Jakich używacie ściółek?

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)

Jakich ściółek używasz ? ( ankieta od 2011 r.)

trociny/wiórki
68
27%
siano
10
4%
żwirek drewniany
102
41%
żwirek silikonowy
3
1%
żwirek zbrylajacy(takie szare albo białe granulki)
43
17%
inna- napisz jaka
11
4%
nie używam
12
5%
 
Liczba głosów: 249

Awatar użytkownika
Vella
Starszy Moderator na urlopie
Posty: 1706
Rejestracja: wt maja 23, 2006 6:19 pm

Re: Jakich używacie ściółek?

Post autor: Vella »

Magamaga pisze:No- smell mi nie odpowiada. Moim zdaniem dużo szybciej czuć smrodek. Teraz używamy pigwy - i nam pasuje.
Jak dla mnie pigwa zbyt się kruszy i pyli, zrezygnowałam z niej po jednym uzyciu a pozostałą resztkę sprezentowałam królikom mojej mamy.

Chciałabym no-smell zamiast szmatek na gniazdko, a nie w charakterze ściółki podstawowej.
Znudziło mi się już pranie szmatek dziurawych jak ser szwajcarski ;)

Chociaż z drugiej strony widok maleńkich szczurków mocujacych się z wielką płachtą (kiedyś była slipkami TŻ'a :D :D :D), która najpierw trzeba wnieść na górę po czym przepchnąć przez rurę na sam dół, zaplątując się w nią i przydeptując na zmianę... bezcenne :D
Czy znasz różnicę między także, a tak że?
Czy wiesz kiedy napisać zresztą, a kiedy z resztą? Czy znasz język polski?

Obrazek
Zuzu
Posty: 2
Rejestracja: śr lut 13, 2008 10:20 pm

Re: Jakich używacie ściółek?

Post autor: Zuzu »

Ja pod domek kładę szczurkom trociny żeby miały mięciutko :) a poza domkiem daję żwirek drewniany.
Awatar użytkownika
Misias
Posty: 18
Rejestracja: pn lip 25, 2005 5:37 pm

Re: Jakich używacie ściółek?

Post autor: Misias »

Ja moim ciurom daje kobelki drewnianie i trociny...co prawda to prawda,nie raz znalazłam tam rózne rzeczy a potem za każfym razem trzeba było dokładnie wszystko przejzeć...poza tym sa tam dosyć duże i ostre kawałki drewienka...a co do zapachu...hmmm raczej słabo pochłaniaja... :-\
Awatar użytkownika
Nikitka_219
Posty: 179
Rejestracja: ndz paź 28, 2007 7:49 pm

Re: Jakich używacie ściółek?

Post autor: Nikitka_219 »

Misias,na to wychodzi ,że powinnaś jak najszybciej zmienić te trociny.Po co je masz,skoro nie pochłaniają ? W tym przypadku-strata pieniędzy i czasu na te wygrzebywanie.Polecam z trotów Chipsi.
Awatar użytkownika
Magamaga
Starszy Moderator na urlopie
Posty: 2996
Rejestracja: sob paź 06, 2007 7:22 am
Lokalizacja: Gdynia

Re: Jakich używacie ściółek?

Post autor: Magamaga »

No dobrze, chyba jednak Pigwa zbyt mocno się kruszy. Teraz kupiłam Benka Pinio, bo ktoś go polecał - wygląda solidniej od Pigwy.
Obrazek
Ze mną: kotka Luna i kocurek Borys

Za TM- Tuptuś [*] Fiona [*] Milejka [*] Batman [*] Mania [*] Lolek [*] Zefir [*] Bobek [*] Zawsze będę pamiętać....[/size]
Awatar użytkownika
Misias
Posty: 18
Rejestracja: pn lip 25, 2005 5:37 pm

Re: Jakich używacie ściółek?

Post autor: Misias »

Nikitka_219 pisze:Misias,na to wychodzi ,że powinnaś jak najszybciej zmienić te trociny.Po co je masz,skoro nie pochłaniają ? W tym przypadku-strata pieniędzy i czasu na te wygrzebywanie.Polecam z trotów Chipsi.
nie mam już szczurów...
Wojtek0202
Posty: 18
Rejestracja: pt lut 29, 2008 4:58 pm

Re: Jakich używacie ściółek?

Post autor: Wojtek0202 »

Ja daje Drewniane Korki takie co wchłaniają zapach i na wierzch trociny
matrix360
Posty: 2385
Rejestracja: pn paź 26, 2009 8:34 pm

Re: Jakich używacie ściółek?

Post autor: matrix360 »

Ja używam jak na razie jeszcze normalnej ściółki, ale się zastanawiam nad żwirkiem. Tylko jaki najlepiej? :
http://animalia.pl/produkt,15829,108,Hi ... salny.html
czy to :
http://animalia.pl/produkt,14585,108,Tr ... yzoni.html?
Awatar użytkownika
bubu
Posty: 838
Rejestracja: śr lis 25, 2009 6:07 pm
Lokalizacja: Libiąż

Re: Jakich używacie ściółek?

Post autor: bubu »

Hm. Na pewno bardziej opłaca się ten pierwszy ,bo za 7 l =12 zł. A ten drugi może być fajny ,tylko jest trochę drogi jak za litr 7 zł.
Awatar użytkownika
Kameliowa
Posty: 3342
Rejestracja: wt lis 24, 2009 12:18 am
Lokalizacja: Łódź

Re: Jakich używacie ściółek?

Post autor: Kameliowa »

A czy ktoś z was wie coś o Benku Cristal ? Mam na myśli ten granulat przezroczysty. Wydaje mi się, że może być szkodliwy.
George Orwell was wrong. Aldous Huxley was right.

Jeżeli widzisz: błąd ortograficzny, niepokojący post/temat, chcesz poprawić swój temat, zamknąćtemat
Zgłoś to moderatorom klikając w ikonę wykrzyknika w poście!
Rhenata
Posty: 1495
Rejestracja: sob sty 10, 2009 4:33 pm
Lokalizacja: Naas

Re: Jakich używacie ściółek?

Post autor: Rhenata »

http://www.zooplus.ie/shop/cats/cat_lit ... ter/136600 ja stosuje ten żwirek, ładnie sie siuśki zbijają w grudki a i zapach pochlania , rewelacyjny do przesiania kocia łopatka o odpowiednich oczkach co za tym idzie jest bardzo wydajny .Po jakimś czasie jednak wymieniam ale nie częściej niż dwa trzy miesiące bo naprawdę nie ma potrzeby skoro wszystkie nieczystości się zbrylają a kupy są wybierane łopatką.Stosuje go w kocich narożnych kuwetach nie na całej klatce bo jest dosyć drobny a ja mam niskie kuwety całościowe ( ze tak to ujmę)

co do benka crystal : znalazłam ze
Żwirek ten jest syntetyczną amorficzną krzemionką (SiO2).
mi to niewiele mówi oprócz słowa syntetyczny

wg mnie odpada mimo wszystko jest to jakiś wytwór chemiczny który może zaszkodzić podczas spożycia przez gryzonia, ta ściółka której ja używam jest z kukurydzy i szczurki jej nawet nie jedzą..no na początku spróbowały co to ale jak widać nie szkodzi :)
My little girls I don't belive since I reached the age of reason why I don't belive
Obrazek
Awatar użytkownika
Kameliowa
Posty: 3342
Rejestracja: wt lis 24, 2009 12:18 am
Lokalizacja: Łódź

Re: Jakich używacie ściółek?

Post autor: Kameliowa »

Ja używam granulatu i też jestem zadowolona. Tylko jak ostatnio kupowałam granulat to zauważyłam właśnie Crystala i babka mi go zachwalała dosyć, ale nie wzięłam, bo mimo że na o chemii nie mam zielonego pojęcia, to nie wydaj mi się żeby to się dla ogonów nadawało.
George Orwell was wrong. Aldous Huxley was right.

Jeżeli widzisz: błąd ortograficzny, niepokojący post/temat, chcesz poprawić swój temat, zamknąćtemat
Zgłoś to moderatorom klikając w ikonę wykrzyknika w poście!
Tili
Posty: 1251
Rejestracja: czw sty 28, 2010 10:55 am
Lokalizacja: Gdynia/Sosnowiec

Re: Jakich używacie ściółek?

Post autor: Tili »

Ja uzywam drewniany Hiltona, ale mysle o takim zbrylajacym, bo to latwiej usunac po "zuzyciu". Hilton po zmoczeniu zamienia sie w kupke trocin, wiec nie da sie go odzdzielic od "dobrych" granulek.
Awatar użytkownika
LaCoka
Posty: 2049
Rejestracja: śr wrz 02, 2009 3:32 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jakich używacie ściółek?

Post autor: LaCoka »

Co do tych żwirków silikonowych: mój kot ma taki w kuwecie i w życiu bym go szczurom nie dała, pomijam fakt, iż wygląda "podejrzanie" ale zauważyłam, że jak kociuba sika albo jak wrzucam jakieś drobinki owego żwirku do kibelka (czyt: żwirek ma kontakt z płynem :P) to tak hmm strzela, nie wiem czy wiecie o co mi chodzi. Są takie słodycze w postaci proszku/małych drobinek, które jak weźmiecie do ust to tak jakby pękają/strzelają/musują - tak właśnie reaguje ta ściółka i coś czuję, że szczury by mi się chyba tego bały :P poza tym ten żwirek ma postać kryształków i są one bardzo twarde, jak kilka razy nadepnęłam na to to bosą stopą to przyznam, że bolało :P
W związku z powyższym wolę nie eksperymentować z chemią pozostać przy naturalnych ściółkach ;)
<:3)~ Feta, Koka+Hera, Szu, Banshee, Neytiri, Nanami+Calypso, Balder+Hoder, Zgredki x2, Rosalie AR, Nisha+Amishi, Tamika+Yuki
TM: Kira, Amisia, Lelia, Elvis, Buzia, Sachma, Zgredka, Tadzio, Fuzja, Enkeli, Pasio, Psiuta, Rubi, Keiko, Chiyo, Agutka,Osama
Awatar użytkownika
lola900
Posty: 235
Rejestracja: wt sty 19, 2010 6:21 pm

Re: Jakich używacie ściółek?

Post autor: lola900 »

Ja dziś kupiłam żwirek Pinio.Zobacze jak się u mnie będzie sprawować ;)
Zara, Roxi, Maja, -czyli moje maleństwa ♥♥♥
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ściółki”