Moje słodkości :*

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Ausaya
Posty: 1183
Rejestracja: czw cze 28, 2007 4:47 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Moje słodkości :*

Post autor: Ausaya »

Chętnie ci odstąpię choróbsko :D mimo że jestem chora to i tak muszę na uczelnię latać... :/ skandal!
Telimenka pisze: Wracajcie do zdrowia dziewczeta i te szczurze i te ludzkie ;)
a panowie...? jak to tak...? akurat Kolesiowi się najwięcej kciuków przyda...:P
ze mną: Tequila i Lima :* :*

za TM: Helenka [*] Kama [*] Sutra [*] Mała [*] Ebolcia [*] Furia [*] Coco [*] Koleś [*]
Awatar użytkownika
Ausaya
Posty: 1183
Rejestracja: czw cze 28, 2007 4:47 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Moje słodkości :*

Post autor: Ausaya »

dawno nic nie pisałam... mam niestety smutne wieści...
wczoraj musiałam już uśpić Furie i Coco, Furię guz wręcz zżerał, była coraz chudsza, już ledwo chodziła, biedactwo moje poczochrane :(
Coco natomiast walczyła z zapaleniem płuc, niestety bezskutecznie, jej stan szybko się pogarszał, nie mogłam już patrzeć jaki wysiłek sprawiało jej łapanie każdego oddechu... Gdybym wcześniej zaczęła leczenie to pewnie by się udało, ale nie miała żadnych objawów, nawet nie kichała, aż któregoś dnia zaczęła się dusić... Moja słodka niebieska kuleczka... ;(

Ganiajcie sobie wesoło razem za TM... [*]

Rozmyślam nad oddaniem Kolesia, bo nie zamierzam (przynajmniej na razie, bo wiem że to nieuniknione :P) brać nowych szczurków. Z jednej strony już się kilka razy w życiu przeprowadzał i chciałabym mu tego zaoszczędzić, z drugiej jednak strony szczur potrzebuje szczura... No i mam dylemat... Co byście zrobili na moim miejscu?
ze mną: Tequila i Lima :* :*

za TM: Helenka [*] Kama [*] Sutra [*] Mała [*] Ebolcia [*] Furia [*] Coco [*] Koleś [*]
Awatar użytkownika
susurrement
Posty: 1957
Rejestracja: sob wrz 15, 2007 5:08 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Moje słodkości :*

Post autor: susurrement »

o kurcze, strasznie mi przykro.. :( [*] dla skarbów..

a w jakim On jest teraz wieku? osobiście przygarnęłabym jakiegoś szczurka w podobnym wieku, tak żeby razem się starzeli. bo szkoda, żeby został sam, a z drugiej strony kolejna zmiana domu.. :/
ze mną 1+3 szczurze łobuziaki, 3 króliki, jeż, chomik i dwa piesy
za TM 47 kochanych aniołków i 2 króliki [*]
Awatar użytkownika
susurrement
Posty: 1957
Rejestracja: sob wrz 15, 2007 5:08 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Moje słodkości :*

Post autor: susurrement »

ok, znalazłam w temacie. w październiku miał półtora roku. czyli teraz ma niespełna 2 latka.
to super by było jakbyś przygarnęła jakąś ok 2 letnią bidę, wspólna starość będzie dla nich na pewno przyjemniejsza..
ze mną 1+3 szczurze łobuziaki, 3 króliki, jeż, chomik i dwa piesy
za TM 47 kochanych aniołków i 2 króliki [*]
Awatar użytkownika
Ausaya
Posty: 1183
Rejestracja: czw cze 28, 2007 4:47 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Moje słodkości :*

Post autor: Ausaya »

No myślę myślę... ale chyba jednak zostanę przy Kolesiu tylko. Po pierwsze nie mam czasu na łączenie teraz, jemu też nie poświęcam tyle czasu ile bym chciała... Rafał mnie trochę wyręcza na szczęście. No a po drugie... kasa... a przy starszych szczurkach to akurat się przydaje najbardziej... nie da się ukryć...

Jednak gdyby znalazł się dla niego jakiś super domek w Warszawie (i tylko w Warszawie), to może bym rozważyła... chociaż nie wiem czy miałabym serce go oddać... byłoby tak dziwnie bezogonowo w domu wtedy :(

Nie musicie mi mówić oczywiście o tym że Koleś będzie samotny bez drugiego szczura, sama bardzo dobrze o tym wiem z własnego doświadczenia

eh no nie wiem... :/
ze mną: Tequila i Lima :* :*

za TM: Helenka [*] Kama [*] Sutra [*] Mała [*] Ebolcia [*] Furia [*] Coco [*] Koleś [*]
Awatar użytkownika
susurrement
Posty: 1957
Rejestracja: sob wrz 15, 2007 5:08 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Moje słodkości :*

Post autor: susurrement »

ale sama dobrze wiesz, że samotnemu trzeba poświęcać więcej czasu.. a jak będzie miał towarzystwo to nie będziesz im aż tak potrzebna jak teraz..
ja wiem, że kasa to poważny argument, bo starszy zwierzak więcej jej pochłania.. ale warto dla niego, naprawde..
ze mną 1+3 szczurze łobuziaki, 3 króliki, jeż, chomik i dwa piesy
za TM 47 kochanych aniołków i 2 króliki [*]
Babli
Posty: 4604
Rejestracja: ndz kwie 27, 2008 10:21 am
Lokalizacja: Maków Podhalański

Re: Moje słodkości :*

Post autor: Babli »

Ausaya, najlepszego :-*
Awatar użytkownika
Vicka211
Posty: 1698
Rejestracja: ndz mar 22, 2009 6:36 pm
Lokalizacja: Szczecin

Re: Moje słodkości :*

Post autor: Vicka211 »

Wszystkiego najlepszego ! :)
Ze mną: Koda, Sitka, Kenai, Denahi, Toffik
za TM: Kasia, Edgar, Filip i 14 innych pupilków (*)
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Moje słodkości :*

Post autor: alken »

sto lat!
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
Awatar użytkownika
Ausaya
Posty: 1183
Rejestracja: czw cze 28, 2007 4:47 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Moje słodkości :*

Post autor: Ausaya »

wow, dzięki :D nie spodziewałam się życzeń tutaj, super pozytywne zaskoczenie :D
ze mną: Tequila i Lima :* :*

za TM: Helenka [*] Kama [*] Sutra [*] Mała [*] Ebolcia [*] Furia [*] Coco [*] Koleś [*]
Awatar użytkownika
Ausaya
Posty: 1183
Rejestracja: czw cze 28, 2007 4:47 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Moje słodkości :*

Post autor: Ausaya »

Dawno nic nie pisałam tutaj, więc czas na aktualności.

Od maja jest strasznie cicho u nas w domu... Koleś stwierdził, że czas na niego, pewnie stęsknił się za swoją Coco, z którą tak świetnie się dogadywali. Pewnie są znowu razem szczęśliwi :D

Długo rozmyślałam nad tym czy brać do siebie szczurasy, ale wszystko się zmieniło. Zaczęłam pracować na stałe, w szkole ostatni semestr został, więc jest coraz lepiej. Dlatego podjęłam decyzje o kupnie ogonków z Anahata Rattery! :D Dzisiaj się dowiedziałam właśnie, że oba mioty na które jestem zapisana (X i Miot Cnót) dojdą do skutku :) więc stwierdziłam, że się pochwalę, a co! :D

Strasznie mi źle bez tych smrodów w domu, nie wiem jakim cudem tak długo wytrzymałam. Co prawda muszę poczekać jeszcze do grudnia, ale dam radę :) Na pocieszenie dzisiaj przyjadą do mnie chłopcy z Krk na tymczas, śliczne dumboszki dwa, aż się dziwię, że nikt ich nie chce. Tym samym zabiję swoją tęsknotę za szczurasami i pomogę im znaleźć lepsze życie, zamiast tego w paszczy węża. Tutaj więcej o nich: http://szczury.org/viewtopic.php?f=4&t=27483
ze mną: Tequila i Lima :* :*

za TM: Helenka [*] Kama [*] Sutra [*] Mała [*] Ebolcia [*] Furia [*] Coco [*] Koleś [*]
Awatar użytkownika
Ausaya
Posty: 1183
Rejestracja: czw cze 28, 2007 4:47 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Moje słodkości :*

Post autor: Ausaya »

Chłopcy są u nas od niedzieli wieczorem, nadal dość przestraszeni, ale robimy postępy :D
We wtorek mieliśmy niezłą akcję... ja się na maksa wystraszyłam a co dopiero jeden z panów... Wzięłam ich pod bluzę, żeby wypróbować sposób oswajania "na siłę" (nigdy więcej tego nie zrobię), było spoko, łaziły sobie pod bluzą i jeden z nich wychylił głowę na zewnątrz. Zanim go złapałam był już na podłodze, od razu poleciał pod łóżko. Nie mieliśmy zupełnie koncepcji jak go złapać, w końcu ja się przewiesiłam przez oparcie a Rafał ciągnął łóżko do siebie. Jak tylko go zobaczyłam to szybko złapałam, ale nie na długo, bo dostałam takiego dziaba, że przez dobre pół godziny lało się ze mnie. Mały poleciał pod stół za szafkę na narzędzia... Z jednej strony Rafał dziubał go leciutko linijką a z drugiej strony ja trzymałam domek no i w końcu wbiegł do niego i przetransportowałam go do klatki. Bidulek przez następny dzień nie schodził z hamaka...

Po tej totalnej porażce zaczęłam oswajanie po dobroci, na smakołyki :) Pasztet górą :D dzięki temu jeden włazi mi już na ramię (mimo, że nie mam nic do jedzenia) i nawet nie rzucił się do ucieczki jak go troszkę pogłaskałam :D Małe kroczki, ale jakże cieszą :) Drugi (ten który mi uciekł) jest zdecydowanie bardziej przestraszony (nie dziwię się), ale damy radę!

Fotki mam tylko 3 i niestety z komórki, bo pewnie i tak by się migawki przestraszyły :P
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Nie mam pojęcia jaki oni kolor mają, może beige jakiś jasny, nie wiem czy taki jest :P w każdym razie słodziaki z nich niesamowite :D ekstra się razem bawią, widać że są zżyte ze sobą. Wymagają tylko troszkę cierpliwości.

Jeżeli znajdzie się ktoś kto chciałby dać fajny domek szanownym panom, to na pewno odwdzięczą się duża dawką szczurzej miłości :D
Myślę, że wątek adopcyjny założę im za jakiś miesiąc, jak już się troszkę uspokoją i oswoją.
ze mną: Tequila i Lima :* :*

za TM: Helenka [*] Kama [*] Sutra [*] Mała [*] Ebolcia [*] Furia [*] Coco [*] Koleś [*]
Awatar użytkownika
Jessica
Posty: 4306
Rejestracja: ndz lis 08, 2009 10:14 am
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Moje słodkości :*

Post autor: Jessica »

http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 44#p793844 -Wąsate Mordki moje
."Nie ma znaczenia ile masz pieniędzy, ani ile rzeczy, możesz być biedakiem, ale mając psa jesteś bogaty" - /Louis Sabin/
Awatar użytkownika
Ausaya
Posty: 1183
Rejestracja: czw cze 28, 2007 4:47 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Moje słodkości :*

Post autor: Ausaya »

Ja też :D To może z tej miłości dołączą do Twojego stadka? :)

Ah, nie napisałam jeszcze o jednej rzeczy... Nie mogę wymyślić imion dla nich! Pierwsze było Flip i Flap ale jakoś nie pasowało. Kajko i Kokosz też jakoś nie baudzo.
Uwaga! Ogłaszam konkurs na fajne imiona dla nich :D W nagrodę śliczne zdjęcia jak się oswoją :D
ze mną: Tequila i Lima :* :*

za TM: Helenka [*] Kama [*] Sutra [*] Mała [*] Ebolcia [*] Furia [*] Coco [*] Koleś [*]
Awatar użytkownika
Ausaya
Posty: 1183
Rejestracja: czw cze 28, 2007 4:47 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Moje słodkości :*

Post autor: Ausaya »

nikt nie ma went twórczej?? come on!!

...ale zdjęcie i tak będą... :P

niedawno nabyłam soczewki do zdjęć makro, specjalnie dla szczurzych różowości :P no i voila :D

śpiochy
Obrazek Obrazek

indywidualnie :)
Obrazek Obrazek Obrazek

troszkę szczurzego puree :P
Obrazek Obrazek Obrazek

UWAGA!....stópkiiiiii!!! :D
Obrazek Obrazek

Śliczni są! Prawda??

Robimy duże postępy w oswajaniu :D już nie uciekają przy każdym ruchu, teraz nawet ciekawsko podchodzą do kratek jak coś się dzieje. Zaczynają reagować na cmokanie, co mnie najbardziej cieszy.
Dzisiaj mieliśmy pierwsze sprzątanie, ale sam żwirek, więc nie wyciągałam ich z klatki, zniosły to bardzo dobrze :) ale to zadziwiające jest... oni śmierdzą bardziej niż 7 bab razem wziętych :P
ze mną: Tequila i Lima :* :*

za TM: Helenka [*] Kama [*] Sutra [*] Mała [*] Ebolcia [*] Furia [*] Coco [*] Koleś [*]
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”