czy jestes...

Dział, w którym zamieszczamy ankiety i organizujemy konkursy.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)

czy jestes wegetarianiem

Czas głosowania minie ndz lut 07, 2106 7:28 am

jestem veganem ^_-
18
4%
nie -_-
318
73%
tak ^_^
97
22%
 
Liczba głosów: 433

Awatar użytkownika
zuzka-buzka
Posty: 2095
Rejestracja: pt maja 14, 2010 12:24 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: czy jestes...

Post autor: zuzka-buzka »

alken pisze:a czemu musisz?
Taka tradycja rodzinna, w KAŻDE święta Bożego narodzenia muszę jeść karpia ;( A tak to mięcha nie jem ;)
ObrazekObrazekObrazek
Alex [*][/color][/b] i Marty [*][/color][/b] u mnie od 09.10.10 Eldo od 11.11.10 Belusia [*][/color][/b] od 08.04.11 Jinxx od 24.05.12 Sykes i Danny od 25.09.12
Awatar użytkownika
zuzka-buzka
Posty: 2095
Rejestracja: pt maja 14, 2010 12:24 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: czy jestes...

Post autor: zuzka-buzka »

I bejb - nie, nie jestem Fleksitarianem, już bardziej Ichtiowegetarianem... Bo jem karpia tylko raz do roku, żadnego innego mięsa nie.
ObrazekObrazekObrazek
Alex [*][/color][/b] i Marty [*][/color][/b] u mnie od 09.10.10 Eldo od 11.11.10 Belusia [*][/color][/b] od 08.04.11 Jinxx od 24.05.12 Sykes i Danny od 25.09.12
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: czy jestes...

Post autor: alken »

zuzka-buzka pisze:
alken pisze:a czemu musisz?
Taka tradycja rodzinna, w KAŻDE święta Bożego narodzenia muszę jeść karpia ;( A tak to mięcha nie jem ;)
a gdybyś nie zjadła? chyba Ci rurą do żołądka nie wtłoczą? ;)
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
Awatar użytkownika
zuzka-buzka
Posty: 2095
Rejestracja: pt maja 14, 2010 12:24 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: czy jestes...

Post autor: zuzka-buzka »

No właśnie ostatnio siedziałam do 1 w nocy nad talerzem z karpiem. :'( taka tradycja i już, muszę jeść...
ObrazekObrazekObrazek
Alex [*][/color][/b] i Marty [*][/color][/b] u mnie od 09.10.10 Eldo od 11.11.10 Belusia [*][/color][/b] od 08.04.11 Jinxx od 24.05.12 Sykes i Danny od 25.09.12
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: czy jestes...

Post autor: Paul_Julian »

alken pisze:hm, Paul, ale to że ktoś nie je mięsa to nie znaczy zaraz ze musi się odżywiać hiperzdrowo i niewiadomo jak dbać o dobór składników pokarmowych. poza tym gdybyś dajmy na to wykluczył z diety ryby to niczego by Ci w diecie nie zabrakło. no chyba że nie jadasz owoców i warzyw a żywisz się tylko ryba i węglowodanami typu kartofle ;)
niektórzy na przykład pitolą o białku itp. a prawda jest taka, że w ostatnich badaniach w centrum zdrowia dziecka wyszło że dzieci wegańskie mają dostarczane 200% dziennego zapotrzebowania na białko, co już jest przekroczeniem normy, ale nieszkodliwym, natomiast dzieci wszystkożerne mają białka po 400%-500% co już jest bardzo szkodliwe, obciąża nerki i cały organizm.
To jest racja, ale ja jem dośc monotonne rzeczy, i moi rodzice gotują , więc nie mam jak np. robic jedzenia sam. owoców jem zbyt mało, warzyw tez, ze wzgledu na dośc nieregularny tryb jedzenia. A że biorę leki, to zależy mi na zdrowszym jedzeniu, mało smazonym itd.
Osobiście uwazam, ze osoba, która nie je mięsa powinna się zdrowo odzywiac. Nie wyobrazam sobie sytuacji, ze osoba Vege zamawia cheeseburgera w Mac donaldzie. Dla mnie jakby lączy się jedno z drugim , sam McDonald jest szkodliwy dla srodowiska i zdrowia ;)
Fasola zawiera więcej białka niż mięso, zgadzam sie całkowicie, ryby i owoce morza mają duzo innych rzeczy, których mięso nie ma.
Ostatnio sie też dowiedziałem, ze bardzo duzo białka zawiera jajko.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
szczurzyca.
Posty: 1620
Rejestracja: ndz sie 08, 2010 11:51 pm
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: czy jestes...

Post autor: szczurzyca. »

Ja jem tylko kurczaki. Ryb nienawidzę. Nie smakują mi i już. :)
['] Diuna Barnaba Misiek 2Kremówki Charlotte Chanel Foczka Beza Molly Coco Malina Bianka Ronia Rasta Delilah-Rattie'sLove Tequila Dżuma Duffy Ernest Cholera Apollo Coffee Missisipi Agusia Rosa ['] Beżyczka 1Kremówka <:3 )~~
Nakasha
Posty: 5397
Rejestracja: wt sty 04, 2005 7:14 pm
Numer GG: 4379189
Lokalizacja: Białystok - Kuriany
Kontakt:

Re: czy jestes...

Post autor: Nakasha »

zuzka-buzka, moim zdaniem to jest bezsensowne znęcanie się nad dzieckiem i tacy rodzice powinni mieć sprawę w sądzie. >:( Nikt nie powinien być traktowany w taki sposób z powodu jakiejś głupiej tradycji...
Z nami: Ganix, Yetta, Inari, Cerridwen, Ceres Ciel i dziczek Włóczykij
Za TM: 88 szczurzych duszyczek

Obrazek
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: czy jestes...

Post autor: alken »

Paul_Julian pisze: Nie wyobrazam sobie sytuacji, ze osoba Vege zamawia cheeseburgera w Mac donaldzie. Dla mnie jakby lączy się jedno z drugim , sam McDonald jest szkodliwy dla srodowiska i zdrowia ;)
no z tym to się zgadzam, mcdonald to zło, poza tym w cheeseburgerze jest mięso :P jedyna wege rzeczą tam jest sałatka, bo nawet do lodów dają tłuszcz zwierzecy i frytki smażą na zwierzecym też. aczkolwiek wege wcale nie musi się odżywiać zdrowo, nie ma nigdzie takiego przymusu, bedzie tak samo niezdrowy jak niezdrowo odżywiający się mięsożer, nie bardziej.
ryby i owoce morza mają duzo innych rzeczy, których mięso nie ma.
na przykład rtęć i metale ciężkie ;D
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Re: czy jestes...

Post autor: yss »

zuzka-buzka pisze:No właśnie ostatnio siedziałam do 1 w nocy nad talerzem z karpiem. :'( taka tradycja i już, muszę jeść...
zuzka, a jakbyś nie zjadła do rana?
czasem przejawiasz taki niepojęty upór, a jak on faktycznie jest potrzebny, to wtedy odpuszczasz.
przesiedź nad karpiem całą noc świąteczną, i nawet rano go nie zjedz, zapewniam, że to da familii do myślenia. a nawet jeśli nie, to zauważ: sama tworzysz jakość swojego JA, a ustępowanie przed tego rodzaju tyranią pomału cię niszczy. masz rację, nie pozwalając sobie wcisnąć tego, czego nie chcesz [a nikogo nie krzywdzisz ,nie jedząc karpia! za to krzywdzisz siebie, jedząc karpia wbrew przekonaniom]. powinno to dać wystarczającą moc, żebyś nie żałowała zmarnowanych świąt. święta mijają, a dusza pozostaje :D i jest ważniejsza. o.
ten się nie myli, kto nic nie robi
Awatar użytkownika
zuzka-buzka
Posty: 2095
Rejestracja: pt maja 14, 2010 12:24 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: czy jestes...

Post autor: zuzka-buzka »

Dzięki, powalczę o tego karpia. :P Mamy taką tradycję rodzinną, że jedzenie karpia 1 w roku przynosi szczęście i już... ::) No nic, teraz się nie dam! Pójdę na pasterkę i mnie nie będzie. Ot co. :D
ObrazekObrazekObrazek
Alex [*][/color][/b] i Marty [*][/color][/b] u mnie od 09.10.10 Eldo od 11.11.10 Belusia [*][/color][/b] od 08.04.11 Jinxx od 24.05.12 Sykes i Danny od 25.09.12
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: czy jestes...

Post autor: alken »

zuzka-buzka pisze: jedzenie karpia 1 w roku przynosi szczęście i już... ::)
no cóż, zasugeruj rodzince, ze twierdzenie, że cierpienie i smierć jakiegos stworzenia miałoby przynieść szczęście, jest conajmniej barbarzyńskie i jest dowodem totalnego odmóżdżenia :P
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
Awatar użytkownika
Kameliowa
Posty: 3342
Rejestracja: wt lis 24, 2009 12:18 am
Lokalizacja: Łódź

Re: czy jestes...

Post autor: Kameliowa »

ach te przesądy ::)
George Orwell was wrong. Aldous Huxley was right.

Jeżeli widzisz: błąd ortograficzny, niepokojący post/temat, chcesz poprawić swój temat, zamknąćtemat
Zgłoś to moderatorom klikając w ikonę wykrzyknika w poście!
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Re: czy jestes...

Post autor: yss »

alken, ale my mamy zapędy wychowawcze :D
ten się nie myli, kto nic nie robi
sheila.
Posty: 366
Rejestracja: sob wrz 25, 2010 9:49 am
Lokalizacja: Kęty.

Re: czy jestes...

Post autor: sheila. »

Ja też nie jem mięsa.. od roku i jest mi z tym dobrze.
Chociaż nie wiem czy w "dorosłości" to się mi nie odbije bo mam 14 lat i się rozwijam ;)
sheila&mysia <3
Awatar użytkownika
aneczkaa
Posty: 697
Rejestracja: wt mar 08, 2011 12:08 pm

Re: czy jestes...

Post autor: aneczkaa »

Ja w wieku 14 lat przeszłam na wegetarianizm, nie jadłam mięsa przez 4,5 roku.
Nie zauważyłam żeby cokolwiek złego działo się w moim organiźmie, starałam się prowadzić tą dietę racjonalnie, no ale nigdy nic nie wiadomo...
Rób badania krwi co jakiś czas, warto sprawdzić czy nie pojawiła się np anemia albo inne niedobory we krwi ;) Chociaż nieraz trudno dostać skierowanie od lekarza - jedna pani doktor zwyzywała mnie z miejsca od chorych psychicznie i z wielką łaską dostałam skierowanie. Oczywiście to była moja ostatnia wizyta u niej.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ankiety i Konkursy”