Rozpieszczury i Rozpłaszczury: 4+2, Frodo nas opuścił...

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
valhalla
Posty: 2245
Rejestracja: pt gru 10, 2010 11:26 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Frodo i Czmych

Post autor: valhalla »

Trzeci szczurek, a na nim pewnie się nie skończy ;) Chociaż na razie spokojnie, zobaczymy, jak będzie przebiegać ich połączenie.

A woliera jest na 10 szczurów, zdaje się :) Ale aż tylu to chyba nie chcę ;)
Rozpieszczury: pomknęły wszystkie...
Za Tęczowym Mostem: Gluś, Frodo, Pan Lizawka, Czmyś, Trzpiotek, Człapek, Szkodnik, Ryjek, Herman, Mlekołak, Adolf, Węgielek, Marquand, Ulli i Klusek [*]
Awatar użytkownika
jakuszewa
Posty: 518
Rejestracja: czw lip 15, 2010 12:49 am
Lokalizacja: Toruń

Re: Frodo i Czmych

Post autor: jakuszewa »

Wg kalkulatora jest na 7 szczurów.
U mnie mieszkało w niej 6 Chłopaków. Myślę, że na upartego mogłam dobić do ośmiu, ale bałam się, że będzie im zbyt ciasno :)
10 Chłopaków już w niej nie widzę.


Ale sama piszesz, że aż tak wielu nie chcesz, więc nie ma problemu :)
valhalla
Posty: 2245
Rejestracja: pt gru 10, 2010 11:26 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Frodo i Czmych

Post autor: valhalla »

Aaa, zapomniałam! W pierwszej wersji jak liczyłam kalkulatorem, to wyszło mi na 10, potem się kapnęłam, że tam nóżki są i trzeba odjąć parę cm od wysokości - i masz rację, wyszło na 7 :) Ale nawet do 7 raczej nie dobiję. Maksimum 5, tak mi się wydaje :) Chciałabym, żeby szczurki stworzyły zgodne stadko, ale też, żebym nadal ja miała z nimi dobry kontakt. A więcej szczurów wymaga więcej czasu... więc spokojnie, czy woliera by była na 10 czy na 7 szczurów, to ja i tak nie będę mieć ich tyle, żeby było za ciasno :)
Rozpieszczury: pomknęły wszystkie...
Za Tęczowym Mostem: Gluś, Frodo, Pan Lizawka, Czmyś, Trzpiotek, Człapek, Szkodnik, Ryjek, Herman, Mlekołak, Adolf, Węgielek, Marquand, Ulli i Klusek [*]
Awatar użytkownika
jakuszewa
Posty: 518
Rejestracja: czw lip 15, 2010 12:49 am
Lokalizacja: Toruń

Re: Frodo i Czmych

Post autor: jakuszewa »

U mnie była jedynie opcja parzysta :P
Jakoś tak zależało mi na parach :)
Vincent i George trafili do mnie pierwsi - rodzeństwo, byli ze sobą bardzo zżyci i bałam się po czasie, że jeśli sprawię im "trzeciego", to będą go olewać... ::) Tak więc wraz z trzecim trafił do nas również czwarty - Tuluz i Sokrates, także rodzeństwo. Początkowo były dwa obozy, ale szybko się ze sobą zgrali :)
Paradoks trafił do nas jako piąty, wymarzony rudzielec... Tuluz i Sokrates czasem okazywali mu zainteresowanie, ale George i Vincent olewka skrajna... Dlatego rudzielec dostał swojego prywatnego szczura Fiodora :P

No i miało to 6 pozostać... Tyle, że teraz klatkę mamy na 8 ogonów, a mnie coraz bardziej skręca jak widzę ten ogrom ogłoszeń adopcyjnych... ::)
Póki co Luby jest moim rozsądkiem i po sprowadzeniu Królika do domu dostałam szlaban na "dozwierzęcanie" się... ???
valhalla
Posty: 2245
Rejestracja: pt gru 10, 2010 11:26 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Frodo i Czmych

Post autor: valhalla »

Haha... fajnie tak z tymi parami szczurów :) Ja także po prawdzie się lekko obawiam, że Frodo i Czmyś będą olewać Glusia (mam nadzieję, że nie będą agresywni, ale nigdy nie byli, więc jest szansa), dlatego gdzieś w głowie już mam adopcję czwartego pana, ale to już po wakacjach. Jednak chciałabym, żeby starszaki też go polubiły, bo to przecież nie pluszak do tulenia dla mnie (chociaż też :P ), ale przede wszystkim przyjaciel dla nich. Gdyby mogli go polubić choćby jako "młodszego wkurzającego braciszka" ;) to byłabym zadowolona.

Podziwiam, że przy tylu szczurach masz czas jeszcze na inne zwierzęta :) Mój mąż też kiedyś miał królika imieniem Franciszek Józef (z powodu bokobrodów) ;) , to był królik całej rodziny i po ślubie został u teściów, ale niestety jakoś miesiąc potem nagle zmarł, miał tylko 4 lata :( Do tej pory, jak chodzimy do lecznicy, trochę smutno nam się robi, bo w katalogu, parę kratek nad mężem, jest wpisany jego brat, jako właściciel króliczka, który niestety już nie żyje :(

W każdym razie, podziwiam za dobrą organizację czasu :) Szczury są dla mnie tak absorbujące, że nawet przy moim obecnie dość obijającym się stylu życia trudno mi wyobrazić sobie jakieś inne zwierzę w domu, zwłaszcza, że planuję dziecko ;)


Jak rozpakuję wolierę i złożę, to dam znać, ale ponieważ musimy przesunąć meble o głupie 2 cm (co oznacza w praktyce zdjęcie z nich wszystkiego) i urządzić wnętrze, to pewnie dopiero po weekendzie nastąpi przeprowadzka chłopaków :) Na razie mają lekkiego focha, że klatka stoi na podłodze, bo przestawiliśmy regał, na którym stała (z kilogram Timy Rattimy za nim był chyba :D ). Ale foch przechodzi w miarę jak dostają smakołyki ;)
Rozpieszczury: pomknęły wszystkie...
Za Tęczowym Mostem: Gluś, Frodo, Pan Lizawka, Czmyś, Trzpiotek, Człapek, Szkodnik, Ryjek, Herman, Mlekołak, Adolf, Węgielek, Marquand, Ulli i Klusek [*]
Awatar użytkownika
jakuszewa
Posty: 518
Rejestracja: czw lip 15, 2010 12:49 am
Lokalizacja: Toruń

Re: Frodo i Czmych

Post autor: jakuszewa »

Heh... Ja dziecka nie planowałam, podobnie jak sporej części swoich zwierzaków :P
To Oni zaplanowali sobie mnie ;D

Na nadmiar czasu nie narzekam, ale wszystko można ze sobą pogodzić :)

Odnośnie łączenia... Przyznam szczerze, że nie wiem co to są problemy z łączeniem... ::)
Moi Panowie są tak ugodowi i kochani, że akceptowali każdego towarzysza w 5 minut, początkowo większe zainteresowanie, obwąchanie. Później już wielka miłość i namolne iskanie ;D

Na koniec życzę powodzenia w urządzaniu klatki :D
valhalla
Posty: 2245
Rejestracja: pt gru 10, 2010 11:26 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Frodo i Czmych

Post autor: valhalla »

To liczę na to, że ten duch miłości i bezproblemowego łączenia jest gdzieś w paczce z wolierą jako gratis ;) A tak serio, to łączenie Froda i Czmycha zajęło mi chyba z 10 min., jak już wpadłam na to, żeby to zrobić w wannie, a nie na kanapie, z której można uciec. Od razu obwąchanie, tulenie i iskanie. W życiu żadnej na drugiego zębów nie wyszczerzył, o gryzieniu już nie wspominając. Więc mam nadzieję, że i malca potraktują łagodnie.

Dzięki, w weekend będę się bawić z urządzeniem i może te szczurze geriavity się zaciekawią i zaczną więcej biegać, a nie cały dzień spać :D
Rozpieszczury: pomknęły wszystkie...
Za Tęczowym Mostem: Gluś, Frodo, Pan Lizawka, Czmyś, Trzpiotek, Człapek, Szkodnik, Ryjek, Herman, Mlekołak, Adolf, Węgielek, Marquand, Ulli i Klusek [*]
Awatar użytkownika
Jessica
Posty: 4306
Rejestracja: ndz lis 08, 2009 10:14 am
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Frodo i Czmych

Post autor: Jessica »

valhalla pisze:To liczę na to, że ten duch miłości i bezproblemowego łączenia jest gdzieś w paczce z wolierą jako gratis
::) będzie dobrze, trzymam kciuki
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 44#p793844 -Wąsate Mordki moje
."Nie ma znaczenia ile masz pieniędzy, ani ile rzeczy, możesz być biedakiem, ale mając psa jesteś bogaty" - /Louis Sabin/
Awatar użytkownika
jakuszewa
Posty: 518
Rejestracja: czw lip 15, 2010 12:49 am
Lokalizacja: Toruń

Re: Frodo i Czmych

Post autor: jakuszewa »

valhalla pisze:Dzięki, w weekend będę się bawić z urządzeniem i może te szczurze geriavity się zaciekawią i zaczną więcej biegać, a nie cały dzień spać :D

Nie licz na to :P haha
Moje do tej pory większość czasu spędzają w polarkowych dziełach Nietoperzycy :)
Moja mama nawet stwierdziła, że bez sensu było im kupować tak wielką klatkę, skoro i tak ciągle siedzą tylko w jednym polarkowym domku ;)
valhalla
Posty: 2245
Rejestracja: pt gru 10, 2010 11:26 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Frodo i Czmych

Post autor: valhalla »

Jessica, dziękuję :)
jakuszewa pisze: Nie licz na to :P haha
Moje do tej pory większość czasu spędzają w polarkowych dziełach Nietoperzycy :)
Moja mama nawet stwierdziła, że bez sensu było im kupować tak wielką klatkę, skoro i tak ciągle siedzą tylko w jednym polarkowym domku ;)
No, ale to chociaż jakieś usprawiedliwienie - "musieliśmy kupić większą klatkę, żeby mieć gdzie hamaczki wieszać!" :D
Rozpieszczury: pomknęły wszystkie...
Za Tęczowym Mostem: Gluś, Frodo, Pan Lizawka, Czmyś, Trzpiotek, Człapek, Szkodnik, Ryjek, Herman, Mlekołak, Adolf, Węgielek, Marquand, Ulli i Klusek [*]
Pająk
Posty: 407
Rejestracja: wt lis 02, 2010 7:07 am
Lokalizacja: Kraków

Re: Frodo i Czmych

Post autor: Pająk »

Ja to też znam, moje chłopaki używają tylko połowy klatki, druga praktycznie dla nich nie istnieje.
Ale powód by wieszać polarkowe cuda - dobry jak każdy inny :D
Obrazek
Horda: Pestek [*], Eshin, Skyre, Szary prorok, Avalon, Merkury [*], Parszywek, Ćwirki dwa (Dunder i Piorun), Malygos HF
Awatar użytkownika
jakuszewa
Posty: 518
Rejestracja: czw lip 15, 2010 12:49 am
Lokalizacja: Toruń

Re: Frodo i Czmych

Post autor: jakuszewa »

I jak tam hawira? :)
Urządzona?
valhalla
Posty: 2245
Rejestracja: pt gru 10, 2010 11:26 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Frodo i Czmych

Post autor: valhalla »

Oj, jeszcze nie :) Byliśmy w Castoramie, kupiliśmy jakieś łańcuchy, rury, karabińczyki i różne takie drobiazgi do uatrakcyjnienia klatki, ale na razie mąż zdążył tylko zrobić półeczki i mocowania na kraty, a ponieważ PCW z którego są półeczki nie jest grube, to musimy jeszcze zrobić w paru miejscach podwieszenia na łańcuchu, żeby było stabilnie wszystko, bo aż mi się słabo robi, jak pomyślę, że szczurek mógłby spaść z takiej wysokości. Hamaki takie prowizoryczne na razie zrobię, a te profesjonalne pewnie za jakiś czas dopiero dojdą (czekam aż Sunia01 wrzuci jeszcze jakieś legowiska, coby już hurtem wszystko wysłała). Poza tym rury trzeba przepiłować, popodwieszać, tak samo jeden koszyk, jeszcze sporo roboty będzie... a czasu mało :) No i najważniejsze - ja wyjeżdżam w środę, a mąż dojeżdża w sobotę i w niedzielę wracamy, do tego czasu nie chcemy szczurów wpuszczać do woliery, bo musimy poobserwować, czy w dobrych miejscach te półeczki, rury i hamaczki będą, żeby w razie jakichś wad konstrukcyjnych szybko naprawić i nie dopuścić do jakiegoś wypadku. Zwłaszcza jak nie będzie nas w domu (a na 1,5 dnia szczurów nie ma co brać, więc zostają i wolę się nie martwić, dlatego będą w swojej starej klatce).

W każdym razie pewien rozwój już jest, ale trzeba jeszcze poczekać na końcowy efekt :) Jutro nawiedzam Sysę i nawiedzę ją z aparatem, to pstryknę kilka fotek Glusia i zdam raport z miziania i tulenia, jakie malca zapewne jutro czeka, bo już nie mogę się doczekać :D I tak odbieram go dopiero na początku sierpnia, więc muszę chociaż pomiziać!

W ogóle powiedziałam dzisiaj mojej mamie :) O nowej klatce i o Glusiu. Wbrew moim obawom (rodzice oczywiście nie mają nic do gadania, bo nie mieszkamy z nimi, ale miło, jak pytają o szczurki z zainteresowaniem, a nie przewracają oczami, że "zwariowali z tymi szczurami", nie? :) ) mama strasznie się wzruszyła, jak jej opowiedziałam o ślicznym małym dumbo rexie. Wzruszyła się też, bo jej chomiczka (wiele lat temu) nazywała się Glusia, co zresztą wiedziałam i przyznam, że to było moją inspiracją :)

No i tak to na razie u nas wygląda. Wszystko jakoś w pośpiechu, bo czasu brak przed tym wyjazdem, ale codziennie jakieś tam drobne postępy z wolierą są :)
Rozpieszczury: pomknęły wszystkie...
Za Tęczowym Mostem: Gluś, Frodo, Pan Lizawka, Czmyś, Trzpiotek, Człapek, Szkodnik, Ryjek, Herman, Mlekołak, Adolf, Węgielek, Marquand, Ulli i Klusek [*]
Awatar użytkownika
Kluska123
Posty: 3096
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 10:35 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Frodo i Czmych

Post autor: Kluska123 »

Kochana, zobaczysz, na piątce się nie skończy :P Ja szybko doszłam do piątki, a nadal mi mało :D
Moje szczurze szczęście za TM: Kluska Iwan Filipek Lucky Remy Tempuś Julek Szymuś Stuart Biały Teddy Kołtun Batman Toffi Fado Robin

Do zobaczenia Skarby moje...
valhalla
Posty: 2245
Rejestracja: pt gru 10, 2010 11:26 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Frodo i Czmych

Post autor: valhalla »

Kluska123 pisze:Kochana, zobaczysz, na piątce się nie skończy :P Ja szybko doszłam do piątki, a nadal mi mało :D
To będę brała na DT ;D
Rozpieszczury: pomknęły wszystkie...
Za Tęczowym Mostem: Gluś, Frodo, Pan Lizawka, Czmyś, Trzpiotek, Człapek, Szkodnik, Ryjek, Herman, Mlekołak, Adolf, Węgielek, Marquand, Ulli i Klusek [*]
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”