Co mam robić?:(
Awatar użytkownika
sr-ola
Posty: 1425
Rejestracja: wt wrz 29, 2009 5:51 pm
Lokalizacja: Opole/Głogów/okolice Zielonej Góry

Re: usypiam jutro szczurkę

Post autor: sr-ola »

W pobliżu z większych miast masz Zieloną Górę, bywasz tam czasem? Może tam łatwiej byłoby zorganizować transport..
Ze mną: Reksia i Kicia. W sercu: Kicek; Biba, Gryzek,Agrafka,Siwa, Łysa, Kwik, Lusia, Rabarbar, Soomi i Serenada.. Moi wyjątkowi..[*]
vAnetav
Posty: 186
Rejestracja: pt gru 17, 2010 2:10 pm

Re: usypiam jutro szczurkę

Post autor: vAnetav »

Czasem bywam ale rzadko. Coś poszukam jeszcze ale zobaczymy, jak na razie spędzam z Ninką czas ale cały czas śpi i nie je, jedyne co to pije. Do wody wrzuciłam jej jedną tableteczkę Rutinoscrobinu żeby chociaż jakieś wzmocnienie i witaminki miała Ninka.
Jutro jade do weta żeby ją przebadał czy nie jest na coś chora, może przeziębiona, ale wątpię, bo zaczęła tak się zachowywać jak wczoraj odebrałam jej Lunkę:(;(;([*]
Boję się o Nią bo nie chcę Jej stracić tak jak Lunki:(
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: usypiam jutro szczurkę

Post autor: Paul_Julian »

Możesz ją karmić Nutridrinkiem , kupisz to w aptece za jakies 8 zł . To jest takie wysokokaloryczne picie dla ludzi. Wlewasz do woreczka na lód i rozmrażasz po kostce w tzw. kąpieli wodnej. Nie w mikrofali, tylko w garnuszku dajesz trochę wody , do małej szklanki dajesz kostkę nutri, wkąłdasz to do garnuszka i podgrzewasz.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
vAnetav
Posty: 186
Rejestracja: pt gru 17, 2010 2:10 pm

Re: usypiam jutro szczurkę

Post autor: vAnetav »

Dzięki za radę!
Jutro pojadę też do tego weta, zobaczymy co on powie. Może faktycznie się przeziębiła, sama nie wiem:(...
Jutro napiszę jak się czegoś dowiem.
Jak na razie dziękuję za radę
S.
Posty: 706
Rejestracja: śr wrz 19, 2007 9:19 pm

Re: usypiam jutro szczurkę

Post autor: S. »

Poproś weterynarza o kroplówkę dla szczurka
vAnetav
Posty: 186
Rejestracja: pt gru 17, 2010 2:10 pm

Re: usypiam jutro szczurkę

Post autor: vAnetav »

nie trzeba. Dostała 3 zastrzyki, jakiś antybiotyk i coś tam jeszcze. Jak na razie Nina zaczęła pić i już się tak nie chowa w domku, wystawia łepek, zaczęła się myć....jutro jadę na kolejną serię leków. Jeszcze żeby Ninka zaczęła jeść, za jakąś godzinkę spróbuję na początek dać jej jogurciku, jak zje to dam jej kawałek chlebka z pasztecikiem (jej przysmak:))
Mam nadzieję że samopoczucie Ninki się poprawi.
Trzymajcie kciuki!
Będę pisała jak by coś się działo....ale mam nadzieję, że już będzie dobrze.
Tęsknota za Lunką jej jak i moja są bolesne ale dam tyle ciepła Ninie żeby czuła że jest jeszcze ktoś taki bliski jak była dla niej Lunsia[*]
(Dziś pochowałam Lunkę. Nie mogłam tak od razu po uśpieniu:(:( Zrobiłam jej taki pochówek na jaki zasłużyła, kochana Lunisa:( Będzie mi Jej bardzo brakowało ale na zawsze pozostanie w mojej pamięci ponieważ był to na prawdę wyjątkowy szczurkoś.
Lunka[*]
ODPOWIEDZ

Wróć do „Objawy i leczenie”