Jak go oswoic??

Archiwum na ważne stare tematy

Moderator: Junior Moderator

schmelz
Posty: 6
Rejestracja: czw mar 09, 2006 8:08 pm

Jak go oswoic??

Post autor: schmelz »

haha :) bede musial sprobwac ... dzieki :) przed chwila dostal ochrzantusa ode mnie haha :) zebyscie widzieli jego mine ... normlanie jakbys karcila psa ... szczurek łasił mi sie pod reke haha :) okrzyczalem ze ukradl mi sreberko od czekoald (wzial w lapki uciekl pod biurko) powiedzialem "chodz tu!" on powoli podchodzil z pyszczkiem spuszconym na dol haha jak to smiesznie wygaldalo :) a teraz tego sreberka nie rusza :) smieszne zwierzatko :)
FanTomas
Posty: 44
Rejestracja: pn lut 27, 2006 5:47 pm

Jak go oswoic??

Post autor: FanTomas »

Nie wiem, moja sie po mnie wspina i sie chowa pod koszulka na ramieniu bo wie,ze tam jest bezpieczna i sama szuka szybko tego miejsca,ale jeszcze z nia nie cwiczylem inny sztuczek... pewnie dlatego,ze jak jest poza klatka to jedzenie ją nie interesuje... :?
mazoq
Posty: 1795
Rejestracja: pn lut 13, 2006 11:35 pm
Kontakt:

Jak go oswoic??

Post autor: mazoq »

mam podobnie z Aralą, poza terrarium jedzenie jest dla niej mało ciekawe, choć teraz już cośtam je mi na ramieniu od czasu do czasu

Schmelz, no szczury rozumieją kiedy się je karci ;) kiedyś zkrzyczałam moją starą szczurzycę za to że ugryzła moją siorę, jaką miało zwierzę minę, jakby wszelkie nieszczęścia tego świata na nią spadły :D
schmelz
Posty: 6
Rejestracja: czw mar 09, 2006 8:08 pm

Jak go oswoic??

Post autor: schmelz »

pocwicze z nim wieczorem te sztuczke z wspinaniem sie na barki ... bawile sie z Maxem dzisiaj i zasnelismy na lozku haha :) na dodatek posikal sie na przescieradlo ... musialem sprzatac :| no ale ... smiesznie to wygladalo jak zasnal mi wtulony w bluzke a ja kimalem :D
mazoq
Posty: 1795
Rejestracja: pn lut 13, 2006 11:35 pm
Kontakt:

Jak go oswoic??

Post autor: mazoq »

sweet :) z Aralą to by nie przeszło... ona woli rozwalić pół chałupy zamiast spać ;)
FanTomas
Posty: 44
Rejestracja: pn lut 27, 2006 5:47 pm

Jak go oswoic??

Post autor: FanTomas »

A moja lubi spac na ramieniu, a jak sie obudzi to lubi wygryzc dziure w koszulce Big Stara za 50 zl... I mam teraz 2 dziury :( Ale nic to, dobrze ze ona i moja dziewczyna sie toleruja :) Bo dzisiaj testowalem :)
schmelz
Posty: 6
Rejestracja: czw mar 09, 2006 8:08 pm

Jak go oswoic??

Post autor: schmelz »

haha :) mi ostatnio wyzarl dwie cziury w spodniach :D (kupilem je niedawno) no i szczurkowi tez sie spodobaly :D dziura wielkosci koncowki malego palca u reki :) milo :)
mazoq
Posty: 1795
Rejestracja: pn lut 13, 2006 11:35 pm
Kontakt:

Jak go oswoic??

Post autor: mazoq »

ja mam całą pościel pogryzioną...
schmelz
Posty: 6
Rejestracja: czw mar 09, 2006 8:08 pm

Jak go oswoic??

Post autor: schmelz »

ostatnio zastanawialem sie skad wziela mi sie dziura w samej koncowce kaptura ... moj szary kolega mnie uswiadomil ;]
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

Jak go oswoic??

Post autor: limba »

Przypominam ze jest to temat o OSWAJANIU a nie o pogryzionych rzeczach, wiec prosze trzymac sie tematu.
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
primoz
Posty: 47
Rejestracja: śr lut 08, 2006 8:03 pm
Kontakt:

Jak go oswoic??

Post autor: primoz »

ja swoje miałem 4 mam 1 oswajałem w 1 tydzien a potem same wyłaziły a były jeszcze malutkie (ok 6 tygodni)
fester
Posty: 14
Rejestracja: ndz mar 05, 2006 10:53 am

Jak go oswoic??

Post autor: fester »

Ostatnio się bawiłem z moją szczurzycą. Zabawa polegała na tym że ona sypała ma moją ręke trocinami, a ja na nią, chyba jej się podobało, bo co chwile uciekała i chowała się za swoim legowiskiem i za chwile wracała. Coś mi się zdaje że wtedy miała rujkę :D

Przed chwilą chciałem ją pogłaskać to znowu mnie złapała zębami :-(

Pozdro
Shurka
Posty: 414
Rejestracja: czw mar 02, 2006 6:07 pm
Kontakt:

Jak go oswoic??

Post autor: Shurka »

a co do oswajania... Moja wygląda na oswojąną i przyzwyczajoną do mnie i do całego otoczenia. Jednak problem zaczyna się w momencie,kiedy chcę pogłaskać ją po grzbiecie czy boczku, a ona rzuca się na bok czy "plecki", jakby ktoś pokopał ją prądem i łapie łapkami palec gryząc lub liżąc go. Czy to oznacza, że się boi? A może chce się bawić? Robi to za każdym razem. Nie wiem o co tak dokładnie jej chodzi. Troszkę mi to przeszkadza,gdyż nie mogę jej po prostu pogłaskać :cry:
zapraszamy do naszej galeryji ;)

oraz na temat poświęcony nam
mazoq
Posty: 1795
Rejestracja: pn lut 13, 2006 11:35 pm
Kontakt:

Jak go oswoic??

Post autor: mazoq »

fester, hahaha :D czyli ona uważała Cię za coś brzydkiego a Ty pokazałeś jej że też jest brzydka :D

mam pomysł: całkowita zmiana taktyki, czyli zero zainteresowania przez jakiś czas. Może zareaguje tak jak moja szczurzyca, zdziwi się i zacznie szukać kontaktu? :) Arala mi zawsze pod nogi włazi nawet jak się z nią nie bawię choćby 2 minuty

Shurka, takie rzucanie sie na plecy to chyba objaw że chce być zdominowana :)
Shurka
Posty: 414
Rejestracja: czw mar 02, 2006 6:07 pm
Kontakt:

Jak go oswoic??

Post autor: Shurka »

mazoq, najgorsze jest to, że ona najchętniej by mi do buzi czy do nosa weszła, żeby mnie dokładnie "umyć". Kiedy leżę na łóżku, też łazi mi po nogach. Wszystko jest okej do momentu, kiedy chcę ją pogłaskać dłonią. A przecież prawie cały dzień spędza siedząc ze mną. To dziwne :-(
zapraszamy do naszej galeryji ;)

oraz na temat poświęcony nam
Zablokowany

Wróć do „Archiwum Główne”