Pieruny ogniste siarczyste

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
denewa
Posty: 1502
Rejestracja: pt sie 07, 2009 9:13 am
Lokalizacja: Pruszków

Re: Pieruny ogniste siarczyste

Post autor: denewa »

Marta mi się wydaje, że to kwestia czasu, mikrob trochę podrośnie i stanie się mniejszym upierdem to zacznie być traktowany poważniej ;) U mnie kiedy dorzuciłam malucha do starszej szczurzycy, to maluch cały czas za starszą chodził i dlatego obrywał. A pewnie na początku nie rozumiał, że tu się toczy walka o dominację i nie poddawał się dominatorowi tak wyraźnie jak powinien - wiadomo małe dopiero się uczyć zasad funkcjonowania w grupie.
Feta pewnie już oddała Jadźce dominację, a Amfa - nie...
Jeśli włożyłabyś wszystkie szczurki do jednej klatki to Jadźka by gryzła mikroba?
Nasza brygada-pamiętamy tęsknimy
Diesel[*][/b] na zawsze w naszych sercach[/color], Febra[*][/b] nasza mała kochana pchełka[/color], Deli[*][/b] nasz spokojny skromny duszek[/color], Katar[*][/b] wulkan energii[/color], Puma[*][/b] kluska[/color], Polar[*][/b] dreptak[/color], Kysiel[*][/b] kluska[/color], Inka[*][/b] byczek[/color]
xMsMartax
Posty: 573
Rejestracja: ndz wrz 13, 2009 12:50 pm
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Pieruny ogniste siarczyste

Post autor: xMsMartax »

Tak, niestety gryzła by, fukała, szarpała itd. Druga szczurzyca o dziwo też podgryza malucha ??? (mimo , że dumbo tolerowała od początku). Czekam aż mała jeszcze trochę podrośnie ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
*Delilah*
Posty: 2040
Rejestracja: pt lut 01, 2008 2:37 pm
Lokalizacja: krk

Re: Pieruny ogniste siarczyste

Post autor: *Delilah* »

A probowalaś cudow z olejkiem waniliowym ?
Hmm.. w koncu musi sie cholerka udac!
U mnie mikroba najczesciej goni Kokarda, reszta już w stanie pełnej akceptacji ;)
+ Anioły:Banshee,Buba,Carphata,Cirilla,Dziabaducha,Jacuś,Kokarda,Kroova,Layla, Lilitu,LordKlaklon,Masumi,Mushishi,Nefilim,Noktula,Pudlich,Runa,Rosalka,Sandija,Shiloh,Shirin,
Spirulina,Rubin,Trebuszka +
Na moim ramieniu:PaniFujibe~
xMsMartax
Posty: 573
Rejestracja: ndz wrz 13, 2009 12:50 pm
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Pieruny ogniste siarczyste

Post autor: xMsMartax »

Ooo spróbuję z olejkiem :D
Ale to dopiero jutro, bo będę akurat czyścić klatkę :)
Może się uda
Obrazek
Awatar użytkownika
*Delilah*
Posty: 2040
Rejestracja: pt lut 01, 2008 2:37 pm
Lokalizacja: krk

Re: Pieruny ogniste siarczyste

Post autor: *Delilah* »

Trzymamy kciuki :D
+ Anioły:Banshee,Buba,Carphata,Cirilla,Dziabaducha,Jacuś,Kokarda,Kroova,Layla, Lilitu,LordKlaklon,Masumi,Mushishi,Nefilim,Noktula,Pudlich,Runa,Rosalka,Sandija,Shiloh,Shirin,
Spirulina,Rubin,Trebuszka +
Na moim ramieniu:PaniFujibe~
xMsMartax
Posty: 573
Rejestracja: ndz wrz 13, 2009 12:50 pm
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Pieruny ogniste siarczyste

Post autor: xMsMartax »

Dziękujemy :) na pewno sie przydadzą ;)
Obrazek
xMsMartax
Posty: 573
Rejestracja: ndz wrz 13, 2009 12:50 pm
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Pieruny ogniste siarczyste

Post autor: xMsMartax »

właśnie wysmarowałam wszystkie szczury olejkiem o zapachu likieru kokosowego(no oprócz najstarszego, bo boje sie go dotknac, po tym jak wczoraj rozwalił palca mojemu TŻ-towi). Mam nadzieje , że im to nie zaszkodzi. Siedzą w klatce razem, widze zdecydowaną poprawę, trochę sie pogryzły , mikrob siedzi wystraszony w kącie, bo jest najbardziej atakowany, ale ogólnie nie ma tragedii. Obserwuje je caly czas. I tak po południu musze wyjść więc będę musiała je rozdzielić.
Obrazek
Awatar użytkownika
PaweliAla
Posty: 74
Rejestracja: wt sty 20, 2009 10:54 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Pieruny ogniste siarczyste

Post autor: PaweliAla »

jakie śliczne ogonki :)
Stadko:Kometa, chu chu (czuczu)
Po drugiej stronie tęczy: Lejla (30.08.2009 00:33) Kalwi (26.04.2010 04:19) Nirvana (06.08.2010 06:00) Remi [Pulpeciacho] (06.11.2010 17:20) Nikola [Najka] (24.02.2011 12:30) [*][*]Nela(17.04.2012 02:09) biała pereła[*] Na zawsze w naszych sercach
Awatar użytkownika
denewa
Posty: 1502
Rejestracja: pt sie 07, 2009 9:13 am
Lokalizacja: Pruszków

Re: Pieruny ogniste siarczyste

Post autor: denewa »

Ja nie próbowałam olejków zapachowych bo u mnie sytuacja nie była aż tak poważna.
Dobrze jednak, że coś działa na upartą Jadźkę (bardzo mi się podoba to imię w połączeniu z jej charakterkiem ;D). Pewnie teraz zapach kokosu w całym domu ;)
Jak łączenie? Siedzą już razem?
Nasza brygada-pamiętamy tęsknimy
Diesel[*][/b] na zawsze w naszych sercach[/color], Febra[*][/b] nasza mała kochana pchełka[/color], Deli[*][/b] nasz spokojny skromny duszek[/color], Katar[*][/b] wulkan energii[/color], Puma[*][/b] kluska[/color], Polar[*][/b] dreptak[/color], Kysiel[*][/b] kluska[/color], Inka[*][/b] byczek[/color]
xMsMartax
Posty: 573
Rejestracja: ndz wrz 13, 2009 12:50 pm
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Pieruny ogniste siarczyste

Post autor: xMsMartax »

Wczoraj je rozdzieliłam, ponieważ musiałam wyjść a nie będę ryzykować. Dziś praktycznie nie było mnie w domu więc dalszego łączenia nie prowadziłam. Kolejne podejście jutro i mam nadzieję, że będzie już tylko lepiej :) .
Ahhh a aromat kokosa faktycznie czuć w całym domu ;D :D

Myślę, że jeszcze kilka dni i wszystkie szczurki zamieszkają razem na stałe ;)
Obrazek
xMsMartax
Posty: 573
Rejestracja: ndz wrz 13, 2009 12:50 pm
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Pieruny ogniste siarczyste

Post autor: xMsMartax »

Z przyczyn czaso brakowych szczurki zostaną połączone DZIŚ! ;D Klatka wyszorowana, szczury wyciorane w olejku do ciasta (kokosek... mmm ;D ) , maluchy latają już po klatce starych, a stare siedzą w transporterku oczekując na ostateczne łączenie...

Niech pohasają jeszcze z 15 -30 min i wrzucam dziadygi :P
3mać kciuki ;)
Obrazek
xMsMartax
Posty: 573
Rejestracja: ndz wrz 13, 2009 12:50 pm
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Pieruny ogniste siarczyste

Post autor: xMsMartax »

I przebieg łączenia ;) ostatecznego mam nadzieję. Troszke pisków było. Ale Jadźka chyba dała sobie spokój, bo wpuściła malce do swojego hamaku :P

Obrazek
sennie
Obrazek
xMsMartax
Posty: 573
Rejestracja: ndz wrz 13, 2009 12:50 pm
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Pieruny ogniste siarczyste

Post autor: xMsMartax »

Nie wiem czy ktoś to czyta, ale chciałam oznajmić, że dziewczyny już na stałe połączone ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
denewa
Posty: 1502
Rejestracja: pt sie 07, 2009 9:13 am
Lokalizacja: Pruszków

Re: Pieruny ogniste siarczyste

Post autor: denewa »

Gratulacje! :D
Co ostatecznie poskutkowało na upartą Jadźkę - olejek zapachowy zdaje się ostatnio stosowałaś. Potem coś jeszcze? Czy już je tak wrzuciłaś razem?

Jadźka jest trochę podobna do mojej Deli. Ona jest huskulcem, prawda?

To teraz, skoro nie pochłania Cię już łączenie, możesz się skoncentrować na robieniu zdjęć gromadce ;)
Nasza brygada-pamiętamy tęsknimy
Diesel[*][/b] na zawsze w naszych sercach[/color], Febra[*][/b] nasza mała kochana pchełka[/color], Deli[*][/b] nasz spokojny skromny duszek[/color], Katar[*][/b] wulkan energii[/color], Puma[*][/b] kluska[/color], Polar[*][/b] dreptak[/color], Kysiel[*][/b] kluska[/color], Inka[*][/b] byczek[/color]
xMsMartax
Posty: 573
Rejestracja: ndz wrz 13, 2009 12:50 pm
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Pieruny ogniste siarczyste

Post autor: xMsMartax »

Tak , poskutkował olejek :) reszta wg 'instrukcji' :) Jadźka to husky, oj strasznie zazdrosny husky :P zdecydowanie woli ludzi niż szczury, ale maluchy już na szczęście toleruje i w 3jke sobie śpią ;)
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”