Wycieńczony szczurek błaga o pomoc! WARSZAWA

Archiwalne adopcje (udane i nieudane) i archiwalne narodziny

Moderator: Junior Moderator

Starsza Pani
Posty: 379
Rejestracja: pn gru 01, 2008 11:25 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wycieńczony szczurek błaga o pomoc! WARSZAWA

Post autor: Starsza Pani »

subaku pisze:Jejku ile ten maly jeszcze bedzie
musial przejsc:/ najgorsze jest to ze ten sklep co chwila sprowadza nowe szczurki.. ost widzialam dwa fuzzy ktore tez pojda na karme jak wszystko inne. Czy nie da sie temu jakos zapobiec?
Subaku,
Ty masz paragon ze sklepu, ja mam opis stanu szczura od weta. Skontaktuj się z Fundacją Ogony i zapytaj, czy nie mogliby interweniować. Lub niech Ci poradzą, co masz robić.
Fuzzy raczej na karmę nie pójdą (są dużo droższe od zwykłych szczurów), ale chorują dużo bardziej i mają kłopoty z oczyma.
Niestety podawanie żywych zwierząt na karmę nie jest zabronione prawnie, wiec z tym nic się nie da zrobić. Ale można obrzydzić sprowadzanie żywych zwierząt kontrolami w sklepie.
subaku
Posty: 21
Rejestracja: ndz cze 03, 2012 9:14 am

Re: Wycieńczony szczurek błaga o pomoc! WARSZAWA

Post autor: subaku »

Ah oddalam paragon siostrze miala go przekazac dalej widacc zapomniala.. wiec paragon przepadl.. a fuzzy kosztowaly 8 zl jak calacreszta niestety powiedziano mi ze wszystkie ida na karme. Bo to tylko szczury..przepraszam za bledy ale pisze z tel
Starsza Pani
Posty: 379
Rejestracja: pn gru 01, 2008 11:25 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wycieńczony szczurek błaga o pomoc! WARSZAWA

Post autor: Starsza Pani »

subaku pisze:Ah oddalam paragon siostrze miala go przekazac dalej widacc zapomniala.. wiec paragon przepadl.. a fuzzy kosztowaly 8 zl jak calacreszta niestety powiedziano mi ze wszystkie ida na karme. Bo to tylko szczury..przepraszam za bledy ale pisze z tel
To zapytaj siostrę o paragon. Jesteś na miejscu, więc bardziej możesz pomóc zwłaszcza gdy włączy się w to jakaś organizacja. Choćby robiąc zdjęcia szczurom w sklepie.
Ja na odległość nic nie zdziałam nie mówiąc o tym, że nawet nie wiem z jakiego miasta i sklepu jest szczuras ....
Jeśli naprawdę chcesz poprawić los szczurów w tym sklepie, to zadzwoń do Fundacji Ogony, przedstaw sprawę i zapytaj co możesz zrobić, żeby mieli łatwiej.
Oraz informuj w tym wątku, jak postępuje sprawa. Jeśli będziemy mogli jakoś pomóc, na pewno pomożemy ....
Izabela
Posty: 1175
Rejestracja: śr paź 27, 2004 9:20 pm
Lokalizacja: Lublin

Re: Wycieńczony szczurek błaga o pomoc! WARSZAWA

Post autor: Izabela »

Starsza Pani pisze:Skrzywiło go prawdopodobnie dlatego, że poprzedni steryd przestał działać.
I to mnie martwi tym bardziej. Bo może niestety oznaczać, że poprawy są tylko pozorne, wywołane działaniem sterydu. Ale cały czas mam nadzieję, że mały się nie podda. Przeszedł już dużo w swoim krótkim życiu i jego walka nie może zakończyć się porażką, losie, proszę...
Ktosiu, ja Ci powiem jeszcze na uszko, że ten super DS, o którym mówiła Starsza Pani, CZEKA na Ciebie z utęsknieniem, więc masz dla kogo walczyć :D

Cały czas aktualna jest prośba do forumowiczów o wspomożenie finansowe. Ja jak tylko będę mogła, to znowu coś wpłacę, ale muszę też zbierać kasę na kastrację Ktosia, gdy już wyzdrowieje, bo u mnie nie może zamieszkać pełnojajeczny.
TM:GuciaFelaMelaJagaVaniBubaBlusiaBonitaKivaTolaTanitaKolaEstelkaKlarysaElwirkaEdgarRolfikJadziaEnyaKlemensJulaGeminia PelaGotikaFelisiaKarinaIrenkaInkaPolaPetraZiarkoSeloniaZuba;
Są:(AylaYlesia)Merch.Pole+KorinaStefekPajaMilkaTeaAshnaNitaDelaNaviKtosio
Awatar użytkownika
Megi_82
Posty: 2126
Rejestracja: ndz paź 14, 2012 8:22 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Wycieńczony szczurek błaga o pomoc! WARSZAWA

Post autor: Megi_82 »

No i jak tam z maluszkiem?
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=38243

[*] Kluseńka, Czarnuszka, Pączek, Tulia, Liwia, Alutka, Tina, Czikita, Bajeczka, Filipek, Szarutka, Gadżet, Thau, Afri, Bąbelek, Dzidzia Rambo, Bulinka, Placuszek, Rudzinka, Bianuszka, Violetka, Wanilka, Lolcia, Tika, Lusia, Elżunia, Anuszka, Klekotek
Starsza Pani
Posty: 379
Rejestracja: pn gru 01, 2008 11:25 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wycieńczony szczurek błaga o pomoc! WARSZAWA

Post autor: Starsza Pani »

Na razie wszystko w porządku (ale już kilka razy było dobrze :-\ ), kontrola u weta jutro.
Pigi2012
Posty: 409
Rejestracja: sob wrz 29, 2012 11:53 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wycieńczony szczurek błaga o pomoc! WARSZAWA

Post autor: Pigi2012 »

Gdzie jest ten zoologiczny? Nie można jakoś odkupić fuzza? :'(
Obrazek
very.martini
Posty: 41
Rejestracja: pt lut 18, 2011 12:52 pm

Re: Wycieńczony szczurek błaga o pomoc! WARSZAWA

Post autor: very.martini »

Pigi, przepraszam, nie wiem, czy dobrze rozumiem, ale czy Ty chcesz kupić tam szczura?
Pigi2012
Posty: 409
Rejestracja: sob wrz 29, 2012 11:53 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wycieńczony szczurek błaga o pomoc! WARSZAWA

Post autor: Pigi2012 »

jeżeli ma iść na karmę to chcę go odkupić ale śledzę wątek i chyba nie dam rady :-[
Obrazek
klimejszyn
Posty: 8060
Rejestracja: sob sie 08, 2009 9:09 pm
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Kontakt:

Re: Wycieńczony szczurek błaga o pomoc! WARSZAWA

Post autor: klimejszyn »

Pigi, większość szczurów z zoologów idzie na karmę. wykupisz wszystkie?
kupując wcale nie pomożesz...
bez szczurków...
ze mną 2 króliki, 3 szynszyle, 3 świnki morskie, 2 psy, kot, kogut.
za TM: 45 szczurzych duszyczek..
very.martini
Posty: 41
Rejestracja: pt lut 18, 2011 12:52 pm

Re: Wycieńczony szczurek błaga o pomoc! WARSZAWA

Post autor: very.martini »

Pigi, kupując takiego szczura nakręcasz biznes. Utwierdzasz jego właścicieli w tym, że to, co robią, jest opłacalne i można w tym bezkarnie trwać dalej. Jedynym sposobem jest niekupowanie zwierząt od takich ludzi, bo wtedy po prostu taka działalność przestanie im się opłacać.
Pigi2012
Posty: 409
Rejestracja: sob wrz 29, 2012 11:53 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wycieńczony szczurek błaga o pomoc! WARSZAWA

Post autor: Pigi2012 »

macie rację, nie pomyślałam :-\
Obrazek
Awatar użytkownika
Megi_82
Posty: 2126
Rejestracja: ndz paź 14, 2012 8:22 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Wycieńczony szczurek błaga o pomoc! WARSZAWA

Post autor: Megi_82 »

Pomyślałaś i przyjęłaś teraz - to dobrze :) Im więcej ludzi wie i przyjmuje do wiadomości, tym większa szansa na ograniczenie tego... kurczę, nawet nie wiem, jak to nazwać. Procederu.

Trzymam bardzo mocne kciuki za szczawika! :)
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=38243

[*] Kluseńka, Czarnuszka, Pączek, Tulia, Liwia, Alutka, Tina, Czikita, Bajeczka, Filipek, Szarutka, Gadżet, Thau, Afri, Bąbelek, Dzidzia Rambo, Bulinka, Placuszek, Rudzinka, Bianuszka, Violetka, Wanilka, Lolcia, Tika, Lusia, Elżunia, Anuszka, Klekotek
Izabela
Posty: 1175
Rejestracja: śr paź 27, 2004 9:20 pm
Lokalizacja: Lublin

Re: Wycieńczony szczurek błaga o pomoc! WARSZAWA

Post autor: Izabela »

Jak wizyta u weta, jak mój :) maluszek dzisiaj? Oczywiście wziął sobie do serca to, co mu naszeptałam do uszka ostatnio i walczy dzielnie :)
TM:GuciaFelaMelaJagaVaniBubaBlusiaBonitaKivaTolaTanitaKolaEstelkaKlarysaElwirkaEdgarRolfikJadziaEnyaKlemensJulaGeminia PelaGotikaFelisiaKarinaIrenkaInkaPolaPetraZiarkoSeloniaZuba;
Są:(AylaYlesia)Merch.Pole+KorinaStefekPajaMilkaTeaAshnaNitaDelaNaviKtosio
Starsza Pani
Posty: 379
Rejestracja: pn gru 01, 2008 11:25 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wycieńczony szczurek błaga o pomoc! WARSZAWA

Post autor: Starsza Pani »

Mały prawie w porządku, ucho w środku się ładnie goi, od piątku będzie na Enroxilu dopyszcznym. Jedyny problem to waga - mały waży 190g, jest chudy i chudnie pomimo bardzo kalorycznego jedzenia.
Każdy normalny szczur na Sinlacu, orzechach, gerberkach i makaronie tyje. A maluch chudnie ...
Kolejna wizyta w czwartek po świętach.
Zablokowany

Wróć do „Archiwum Adopcji i Narodzin”