Karmy >>nie<< Polecane

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
foka_z_zakonu
Posty: 244
Rejestracja: ndz sty 16, 2005 11:00 pm

Karmy >>nie<< Polecane

Post autor: foka_z_zakonu »

PRZYLACZAM SIE DO OPINII O KARMIE "ANIMALS"...
RAZ KUPILAM TO BADZIEWIE I WYSTARCZY!!!
W SRODKU BYLO PELNO JAJ, PAJECZYN I ROZNIASTYCH ROBALI W TYM LATAJACYCH... OCHYDA!!! :evil:
Tymuś - R.I.P
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Cathycash
Posty: 308
Rejestracja: pt paź 15, 2004 6:35 pm

Karmy >>nie<< Polecane

Post autor: Cathycash »

Nie polecam Animalsa, Nestora i Dako-Art oraz firm supermarketowych typu Szczesliwy chomik itd.

Kupuję karmę Vitapolu i jestem bardzo zadowolona. Nie ważne czy to bedzie dla świnek, chomików czy myszy - składniki są prawie identyczne a wszystkim moim gryzonim smakuje.
Dodaje też kupione w hurtowni ziarna i granulat na wagę. Ogólnie polecam kupowanie jedzenia na kg, po dokładnym obejrzeniu - nie dostaniemy kota w worku ;)
Do karmy dodaję też mieszanki owocowe i warzywne 8)

Krwiopijko - niełuskana dynia jest w karmie Vitapola ;)
kg=4zł :D

W hurtowni mam taniej :mrgreen:
żegnam szanowne towarzystwo
Dixi
Posty: 1171
Rejestracja: wt lis 16, 2004 4:24 pm

Karmy >>nie<< Polecane

Post autor: Dixi »

Moja ogońcia nie chce jeść karmy dla szczurów - ani Vitapolu, ani Megana...nic...totalnie....nie pomaga rygor jedzeniowy....nie ruszy za nic w świecie - już próbowałam i po 5 dniach się wystraszyłam, bo została z niej skóra i kości :) Dlatego karmię ją wszystkim innym, ale nie szczurzą karmą. Martwi mnie t trochę, bo gdyby jadła jak normalny szczurek to nie musiałabym wymyślać jej dań, tylko sypnęłabym pokarm do miseczki i już....a tak to muszę myśleć, czy dziś ugotować jej makaronu z marchewką, a może ryżu, a może ziemniaczka czy jajko....czuję się jakbym miała małe dziecko w domciu :)
Pozdrawiam,
Aguśka
pomarańczowy jelcz
Posty: 1868
Rejestracja: pn sie 30, 2004 9:40 pm
Kontakt:

Karmy >>nie<< Polecane

Post autor: pomarańczowy jelcz »

No wiesz,niekoniecznie,moje szczury zawsze maja miseczke z suchym jedzeniem,ale oprocz tego codziennie dostaja surowe i gotowane warzywa,oraz kasze/makarony. Nie potrafilabym ich przetrzymywac na samych ziarnach...
['] Kubuś ['] Groszek ['] Gucio ['] Pan Przytulak
roenna
Posty: 1036
Rejestracja: wt lip 06, 2004 4:23 pm

Karmy >>nie<< Polecane

Post autor: roenna »

ja ostatnio porzuciłam wszelki ludzkie uczucia i zostawiłam White na samych ziarnach :twisted: (no ale nie myslcie, ze mi to tak łatwo przyszło przy moim miekkim serduchu ;) )
No ale oczywicie nie bez powodu. White juz całkiem olewała suche żarełko. Co tam suche, z 'nieszczurzego' tez juz jadła wybrane smakołyki... :evil:
No ale powiedziałam basta. Pare dni na suchej karmie i apetyt powrócił 8)
małolata
Posty: 241
Rejestracja: śr gru 15, 2004 11:36 pm
Kontakt:

Karmy >>nie<< Polecane

Post autor: małolata »

dla mnie okropne sa kolby firmy Vitapol moze sie nie znam ale ja i moja Fotkla nie jestesmy z nich zadowolone.kolby na opakowaniu wygladaja naprawde fajnie ziarenka jakies rodzynki gdzieniegdzie same smakolyki,a po wyjeciu są to jakies farbowane chrupki i gdzieniegdie iarenkai to jescze ma taki sztuczny kolor!
Szakira [']-12.04., Foteczka['] 11.04-13.04.06. ;(
Awatar użytkownika
Paula_13
Posty: 378
Rejestracja: śr lis 24, 2004 10:06 pm
Lokalizacja: Świdnica

Karmy >>nie<< Polecane

Post autor: Paula_13 »

Ja jakoś kompletnie nie mam zaufania do pakowanych karm(wykluczając Xtra Vital). Chcę widzieć co kupuję, gdyż wiem co lubi Lazur i wybieram tylko te karmy, w których znajdę wysokiej jakości skałdniki( można to poznać po kolorze i zapachu karmy).U mnie w Oławie sprzedawca pozwala mi wąchać, dotykać i oglądać karmy. Daje mi te nowe na spróbowanie, żeby zobaczyć, czy będzie jadł i jakby co, toi polecać klientom.(karme dla psów sprawdza na swoim jkamniku :P) . Teraz kupiłam MEGAN, tak na spróbowanie, ale Lazur ma chyba wyrobione podniebienie. Muszą być bananki, orzeszki i suszone warzywka !!!
Tak więc karmy w tekturze- NIE.
Na zawsze w moim sercu:
Kasia, Wacuś, Crazy, Lazur, Lazur II, Riko, Messi
HAns
Posty: 13
Rejestracja: sob lut 19, 2005 10:03 pm

pSZenica z grzybem?? :/ ("pSZenica" sie pisze...)

Post autor: HAns »

witam , nie wiem czy juz ktos to zauwazyl, ale kilka dni temu przegladalem ziarna dla szczurka i okazalo sie ze megan , ktory kupuje na wage ( ostatnio mieszanke) to praktycznie cala pSZenica znajdujaca sie w pokarmie jest do polowy albo splesniala albo ma jakiegos grzybka, a najgorszejest to ,ze dzisiaj bylem mu kupic nowy pokarm i okazalo sie ze doslownie kazda mieszanka niezaleznie od firmy i opakowania- chodzi glownie o przezroczyste ew na wage mialy spelsnaial pSZenice- a bylem w 4 zoologicznych w 3 miescie. Ciekawe czy tez sie spotkaliscie z takim czyms - jezeli nie radze przejrzec ziarenka :( mam nadzieje ze Jumbusiowi nic sie nie stanie bo troche chyba tego zjadl :?
POZdr


@: http://sjp.pwn.pl/ - polecam...
pierwszy kapturek Kleks - mial 3 latka
Jumbo -husky -juz biega z Kleksem :cry: mial 3,5 roku
Kapsel - kapturek - ur.30.01.05 :D szaleje
Dixi
Posty: 1171
Rejestracja: wt lis 16, 2004 4:24 pm

Karmy >>nie<< Polecane

Post autor: Dixi »

Hmmm to weź paragon będący dowodem zakupu pokarmu w danym sklepie, weź pokarm i idz zareklamowac go. Swoja droga to dziwne, ze kazdy z tych pokarmow byl z plesnia.....no ale co tam, w sklepie i tak nikt na to nie patrzy :(
Pozdrawiam,
Aguśka
pomarańczowy jelcz
Posty: 1868
Rejestracja: pn sie 30, 2004 9:40 pm
Kontakt:

Karmy >>nie<< Polecane

Post autor: pomarańczowy jelcz »

A ja kupuje na wage pokarm drozszy - mam kilka rodzajow za 6zl i dwa rodzaje za 12zl, kupuje te za 12 i mieszam - w ktorym w ogole nie ma pszenicy...(juz w karmach polecanych opisywalam sklad) i nic nigdy nei jest splesniale, jesli jednak przejrzales wszystkie karmy, to radze kupic granulat, czyli wszystkie skladniki karmy zmielone i upieczone w ksztalcie koleczek.
['] Kubuś ['] Groszek ['] Gucio ['] Pan Przytulak
Mycha
Posty: 2607
Rejestracja: pt sty 17, 2003 4:16 pm
Lokalizacja: cracov
Kontakt:

Karmy >>nie<< Polecane

Post autor: Mycha »

Przy kupnie na wagę możesz sprawdzić jak wyglądają ziarenka. Pewnie w sklepie jest za wilgotno.
W sprawach jakichkolwiek (transport, pytania itd) proszę WYŁĄCZNIE o kontakt meilowy - ratteria[małpka]gmail.com
RATTERIA.W.INTERIA.PL
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

Karmy >>nie<< Polecane

Post autor: krwiopij »

raczej w hurtowni, skoro we wszystkich sklepach sytuacja byla podobna...
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
HAns
Posty: 13
Rejestracja: sob lut 19, 2005 10:03 pm

Karmy >>nie<< Polecane

Post autor: HAns »

na to wyglada ze kilka firm odstalo chyba juz taka pszenice .
Pozdr
pierwszy kapturek Kleks - mial 3 latka
Jumbo -husky -juz biega z Kleksem :cry: mial 3,5 roku
Kapsel - kapturek - ur.30.01.05 :D szaleje
Ewqa
Posty: 1354
Rejestracja: wt gru 28, 2004 8:06 pm
Lokalizacja: Wawa

Karmy >>nie<< Polecane

Post autor: Ewqa »

Polecam Megan na wagę. Jest tanszy niz w pudełku i mozna przejrzec od razu w sklepie czy świeży. A zwykle świeży bo tańszy i szybko w sklepie schodzi.
Pod Niebieskim Kocem : Lilka, Luna, Norka, Malinka
Teraz ze mną: Fiona, Cleo, Milka i Mała.
malutka
Posty: 4
Rejestracja: sob lut 19, 2005 12:27 pm

Karmy >>nie<< Polecane

Post autor: malutka »

Jezeli chodzi o Animals to trzeba rozróżnić, bo mimo pozornej jednosci to karma w tekturze jest zupelnie inna karma niz t w plastikowych przezroczystych sloikach... w tej w plastiku mozna faktycznie znalezc smakolyki...jest duzo dyni i ze 3 rodzaje ziaren slonecznika...za to w tekturze duzo pszenicy i niewiele wiecej....

a jesli chodzi o mniej szczurze zarcie to kiedys kupilam (dla siebie) musli tropikalne w lidlu i ropakowalam kiedy moja ogonowa lakomczucha byla na wolnosci....zeby moc samej sprobowac musialam ja doslownie odrywac od torby...

a tak zupelnie OT to wlasnie mam w domku zupelnie malenkie szczurze stworzenie plci zenskiej (zakupione w sklepie z ktorego wiekszosc gryzoni konczy swoj zywot bardzo wczesnie w paszczy jakiegos gada...i sadzac po dlugosci tulowia (porownywalnej z moim wskazujacym palcem) to ma chyba tylko ze 4 tygodnie...i nie bardzo wiem czym ja karmic....na razie jadla twarozek i platki zbozowe z mleka... poradzicie cos moze??
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”