Kolby: ulubione, nielubiane, różnice między firmami...

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
vega
Posty: 249
Rejestracja: ndz sty 23, 2005 10:16 pm

Kolby

Post autor: vega »

foka a skad mialas ten tran ???? :roll: bo moje tez sa wybredne OKROPNIE ! lajla a gdzie kupujesz tego nestora ??? no ja chyba sprobuje tego pora suszonego :shock: :shock: :shock: A moje baaardzo lubia biszkopty dla gryzoni o smaku mlecznym, z witaminkami :D :D
Karolina
Posty: 157
Rejestracja: sob lut 05, 2005 9:53 pm

Kolby

Post autor: Karolina »

Kruszak w ogole nie jada pokarmu dla szczurow. Ostaynia kolba jaka jej wlozylam wisiala chyba w klatce przez 3 miesiace i nie byla nawet skubnieta. Z sypanym jedzonkiem jest podobnie, niekiedy zechce się jej zjesc jedną miodowa delicje dla gryzoni i to na tyle. Czy to źle że jada same domowe jedzonko?
TAJNE FORUM
Kruszaczek=1.10.2003-19.09.2005 :(
Perpeć=tylko dwa dni u mnie :(
<:3 Maleństwo )~~
Awatar użytkownika
AngelsDream
Posty: 1069
Rejestracja: sob gru 11, 2004 11:38 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Kolby

Post autor: AngelsDream »

Domowe jedzonko nie zawsze zawiera wszystko, czego potrzebuje zwierzątko do prawidlowego rozwoju...Moj kot np je oprocz miesa i suchego pokarmu rowniez zupy, ale są one uzupelnieniem, podobnie szczurki - dostana czasem kartofelka, czasem kawalek gotowanej marchewki albo mieska...
Wyjątki i dwa psy.
Awatar użytkownika
jokada
Posty: 1918
Rejestracja: pn mar 24, 2003 8:25 pm
Lokalizacja: warszawa
Kontakt:

Kolby

Post autor: jokada »

ostatnio pojawiło sie żarełko firmy Bogena
cos co wyglada podobnie do suchego pokarmu dla kotów
dość drogie, ale kupiłam i ćwicze ;) na szczurach, zobacze na ile starczy no i czy beda to jadły
Ela
Posty: 11
Rejestracja: wt lut 22, 2005 9:18 pm

Kolby

Post autor: Ela »

Mój szczurek jak mu kupiłam opakowanie karmy dla szczura to wógle nie jadł ziarna i tych dodatków.Za to kolby uwielbia...:) Z ziarna je słonecznik i pestki dyni a jak daje mu inne ziarenka to nie ruszy...a tak poza pokarmem podstawowym daje mu owoce,warzywa,makaron,chleb itd.
Mądrość nie polega na tym,by nie popełniać błędów,lecz na tym, by ich nie powtarzać....Festuś 29.06 po drugiej stronie tęczy...Kocham Cię malutki[*]
falka
Posty: 838
Rejestracja: pn paź 11, 2004 12:06 pm

Kolby

Post autor: falka »

Moim zdaniem nie można szczurka za bradzo rozpuścić - wiadomo, że każdy szczurek zje najpierw to, co mu najlepiej smakuje, a jak ciągle dostaje smakołyki to się przyzwyczaja i nie je suchej karmy, bo czeka na coś lepszego. Pyszności powinny być dodatkiem, a nie podstawowym jedzeniem. Zauważyłam też, że malusie szczurki uwielbiają słoncznik (to samo się tyczy wapna i ścian :P), a z wiekiem im przechodzi.

U mnie idą serowe i bekonowe z Vitapolu :)
falka
Posty: 838
Rejestracja: pn paź 11, 2004 12:06 pm

Kolby

Post autor: falka »

Polecam kokosową kolbę Vitapolu, zniknęła jako jedyna z kolb do gołego patyczka :alien: Ale pamiętajcie, że kokos ma ponad 60% tłuszczu, więc nie polecam szczurkom-grubaskom :wink:
Michal1986
Posty: 3
Rejestracja: ndz maja 15, 2005 2:44 pm

Kolby

Post autor: Michal1986 »

moze ktos mi powiedziec dlaczego moj szczurek nie chce jesc kolb, dawalem mu ok 6 rodzaji kolby i zadnej nie tknal
czym to moze byc spowodowane??
Geezer
Meggy
Posty: 803
Rejestracja: śr paź 13, 2004 9:16 pm
Kontakt:

Kolby

Post autor: Meggy »

bo nie lubi - szczury jak ludzie mają swoje gusta... jedne przepadają za marchwią, drugie tylko gotowaną a trzecie wogóle... to normalne :)
ale postaraj się mu dawać do klatki coś innego na czym mógłby ścierać zęby (wapno czy suchy chleb)
morzeszek
Posty: 414
Rejestracja: śr maja 04, 2005 5:44 pm

Kolby

Post autor: morzeszek »

moja od 2 tygodni ma suchą bułke i wpiernicza ją całymi nocamni aż spać nie moge

a kolb najwidoczniej nie lubi

jak mieszkasz w trójmieście i masz jeszcze te kolby to chetnie przyjme bo moja za nimi przepada:D
morfina ze mną od 19.IV.2005 (huski)
ixi ze mną od 19.V.2005 (albinoska)

zapraszam do mojej galeri
Dixi
Posty: 1171
Rejestracja: wt lis 16, 2004 4:24 pm

Kolby

Post autor: Dixi »

Albo nie lubi, albo ma dystans do nowych rzeczy do zarcia. U mnie byl ten sam problem, ze moja starsza samiczka nie tykala wielu smakolykow. Ale powiem tak - maly deficyt podstawowych rzeczy jakie dostawala sprawil, ze w tej chwili nie ma problemow, ze szczury czegos mi nie zjedza :)
Pozdrawiam,
Aguśka
Fam
Posty: 824
Rejestracja: śr mar 23, 2005 7:51 am
Kontakt:

Kolby

Post autor: Fam »

moja je ale tylko po troszeczce, nie zuca sie na kolbe, poprostu nie lubi ziaren, z karmy tez wyjada glownie granulat, a jak sie uprzesz na kolbe to sprobuj tej z boczkiem z vitapolu wiekszosc szczurow je je
za tęczowym mostem: Karolcia
Ewqa
Posty: 1354
Rejestracja: wt gru 28, 2004 8:06 pm
Lokalizacja: Wawa

Kolby

Post autor: Ewqa »

Moje też nie jedzą. Po 4 kolbie różnych firm i smaków zrezygnowałam a kolby pożarł chomik kolezanki.
Teraz już nie kupuje bo szkoda kasy jak i tak nie jedzą.
A gusta maja różne - jedna uwielbia pomidory a druga nimi gardzi.
Pod Niebieskim Kocem : Lilka, Luna, Norka, Malinka
Teraz ze mną: Fiona, Cleo, Milka i Mała.
falka
Posty: 838
Rejestracja: pn paź 11, 2004 12:06 pm

Kolby

Post autor: falka »

A moja ściurka obdarzyła uwielbieniem tylko jedną kolbę - kokosową Vitapolu :) do gołego patyczka! Ale ostrzegam, że kokos ma dużo tłuszczu! Nieźle też sprawdzają się typowo "szczurowe" kolby - bekonowa i serowa z Vitapolu.
knautia
Posty: 372
Rejestracja: czw kwie 14, 2005 4:33 pm

Kolby

Post autor: knautia »

u mnie przebojem była warzywna- nie ma ziaren, tylko susz. była zjedzona do kości, ale druga już była be... no wybredny ten mój stworek, że nie wiem :wink:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”