Szczurek przygnieciony przez szafe ! Ratunku !

Niepokojące zachowania szczurów, objawy chorób i ich leczenie.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
sylwiaj
Posty: 1487
Rejestracja: pn paź 17, 2011 10:18 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: Szczurek przygnieciony przez szafe ! Ratunku !

Post autor: sylwiaj »

ehh:( ona chodzi? je wogóle coś? czy przy jedzeniu tak jakby jeździ całym puszczkiem po pokarmie?
u Aniołków:Krecik, Muszka, Czerniak, Gadzinka, Kluska, Pralka, Cola, Parówka, Twister

ze mną: Kamikaze, Klementynka, Emilka, Gnieciuch, Kornelcia
Awatar użytkownika
sylwiaj
Posty: 1487
Rejestracja: pn paź 17, 2011 10:18 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: Szczurek przygnieciony przez szafe ! Ratunku !

Post autor: sylwiaj »

u Aniołków:Krecik, Muszka, Czerniak, Gadzinka, Kluska, Pralka, Cola, Parówka, Twister

ze mną: Kamikaze, Klementynka, Emilka, Gnieciuch, Kornelcia
anitkaaa
Posty: 37
Rejestracja: pt gru 30, 2011 10:12 pm

Re: Szczurek przygnieciony przez szafe ! Ratunku !

Post autor: anitkaaa »

Te filmiki nie przypominają w ogóle tego co ona miała , dzisiaj ją uśpiłam :((( było przy niej 3 wet. Niestety mała miała już całkowicie martwe jedno oczko :( , i chwycił ją paraliż pyszczka , sami stwierdzili że nie ma sensu.Nie wieże by chcieli źle dla niej bo sami opowiadali mi swoich szczurkach :(. Ale teraz ta 2 mała jest jakaś nie swoja , cały czas śpi , prosto chodzi ( ta co miała problemy z uszkiem ) , nie wiem co jej jest czy ona tak odczuwa brak tamtej ? bo jeszcze wczoraj szalała :D Chciałam ją wyciągnąć z klatki żeby sie przebudziła ale co chwile sie wspina na moje kolana i usypia :( Napiszcie co wiecie o tym bo naprawdę nie wiem o co chodzi :(
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Szczurek przygnieciony przez szafe ! Ratunku !

Post autor: Paul_Julian »

Bardzo możliwe, że druga szczurka ma depresję po utracie tamtej. Ale dobrze by było, gdybys ją teraz szczegółnie obserwowała, i w razie niepokoju poszła z nią do weta.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
sylwiaj
Posty: 1487
Rejestracja: pn paź 17, 2011 10:18 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: Szczurek przygnieciony przez szafe ! Ratunku !

Post autor: sylwiaj »

ojej:( przyro mi a miałam nadziej ze inaczej sie skończy:( ale nie dziwie sie ze podjełas taka decyzje ja jak moj czerniak tez miał sparazliżowany pyszczek i wylew krwi do oczka nie byłam w stanie parzec na to cierpienie:( szkda tylko ze odeszła tak młodo:(
u Aniołków:Krecik, Muszka, Czerniak, Gadzinka, Kluska, Pralka, Cola, Parówka, Twister

ze mną: Kamikaze, Klementynka, Emilka, Gnieciuch, Kornelcia
anitkaaa
Posty: 37
Rejestracja: pt gru 30, 2011 10:12 pm

Re: Szczurek przygnieciony przez szafe ! Ratunku !

Post autor: anitkaaa »

MI też było szkoda by sie strasznie męczyło , miałam kiedyś szczurka ale tylko jednego , ją też chwyciło praktycznie z dnia na dzień i zwlekałam z nią dosyć długo i sie męczyło :(( , ale teraz ta 2 szczurcia ma chyba depresje ale z tego co czytam to chyba normalne po utracie kogoś , je niby , w klace też śpi ogólnie mało sie rusza , gdy ją puszczam na łóżko by sie rozruszała to przychodzi do mnie na kolanka i usypia albo leży . Miał ktoś już taką sytuację ? . Zamówiłam już 2 szczurki na sobotę , mam nadzieje że odżyje jak te maluchy dojdą do niej :(
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Szczurek przygnieciony przez szafe ! Ratunku !

Post autor: Paul_Julian »

To normalna sytuacja po stracie. A szczurki masz gdzies ze sklepu? Na forum mamy dużo ogonków do adopcji..
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
anitkaaa
Posty: 37
Rejestracja: pt gru 30, 2011 10:12 pm

Re: Szczurek przygnieciony przez szafe ! Ratunku !

Post autor: anitkaaa »

Właśnie zamówiłam w zoo logiku , ale żałuje strasznie bo jak patrzyłam na tym forum że jest to możliwe ... :(
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Szczurek przygnieciony przez szafe ! Ratunku !

Post autor: Paul_Julian »

Chyba już za póżno na zmianę decyzji, trudno, bo jak zamówione to i tak przyjadą do sklepu :( oby tylko były jednej płci i bez świerzbu. Może udałoby Ci sie maxymalnie obnizyć cenę ? Albo całkiem za darmo albo za symboliczną złotówkę ? Bo tamta nie przeżyła, że być może była już od dawna chora itd ? Tak naprawdę to trudno ocenić na co umarła, równie dobrze mogło to być jakies zapalenie :(
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
anitkaaa
Posty: 37
Rejestracja: pt gru 30, 2011 10:12 pm

Re: Szczurek przygnieciony przez szafe ! Ratunku !

Post autor: anitkaaa »

właśnie wiem , martwię sie teraz bo ta co mi została to miała zapalenie ucha , i mam nadzieje że wszystko już jest okej z nią ( nie chodzi krzyw i nie kręci się i ma pewniejsze kroki ). Bez obaw bd. tej samej płci , co to jest dokładnie ten ' świerzb "
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Szczurek przygnieciony przez szafe ! Ratunku !

Post autor: Paul_Julian »

http://szczury.org/viewtopic.php?f=19&t=110 Tutaj masz jak rozpoznać płeć. Nie wierz sprzedawcy, sama sprawdż. Negocjuj cenę , jesli już nie da sie nic zrobić :(
Swierzb to bardzo zakazna choroba, bardzo czesto wlasnie ze sklepu/trocin/siana. Mogą być strupki/krostki na uszkach, ogonie, futerku.
Tu http://szczury.org/viewtopic.php?f=172&t=7705 jest cały temat. a w googlu sa tez fotki.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
anitkaaa
Posty: 37
Rejestracja: pt gru 30, 2011 10:12 pm

Re: Szczurek przygnieciony przez szafe ! Ratunku !

Post autor: anitkaaa »

Już mam tego dość . Mam ochote isc do tego zoologika i ich zwyklinać ! Niestety druga co miala niby zapalenie ucha, dzisiaj leje sie jej czerwona wydzielina z oka ! Wczoraj normalnie chodziła ! A dzisiaj wogóle strasznie sie wywraca ! Oko wygląda na martwe. Czy zapalenie mózgu jest zaraźliwe ?! Juto na dodatek bd miałą dwa małe szczurki z tej samej hodowli... Mam dezynfekować klatke ? I jak dokładnie to zrobić ? I co jest najpiekniejsze ?? Dzisiaj weterynarz jest nieczynny ! :(
anitkaaa
Posty: 37
Rejestracja: pt gru 30, 2011 10:12 pm

Re: Szczurek przygnieciony przez szafe ! Ratunku !

Post autor: anitkaaa »

Właśnie teraz zauważyłam że poszła, jej wydzielina z noska , już nie wiem co mam robić mam tego dość :((((((((((((((((((
Awatar użytkownika
nausicaa
Posty: 2581
Rejestracja: czw sie 20, 2009 10:22 am

Re: Szczurek przygnieciony przez szafe ! Ratunku !

Post autor: nausicaa »

jeśli było zap. ucha, to od tego porifryna się wykewa z oka i oko wygląda nieładnie. ale to jest niestety przy silnym zap. uszka, które jak widać było niedoleczone. szczur się zatacza, bo może ropa doszła już do błędnika....jeśli masz w domu, to podaj enroxil (może został z poprzedniej wizyty) i tolfedynę na stan zapalny. dobrze by było, gdyby wet wyjął tą ropę trochę z ucha. u nas wetka to wysysała taką gumową gruszką. ropę powinnaś zobaczyć w uszku i powinno śmierdzieć po stronie od oczka.

jeśli to przysadka, to oko będzie po prostu większe od drugiego, nie powinno być bardzo zaporfirynkowane. na przysadkę to tylko enro i steryd

w obu przypadkach trzeba działać szybko. jeśli wet jest nieczynny w weekend, to na to ucho, spróbuj podać małej chociaż doksycyklinę (unidox, może został Ci po leczeniu jakiego przeziębienia u kogoś w rodzinie).
zeMną:CumbobLunetaMufkaMulinaPiankaOwcaWałekIncognitoKopciuchSrebritkaIvermektynaGremlinRzepicha
zaTM:AdziaDużaFruziaBudyń4KluskiAllelekWałkiNiebieskiChoryDowódcaPomidorowyPszeniczyMlekoKoalaPlamkaTrututSkinerEspriAgutKoKoDoremiSomaliaKapadocja
Awatar użytkownika
sylwiaj
Posty: 1487
Rejestracja: pn paź 17, 2011 10:18 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: Szczurek przygnieciony przez szafe ! Ratunku !

Post autor: sylwiaj »

jeszcze od siebie dodam ze jak zapalenie z ucha to uszko śmierdzi... można dawac krople przeciwbakteryjne do oczu (ale musisz byc pewna ze to ucho!)
u Aniołków:Krecik, Muszka, Czerniak, Gadzinka, Kluska, Pralka, Cola, Parówka, Twister

ze mną: Kamikaze, Klementynka, Emilka, Gnieciuch, Kornelcia
ODPOWIEDZ

Wróć do „Objawy i leczenie”