Szczurek przygnieciony przez szafe ! Ratunku !

Niepokojące zachowania szczurów, objawy chorób i ich leczenie.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
anitkaaa
Posty: 37
Rejestracja: pt gru 30, 2011 10:12 pm

Szczurek przygnieciony przez szafe ! Ratunku !

Post autor: anitkaaa »

Witam. W drugi dzień świąt mój szczurek wlazł mi za szafe i jak sie okazało zaklinował się tam. Szukałam Go ale nie mogłam znaleść . Siedziała tam cała noc, jak ją znalazłam miała tylko wystawiony pyszczek, bo reszty nie dała rade wydostać. Po tym wydarzeniu szczurek stracił panowanie nad prawą łapką i głowa tak samo jest przechylona w tą samą strone. Na początku ledwo chodziła(można powiedzieć, że się czołgała) Na następny dzien pojechałam z nią do weta to dał jej antybiotyk na zapalenie ucha. Po tym wogóle już nie dała radę chodzić, tylko leżała, zaczeło jej oczko krwawić i ucho. Na nastepnej wizycie u weta dał jej antybiotyk+ zastrzyk przeciwzapalny. W ten sam dzień widać było całkowitą poprawe, zaczeła chodzic w miare normalnie , wywracała sie czasami, ale juz sie wspinala po klatce, wrócił jej apetyt. Nastepnego dnia jak byłam u weta zalecił sam antybiotyk i niestety stan jakby się pogarszał co prawde chodzi ale duzo bardziej jest pochylona na prawą strone, i nie wiem co dalej robić czy podawac dalej ten antybiotyk czy nie. Dodam ze wet odradzał podania jej jeszcze raz leku przeciwzapalnego ponieważ powiedział ze nie bardzo moze dawać takie ilości. Mój szczurek ma około 2 miesiące, może 2,5. Proszę o pomoc !
Awatar użytkownika
zuzka-buzka
Posty: 2095
Rejestracja: pt maja 14, 2010 12:24 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: Szczurek przygnieciony przez szafe ! Ratunku !

Post autor: zuzka-buzka »

Skąd jesteś? to bardzo ważne.
ObrazekObrazekObrazek
Alex [*][/color][/b] i Marty [*][/color][/b] u mnie od 09.10.10 Eldo od 11.11.10 Belusia [*][/color][/b] od 08.04.11 Jinxx od 24.05.12 Sykes i Danny od 25.09.12
anitkaaa
Posty: 37
Rejestracja: pt gru 30, 2011 10:12 pm

Re: Szczurek przygnieciony przez szafe ! Ratunku !

Post autor: anitkaaa »

Dębica (podkarpacie)
Awatar użytkownika
sylwiaj
Posty: 1487
Rejestracja: pn paź 17, 2011 10:18 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: Szczurek przygnieciony przez szafe ! Ratunku !

Post autor: sylwiaj »

jedyne co mi przychodzi to problemy neurologiczne ale u tak młodego ogonka?
u Aniołków:Krecik, Muszka, Czerniak, Gadzinka, Kluska, Pralka, Cola, Parówka, Twister

ze mną: Kamikaze, Klementynka, Emilka, Gnieciuch, Kornelcia
anitkaaa
Posty: 37
Rejestracja: pt gru 30, 2011 10:12 pm

Re: Szczurek przygnieciony przez szafe ! Ratunku !

Post autor: anitkaaa »

W dzień w którym sie zaklinowala była całkiem normalna skakała kradła jedzonko. Gorzej już po zaklinowaniu. Ja już nie wiem :( Dodam, że mój drugi szczurek ma zapalenie ucha ale podczas leczenia jest już jej dużo lepiej. Tylko nie wiem co mam zrobić z tą pierwszą . :((((((((((
anitkaaa
Posty: 37
Rejestracja: pt gru 30, 2011 10:12 pm

Re: Szczurek przygnieciony przez szafe ! Ratunku !

Post autor: anitkaaa »

Nie wiem czy na mnie jakieś fatum spadło czy coś. Miałam wcześniej szczurka i żyła 3 lata bez żadnego leczenia była zdrowa jak rybka, zmarła ze starości.
Awatar użytkownika
zuzka-buzka
Posty: 2095
Rejestracja: pt maja 14, 2010 12:24 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: Szczurek przygnieciony przez szafe ! Ratunku !

Post autor: zuzka-buzka »

anitkaaa, skąd jesteś?
ObrazekObrazekObrazek
Alex [*][/color][/b] i Marty [*][/color][/b] u mnie od 09.10.10 Eldo od 11.11.10 Belusia [*][/color][/b] od 08.04.11 Jinxx od 24.05.12 Sykes i Danny od 25.09.12
Awatar użytkownika
zuzka-buzka
Posty: 2095
Rejestracja: pt maja 14, 2010 12:24 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: Szczurek przygnieciony przez szafe ! Ratunku !

Post autor: zuzka-buzka »

sylwiaj pisze:jedyne co mi przychodzi to problemy neurologiczne ale u tak młodego ogonka?
Co do problemów to raczej są możliwe, skoro ogonek został zgnieciony.
ObrazekObrazekObrazek
Alex [*][/color][/b] i Marty [*][/color][/b] u mnie od 09.10.10 Eldo od 11.11.10 Belusia [*][/color][/b] od 08.04.11 Jinxx od 24.05.12 Sykes i Danny od 25.09.12
anitkaaa
Posty: 37
Rejestracja: pt gru 30, 2011 10:12 pm

Re: Szczurek przygnieciony przez szafe ! Ratunku !

Post autor: anitkaaa »

Napisałam już, że jestem z Dębicy woj. Podkarpackie .
Awatar użytkownika
sylwiaj
Posty: 1487
Rejestracja: pn paź 17, 2011 10:18 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: Szczurek przygnieciony przez szafe ! Ratunku !

Post autor: sylwiaj »

no własnie nie zgnieciony tylko sie zaklinował. moze ma jakis uraz w kregosłupie ale w sumie wtedy nie chodziłaby przekrzywiona... czy znasz dokładne nazwy leków które podał ogonkowi weterynarz?
u Aniołków:Krecik, Muszka, Czerniak, Gadzinka, Kluska, Pralka, Cola, Parówka, Twister

ze mną: Kamikaze, Klementynka, Emilka, Gnieciuch, Kornelcia
anitkaaa
Posty: 37
Rejestracja: pt gru 30, 2011 10:12 pm

Re: Szczurek przygnieciony przez szafe ! Ratunku !

Post autor: anitkaaa »

Mówił mi, ale nie pamiętam. Byłam zaplątana bo lecze tam dwa szczurki. Wiem, że obie dostają maść do uszek . Jutro napisze jakie dokładnie te antybiotyki dostaje. Ale mimo tego mała nie traci apetytu, ale nie widze żeby piła wode.
Awatar użytkownika
sylwiaj
Posty: 1487
Rejestracja: pn paź 17, 2011 10:18 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: Szczurek przygnieciony przez szafe ! Ratunku !

Post autor: sylwiaj »

a czy ogonek dostał steryd i czy to po nim była taka poprawa?
u Aniołków:Krecik, Muszka, Czerniak, Gadzinka, Kluska, Pralka, Cola, Parówka, Twister

ze mną: Kamikaze, Klementynka, Emilka, Gnieciuch, Kornelcia
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Szczurek przygnieciony przez szafe ! Ratunku !

Post autor: Paul_Julian »

BYć moze to po prostu zbieg okoliczności, nie sądzę , zeby szczurka zrobiła sobie krzywdę za szafą. Przeciez ta szafa nie spadła.

Z tego co wiem na neurologiczne mozna podawac wit. B i steryd. Antybiotyk trzeba dawać dluzej, bo na kilka dni to bez sensu.

Tutaj http://szczury.org/viewforum.php?f=13 jest spis wetów, może jest ktoś polecany blisko? Warto to skonsultować.
Jutro możesz zadzwonić np. do dr Piaseckiego http://szczury.org/viewtopic.php?f=13&t=4928 albo do W-wy do dr Bieleckiego ( o ile dobrze zrozumialem, przyjmuje w Elwecie http://www.elwet.pl/index.html)
Albo jutro do ogonka do dr Godlewskiej http://www.ogonek.waw.pl/aktualnosci_in ... y-rok.html ( może podadzą Ci nr tel. do dr Wojtyś ?)

Zapytaj sie o jakąs poradę, spisz wszystko i przekaż swojemu wetowi.

anitkaaa pisze:Dodam, że mój drugi szczurek ma zapalenie ucha ale podczas leczenia jest już jej dużo lepiej. Tylko nie wiem co mam zrobić z tą pierwszą . :((((((((((
A moze to zapalenie mózgu ? To jest zarazliwe.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
anitkaaa
Posty: 37
Rejestracja: pt gru 30, 2011 10:12 pm

Re: Szczurek przygnieciony przez szafe ! Ratunku !

Post autor: anitkaaa »

Chyba dostała steryd z tym przeciw zapaleniowym to wtedy była praktycznie prosta wspinała sie, czasami traciła równowage widać była słabsza ale było duzo duzo lepiej, czyli w 2 dzien . A wczoraj i dzisiaj to nie mam pojęcia. Jutro napisze dokładnie
anitkaaa
Posty: 37
Rejestracja: pt gru 30, 2011 10:12 pm

Re: Szczurek przygnieciony przez szafe ! Ratunku !

Post autor: anitkaaa »

W sumie kupiłam obydwie z tej samej hodowli. Ta co niby ma zapalenie ucha wygląda na 2 tyg starszą. Też myslalam ze mogło by to byc zaraźliwe, ale też myśle sobie dlaczego mniejszej nioby tak z dnia na dzien tak sie pogorszyło .
ODPOWIEDZ

Wróć do „Objawy i leczenie”