Smegowych kłębuszków siedem

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Jessica
Posty: 4306
Rejestracja: ndz lis 08, 2009 10:14 am
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Smegowe kłębuszki - Chrupka i Benia

Post autor: Jessica »

niech się dobrze mieszka:>
Smeg z czego jest ten biały domek z dziurką ?::) :P czy to Kartonik? fajnie wygłąda. ::)
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 44#p793844 -Wąsate Mordki moje
."Nie ma znaczenia ile masz pieniędzy, ani ile rzeczy, możesz być biedakiem, ale mając psa jesteś bogaty" - /Louis Sabin/
Awatar użytkownika
Agatow
Posty: 543
Rejestracja: wt sty 18, 2011 11:32 pm
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Smegowe kłębuszki - Chrupka i Benia

Post autor: Agatow »

Jakie milusińskie szczuraski! Masz piękne zdjęcia a niełatwo uchwycic szczury... Niech rosną i broją he he Obie są śliczne ale mam większy sentyment do Beni :) Pozdrawiam!
za TM: Zuzia, Muniek, Ziuta, Pasztet, Bestian, Szefowa, Strzałka, Piskałka, Indiana, Cykałka, Gremlin, Krecik, Księżniczka, Cytryny, Chmurka, Panika, Watka (Maluszynka)
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Smegowe kłębuszki - Chrupka i Benia

Post autor: smeg »

Dziękuję :) Biały domek z dziurką to zwykły kartonik, niestety niedlugo będzie do wyrzucenia, bo mimo wykładania papierowymi ręcznikami został już trochę zasikany :P Szczurki wypróbowują wszystkie klatkowe atrakcje po kolei - czasem śpią właśnie w tym domku, czasem w szarej rurze, a dziś po raz pierwszy skorzystały z możliwości położenia się na hamaku ;D

Wczoraj doszła Tima Rattima i całkiem im smakuje :) Ścieląc wieczorem łóżko zauważyłam, że sporo jej naznosiły do wnętrza wersalki, muszę uważać, bo zaraz będę miała spiżarnię w pościeli :P
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Awatar użytkownika
lovekrove
Posty: 972
Rejestracja: ndz paź 24, 2010 8:22 am

Re: Smegowe kłębuszki - Chrupka i Benia

Post autor: lovekrove »

Świetne dziewuchy :D Chrupka od dziś moją ulubienicą. ;)
Sześciu szczurzych rozbójników: Muffin[*], Oskar[*], Ryjek[*], Szymon[*], Alvin[*], Melman, Zdzichu, Edek[/color]
Awatar użytkownika
Jessica
Posty: 4306
Rejestracja: ndz lis 08, 2009 10:14 am
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Smegowe kłębuszki - Chrupka i Benia

Post autor: Jessica »

smeg pisze:Ścieląc wieczorem łóżko zauważyłam, że sporo jej naznosiły do wnętrza wersalki, muszę uważać, bo zaraz będę miała spiżarnię w pościeli
przezorny zawsze ubezpieczony :-* :P panienki są zapobiegliwe ::)
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 44#p793844 -Wąsate Mordki moje
."Nie ma znaczenia ile masz pieniędzy, ani ile rzeczy, możesz być biedakiem, ale mając psa jesteś bogaty" - /Louis Sabin/
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Smegowe kłębuszki - Chrupka i Benia

Post autor: smeg »

Być może niedługo stadko trochę nam się powiększy... Ale na razie nie chcę zapeszać :)
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Smegowe kłębuszki - Chrupka i Benia

Post autor: smeg »

Sesja z ukrycia, prawie jak przez dziurkę od klucza ;D Nie chciałam obudzić dziewczyn, ale Benia jak zawsze była czujna :P

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

I pierwszy raz udało mi się je pogłaskać ^^ Nigdy nie mają na to czasu, bo ciągle gdzieś pędzą :P Teraz po otwarciu klatki słodko śpiąca Chrupka od razu zerwała się do biegania, ale dopadłam Benię na hamaku i posmyrałam ją za uszkiem i po policzku - mrużyła oczy i widać było, że jej się podoba ;D
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Awatar użytkownika
Jessica
Posty: 4306
Rejestracja: ndz lis 08, 2009 10:14 am
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Smegowe kłębuszki - Chrupka i Benia

Post autor: Jessica »

nic tak pięknie nie oddaje powiedzenia "szczur potrzebuje szczura taka jest jego natura" jak wtulone w siebie pyszczki :-* :-*
uroczy widok
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 44#p793844 -Wąsate Mordki moje
."Nie ma znaczenia ile masz pieniędzy, ani ile rzeczy, możesz być biedakiem, ale mając psa jesteś bogaty" - /Louis Sabin/
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Smegowe kłębuszki - Chrupka i Benia

Post autor: smeg »

Wczoraj przyjechała do nas Luna, samiczka dumbo od Iganezki, była na DT u Hanki&Medyka :) Jest duuuuża w porównaniu do moich dziewczynek, mimo że jest starsza tylko o 2 miesiące. Nigdy nie miałam szczura z uszami dumbo, więc wydaje mi się trochę śmieszna :D Ale jest śliczna :) Nawet futerko ma inne, takie bardziej miękkie, puchate, jakby "zimowe" :)

Zdjęcia z pierwszego spotkania:
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek

Nie były wobec siebie agresywne, więc na noc dałam je do wyszorowanej klatki i zabrałam miskę z jedzeniem, żeby się nie tłukły. Niestety, do przyjaźni jeszcze trochę im brakuje :( Chrupka jest łagodna i przyjazna w stosunku do wszystkich, ale Benia, która do tej pory była alfą, ciągle zaczepia Lunkę, a ta z kolei nie za bardzo daje się zdominować. Mimo że w poprzednim domku ponoć była uległa, może tutaj widzi dla siebie szansę :P Włożyłam je dziś wszystkie mniej więcej na 1,5h do małego kartonu, wielkości transportera. Spały tam razem grzecznie, nie słychać było żadnej szamotaniny. Ale po włożeniu do klatki każda poszła spać oddzielnie. Mam nadzieję, że jakoś ustalą wreszcie, kto rządzi. Żal mi Chrupki, chyba nie wie z kim ma się trzymać, dziś rano zauważyłam porfirynę na jej nosku, może zestresowała się całą tą sytuacją.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
sheila.
Posty: 366
Rejestracja: sob wrz 25, 2010 9:49 am
Lokalizacja: Kęty.

Re: Smegowe kłębuszki - Chrupka i Benia

Post autor: sheila. »

Śliczne dziewczynki !
Na pewno będzie dobrze , jakoś się dogadają ! ;)
A Luna jest cudowna , dumboszek "malutki" :P
No i teraz wypadało by zmienic nazwę tematu.. co nie ? ::)
sheila&mysia <3
Awatar użytkownika
Jessica
Posty: 4306
Rejestracja: ndz lis 08, 2009 10:14 am
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Smegowe kłębuszki - Chrupka i Benia

Post autor: Jessica »

gratuluję nowego domownika :-*
panienki napewno się dogadają :-*
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 44#p793844 -Wąsate Mordki moje
."Nie ma znaczenia ile masz pieniędzy, ani ile rzeczy, możesz być biedakiem, ale mając psa jesteś bogaty" - /Louis Sabin/
Awatar użytkownika
mikanek
Posty: 976
Rejestracja: wt maja 04, 2010 10:37 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: Smegowe kłębuszki - Chrupka i Benia

Post autor: mikanek »

Piękna jest, kciukam mocno, żeby się zgrały sprawnie :)
Ryjek, Paszczak i Mika nr 3 :D
Kocizny Mefcina i Stefcik, zając Closti

w serduszku Gocia,Gajusek,Julka,Migotka, Nelka,Pimplak,Suri,Mika,Rysiek i Mikan,Bubi,Kotlecik,Surik,Viktorek,Miśka,Muminek,Susełek, Toffcik
Flaumel
Posty: 1354
Rejestracja: pt maja 21, 2010 5:33 pm
Lokalizacja: Gdynia

Re: Smegowe kłębuszki - Chrupka i Benia

Post autor: Flaumel »

Gratulujemy :)
I spokojnie, dogadają się :) Jaki inny mają wybór ;-)?
Obrazek
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Smegowe kłębuszki - Chrupka i Benia

Post autor: smeg »

Rzeczywiście, chyba jesteśmy na dobrej drodze :) Benia właśnie śpi z Lunką w kartonowym domku :)
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
sheila.
Posty: 366
Rejestracja: sob wrz 25, 2010 9:49 am
Lokalizacja: Kęty.

Re: Smegowe kłębuszki - Chrupka i Benia

Post autor: sheila. »

smeg pisze:Rzeczywiście, chyba jesteśmy na dobrej drodze :) Benia właśnie śpi z Lunką w kartonowym domku :)
To gratulaacje :D
Mizianko przesyłam i buziaki :-* :-* :-*
sheila&mysia <3
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”