Straszne głupoty o szczurach

Pytania i odpowiedzi, czyli ogólnie o szczurach.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
lajla
Posty: 2716
Rejestracja: śr maja 07, 2003 7:08 pm
Lokalizacja: krakow

Straszne głupoty o szczurach

Post autor: lajla »

[quote="czukukkcza"]
jest tak jak w przypadku psów;ludzie mówią,a nie znają się kompletnie:starają się polemizować latom spędzonym na czytaniu pisemek kynologicznych,miesiącom jeżdżenia na wystawy...ech :? .
[/quote]

dokladnie...

a ostatnio dowiedzialams ie ze staffik to miniaturka asta :roll:
Awatar użytkownika
sachma
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lip 11, 2004 2:11 pm
Lokalizacja: TriCity
Kontakt:

Straszne głupoty o szczurach

Post autor: sachma »

w sumie mozna tak to ujac....
staffy to pieski angielskie... przewieziono je do USA, a jak historia wielu ras wskazuje amerykanie wolą psy duze i grozne... i dzieki krzyzowka i wyborze najwiekszych szczeniat mamy amstaffa :wink:

z tego co czytalam to staffy sa przodkami amstafow, taka "podstawowa wersja" :wink:

choc to stwierdzenie bledne.. mozna przyjac ze jest w niej troche prawdy :wink:
Obrazek
przyjazna_maja
Posty: 48
Rejestracja: śr lis 02, 2005 5:01 pm

Straszne głupoty o szczurach

Post autor: przyjazna_maja »

wczoraj bylam w zoologiku i uslyszalam jak baba mowila ze gdy samica urodzi,to po 1 miesiacu umiera :roll: :shock:
a samiec zjada male :shock:


bez komentarza :shock:
przepraszam...
czukukkcza
Posty: 544
Rejestracja: czw sie 18, 2005 11:16 am

Straszne głupoty o szczurach

Post autor: czukukkcza »

[quote="lajla"]a ostatnio dowiedzialams ie ze staffik to miniaturka asta [/quote]

taa... 8) a doberman to samica rottweilera :lol:
i to nie jest zabawne...ignoracja;/
Pabluś i Stachanek razem na Niebieskiej Łące...
Awatar użytkownika
lajla
Posty: 2716
Rejestracja: śr maja 07, 2003 7:08 pm
Lokalizacja: krakow

Straszne głupoty o szczurach

Post autor: lajla »

sachma chyba ze by powiedziec ze amstaf to maxturka staffika ;)
zdaje sobie sprawe ze staffik mial udzial w twoarzeniu asta... ale najlepiej oreiatuje sie w histori bullterrierow :D

ps. mycha miala super sytuacje, jej gordon seter byl dobermanem, i owczarkiem niemieckim... chyba sie nie myle mycha? :wink:
Awatar użytkownika
sachma
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lip 11, 2004 2:11 pm
Lokalizacja: TriCity
Kontakt:

Straszne głupoty o szczurach

Post autor: sachma »

no moje kaukazy byly na poczatku (gosc od ktorego je bralismy) owczarkami niemieckimi dlugowlosymi... a suka to typowy kaukaz byl... samiec byl dziesiata woda po owczarku...
a jedna pani powiedziala "jakie sliczne bernardyny"... i jeszcze byly nowofunlndami... a jak ludzie slyszeli ze to kaukaz to sie od nich odsuwali :lol:

ja w zoologu uslyszalam jak sprzedawczyni mowila dziewczynce ktora kupowala z rodzicami dwa szczurki "chyba samiczki, ale jak jeden okaze sie samcem to beda mieli panstwo wiele radosci" .... brat z siostra... w jednej klatce... i wiele radosci?... oczywiscie wtracilam swoje trzy grosze :lol: ale mama dziewczynki powiedziala ze i tak jesli beda odmiennej pluci to sie druga klatke kupi bo hodowli w domu nie zamierza miec :roll:
Obrazek
Fam
Posty: 824
Rejestracja: śr mar 23, 2005 7:51 am
Kontakt:

Straszne głupoty o szczurach

Post autor: Fam »

a ja słyszałam, że ktoś oddaje doga brytyjskiego a na zdięciu (real foto) był niemiecki
za tęczowym mostem: Karolcia
Awatar użytkownika
Lulu
Posty: 4466
Rejestracja: sob wrz 04, 2004 1:21 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Straszne głupoty o szczurach

Post autor: Lulu »

to ja moze wroce do tematu (chociaz tez nie dokladnie ;) )... Lulu, sie starzeje, bo irytuje offtopowanie ;) :P :lol:

to jeden z textow mojej babci (uslyszlam go juz jakis czas tego, ostatnio mi sie przypomnial):
"panienka w takim wieku i tyle szczurow? przeciez to nie przystoi! zobaczysz, zaden kawaler Cie nie zechce!"

:twisted:
Wackowa
Posty: 208
Rejestracja: wt lip 26, 2005 8:11 am
Kontakt:

Straszne głupoty o szczurach

Post autor: Wackowa »

Ja słyszłam od pewngo gościa ze szczur ma w mózgu strychnine :/ a jeszcze od kogoś onnego że gdy ogon np. zostanie przecięty to się regeneruje (odrasta) hehehehehe
Awatar użytkownika
Lulu
Posty: 4466
Rejestracja: sob wrz 04, 2004 1:21 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Straszne głupoty o szczurach

Post autor: Lulu »

[quote="Wackowa"]Ja słyszłam od pewngo gościa ze szczur ma w mózgu strychnine :/ [/quote]


oooo, cos nowego. widac strychnina w ogonie to juz przezytek ;) :lol:
Kaka
Posty: 1293
Rejestracja: pt lut 11, 2005 10:16 pm

Straszne głupoty o szczurach

Post autor: Kaka »

strychnina jest pochodzenia tylko i wyłącznie roślinnego a nie zwierzęcego
W moim sercu na zawsze: WACŁAW 13.11.05r. BOB 3.07.05r. LUBOMIR 4.12.06r.
Niektórzy postradali zmysły, karmic trolla nie będę. Niektórym od władzy woda sodowa uderza do głowy
Ewqa
Posty: 1354
Rejestracja: wt gru 28, 2004 8:06 pm
Lokalizacja: Wawa

Straszne głupoty o szczurach

Post autor: Ewqa »

[quote="Wackowa"]Ja słyszłam od pewngo gościa ze szczur ma w mózgu strychnine[/quote]

Ciekawi mnie co ten gość miał w mózgu, wodę? ;)

Mnie zawsze zastanawia czemu ludzie boją się szczurzych ogonów???? Może by jakiś psycholog przeprowadziła analizę i wyjasnił te sprawę?
Pod Niebieskim Kocem : Lilka, Luna, Norka, Malinka
Teraz ze mną: Fiona, Cleo, Milka i Mała.
czukukkcza
Posty: 544
Rejestracja: czw sie 18, 2005 11:16 am

Straszne głupoty o szczurach

Post autor: czukukkcza »

[quote="Ewqa"]czemu ludzie boją się szczurzych ogonów???? [/quote]

myślę że szczurzy ogon w powszechnym mniemaniu kojarzy się z wyglądem robaka-dżdżownicy.
Pabluś i Stachanek razem na Niebieskiej Łące...
Anita
Posty: 937
Rejestracja: ndz paź 17, 2004 2:43 pm
Lokalizacja: Warszawa Radość

Straszne głupoty o szczurach

Post autor: Anita »

[quote="LuLu"]to jeden z textow mojej babci (uslyszlam go juz jakis czas tego, ostatnio mi sie przypomnial):
"panienka w takim wieku i tyle szczurow? przeciez to nie przystoi! zobaczysz, zaden kawaler Cie nie zechce!" [/quote]
Moja babcia powiedziała dokładnie to samo :lol:

Jednym z głupszych, a przy okazji szkoldliwych, tektów jest: "szczurzyca musi mieć dzieci, bo inaczej będzie miała masę różnych chrorób"... to samo zresztą się mówi w odniesieniu do suk..
Inspektor Sowa
Posty: 16
Rejestracja: czw lis 10, 2005 2:06 pm
Kontakt:

Straszne głupoty o szczurach

Post autor: Inspektor Sowa »

a teraz coś z prawdziwego życia.

miałem jakiś rok temu szczurka, ale nie wiem dokładnie co to była za rasa. był o połowę mniejszy od wędrownych. po pół roku dokupiłem mu towarzyszkę z innego gatunku (szczur wędrowny), poznałem ich i jakoś żyli.
po pewnym czasie zaobserwowałem, że gdy byli razem, wędrowny mył i podgryzał mniejszego aż do krwi. mniejszy miał bez przerwy ranę na plecach! :?
>>> Inspektor Sowa akustycznie, znów dostępny:
>>> http://inspektorsowa.mp3.wp.pl
ODPOWIEDZ

Wróć do „O szczurach”