Wspaniali na zawsze..

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Zuzolka
Posty: 332
Rejestracja: pn mar 21, 2011 3:37 pm
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Re: Moja czwórka wspaniałych

Post autor: Zuzolka »

Wczoraj wieczorem zauważyłam coś niepokojącego. Być może trwa to już dłużej. Fredka dużo śpi, bardzo dużo. Zawsze jak była wyciągana z klatki to leciała od razu do łóżka czy gdzieś, czekała na smakołyk, a dzisiaj od razu do kąłdry i spać. Wczoraj w sumie też dużo przeleżała w kąłdrze. Nawet na zapach kanapki z ogórkiem nie wychodzi. A co najdziwniejsze to to, że strasznie krzyczy jak się ją dotknie. Czy to ja czy któraś z dziewczyn. Ja piernicze, tak bardzo się o nią boję. Tu sobie wmawiam, że to może być przejściowe zachowanie, bo może któraś jej coś zrobiła czy coś, ale mam tak złe przeczucia. Martwię się tym. Nie wiem co to jest...
w mam Zuzię Uszka Tosię Bilkusia Lusię Fredzię Pusię Tusię Mali Alaskę Doriana i Rubi.
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Moja czwórka wspaniałych

Post autor: unipaks »

Zuzolko, i co z Fredką i Bilim - co powiedział wet? jak oni się teraz czują, mam nadzieję, że u Fredki to była tylko chwilowa niedyspozycja a u niego coś, co już nie jest powodem do zmartwień?
Głaski od nas :)
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
Awatar użytkownika
Zuzolka
Posty: 332
Rejestracja: pn mar 21, 2011 3:37 pm
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Re: Moja czwórka wspaniałych

Post autor: Zuzolka »

Jak na razie jest ok :) Odpukuje w niemalowane.
Rzeczywiście u Fredzi to było chwilowe i mam nadzieje, że już nam tego nie zrobi. Napędziła nam wiele strachu, skubana ;)
A Bili dostał maść, którą smarowaliśmy okolice i siuśka przez dwa dni dwa razy dziennie i wszystko wróciło do normy.
Oby to trwało jak najdłużej :) Maluchy wygłaskane :D

ps: Tosia przegryzła nam dzisiaj przedłużacz, a gdy ja dotknęłam to wygryzione miejsce, to poraziło mnie troszku, ale z Tosią jest dobrze, chyba nic takiego się nie stało..
w mam Zuzię Uszka Tosię Bilkusia Lusię Fredzię Pusię Tusię Mali Alaskę Doriana i Rubi.
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Moja czwórka wspaniałych

Post autor: unipaks »

uuuh, przypomniała mi się własna "niespodzianka" kablowa z pamiętnego pod względem takich osobliwych przygód tygodnia... :P współczuję!

Dobrze, że zmartwienia odeszły w niepamięć, buziaczki dla ogonków! :-*
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
Awatar użytkownika
Agatow
Posty: 543
Rejestracja: wt sty 18, 2011 11:32 pm
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Moja czwórka wspaniałych

Post autor: Agatow »

Wesołych Świąt dla Ciebie i stadka, tęsknimy za Wami!
za TM: Zuzia, Muniek, Ziuta, Pasztet, Bestian, Szefowa, Strzałka, Piskałka, Indiana, Cykałka, Gremlin, Krecik, Księżniczka, Cytryny, Chmurka, Panika, Watka (Maluszynka)
Awatar użytkownika
Zuzolka
Posty: 332
Rejestracja: pn mar 21, 2011 3:37 pm
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Re: Moja czwórka wspaniałych

Post autor: Zuzolka »

i po swietowaniu... lusia zrobila sobie cos w tylna lapke. ma ja podkulona, nie chce na niej stawac,po obroceniu na plecy zauwazylam, ze nie ma rozwartych paluszkow jak na zdrowej lapie. i jest tak bardziej ustawiona do wewnatrz. nie chce zebym jej ja dotykala ale tez nie piszczy gdy to robie. pokicala teraz do klatki i cos wcina. przez nastepne 2 dni nie ma szans na wizyte u weta. i co tu zrobic ? :(
w mam Zuzię Uszka Tosię Bilkusia Lusię Fredzię Pusię Tusię Mali Alaskę Doriana i Rubi.
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Moja czwórka wspaniałych

Post autor: noovaa »

Nawet jeśli to złamanie, leczy się je głównie podając leki przeciwbólowe/przeciwzapalne.

Przydałaby się niska klatka... bez możliwości wspinania się.
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Awatar użytkownika
Zuzolka
Posty: 332
Rejestracja: pn mar 21, 2011 3:37 pm
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Re: Moja czwórka wspaniałych

Post autor: Zuzolka »

A leki mozna podawac takie jak ma sie w apteczce czy sa to specjalne ? nawet nie mam pojecia kiedy mogla to sobie zrobic..
w mam Zuzię Uszka Tosię Bilkusia Lusię Fredzię Pusię Tusię Mali Alaskę Doriana i Rubi.
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Moja czwórka wspaniałych

Post autor: noovaa »

Lepiej nie podawać nic. U weta dostałaby pewnie jakiś metacam w zastrzyku ....

Powinna oszczędzać łapkę i jest szansa że szybko się zagoi.
Patrz czy opuchlizna ( jeśli jest ) się nie powiększa. Jeśli coś będzie się działo, to trzeba będzie jakiegoś weta znaleźć ... zwykle jednak złamania zrastają się bez komplikacji.
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Awatar użytkownika
Zuzolka
Posty: 332
Rejestracja: pn mar 21, 2011 3:37 pm
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Re: Moja czwórka wspaniałych

Post autor: Zuzolka »

Noova, dzieki. A cos czytalam o amptacji po zlamaniu, czy to zawsze tak jest ? i jak dlugo bedzie sie goilo ?
w mam Zuzię Uszka Tosię Bilkusia Lusię Fredzię Pusię Tusię Mali Alaskę Doriana i Rubi.
Awatar użytkownika
Agatow
Posty: 543
Rejestracja: wt sty 18, 2011 11:32 pm
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Moja czwórka wspaniałych

Post autor: Agatow »

Biedna Lusia i to w Święta kiedy pomoc weterynarza jest utrudniona. Na szczęście forum ratuje sytuację. Życzę żeby to jednak nie było złamanie. Może za jakieś 1,5 godziny Lusia sama wyzna co jej dolega ;) Wymiziaj delikatnie poszkodowaną :-*
A przy okazji dobrze wiedzieć co robić w takiej sytuacji
za TM: Zuzia, Muniek, Ziuta, Pasztet, Bestian, Szefowa, Strzałka, Piskałka, Indiana, Cykałka, Gremlin, Krecik, Księżniczka, Cytryny, Chmurka, Panika, Watka (Maluszynka)
Awatar użytkownika
Zuzolka
Posty: 332
Rejestracja: pn mar 21, 2011 3:37 pm
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Re: Moja czwórka wspaniałych

Post autor: Zuzolka »

Eh, jak nie urok to sr... Jutro zobacze czy jest lepiej czy gorzej.
w mam Zuzię Uszka Tosię Bilkusia Lusię Fredzię Pusię Tusię Mali Alaskę Doriana i Rubi.
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Moja czwórka wspaniałych

Post autor: noovaa »

Amputacji !? o.O
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Awatar użytkownika
Zuzolka
Posty: 332
Rejestracja: pn mar 21, 2011 3:37 pm
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Re: Moja czwórka wspaniałych

Post autor: Zuzolka »

No, moze cos pomylilam. Lapka bez zmian dalej lekko opuchnieta, ale jest goraca. myslalam zeby posmarowac altacetem czy czyms innym..
w mam Zuzię Uszka Tosię Bilkusia Lusię Fredzię Pusię Tusię Mali Alaskę Doriana i Rubi.
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Moja czwórka wspaniałych

Post autor: unipaks »

Altacet Junior dobrze robi, potem zmyć ciepłą wodą; najważniejsze jednak, żeby nie nadwerężała łapki, im mniej możliwości brykania tym lepiej dla niej :) Wszystkiego dobrego :-*
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”