Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Pytania i odpowiedzi, czyli ogólnie o szczurach.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Tili
Posty: 1251
Rejestracja: czw sty 28, 2010 10:55 am
Lokalizacja: Gdynia/Sosnowiec

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: Tili »

Dokladnie z gorki, bo to uzalezniajace. Kazdu szczur ma inny charakter i jak sie ma tak jak w moim przypadku 2 totalnych wariatow to az sie chce nastepnych, bo co 2 to nie 4 ;D
Jagoda97
Posty: 22
Rejestracja: sob lut 13, 2010 12:25 pm
Lokalizacja: Gdynia

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: Jagoda97 »

Nawet nie wiesz jaki to cudowny widok dwóch szczurków, które żyją ze sobą.Wtedy już człowiek nie ma wątpliwości, że szczur potrzebuje szczura (a sama na początku bardzo sceptycznie podchodziłam do posiadania dwóch szczurów i miałam zamiar mieć tylko jednego). Najgorzej jest się przełamać i mieć drugiego szczura, a potem to już z górki
tak ja na począku też chciałam jednedo ogonka ale jak przeczytałam wasze wsystkie rady-wszystich pzepraszam za moje sceptyczne podejście do tej sprawy-to zrozumiałam że mam doczynienia z dosrosłymi doświdczonymi ldzmi którzy wiedzą lepiej niż ja-mały głupi dziciak ;)
apawdę wszystkich przepraszam i chcę żebyscie wiedzieli że na zdrowiu i życiu zwierzątka zależy mi najbardziej :)
Szczuur!
Rhenata
Posty: 1495
Rejestracja: sob sty 10, 2009 4:33 pm
Lokalizacja: Naas

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: Rhenata »

przynajmniej masz odwagę przyznać innym racje i zaczynasz rozumieć na czym problem polega, niektórzy nigdy nie zrozumieją..jednak nie taki znowu głupi z ciebie dzieciak ;)
My little girls I don't belive since I reached the age of reason why I don't belive
Obrazek
Tili
Posty: 1251
Rejestracja: czw sty 28, 2010 10:55 am
Lokalizacja: Gdynia/Sosnowiec

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: Tili »

Juz samo to, ze weszlas na takie forum w celu doksztalcenia sie sugeruje, ze chcesz dobrze dla zwierzat ;)
matrix360
Posty: 2385
Rejestracja: pn paź 26, 2009 8:34 pm

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: matrix360 »

Ale niektórzy wchodzą na to forum, żeby się zapytać "czemu mój szczur śmierdzi?" i jak wszyscy mówią, że trzeba dokupić towarzysza to nawet nie słucha i znika z forum..
Awatar użytkownika
Kameliowa
Posty: 3342
Rejestracja: wt lis 24, 2009 12:18 am
Lokalizacja: Łódź

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: Kameliowa »

matrix360 pisze:Ale niektórzy wchodzą na to forum, żeby się zapytać "czemu mój szczur śmierdzi?"
Albo, że ma "dziwną pupę " :D ;D
George Orwell was wrong. Aldous Huxley was right.

Jeżeli widzisz: błąd ortograficzny, niepokojący post/temat, chcesz poprawić swój temat, zamknąćtemat
Zgłoś to moderatorom klikając w ikonę wykrzyknika w poście!
matrix360
Posty: 2385
Rejestracja: pn paź 26, 2009 8:34 pm

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: matrix360 »

DK! dokłądnie :D
Nakasha
Posty: 5397
Rejestracja: wt sty 04, 2005 7:14 pm
Numer GG: 4379189
Lokalizacja: Białystok - Kuriany
Kontakt:

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: Nakasha »

Osobiście uważam, że nie powinno się trzymać również psów i kotów samotnie. ;) Od wielu lat mamy przynajmniej 2 koty (obecnie 3) i w życiu nie pozwoliłabym, aby nasz kot był samotny. Są wyjątki, koty czy psy samotnicy, ale większość bardzo się cieszy z towarzystwa. :)

Niestety, sprawdzanie, czy szczur jednak może być sam to sprawianie mu - nie opiekunowi - niepotrzebnego cierpienia. Jeśli opiekun chce sprawdzić jak czuje się zwierzę stadne trzymane samo, niech sam się zamknie w pokoju bez TV i Internetu na 2 lata. ;) Odpowiedzialni opiekuni powinni spełniać wszystkie wymagania swoich zwierząt, a jak nie mogą, to oddać zwierzęta do adopcji, a nie trzymać je na siłę, bo tak. ;)

Ja tam nie widzę różnicy między 2 a 18. :P No, może koszty karmy i podściółki wzrastają. O0 Jeśli zabezpieczy się odpowiednio pokój i ogonki są oswojone,m to nie trzeba się nimi zajmować na wybiegu i ciągle ich pilnować, ogoniasta same się sobą zajmą, biegając i zwiedzając. :)
Z nami: Ganix, Yetta, Inari, Cerridwen, Ceres Ciel i dziczek Włóczykij
Za TM: 88 szczurzych duszyczek

Obrazek
matrix360
Posty: 2385
Rejestracja: pn paź 26, 2009 8:34 pm

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: matrix360 »

U mnie w domu też nigdy nie było samotnych zwierząt. 5 kotów, 2 psy, 2 myszki, 7 szczurów :D
Jagoda97
Posty: 22
Rejestracja: sob lut 13, 2010 12:25 pm
Lokalizacja: Gdynia

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: Jagoda97 »

przez te posty rzumiem że wszyscy mi wybczyi te moje głupstwa ;) ?naprawdę pytałam bo nie wiem jak jest lepiej dla szczurasków :) dzięki tym radom/argumentom moj kochana rodzinka zgodziła sę na 2 szczurka!może jeszccze trzeci??...
Ale niektórzy wchodzą na to forum, żeby się zapytać "czemu mój szczur śmierdzi?"
Albo, że ma "dziwną pupę
naprawde niektórzy zadaja takie pyt??szczur to zywa istota ale poweim szczerze że niektórzy smirdzą gorzej niż szczur a szczur to prz nich pachnąca Britney ;)
Szczuur!
matrix360
Posty: 2385
Rejestracja: pn paź 26, 2009 8:34 pm

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: matrix360 »

Wystarczy wejść na forum i zobaczysz takie właśnie pytania xD ..już siły do ludzi nie mam. Rozumiem, że niektórzy nigdy w życiu nie mieli zwierzątka i się martwią, no ale żeby takie głupie pytania zadawać? xDD
Jagoda97
Posty: 22
Rejestracja: sob lut 13, 2010 12:25 pm
Lokalizacja: Gdynia

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: Jagoda97 »

nigdy szczura nie miałam ale wcześniej zapopznałam się ze szczurza budową i wiem gdzie szczur(samiec)ma...jajka :P ;)
Szczuur!
Awatar użytkownika
syntonia
Posty: 451
Rejestracja: pn lis 23, 2009 2:42 am

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: syntonia »

Jagoda97 pisze:przez te posty rzumiem że wszyscy mi wybczyi te moje głupstwa ;) ?naprawdę pytałam bo nie wiem jak jest lepiej dla szczurasków :) dzięki tym radom/argumentom moj kochana rodzinka zgodziła sę na 2 szczurka!może jeszccze trzeci??...
Cieszę się, że wzięłaś sobie do serca nasze rady no i że Twoja rodzinka się jednak zgodziła. Na pewno nie będziesz żałowała ;D
Kto pyta nie błądzi, dlatego warto się wymieniać doświadczeniami. Czasami pytania są naprawdę głupie/dziwne, ale często też wywołują uśmiech na twarzy, więc jest pozytywnie ;)
"Kto jest okrutny w stosunku do zwierząt, ten nie może być dobrym człowiekiem."
Arthur Schopenhauer

[*] Smrodzio - na zawsze w moim serduchu [*][/b] [/i][/color][/size]
Awatar użytkownika
xyzzy
Posty: 129
Rejestracja: pt lut 12, 2010 6:16 pm

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: xyzzy »

A Brainiac będzie miał po weekendzie kolegę. :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Kameliowa
Posty: 3342
Rejestracja: wt lis 24, 2009 12:18 am
Lokalizacja: Łódź

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: Kameliowa »

xyzzy pisze:A Brainiac będzie miał po weekendzie kolegę. :)
gratulujemy!
George Orwell was wrong. Aldous Huxley was right.

Jeżeli widzisz: błąd ortograficzny, niepokojący post/temat, chcesz poprawić swój temat, zamknąćtemat
Zgłoś to moderatorom klikając w ikonę wykrzyknika w poście!
ODPOWIEDZ

Wróć do „O szczurach”