Moje panieneczki i kawalerów dwóch

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Moje panieneczki :)

Post autor: unipaks »

Nie puszczamy! :)
Szkoda, że nie udało się zgrać w czasie z tym urlopem, miałabym rekonwalescentka komfort pooperacyjny bez takiego ciągania wte i wewte. Cóż, tak to niekiedy bywa i mamy nici z naszych planów... :P
Ale najważniejsze, żeby wszystko dobrze poszło, i za to będziemy kciukać :-*
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
Awatar użytkownika
Buba
Posty: 679
Rejestracja: wt gru 17, 2013 2:41 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Moje panieneczki :)

Post autor: Buba »

Trzymamy kciuki za wszystko :)
Pączek rzeczywiście spora ;) ;) Dzięki za przypomnienie bab swoich. Wszystkie cudowne, więc wszystkie dostają mizianko ode mnie.
Dieta to ciężka sprawa, wiesz o tym. Może Pączysława po prostu MA być puszysta? Może taka jej natura? A może pogadaj z weterynarzem i jeżeli będzie można, to dawaj jej takie herbatki, które mają pomagać w odchudzaniu, trawieniu itp. ? Bo już nie mam pomysłu, co z nią zrobić... :-\
Ciachania się proszę nie bać. I tym razem wszytko pójdzie cacy.
Buźka :-*
Granda i Toffi :)
Moje dziewuchy: http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=43502
Awatar użytkownika
Megi_82
Posty: 2126
Rejestracja: ndz paź 14, 2012 8:22 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Moje panieneczki :)

Post autor: Megi_82 »

Buba pisze:Trzymamy kciuki za wszystko :)
Pączek rzeczywiście spora ;) ;) Dzięki za przypomnienie bab swoich. Wszystkie cudowne, więc wszystkie dostają mizianko ode mnie.
Dieta to ciężka sprawa, wiesz o tym. Może Pączysława po prostu MA być puszysta? Może taka jej natura? A może pogadaj z weterynarzem i jeżeli będzie można, to dawaj jej takie herbatki, które mają pomagać w odchudzaniu, trawieniu itp. ? Bo już nie mam pomysłu, co z nią zrobić... :-\
Dziękujemy za mizianka :) Heh... Na tej focie Pączek się tylko rozplackowała na kolanach, wtedy ważyła 70g mniej i była szczupłą babeczką ;)
Herbatki to co najwyżej do kuwety popędzą, więc sobie odpuszczę. Cóż, pogodziłam się z tym, że szczuplaczkiem jak Kluska czy Tula ona już nie będzie, byle tylko nie tyła dalej, bo ja też nie mam pomysłu jak odchudzić szczura, który się nie obżera i nie leni :( Wystarczy ją pacnąć w tyłek a bryka jak nakręcony kucyk :D

Trochę fotek zapodam, bo dawno nie było, a obiecałam :)

Zacznę od uwiecznienia tego, co mnie najbardziej rozwaliło ;) Mąż mój lubi sobie wieczorami uciąć drzemkę na kanapie (jakoś do jego powiek Pączek się nie dobiera :P ) Czarnuszka pierwszy raz chyba poszła towarzyszyć ukochanemu panciowi w drzemce, a spała czujnie, jakby go pilnowała. Najpierw przy nogach, potem jak stamtąd zniknęła myślałam, że poszła gdzieś w kąt, ale kilka minut później zauważyłam, jak ułożyła się wygodnie na boku Michała i tak sobie kimali razem :) Ilekroć sięgałam jednak po aparat - oczy jak 5zł :D
ObrazekObrazekObrazek

Oto zupka. Moja zupka. A przynajmniej tak mi się wydawało... zupka dietetyczna i szczurodozwolona, pomidorowa z wmiksowanymi warzywami i odrobiną jogurtu. Hm, innych już właściwie nie gotuję...:D
Obrazek
Mina Liw, kiedy zabrałam na chwilę łyżkę...
Obrazek
...na szczęście łyżka wróciła, w nagrodę mamy jęzor na foto ;D
Obrazek

Te dwie, co się kochają równie gorąco, jak piorą - dziś aż futro latało i wrzask na całą chatę. Teraz śpią razem przytulone :) Na temperament nie ma mocnych ;) Ostatnia fota z Tulą - maluchy się wręcz przepychały ostatnio, która utuli Pączka lepiej ;D
ObrazekObrazekObrazekObrazek

Liwcia, mój placek kochany. I przy jedzeniu brokułka :)
ObrazekObrazek

Kluszonie, daj się podłączyć do warzywa!
Obrazek

Ach jaki ten pluszowy przystojniak intrygujący! Tylko jakiś taki nieruchawy, nie pogoni, nie zagada... :D
ObrazekObrazek

Czarnuśka, która ostatnio przestała się tak buntować przeciw pozowaniu i śmiało pacza w obiektyw :D
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

Pączuszkowo :) Ja się pytam, gdzie się podziało stworzenie, które nazywałam "psiaczkiem", hę? Łaziło krok w krok za mną, wariowało z radości, kiedy wracaliśmy do domu, tuliło się, ciągle na rączki, siedziało w kapturze, jak się krzątałam po domu i było jedną wielką wylewną miłością, a teraz... Teraz to "idź, zostaw mnie, śmierdzisz" :P Chyba, że się wystraszy, wtedy przychodzi koza do woza, a u weta to już w ogóle najprzytulniejszy szczur świata ;D Nawet nie populsuje, ani nic!
ObrazekObrazekObrazek
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=38243

[*] Kluseńka, Czarnuszka, Pączek, Tulia, Liwia, Alutka, Tina, Czikita, Bajeczka, Filipek, Szarutka, Gadżet, Thau, Afri, Bąbelek, Dzidzia Rambo, Bulinka, Placuszek, Rudzinka, Bianuszka, Violetka, Wanilka, Lolcia, Tika, Lusia, Elżunia, Anuszka, Klekotek
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Moje panieneczki :)

Post autor: unipaks »

http://i1061.photobucket.com/albums/t47 ... 5a19e3.jpg U nas tak Puma lubiła na panu spać albo po prostu polegiwać, jak najedzony wielki kot podczas upalnej sjesty :)
http://i1061.photobucket.com/albums/t47 ... 130dcc.jpg dobra zupka nie jest zła ;)
http://i1061.photobucket.com/albums/t47 ... 59debd.jpg Czarnuś jakie robi słodkie oczy :-*
http://i1061.photobucket.com/albums/t47 ... 917ec4.jpg szczur w szoku - jak mogłaś jej zabrać tę łyżeczkę? :D Będzie miała biedna traumę na całe życie przez Ciebie! ;D ;)
Głaski do nas! :)
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
Awatar użytkownika
altelily
Posty: 200
Rejestracja: wt lut 11, 2014 8:51 am

Re: Moje panieneczki :)

Post autor: altelily »

Jakie cudowne zdjęcia! Piękne te Twoje panny. :) Pączkowska jest jak mój Kadet, to też taka psinka moja. :) Ciągle tylko głasku głasku i buzi buzi. :D A Czarnuszka pewnie pilnowała, żeby męża nikt zbyt wcześnie nie obudził. :D Wymiziać wszystkie ode mnie. :)
Awatar użytkownika
Buba
Posty: 679
Rejestracja: wt gru 17, 2013 2:41 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Moje panieneczki :)

Post autor: Buba »

Uwielbiam zdjęcia, gdzie szczurki śpią z człowiekiem. To po prostu urrocze ;D
Dziewczyny piękne, jak zawsze. W tej kwestii nic się nie zmieniło.
Pozdrawiamy!
Granda i Toffi :)
Moje dziewuchy: http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=43502
Awatar użytkownika
margot1408
Posty: 350
Rejestracja: wt lip 06, 2010 10:01 am
Lokalizacja: Warszawa/Łódź

Re: Moje panieneczki :)

Post autor: margot1408 »

Również trzymam kciuki cały czas, za Czarnuszkę i za Wasze nerwy ;)
Megi_82 pisze:Czarnuśka, która ostatnio przestała się tak buntować przeciw pozowaniu i śmiało pacza w obiektyw :D
Nie tylko patrzy, ale i pozuje! Ale i tak fotka z języczkiem najlepsza ;D Ile ja się zawsze naczekam, żeby złapać języczek, a później na zdjęciu jakoś mi tajemniczo znika...
[/color]
[*] Sonia, Maksiu, Frideluch, Lotka, 3N: Nessie-Serdelek, Maleństwo, TurboNorka - mój prosiaczek i dwie szare śliczności: Uszatka i Puchatka, Rudasek, Myszorek[/b]
Awatar użytkownika
Megi_82
Posty: 2126
Rejestracja: ndz paź 14, 2012 8:22 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Moje panieneczki :)

Post autor: Megi_82 »

Dziękujemy bardzo :)
Altelily, Pączek była jak Twój Kadet, odkąd dogadała się z dziewczynami, ogania się ode mnie, a pogłaskać to se ją mogę jak śpi i to mocno, bo inaczej se pójdzie :P I za chińskiego nie dam jej buzi, gryzoniowi jednemu, ma bana na zbliżanie się do mojej twarzy ;D

Margot, całe 2 razy udało się złapać jęzor i zawsze przypadkiem ;)

Klusinkowe oczko, a raczej powieka, już w porządku całkiem.
Jak wszystko pójdzie dobrze, Czarnuszkę ciachamy w następny piątek. Oby się udało, oby się udało.
Pączek nie schudła ani trochę, cały czas w okolicach 450g. Czarnuszka troszkę przybrała, co mnie cieszy. 20g, a już różnica:) Podokarmiałam na boku i już jest dobrze :)
Reszta panien trzyma linię, nie wiem, ile waży Liw, bo panicznie boi się wagi (to chyba jedyna rzecz na świecie, której się boi), ale widzę, że od dłuższego czasu jest szczuplejsza, zawsze też miała troszkę za dużo ciała tu i ówdzie, a teraz jest OK :)
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=38243

[*] Kluseńka, Czarnuszka, Pączek, Tulia, Liwia, Alutka, Tina, Czikita, Bajeczka, Filipek, Szarutka, Gadżet, Thau, Afri, Bąbelek, Dzidzia Rambo, Bulinka, Placuszek, Rudzinka, Bianuszka, Violetka, Wanilka, Lolcia, Tika, Lusia, Elżunia, Anuszka, Klekotek
Awatar użytkownika
Buba
Posty: 679
Rejestracja: wt gru 17, 2013 2:41 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Moje panieneczki :)

Post autor: Buba »

No to świetne wieści :) Oby tak dalej. Trzymam kciuki za piątkowego weta :)
Pączek niech grzecznie się trzyma diety.
Wycałować te, które się da ;) :-*
Granda i Toffi :)
Moje dziewuchy: http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=43502
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Moje panieneczki :)

Post autor: unipaks »

Dobre wieści o oczku cieszą :) Wygłaszcz dziewczyny, te szczupłe i te bardziej szczupłe też ;)
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
Awatar użytkownika
Megi_82
Posty: 2126
Rejestracja: ndz paź 14, 2012 8:22 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Moje panieneczki :)

Post autor: Megi_82 »

Głaszczę, głaszczę wszystkie, chcą czy nie ;)
Powiem Wam, że z Kluszona to miziaka nie będzie, oj nie ;) Zacałować ją można, o ile się nigdzie nie wybiera, ale dotknięta ręką otrząsa się z oburzeniem ;) Coraz rzadziej ma ochotę na mizianko, choć ostatnio przyszła na ręce się przytulić na całe 3 minuty :)
Czarnuszka jakby młodniała... praktycznie nie śpi na wybiegach, albo ucina krótkie drzemki. Biega, bryka, zaczepia, o żarcie w kuchni żuli, psoci!!! No normalnie łobuz się robi... mam ją odkąd miała 3 miesiące, w życiu tak nie rozrabiała :D Sama nie wiem, czy to dobrze dla jej serducha, czy nie... tzn. dobrze, bo znaczy, że czuje się dobrze, ale po takim latanku musi odpocząć i ostatnio często miewa czkawkę... ale widać, ze cieszy się życiem i coraz mniej przejmuje wszystkim :)
Niepokoi mnie natomiast, że trochę się ostatnio zrobiła jakby niegramotna... początkowo nie wiedziałam, co właściwie jest nie tak i czy nie schizuję - bo nie ukrywam, że świadomość upływającego czasu sprawia, że obserwuję wnikliwie i zwyczajnie zaczynam się bać o najstarsze dziewczyny, choć stare przecież nie są... Niby wszystko OK, ale są chwile, kiedy robi się wiotka, lejąca, nie, że bezwładna, ale np. próbuje wleźć z komputera na biurko i nie może się wgramolić, skrabie się i "spływa" :-\ Parę razy też ostatnio pacnęła, a to z pufa, a to raz z biurka... zobaczyła, że idę w jej stronę i chciała do mnie pobiec - nie zauważyła, że biurko się kończy :( To są krótkie momenty, ale gdzieś z tył głowy... nie podoba i się to.

Całe stado kocha Pączka, poważnie. Widać, u szczurów też obowiązuje zasada, że nie w tym rzecz, aby króliczka złapać, ale w tym, by go gonić ;) Ona nie zabiega, i może o to chodzi. Z Liw kumpelki, wiadomo, Tulinka dawno wybaczyła łomot, Czarnuszka kocha wszystkich po równo, no ale Kluseczka... Kluseczka ma świra na jej punkcie, biega za nią, iska, i nie może zdzierżyć, że Pączek nie ma tak samo w stosunku do niej. Już nie pamięta wół, jak cielątko Liw za nią łaziło i znosiło wszystko, aby się do ciepłej łysiny przytulić, a Kluszon się niezbyt sympatycznie oganiała ;) Pączek też się trochę ogania i czasem pogoni Kluskę, jak już ma dość jej szorstkich czułości i łapania za tyłek ;D Kluszon też się zmieniła - władcza panna nie przywykła, żeby się jej sprzeciwiano i jest ostatnio wiecznie zdziwiona i jakby wylękniona? Nawet nie wiem, czy jeszcze jest szefem tego stada :)
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=38243

[*] Kluseńka, Czarnuszka, Pączek, Tulia, Liwia, Alutka, Tina, Czikita, Bajeczka, Filipek, Szarutka, Gadżet, Thau, Afri, Bąbelek, Dzidzia Rambo, Bulinka, Placuszek, Rudzinka, Bianuszka, Violetka, Wanilka, Lolcia, Tika, Lusia, Elżunia, Anuszka, Klekotek
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Moje panieneczki :)

Post autor: unipaks »

A Czarnuszka dostawała B1, bo nie pamiętam? Jeśli nie, to możesz jej dawać raz dziennie tabletkę, może coś się poprawi.
Jedna z naszych szczurek dostawała to i Karsivan na poprawę ukrwienia i pracy mózgu.
W sumie to fajnie, że mała może brykać więcej - tempo pewnie sobie sama dostosuje do możliwości ;)
Czyli Kluska może będzie zmuszona oddać berło? jakoś sobie hrabianki bez atrybutów władzy nie wyobrażam :D
Wygłaszcz panny! :-*
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
Awatar użytkownika
Megi_82
Posty: 2126
Rejestracja: ndz paź 14, 2012 8:22 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Moje panieneczki :)

Post autor: Megi_82 »

unipaks pisze:A Czarnuszka dostawała B1, bo nie pamiętam? Jeśli nie, to możesz jej dawać raz dziennie tabletkę, może coś się poprawi.
Jedna z naszych szczurek dostawała to i Karsivan na poprawę ukrwienia i pracy mózgu.
Nie dostawała, bo to w sumie parę dni tak miała, miałam pogadać u weta, ale się przesuwa. A właściwie już przeszło... pogadam z doktorstwem, ale może miała po prostu dni lenia, takie, że człowiek (szczur) potyka się o własne nogi, o ile już się ruszy... mam nadzieję.
unipaks pisze:W sumie to fajnie, że mała może brykać więcej - tempo pewnie sobie sama dostosuje do możliwości ;)
Czyli Kluska może będzie zmuszona oddać berło? jakoś sobie hrabianki bez atrybutów władzy nie wyobrażam :D
Uni, ona też sobie nie wyobraża i dlatego chyba taka ostatnio nieswoja i wiecznie zdziwiona :D Ale czy oddać, ja wiem... komu? Nikt o władzę nie walczy, Pączek absolutnie nie rwie się do rządzenia, po prostu nie ma takiego respektu do Kluski jak reszta stada :) Nie zaczepia pierwsza, i nie chce być zaczepiana, a jak już jest, to nie daje sobie w kaszę dmuchać. Taki charakter, plus gabaryty (mają znaczenie w połączeniu z odpowiednimi cechami charakteru, co by nie mówił) sprawiają, że Kluszon nie pofika :) A ja pofika... dziś mąż usłyszał piski (w sumie nic nadzwyczajnego u nas), patrzy do klatki, a tam Pączek sobie spokojnie je odwrócona tyłkiem, a Kluszon... pół leżąca na plecach, oparta w rogu klatki, zszokowana i znieruchomiała. Aż się wystraszył i wziął na ręce zobaczyć, czy wszystko z nią gra... no nie przywykła hrabianka, żeby ktoś się jej sprzeciwiał.
Czarnuś ma dość uległy charakter i anielską łagodność, a maluchy z kolei od 5 tygodnia życia pod zwierzchnictwem, nikt się jej nie stawiał (choć to podrapanie, któe kiedyś wstawiałam, to - dziś chyba wiem, dzieło kilkutygodniowej Liw ;D ), a Pączek jest narowista ;) Ale kochają się mimo wszystko, to najważniejsze :) Dziś spały w innej niż zwykle konfiguracji - maluchy osobno w norce, a w pączkowym koszu Czarnul i Kluszon wtulona w wielkie ciało Pączuszki :)
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=38243

[*] Kluseńka, Czarnuszka, Pączek, Tulia, Liwia, Alutka, Tina, Czikita, Bajeczka, Filipek, Szarutka, Gadżet, Thau, Afri, Bąbelek, Dzidzia Rambo, Bulinka, Placuszek, Rudzinka, Bianuszka, Violetka, Wanilka, Lolcia, Tika, Lusia, Elżunia, Anuszka, Klekotek
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Moje panieneczki :)

Post autor: unipaks »

I niech się kochają! :D A drobne nieporozumienia zdarzają się przecież i w najlepszych stadkach. ;)
Wyczochraj dziewczynki! :-*
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
Awatar użytkownika
Megi_82
Posty: 2126
Rejestracja: ndz paź 14, 2012 8:22 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Moje panieneczki :)

Post autor: Megi_82 »

Czarnuśka już w domu po sterylce. Siedzi sobie w ciepłej dunie, to pośpi trochę, to poje - tradycyjnie dla chorutków jest gerberek, a w międzyczasie majstruje, nie tyle przy samej rance ("sreberko" niezjedzone), co po prostu próbuje sobie brzuszek wyczyścić z kleju i tych tam, czym oni maziają brzuchy. Mam nadzieję, że tak zostanie, bo bardzo chciałabym uniknąć kołnierza, to dla niej byłby stres 2x większy, a ja się o jej serduszko boję. Słaba dość jest i troszkę kołowata, ale mycia i gerberka nie odpuszcza ;) Taką bidną odbierałam, wciągała boczki jak Tula, bolało ją, futro napuszone... w domu pomiziałam i zasnęła. Dostałam na wszelki wypadek zastrzyk przeciwbólowy na jutro, jakby jeszcze bolało.
Doktor mówił, że w zasadzie niczego podejrzanego w macicy nie znalazł, ale trochę była przekrwiona.
Jak to różnie zwierzęta znoszą ten sam zabieg... Pączek, Liw i Tula w ogóle jakby nie miały żadnego zabiegu, wesołe, ruchliwe, żarte jak zawsze, jak tylko się obudziły. No ale Czarnul jest wrażliwsza... na wszystko.
Trzymajcie kciuki za gojenie :)
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=38243

[*] Kluseńka, Czarnuszka, Pączek, Tulia, Liwia, Alutka, Tina, Czikita, Bajeczka, Filipek, Szarutka, Gadżet, Thau, Afri, Bąbelek, Dzidzia Rambo, Bulinka, Placuszek, Rudzinka, Bianuszka, Violetka, Wanilka, Lolcia, Tika, Lusia, Elżunia, Anuszka, Klekotek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”