[Klatka] - Wasze klatki

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
PaulinaK
Posty: 489
Rejestracja: sob lis 11, 2006 1:40 pm

RE: [Klatka] - Wasze klatki

Post autor: PaulinaK »

mam pytanko, skąd bierzecie te specjalne, szare, plastikowe półki u niektórych, raz widziałam jak jedna klatka w zoologicznym w Pasażu Łódzkim (Real) miała taką półkę ale ich nie było, a w sumie to dobry pomysł zamiast wymyślać niewiadomo co, chociaż musiałabym je ze 4-5 kupić bo moja klatka wysoka jest, no i ile za jedną daliście....
U mnie: Vincent i Duke ♥
Odeszły: Misia [*], Gaja [*], Chisa [*]
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

RE: [Klatka] - Wasze klatki

Post autor: yss »

paulina to są półki do klatek ferplast furet. koszt jednej to jakieś 25 zł w sklepach internetowych. przynajmniej takie widziałam. :) są tez rury przezroczyste i zwykłe, schodki itp.
ten się nie myli, kto nic nie robi
Awatar użytkownika
PaulinaK
Posty: 489
Rejestracja: sob lis 11, 2006 1:40 pm

RE: [Klatka] - Wasze klatki

Post autor: PaulinaK »

koszt jednej to jakieś 25 zł w sklepach internetowych.
wow, to ja jednak zostanę przy deskach do krojenia :D
U mnie: Vincent i Duke ♥
Odeszły: Misia [*], Gaja [*], Chisa [*]
Awatar użytkownika
Telimenka
Posty: 4993
Rejestracja: czw lut 01, 2007 2:37 pm
Lokalizacja: Poznań :)

RE: [Klatka] - Wasze klatki

Post autor: Telimenka »

hehe no chyba lepiej dla Twojej kieszeni :D,a deska tez moze sie łądine prezentowac:D
W oczekiwaniu na dwa Nakotowe Bebetki :):) <3

[']..: Rudolf,Telimenka,Bazylek,Jogi,Kuha,Pupa,Ylah,Eliot,Capri,Ember,Ekler,Fizyk, Flos...
Awatar użytkownika
PaulinaK
Posty: 489
Rejestracja: sob lis 11, 2006 1:40 pm

RE: [Klatka] - Wasze klatki

Post autor: PaulinaK »

też tak myślę :)
U mnie: Vincent i Duke ♥
Odeszły: Misia [*], Gaja [*], Chisa [*]
Awatar użytkownika
PaulinaK
Posty: 489
Rejestracja: sob lis 11, 2006 1:40 pm

RE: [Klatka] - Wasze klatki

Post autor: PaulinaK »

kurcze, żałuje, że nie kupiłam takiej klatki jak np. Limba ma, są niskie i jak dla mnie fajniejsze, a ja mam takie cholerstwo to już chyba od miesiąca myśle i myśle i nic wymyślić nie moge, problem z półkami i ze wszystkim... zaczyna mnie to wkurzać... do tego nawet nie olakierowana jest i mi się zdziera cała farba, już nie mam do tego wszystkiego głowy...

Ewentualnie myślę nad wystrojem takim trochę jak ma małolata; http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/410 ... 05bec.html
U mnie: Vincent i Duke ♥
Odeszły: Misia [*], Gaja [*], Chisa [*]
Awatar użytkownika
Telimenka
Posty: 4993
Rejestracja: czw lut 01, 2007 2:37 pm
Lokalizacja: Poznań :)

RE: [Klatka] - Wasze klatki

Post autor: Telimenka »

hmm no moze nie masz po prostu weny na razie :D małolata ma fajnie urzadzone :D wiec czemu nie :)
W oczekiwaniu na dwa Nakotowe Bebetki :):) <3

[']..: Rudolf,Telimenka,Bazylek,Jogi,Kuha,Pupa,Ylah,Eliot,Capri,Ember,Ekler,Fizyk, Flos...
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

RE: [Klatka] - Wasze klatki

Post autor: limba »

PaulinaK a o ktorej mojej mowisz ? ;) Bo ta co jest fotka to ma 70 cm wysokosci, wiec niska nie jest ;)
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
Awatar użytkownika
PaulinaK
Posty: 489
Rejestracja: sob lis 11, 2006 1:40 pm

RE: [Klatka] - Wasze klatki

Post autor: PaulinaK »

no może nie, ale ten kształt taki jakiś fajniejszy, takie się wydają niskie trochę na zdjęciach, więc nie wiem, chociaż w sumie to praktycznie to samo, moja np. jest wyższa ale znów wąższa o wiele...

Czym by tu można klatkę olakierować ? Nigdy nie mogłam tematu znaleźć...

Jej, aż mnie głowa rozbolała...
Ostatnio zmieniony pn kwie 16, 2007 6:20 pm przez PaulinaK, łącznie zmieniany 1 raz.
U mnie: Vincent i Duke ♥
Odeszły: Misia [*], Gaja [*], Chisa [*]
Awatar użytkownika
Agata
Posty: 1786
Rejestracja: pn lis 24, 2003 4:01 pm
Lokalizacja: Katowice

RE: [Klatka] - Wasze klatki

Post autor: Agata »

To może i ja wtrącę kilka słów o lokum Brygady Podwójne "K"...? :)

Klatka ma wymiary [wys. x szer. x gł.] 80x70x40 cm; według kalkulatora jest wystarczająca na 3 szczury. Do kupienia na allegro u użytkowników: olo34, zoohandel24h... W każdym razie nie podaję linków, bo i tak wygasną, ale zawsze można sobie znaleźć odpowiednią aukcje, bo klatki są wystawiane praktycznie non stop.

[Tak klatka wygląda z przodu]; [z przodu raz jeszcze]; [tutaj razem ze szczurzą "szafeczką"], [tu jako ciekawostka sama szczurza "szafeczka"].
[Piętro górne], [piętro środkowe], [piętro dolne].

Wyposażenie:
- koszyk ze ścinkami papieru (Wszystkich zaniepokojonych uspokajam, że ścinki nie mają ostrych krawędzi, bo niszczarka tnie je w taki sposób, że - jeżeli dobrze się przyjrzeć - krawędzie mają takie mikroząbki (coś w stylu tego, jak się coś odrywa od perforacji tylko takie mikro ;)), no w każdym razie jeszcze żaden z moich szczurów nie skaleczył się tym; jeżeli chodzi o tusz, czy też farbę drukarską - nie zauważyłam jakichś złych wpływów) [koszyk]
- rura pcw: [rura], [wejście do rury], [rura z zawartością]
- wiszący domek (zrobiony z butelki po 5l wody mineralnej ;)) [domek]
- sitko [sitko]
- półki (w tym przypadku stołówka, w całej klatce są takie trzy; kupione jeszcze do starej klatki, ale jak widać wciąż spełniają swoje zdanie) [półka]
- domek ze starego fauna box'u [raz], [dwa]
- hamak (zrobiony w zależności od tego co jest pod ręką - w tym wypadku polar z ikeowego pledu) [hamak]


Jeżeli chodzi o koszta klatki i wyposażenia jej, to w moim przypadku wygląda to tak:

klatka + koszty przesyłki...................... 125 zł
rura pcw.............................................. 6 zł
półki.................................................. 33 zł
koszyk (znalazł się w domu jakiś zbędny).... 0 zł
wiszący domek (j.w. - zbędna butelka)...... 0 zł
sitko................................................... 6 zł
fauna box........................................... 16 zł
(kupowany dość dawno, więc cena orientacyjna)
SUMA: 186 zł

Mało? Dużo? Sama nie wiem, ale w każdym razie było warto. Po za tym trzeba mieć na uwadze to, że wiele rzeczy było kupionych już wcześniej i często nie ja za nie płaciłam, więc tak naprawdę wydałam jakieś - ja wiem - 160 zł, z czego wiele rzeczy kupiłam jeszcze do starej klatki.

Na koniec chciałam Wam powiedzieć kilka słów o pewnym patencie...
Wyposażenie klatki przymocowane jest na opaskach samozaciskowych różnej długości. Wygląda to coś właśnie [tak] i jest do kupienia w paczkach w każdym tesco, realu, czy co tam jest pod ręką albo w sklepie dla majsterkowiczów, z tym, że tam wychodzi drożej, wg mojego doświadczenia.
Z tymi opaskami jest sprawa o tyle fajna, że montaż czegokolwiek zajmuje tylko chwilę, a jak trzeba coś odmontować to wystarczy przeciąć zacisk i po sprawie.
Ale... Zaciski sprawdzą się tylko przy szczurach, co do których mamy pewność, że ich nie przegryzą, bo jest to niebezpieczne. Jednak taka półka swoje waży i mogłaby przygnieść szczura... A to niebyt miłe by było.
Po za tym polecam zaciski w 100% - u mnie się sprawdzają, trzymają co trzeba, a szczury ich nie gryzą. :)

To tyle, jeżeli chodzi o lokum Brygady Podwójne "K". Nie zasnęliście? ;)
Ostatnio zmieniony pn kwie 23, 2007 6:16 pm przez Agata, łącznie zmieniany 1 raz.
(...) szczurki nie znają dobrych manier. Ale chłopcy powinni.
Moje kapturowe szczęście: Dziunia[']; Koko['] i Kiki[']
Kokosanki: Nika['], Lala['] i Mila
Awatar użytkownika
PaulinaK
Posty: 489
Rejestracja: sob lis 11, 2006 1:40 pm

RE: [Klatka] - Wasze klatki

Post autor: PaulinaK »

A-g-a-t-a a te półeczki z czego zrobiłaś?
U mnie: Vincent i Duke ♥
Odeszły: Misia [*], Gaja [*], Chisa [*]
Awatar użytkownika
Lulu
Posty: 4466
Rejestracja: sob wrz 04, 2004 1:21 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

RE: [Klatka] - Wasze klatki

Post autor: Lulu »

łał, A-g-a-t-a, swietnie urzadzona klatka Obrazek

I z tymi zaciskami swietna sprawa. Bardzo mi sie spodobal pomysl, pewnie niedlugo wyprobuje :)
Awatar użytkownika
Agata
Posty: 1786
Rejestracja: pn lis 24, 2003 4:01 pm
Lokalizacja: Katowice

RE: [Klatka] - Wasze klatki

Post autor: Agata »

PaulinaK: półki są z desek do krojenia. Polecam - są łatwe w czyszczeniu i ogólnie bardzo fajne. :)

Lulu: dziękuję niezmiernie. :) Ogony chyba też sa zadowolone.
Ostatnio zmieniony ndz kwie 22, 2007 8:25 pm przez Agata, łącznie zmieniany 1 raz.
(...) szczurki nie znają dobrych manier. Ale chłopcy powinni.
Moje kapturowe szczęście: Dziunia[']; Koko['] i Kiki[']
Kokosanki: Nika['], Lala['] i Mila
Awatar użytkownika
Telimenka
Posty: 4993
Rejestracja: czw lut 01, 2007 2:37 pm
Lokalizacja: Poznań :)

RE: [Klatka] - Wasze klatki

Post autor: Telimenka »

WOW! super urzadzona :D nie obrazisz sie jak wezme kilka pomyslow?:)
W oczekiwaniu na dwa Nakotowe Bebetki :):) <3

[']..: Rudolf,Telimenka,Bazylek,Jogi,Kuha,Pupa,Ylah,Eliot,Capri,Ember,Ekler,Fizyk, Flos...
Awatar użytkownika
Agata
Posty: 1786
Rejestracja: pn lis 24, 2003 4:01 pm
Lokalizacja: Katowice

RE: [Klatka] - Wasze klatki

Post autor: Agata »

Telimenka: częstuj się czym chcesz. :) Cieszę się, że mogę pomóc i podsunąć jakieś pomysły.
(...) szczurki nie znają dobrych manier. Ale chłopcy powinni.
Moje kapturowe szczęście: Dziunia[']; Koko['] i Kiki[']
Kokosanki: Nika['], Lala['] i Mila
ODPOWIEDZ

Wróć do „Klatki”