Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Pytania i odpowiedzi, czyli ogólnie o szczurach.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: alken »

nie SZCZURKA tylko SZCZURKI. już wcześniej kilka osób pisało o tym.

a że kupi...mam nadzieję że nie w sklepie czy pseudohodowli?
na forum jest dużo szczurków do adopcji (za darmo), są też kontakty do hodowli z prawdziwego zdarzenia gdzie zwierzęta są sprzedawane zdrowe, nie zaciążone, oswojone i są dobrze traktowane. z adopcji z resztą też ;) a w sklepie bywa różnie.
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
Awatar użytkownika
MichaelJacksonFan<3
Posty: 14
Rejestracja: śr lip 21, 2010 2:40 pm

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: MichaelJacksonFan<3 »

Obawiam się, że będzie trzeba ze sklepu zoologicznego, KAKADU. Wiem, 2 szczurki trzeba mieć, bo osowieją, tylko mi się w poście pomyliło i napisałam liczbę poj. ;) Ale postaram się wybrać dwa najzdrowsze i takie mniej zdziczałe. Odkąd miałam 3 latka moi rodzice kupowali w KAKADU (kupili sobie chomika Milusia, jak miałam 3 latka. Niestety zdechł na początku zerówki. Miluś[*]). Potem kupiliśmy chomcię, też dżungarka, niedługo niestety chyba zdechnie bo będzie obchodzić 2 latka... A odkąd dzisiaj na gadu-gadu powiedziałam kuzynce o Ciurkach, to ona mi powiedziała , że na pewno dostanę. Ja do niej ,,Skąd wiesz'' a ona ,,Przeczucie''. ;D Więc nie wiem czego się spodziewać. Na prawdę. :)
Pozdr. :)
dusiaczek
Posty: 1775
Rejestracja: śr paź 28, 2009 11:00 pm
Lokalizacja: Żory/Opole
Kontakt:

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: dusiaczek »

A czemu będzie trzeba? Bo łatwo, bezproblemowo i nie trzeba czekać?
~"zapomnialem ze ziarno tez ma uczucia i rodzine.."

~80% Twoich problemów rozwiąże Google i opcja "Szukaj" na odpowiednim forum, na pozostałe 20% wystarczy wódka.
idalka
Posty: 7
Rejestracja: pn lip 05, 2010 1:54 pm
Lokalizacja: wrocław/legnica

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: idalka »

Pomóżcie!
Mam 1,5 rocznego samca, który mi zaczął marnieć...
Tak, jest sam:( Teraz, kiedy odkryłam to forum i wszystkie jego zakamarki, zdałam sobie sprawę, że to nieludzkie i samolubne z mojej strony i że nawet gdybym spędzała z nim 24h/7 to i tak nie zastąpię mu drugiego sierściucha.
Tylko boję się, że jak mu kogoś dokoptuję, to zaczną się walki i że się w ogóle nie polubią. Nie wiem, czy powinnam go łączyć z jakimś maluchem czy próbować znaleźć i zaadoptować pana w średnim wieku. A może kobitkę, a jemu odciąć jajca [ale z drugiej strony - nie chcę, żeby cierpiał przez to, że mi się wydaje, że będzie mu lepiej]?
I czy w ogóle on jest za stary, żeby mu przyjaciół szukać?
Awatar użytkownika
MichaelJacksonFan<3
Posty: 14
Rejestracja: śr lip 21, 2010 2:40 pm

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: MichaelJacksonFan<3 »

Nie że łatwo, bezproblemowo i szybko... Czemu uważasz mnie za taką egoistkę??? Nie znasz a oceniasz. Najlepiej w zoologicznym, bo te niektóre szczurki idą na jedzenie dla węży. :-\ A ja chce pomóc. To pierwszy powód. Drugi - jutro mam urodziny i chciałabym je dostać akurat na urodziny - to taki argument żeby przekonać rodziców. Po trzecie - nie to że forumowiczom nie ufam ale niektórzy ludzie mogą kłamać i można nie dostać szczurka. Po czwarte i ostatnie - już wiele razy byłam w KAKADU u mnie we Wrocławiu w Carrefourze i jestem do niego przekonana, mam zaufanie. Wszystkie zwierzątka jakie brałam były zdrowe i potulne, także nie ma problemu. Cały sprzęt tam jest także jest ok.

A co do Twojego szczurka - kup mu przyjaciela. Z tego co się dowiedziałam od forumowiczów nie będzie takich walk na śmierć i życie. Nie martw się i się nie osądzaj - ja dopiero wczoraj się dowiedziałam że muszą być dwa w klatce.

A przed chwilą zadzwoniłam do taty na komórkę:
Ja-Halo?
Tato-No, cześć, co chciałaś?
Ja-Hej tato. Chciałam pogadać, w sprawie tych szczurków.
Tato-Mhm.
Ja-Bo wiesz... chciałam je na urodziny. Teraz siedzę na forum i zbieram informacje.
Tato-Aha. Wiesz, ja się zgadzam. Tylko jak wrócę, to jeszcze z mama pogadamy, dobrze?
Ja-Dobra.
Tato-No to pa.
Ja-Pa.
A jak się rozłączyłam to uśmiech od ucha do ucha. Nadzieje rosną w oczach! :)

Pozdr. :)
Awatar użytkownika
MichaelJacksonFan<3
Posty: 14
Rejestracja: śr lip 21, 2010 2:40 pm

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: MichaelJacksonFan<3 »

*****************
Nie powiedział, że się zgadza, pomyliło mi się. Ale z tonu jego głosu było można wywnioskować, że jest zadowolony, ze się tak zaangażowałam. Nie pamiętam co wtedy powiedział. Przepraszam za błąd. :)
Sheeruun
Posty: 1880
Rejestracja: śr paź 01, 2008 8:46 pm
Lokalizacja: Suwałki

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: Sheeruun »

Czemu uważasz mnie za taką egoistkę??? Nie znasz a oceniasz. Najlepiej w zoologicznym, bo te niektóre szczurki idą na jedzenie dla węży. :-\ A ja chce pomóc.
Kupując w zoologach nie pomagasz. Napędzasz tylko ten chory biznes. Ty wykupisz dwa, a na miejsce tych dwóch przyjdą cztery kolejne, z rozmnażalni w których zwierzęta są traktowane nieludzko, trzymane setkami, jak nie tysiącami, w malutkich pojemniczkach po trzy samice które non stop rodzą. A jak już nie są do tego zdolne - do gadów. Bo "zepsuta maszyna do produkcji towaru" jest zbędna. A ty im za to płacisz i dajesz pieniądze, na podtrzymywanie tego biznesu. Ludziom, którzy widzą w zwierzakach towar, rzecz na której można zarobić, a nie czującą istotę.
To tyle ode mnie..
Stworzenie bezszczurowe.

Byli ze mną: Japek, Siergiej, Matt, Vincent, Ciel, Gacek, Dorian, Hiroki, Kiwi, Kokos
Odeszli za TM: Aki, Aleksander, Sky, Artemis, Szuflad, Pendrive, Hiroki
Diabeł - gdzieś tam..
Awatar użytkownika
Effie
Posty: 1185
Rejestracja: sob mar 13, 2010 4:41 pm

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: Effie »

MichaelJacksonFan<3 a skąd jesteś??
Obrazek
dusiaczek
Posty: 1775
Rejestracja: śr paź 28, 2009 11:00 pm
Lokalizacja: Żory/Opole
Kontakt:

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: dusiaczek »

MichaelJacksonFan<3 pisze:Nie że łatwo, bezproblemowo i szybko... Czemu uważasz mnie za taką egoistkę??? Nie znasz a oceniasz.
po 1 - nigdzie Cię nie oceniłam, po prostu zapytałam o Twoje zdanie.
po 2 - poczytaj forum i tematy o zoologach - wtedy dowiesz się, dlaczego nei kupujemy. Nawet jeśli masz ogromne serce to i tak na miejsce wykupionych przyjdą nowe bo właściciel będzie się cieszył z popytu. A nam chodzi o to aby tego popytu nie było. Jak już gdzieś kiedyś pisałam - w sklepie u mnie w mieście kiedyś były szczury ale ludzie przestali kupować (coraz więcej osób zaczęło mnożyć swoje co też dobre nie jest ale dawało je do dobrych domów za darmo) i od 2-3 lat w sklepi szczury są tylko na zamówienia i to też dopiero jak się zbierze kilka/naście osób bo wtedy zapładniają samiczkę. I do tego tutaj dążymy - aby ludzie nie myślenie "biedaczyska, kupie je" bo to tylko napędza biznes zamiast go przystopować. A potem są takie przypadki jak chociażby teraz - bo kupiłam/em zaciążoną samiczkę i urodziły się kluski i "help szybko bo chyba oddam je do zoologa".
~"zapomnialem ze ziarno tez ma uczucia i rodzine.."

~80% Twoich problemów rozwiąże Google i opcja "Szukaj" na odpowiednim forum, na pozostałe 20% wystarczy wódka.
Awatar użytkownika
MichaelJacksonFan<3
Posty: 14
Rejestracja: śr lip 21, 2010 2:40 pm

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: MichaelJacksonFan<3 »

Przepraszam.. Nie wiedziałam... Mam 12 lat i mam wielkie serce, zawsze staram się pomagać... Nie wiedziałam, że tak jest w zoologach... Że tak tam wykorzystują te biedne zwierzątka :( Jeju jak mi ich szkoda... Serce się kraje :( Chciałabym zaadoptować z forum... Bardzo... Ale jak mój tato już podejmie decyzję to podejmie. On chyba woli z zoologa. A jeśli już mówimy o okropnych zoologicznych...

Moja koleżanka kupiła sobie chomika, roborowskiego. (oczywiście, po tym jak dostałam chomika zaczęła się mania na chomiki i gryzonie). Po jednym dniu powiedziała mi, że miał być chłopczyk a nie dziewczynka... i że taki szybki i że chce go oddać bo już raz uciekł z klatki... i że to dla jego dobra. Spytała się, czy pojadę z nią do Carrefoura do KAKADU a ja że no spoko, akurat sobie w księgarni obejrzę książki o moim idolu. No to spoko, pojechałyśmy tramwajem, poszłyśmy do KAKADU. No i Ada (tak ma na imię) tłumaczyła takiej babce, że klatka ma za duże pręty i nie ma co z chomikiem zrobić (pomijając fakt że ma 2 koty... :P ) i że to dla jego dobra. Jak się dziewczyna zdenerwowała, zaczęła gadać, że ona musi wziąć odpowiedzialność i tak dalej... No to Adę odesłano z kwitkiem. Gdy obejrzałam książki wróciłyśmy do jej domu, po czym ja poszłam do siebie. Na następny dzień (bo to było w wakacje, rok temu) spotkałyśmy się i Ada zaprosiła mnie do siebie. No to ja patrzę, a tam jej chomik miał akwarium! (mój też ma akwarium, tato utrzymuje higienę wokół chomika, choć ja wolę klatkę ale no dobra...). Okazało się, że jak wróciłam do domu jej mama kupiła akwarium dla chomiczka. No i ma go nadal. Mówię Wam, cyrk jak nic! ::)

Effie - z Wrocławia jestem :) A Ty?

Pozdr. :)
Awatar użytkownika
Effie
Posty: 1185
Rejestracja: sob mar 13, 2010 4:41 pm

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: Effie »

Tutaj masz tematy, z których we Wrocku możesz ZA DARMO przygarnąć szczurki. Dwa w jednym: nie dość, że obdarujesz siebie przyjaciółmi na swoje urodziny to jeszcze obdarujesz potrzebujące stworzonka domem.
http://szczury.org/viewtopic.php?f=4&t=26658
http://szczury.org/viewtopic.php?f=4&t=27082&start=60
Obrazek
Awatar użytkownika
MichaelJacksonFan<3
Posty: 14
Rejestracja: śr lip 21, 2010 2:40 pm

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: MichaelJacksonFan<3 »

Bardzo Ci dziękuję Effie, to bardzo miło z Twojej strony :) Dzisiaj pogadam z tatą i Wam napiszę już całe info, bo jakoś do jutro to załatwimy. No to czekajcie na odpowiedź ode mnie w sprawie Ciurków :)

P.S. Szkoda, że takie imiona w tym drugim linku... Autostrada i Mroczny Kosiarz O.o ja już wymyśliłam. Michael Jackson i Rocky Balboa ;D Uwielbiam ich obu :) Jak się już od taty i mamy wszystkiego dowiem to Wam napiszę ;) I przepraszam za to zamieszanie w ich sprawie. Nie wiedziałam, że takie rzeczy dzieją się w sklepach zoologicznych. :-[
Awatar użytkownika
Effie
Posty: 1185
Rejestracja: sob mar 13, 2010 4:41 pm

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: Effie »

Bardzo proszę. Imiona zawsze możesz zmienić :P Biorąc ogonki od takich miłośników jacy są tu na forum masz pewność, że szczurek jest zdrowy i oswojony i nie czekają Cię już na wstępie żadne przykre niespodzianki (typu np. wydanie fortuny u weterynarza). Możesz też wówczas liczyć na pomoc w sprawach opieki itd. Powodzenia. Liczę, że podejmiesz właściwą i odpowiedzialną decyzję. W końcu od Ciebie zależą losy tych stworzeń.
Obrazek
idalka
Posty: 7
Rejestracja: pn lip 05, 2010 1:54 pm
Lokalizacja: wrocław/legnica

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: idalka »

Zoologi to zło :|
Ja nie wiem, ale kilka razy byłam w KAKADU w Legnicy na lotnisku - pełno zwierzaków, małe klatki i ilekroć tam byłam wszystkie zwierzęta miały pełne miski, a szczury nie miały nic. Nie wiem czy oni tam zatrudniają ludzi, którzy brzydzą/boją się szczurków? Nie wiem komu mam naskarżyć, kierownikowi sklepu? Osobiście uważam, że to przecież k a r y g o d n e !!!
A w innym zoologu sprzedawali szczurki z kikutami ogonów - chyba żeby lepsze wzięcie miały. Boże, normalnie myśleć o tym nie mogę:(
Blanny
Posty: 1731
Rejestracja: śr sie 19, 2009 9:13 am
Lokalizacja: Warszawa/Piaseczno/Kąty

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: Blanny »

Jak to z kikutami ogonów..?

Co do trzymania szczurków pojedynczo, to pokłóciłam się wczoraj z kuzynką. Powiedziałam jej, że nie można trzymać szczurów pojedynczo, bo to zwierzęta stadne. A ta do mnie, że 'można, bo ona zna wiele osób, które trzymają pojedynczo'. I nie dała sobie nic wytłumaczyć, bo 'skoro dużo osób tak robi, to tak można'. I kłóć się z taką. Grrr.
<3 Paulie <3 Jimi <3 Nero <3 Dante <3 Fabio <3 Nessie <3 Zero <3
Moje koszmary <3
ODPOWIEDZ

Wróć do „O szczurach”