Sól i wapno dla gryzoni

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Kowalsiak
Posty: 3
Rejestracja: wt sty 11, 2005 9:39 pm

Mam pytanko...

Post autor: Kowalsiak »

Co się stało że mój szczur niechce jeść wapna... Na początku miał normalne a później kupiłem u o smako jabkowym i troche zjał i niechce jeść więcej... Co mam zrobić????
KOWALSIAK
ah... jakie te szczury fascynujące :)
Awatar użytkownika
Lulu
Posty: 4466
Rejestracja: sob wrz 04, 2004 1:21 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Mam pytanko...

Post autor: Lulu »

nic, szczur poprostu tego nie potrzebuje ;)
ogon sam wie kiedy wapno jest mu potrzebne a kiedy nie, nie nalezy go zmuszac do jedzenia go...

mozesz mu jedynie wrzucic kawalek suchej bulki by mial na czym zabki scierac...
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

Mam pytanko...

Post autor: ESTI »

Może też poprostu mu się znudziło, tak jak u ludzi - szczurkom też zmieniają się smaki i ochotki. ;)
Albo może ten smak jabłkowy mu nieodpowiada?
Obrazek
EmDżi
Posty: 165
Rejestracja: ndz maja 29, 2005 3:20 pm

Mam pytanko...

Post autor: EmDżi »

ja swojemu kupiłam o smaku warzywnym i cokolwiek z nim robi raz na kilka dni bo cześciej nie potrzebuje - wiec mozesz zostawić to w klatce i obserwuj czy co kilka dni cos z nim robi
Moja kochana malutka z Aniołkami lata :(:(
knautia
Posty: 372
Rejestracja: czw kwie 14, 2005 4:33 pm

Mam pytanko...

Post autor: knautia »

moja wapienko ma już długo, czasem tylko podgryza
przecież nie będzie tego wpierniczać, jakby to był jakiś przysmak :-)
KasiaGdańsk
Posty: 453
Rejestracja: ndz maja 01, 2005 3:33 pm

Mam pytanko...

Post autor: KasiaGdańsk »

No to moja jest jakaś inna, ma wapno "popcorn", codziennie w nocy słyszę jak obgryza je po kilka razy, zresztą w dzień też czasami to robi, ale więcej śpi i nie widzę jak jestem w pracy.......
Ostatnio zmieniony wt cze 28, 2005 1:48 pm przez KasiaGdańsk, łącznie zmieniany 1 raz.
Ja i moje kujciaki Słodziak i Bombelek oraz Arista, Juniper , Azja, Ajka i Europka za Tęczowym Mostkiem...
EmDżi
Posty: 165
Rejestracja: ndz maja 29, 2005 3:20 pm

Mam pytanko...

Post autor: EmDżi »

wkońcu wapienko nie służy do pożywiania się więc nie trzeba zwracać uwagi ze podgryza je raz na jakiś czas to jest tylko dodatek
Moja kochana malutka z Aniołkami lata :(:(
falka
Posty: 838
Rejestracja: pn paź 11, 2004 12:06 pm

Mam pytanko...

Post autor: falka »

Najczęściej malusie scurki wcinają spore ilości wapna, a później "wyrastają" z tego :). Możesz zamiast wapna postarać się o coś "ciekawszego" do ścierania ząbków np. patyk (z drzewa owocowego), kolba :).
knautia
Posty: 372
Rejestracja: czw kwie 14, 2005 4:33 pm

Mam pytanko...

Post autor: knautia »

a propos gryzaków, to są dostępne takie drewienka aromayzowane chyba...
używał ktoś?
weterynarz mi polecał, żebym przymocowała w klatce, bo "lepiej żeby to gryzły niż siebie nawzajem"( łączę 2 samiczki) :shock: :shock: :shock:
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

Mam pytanko...

Post autor: ESTI »

Czy sobie takie drewienko zamocujesz czy nie, to i tak nie zmieni nic pomiędzy szczurkami. One i tak muszą sobie wszystkie sprawy poukładać między sobą. ;)
Obrazek
EmDżi
Posty: 165
Rejestracja: ndz maja 29, 2005 3:20 pm

Mam pytanko...

Post autor: EmDżi »

drewienka??? nie słyszałam o czymś takim - a bynajmniej u mnie nie widziałam - to jest normalnie do kupienia w jakich cenach może ktoś wie
Moja kochana malutka z Aniołkami lata :(:(
agacia
Posty: 675
Rejestracja: ndz maja 15, 2005 7:32 pm

Mam pytanko...

Post autor: agacia »

Ja widzialam cos takiego co sie nazywalo "Gryzaki naturalne" czy jakos tak.Nie mam pojecia co to jest,bo blizej sie temu nie przygladalam.
Mały[*] (25.04.05-12.07.06)
Mr Jingles[*] (26.06.05-28.05.07)
falka
Posty: 838
Rejestracja: pn paź 11, 2004 12:06 pm

Mam pytanko...

Post autor: falka »

[quote="agacia"]Ja widzialam cos takiego co sie nazywalo "Gryzaki naturalne" czy jakos tak.Nie mam pojecia co to jest,bo blizej sie temu nie przygladalam.[/quote]

Może chodzi o patyki z firmy Dako-art. Widziałam raz coś takiego, są to gałązki z jabłoni i gruszy i kosztuje toto około 2 zł.
EmDżi
Posty: 165
Rejestracja: ndz maja 29, 2005 3:20 pm

Mam pytanko...

Post autor: EmDżi »

hmmmm bede musiala jutro popytac w zoologicznych - a moze ktoś ze Szczecina wie w którym zoo morzna to dostać??
Falka mówisz firma Dako-art to jest tylko jedna firma takich rzeczy czy więcej :roll:
Moja kochana malutka z Aniołkami lata :(:(
falka
Posty: 838
Rejestracja: pn paź 11, 2004 12:06 pm

Mam pytanko...

Post autor: falka »

Ja to widziałam leżące na półce razem z kolbami... ale przecież gałązkę można samemu skombinować :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”