Enciakowy zwierzyniec

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Entreen
Posty: 1747
Rejestracja: ndz mar 20, 2011 11:55 am
Lokalizacja: Racibórz

Re: Enciakowy zwierzyniec

Post autor: Entreen »

Pewno, że włączona! Już od dawna kroję wszystko na 6 części, odwiedzam ją często, a ona ilekroć mnie widzi, to chce się wspinać mi na nogi - a że baba, to robi to, nie namyślając się długo, choćby pionowo w górę :P
Niemniej odmawia z uporem przyjaźni z chłopcami bezjajecznymi. Wąglik z natury nie daje sobie w kaszę dmuchać i się tłuką, a Mikrob sztywnieje i tylko staje w pozycji defensywnej (bo dziewucha lata wokół niego, fuka i próbuje go przepychać boczkiem)... a jak się Arya na moment odsunie, ewakuuje się, niezależnie, jak daleko trzeba skoczyć ::)
Cynamon Imbir Karmel Wanilia

Za TM Wirus Speedy Wąglik Piksel Limfocyt Mikrob Flanelka Kaszmir Szczura
Malachit
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lis 02, 2008 4:20 pm
Numer GG: 2405640
Lokalizacja: Wrocław

Re: Enciakowy zwierzyniec

Post autor: Malachit »

A może tak jakieś zdjęcia? Albo filmik? Chętnie bym zobaczyła grubego Piksla :P tym bardziej, że Zorza choć jest w jego wieku jest małą chudą glizdą ::)
Wyszukiwarka nie gryzie
Awatar użytkownika
Entreen
Posty: 1747
Rejestracja: ndz mar 20, 2011 11:55 am
Lokalizacja: Racibórz

Re: Enciakowy zwierzyniec

Post autor: Entreen »

Zdjęcia niedługo, promise ::)


a my wczoraj mieliśmy rocznicę!

Speedulec skończył dwa lata!
Imprezy nie było, bo jubilat by nie przyszedł ::).

Speedy wyrósł na silną osobowość, którą widać... jak nie śpi :P. Nie lubi, jak coś idzie nie po jego myśli, gotów dziabnąć, chociać to jest nic w porównaniu z przebojami sprzed nieco ponad roku... Nie widzę kompletnie, żeby się starzał. Moja mama wprawdzie z pewną dozą złośliwości powtarza mi, że to stary szczur od niemal samego początku, kiedy nawet nie miał skończonych 8 miesięcy... To kwestia jego nieruchawości :P. Jedyna zmiana, to futerko ma takie śmieszne, miękkie, jedwabiste, nieco falujące, zwłaszcza na zadku. Nie wiem, czy taka jego uroda, czy jakiś gen się odzywa ;)... Złośliwy, dokucza innym jak tylko może, nadstawiając zarazem łepek do miziania, jak jest senny. Lubi się rozsiąść wygodnie i obserwować "włości". Kiedy śpi, a ja częstuję chłopaków, jasnie pan musi być wywołany osobiście.
Ale jednak kiedy zdarzy mu się przyjść i iskać moje dłonie bądź włosy... Są to chwile bezcenne.



(odkryłam! Tak! Mikrob jest mentalną blondynką!!! On jest C H M U R K Ą ! ! !)
Cynamon Imbir Karmel Wanilia

Za TM Wirus Speedy Wąglik Piksel Limfocyt Mikrob Flanelka Kaszmir Szczura
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Enciakowy zwierzyniec

Post autor: noovaa »

Obrazek

Dużo zdrówka, masy złośliwości, pysznych kąsków, Pani cierpliwości,
a najważniejsze by w klatce był tłok i życia co najmniej jeszcze jeden rok!
:P
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
valhalla
Posty: 2245
Rejestracja: pt gru 10, 2010 11:26 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Enciakowy zwierzyniec

Post autor: valhalla »

Wszystkiego dobrego dla Speedulca, 4 latek w zdrowiu :)
Rozpieszczury: pomknęły wszystkie...
Za Tęczowym Mostem: Gluś, Frodo, Pan Lizawka, Czmyś, Trzpiotek, Człapek, Szkodnik, Ryjek, Herman, Mlekołak, Adolf, Węgielek, Marquand, Ulli i Klusek [*]
ol.
Posty: 6644
Rejestracja: wt gru 16, 2008 7:41 pm

Re: Enciakowy zwierzyniec

Post autor: ol. »

Sto lat Speedy - tak jak Ci się podoba - po Twojemu, Przystojniaku !

i wspólnego czerpania z tych chwil bezcennych...
:-*
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Enciakowy zwierzyniec

Post autor: unipaks »

Speedulcu kochany, wszystkiego najszczurszego! I żeby Cię zawsze wywoływali po imieniu, kiedy czeka coś dobrego - niech nic wspaniałego nie omija. :D Buziaki od naszych dziewuch! :-*
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
Awatar użytkownika
Eve
Posty: 2256
Rejestracja: wt lis 16, 2010 11:15 pm
Lokalizacja: Legnica

Re: Enciakowy zwierzyniec

Post autor: Eve »

Tak byłam zaganiana że przegapiłam urodziny Speediego ! Zła Ciotka jestem.
Speedulcu Kochany smakołyków w wiadomym miejscu i ciągle świetnej kondychy ! :-*
Łapki malutkie ale wyobraźnia ogromna..
Moje miziaki: Futra z Charakterem
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=33133

Hamaczki dla każdej paczki :P
http://szczury.org/viewtopic.php?f=149&t=38219
Awatar użytkownika
Entreen
Posty: 1747
Rejestracja: ndz mar 20, 2011 11:55 am
Lokalizacja: Racibórz

Re: Enciakowy zwierzyniec

Post autor: Entreen »

Mam nadzieję, że miło spędziliście Święta :)

U nas była pełna chata (nasz klan się rozrasta - rodzice, ja z Myszką, brat z żoną, drugi brat z żoną i dwójką dzieci... :D), więc nie miałam za bardzo czasu, ale dziś/jutro chciałabym zrobić małą sesję chłopakom - na miarę moich i mojego aparatu możliwości ;). I mam nadzieję, że wtedy od razu zgram i wrzucę :)

Ale! U nas był maly cud narodzin.
Aby podlizać się ulubionemu wykładowcy (;D) nabyłam myszki kolczaste - ale nie takie ryjki, jak miałam, te szare, ale inną odmianę (? nie do końca się w tym łapie - czy to inny gatunek, czy tylko odmiana - bo fenotypowo mocno się różnią), beżową. Samca i samiczkę, bo to na poczet nowej hodowli (parka jest sprowadzona z innej hodowli :) ), przy czym dziewuszka była z innym samczykiem już w ciąży... I wczoraj pod wieczór urodziły się dwa szkraby. Porównując do matki, trudno nazwać je szkrabami, bo są spore, ale... Byłam nieco podminowana, bo jeden się prawie nie ruszał, matka w ogóle się nimi nie interesowała (za to ja budziłam jej ciekawość od początku - w przeciwieństwie do samczyka prawie się mnie nie boi), resztki łożyska leżały... Podsunęłam tego nieruchawego ręcznikiem papierowym do tego, który pomykał już po klatce, kolebiąc się śmiesznie na boki (są zaskakująco sprawne! i mają wpół otwarte oczka!). A matka znów wyciągnęła 'zdrowego' dalej... Stwierdziłam, że więcej mogę tylko zaszkodzić niż pomóc i zostawiłam rzeczy losowi.
Dziś dziewczynka grzecznie siedzi na obu malcach, którzy chwiejnie stoją na łapkach i podnoszą pyszczki! Ulżyło mi, przeżyły oba :)!
Nawet zrobiłam im wczoraj ze dwie fotki ;). Dziś popołudniu zrobię nowe, będę dokumentować ich wzrost.

tak wyglądają dorosłe, ale zdjęcie kradzione z internetu
Obrazek
Cynamon Imbir Karmel Wanilia

Za TM Wirus Speedy Wąglik Piksel Limfocyt Mikrob Flanelka Kaszmir Szczura
Awatar użytkownika
Sky
Posty: 1567
Rejestracja: pn cze 15, 2009 4:27 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Enciakowy zwierzyniec

Post autor: Sky »

Jakie myszole śmieszne z tych kolczasty :) Urokliwe zwierzaki, oby obydwa rosły w sile i zdrowiu :)
W pamięci Cookie, Biscuit, Manu, Muffin, Anouk, Kavi, Tytus i Festus.

http://www.szkicz.blogspot.com <- rysuję sobie.
Awatar użytkownika
Entreen
Posty: 1747
Rejestracja: ndz mar 20, 2011 11:55 am
Lokalizacja: Racibórz

Re: Enciakowy zwierzyniec

Post autor: Entreen »

jeszcze nie obiecane, ale zastępcze

Kot mojego brata (zazdrośćzazdrośćzazdrość), Calvin, to rosyjski niebieski kot. Śmieszny zwierzak. No i poszedł ze mną o łazienki (bo Tiny się boi, więc wychodzi tylko pod kontrolą, ze mną - brat z żoną pojechali w góry na Sylwestra) i...

Obrazek
Jaki kot, taka lwia skała ;D

No i maleństwa, trzecia doba życia
Obrazek
Cynamon Imbir Karmel Wanilia

Za TM Wirus Speedy Wąglik Piksel Limfocyt Mikrob Flanelka Kaszmir Szczura
Awatar użytkownika
Szczurniętaaa
Posty: 337
Rejestracja: ndz paź 14, 2012 3:58 pm
Numer GG: 41155055
Lokalizacja: Biskupiec

Re: Enciakowy zwierzyniec

Post autor: Szczurniętaaa »

ojeej, jakie śliczne, przesłodkie myszaki! :-*
niech rosną w zdrowiu :)
ze mną : Buka :* Migotka :* http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=38557 < --- nasz temacik :)
Za Tęczowym Mostem [*] :[/color] Rico.
8 szczurzych duszyczek. [*] (Wiara, Nadzieja, Miłość, Przyjaźń, Czas, Walka, Odpowiedzialność, Pamięć...)
Awatar użytkownika
Eve
Posty: 2256
Rejestracja: wt lis 16, 2010 11:15 pm
Lokalizacja: Legnica

Re: Enciakowy zwierzyniec

Post autor: Eve »

Znajomi mają niebieskiego brytyjczyka i też za każdym razem jak u nich jestem to podziwiam to stworzenie, chociaż głupi jest jak kawał brzozy .. ;D
Widzę że i u Ciebie i u Ihime - kosmiczne cudne stwory zamieszkały. Widać że Wigilia roztoczyła swoje czary .. :-*
Łapki malutkie ale wyobraźnia ogromna..
Moje miziaki: Futra z Charakterem
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=33133

Hamaczki dla każdej paczki :P
http://szczury.org/viewtopic.php?f=149&t=38219
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Enciakowy zwierzyniec

Post autor: unipaks »

Fajni ci nowi mieszkańcy, małe śliczne są :) Przy okazji mogłam jeszcze podejrzeć zdjęcia Twojej ślicznej Myszki :)
Buziaki dla wszystkich na ten Nowy Rok, niech będzie jak najlepszy! :)
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
ol.
Posty: 6644
Rejestracja: wt gru 16, 2008 7:41 pm

Re: Enciakowy zwierzyniec

Post autor: ol. »

No a teraz przyznaj się - z jakiej kreskówki je zgarnęłaś ? http://imageshack.us/photo/my-images/708/myszkio.jpg/ 8)

Jejku, one mają 3 dni i już się patrzą na świat :o
Oj, Entreen, coś ze sporego zwierzyńca wpadasz w jeszcze większy :P

Kocię imponujące - jak taki przemyka o szarości to się człowiek pewnie zastanawia - jawa czy sen ^-^

A jak ma się Wąglik ? I co u chłopców ?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”