Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Pytania i odpowiedzi, czyli ogólnie o szczurach.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
mikiimik14
Posty: 8
Rejestracja: sob lip 24, 2010 11:23 am

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: mikiimik14 »

IHime pisze:
mikiimik14 pisze:a podałabyś mi link , tam gdzie pisze o tym , zeby pomóc szczurkom?
wiem , ze to pseudo hodowcy -.-
no ale jak szczur nie trafi w ręce dobrego człowieka , to wiadomo gdzie .. :/
Jeśli kupisz szczurka od takiego pseudohodowcy, to on zarobi kasę i będzie "produkował" następne szczurki. Na miejsce jednego nieszczęśliwego szczura urodzą się kolejne dwa, trzy, dziesięć. Jeśli nie kupisz, to przestanie mu się to opłacać i przestanie. O to nam chodzi.
Adopcji szukamy tutaj: http://szczury.org/viewforum.php?f=4
Poza tym, jeśli czegoś szukasz, użyj szukajki w prawym górnym rogu forum.


wiem , i dlatego nie chce kupować od pseudo hodowcy ani ich rozmnazać.
IHime
Posty: 4523
Rejestracja: czw kwie 08, 2010 3:34 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: IHime »

mikiimik14 pisze:wiem , i dlatego nie chce kupować od pseudo hodowcy ani ich rozmnazać.
Szczury w sklepach pochodzą od pseudohodowców lub z przemysłowych rozmnażalni. To to samo.
mikiimik14
Posty: 8
Rejestracja: sob lip 24, 2010 11:23 am

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: mikiimik14 »

ale przeciez wiekszość ludzi ma gryzonie , ptaki z zoologikow. nikt praktycznie sie nie interesuje tym ze gdzies jest hodowla albo mozna adoptowac.
tylko nieliczni , no sami przyznajcie.
a ze mna rodzice nie pojadą np. do warszawy bo tam jest najbizsza hodowla szczurow , bo powiedza ze zwariowalam zeby jechac po szczura az do warszawy. jakbym mieszkala w tym miescie albo w jej okolicach , to pewno bym takego szczura kupila.
Nakasha
Posty: 5397
Rejestracja: wt sty 04, 2005 7:14 pm
Numer GG: 4379189
Lokalizacja: Białystok - Kuriany
Kontakt:

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: Nakasha »

Można szukać transportu lub ostatecznie wysłać szczurka przesyłką pkp. ;) Tylko trzeba się trochę zaangażować i poszukać osoby, która jechałaby na danej trasie. Jak nie na tym forum, to na innych szczurzych, kocich, psich, królikowych, świnkowych, fretkowych, itp. Mi nieraz szczury wieźli kociarze czy ludzie z SPK.
Z nami: Ganix, Yetta, Inari, Cerridwen, Ceres Ciel i dziczek Włóczykij
Za TM: 88 szczurzych duszyczek

Obrazek
mikiimik14
Posty: 8
Rejestracja: sob lip 24, 2010 11:23 am

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: mikiimik14 »

Nakasha pisze:Można szukać transportu lub ostatecznie wysłać szczurka przesyłką pkp. ;) Tylko trzeba się trochę zaangażować i poszukać osoby, która jechałaby na danej trasie. Jak nie na tym forum, to na innych szczurzych, kocich, psich, królikowych, świnkowych, fretkowych, itp. Mi nieraz szczury wieźli kociarze czy ludzie z SPK.
to fajnie ;)

a tak jeszcez na marginesie , to przeciez mozna brac zwierzeta z zoologikow i ich nie rozmnazać czyż nie ? :)
Awatar użytkownika
Niamey
Posty: 613
Rejestracja: pt gru 26, 2008 11:30 pm

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: Niamey »

Nie, bo nie bierze się zwierząt z zoologików

To że wielu ludzi pluje na ulicy nie znaczy, że Ty powinnaś to robić. To że kupują bezmyślnie zwierzęta w sklepie, też nie znaczy, że powinnaś to robić. Kupują w sklepie nakręcasz biznes, jakim jest handlowanie zwierzętami. Na miejsce Tego jednego szczurka przyjdą kolejne, bo przecież tak dobrze się sprzedają. Będą to kolejne zwierzęta o nieznanym pochodzeniu i bardzo prawdopodobne, że krótkim życiu i licznych chorobach. Kolejne zaciążone samiczki i kolejne zbyt wcześnie odłączone od matki maluchy.
mikiimik14
Posty: 8
Rejestracja: sob lip 24, 2010 11:23 am

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: mikiimik14 »

Niamey pisze:Nie, bo nie bierze się zwierząt z zoologików

To że wielu ludzi pluje na ulicy nie znaczy, że Ty powinnaś to robić. To że kupują bezmyślnie zwierzęta w sklepie, też nie znaczy, że powinnaś to robić. Kupują w sklepie nakręcasz biznes, jakim jest handlowanie zwierzętami. Na miejsce Tego jednego szczurka przyjdą kolejne, bo przecież tak dobrze się sprzedają. Będą to kolejne zwierzęta o nieznanym pochodzeniu i bardzo prawdopodobne, że krótkim życiu i licznych chorobach. Kolejne zaciążone samiczki i kolejne zbyt wcześnie odłączone od matki maluchy.
to po co jest cos takiego jak " zoologik " :/
Nakasha
Posty: 5397
Rejestracja: wt sty 04, 2005 7:14 pm
Numer GG: 4379189
Lokalizacja: Białystok - Kuriany
Kontakt:

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: Nakasha »

Żeby ludzie w hurtowni zwierząt i artykułów dla zwierząt oraz właściciele sklepów zarabiali pieniądze. Dobro tychże zwierząt już się nie liczy, tylko zysk.
Z nami: Ganix, Yetta, Inari, Cerridwen, Ceres Ciel i dziczek Włóczykij
Za TM: 88 szczurzych duszyczek

Obrazek
Awatar użytkownika
Natury
Posty: 34
Rejestracja: sob lip 24, 2010 7:23 am

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: Natury »

No niestety Nakasha ma rację..
Nieliczne zoologiki bardzo dbają o zwierzaki w sklepie.. :(
Kochane szczurki ! <3

Rasty i Biały. :)
Myszka - za T.M [*]

'' Opiekuj się dobrze , a szczurki się odwdzięczą.. ''
IHime
Posty: 4523
Rejestracja: czw kwie 08, 2010 3:34 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: IHime »

mikiimik14 pisze:
Nakasha pisze:Można szukać transportu lub ostatecznie wysłać szczurka przesyłką pkp. ;) Tylko trzeba się trochę zaangażować i poszukać osoby, która jechałaby na danej trasie. Jak nie na tym forum, to na innych szczurzych, kocich, psich, królikowych, świnkowych, fretkowych, itp. Mi nieraz szczury wieźli kociarze czy ludzie z SPK.
to fajnie ;)

a tak jeszcez na marginesie , to przeciez mozna brac zwierzeta z zoologikow i ich nie rozmnazać czyż nie ? :)
Ale ten kto je dał do zoologa rozmnaża je.
Awatar użytkownika
syntonia
Posty: 451
Rejestracja: pn lis 23, 2009 2:42 am

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: syntonia »

Ostatnio byłam w zoologiku, bo koleżanka była zainteresowana myszkami. No to pytamy w jakim są wieku. Oczywiście babka nic nie widziała tylko parsknęła "młode są". No więc dalej pytam czemu nie są rozdzielone na płci i jakie jest prawdopodobieństwo, że nie są w ciąży. I tekst babki bezcenny "nie ma żadnej gwarancji, że nie są w ciąży, bo ona bierze je od hodowcy, który ma tysiące myszek w jednym pudełku i i tak nie są rozdzielone na płci".
Padłam i wyszłam.
Więc morał z tego krótki i dobrze wszystkim znany, nie kupujemy w zoologiku, bo tam pracują barany :-\
"Kto jest okrutny w stosunku do zwierząt, ten nie może być dobrym człowiekiem."
Arthur Schopenhauer

[*] Smrodzio - na zawsze w moim serduchu [*][/b] [/i][/color][/size]
Awatar użytkownika
syntonia
Posty: 451
Rejestracja: pn lis 23, 2009 2:42 am

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: syntonia »

poprawka *płcie
"Kto jest okrutny w stosunku do zwierząt, ten nie może być dobrym człowiekiem."
Arthur Schopenhauer

[*] Smrodzio - na zawsze w moim serduchu [*][/b] [/i][/color][/size]
Blanny
Posty: 1731
Rejestracja: śr sie 19, 2009 9:13 am
Lokalizacja: Warszawa/Piaseczno/Kąty

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: Blanny »

Zoologiki są PRZEDE WSZYSTKIM po to, byś mógł tam kupić żarcie dla zwierzaka, ściółkę, akwarium, obrożę i smycz dla psa, legowisko, etc.
Uważam, że w ogóle nie powinno być zwierząt żywych tam.
<3 Paulie <3 Jimi <3 Nero <3 Dante <3 Fabio <3 Nessie <3 Zero <3
Moje koszmary <3
Awatar użytkownika
Natury
Posty: 34
Rejestracja: sob lip 24, 2010 7:23 am

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: Natury »

Blanny pisze:Zoologiki są PRZEDE WSZYSTKIM po to, byś mógł tam kupić żarcie dla zwierzaka, ściółkę, akwarium, obrożę i smycz dla psa, legowisko, etc.
Uważam, że w ogóle nie powinno być zwierząt żywych tam.
Blanny , wyjąłeś mi to z ust dosłownie . :)
Kochane szczurki ! <3

Rasty i Biały. :)
Myszka - za T.M [*]

'' Opiekuj się dobrze , a szczurki się odwdzięczą.. ''
Awatar użytkownika
Effie
Posty: 1185
Rejestracja: sob mar 13, 2010 4:41 pm

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: Effie »

Zgadzam się z tym w zupełności. Dlatego jak mnie się uda założyć fizycznie zoologiczny, to będą tam klatki, ale tylko po to, by w razie koniecznej konieczności przyjąć zwierzaka na tymczas i znaleźć mu odpowiedni dom (za darmo na odpowiednim forum ^-^)... taka moja forma odpowiedzialności za braci mniejszych. Znam zoologiki które poniekąd tak robią.
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „O szczurach”